Herní kapesní počítače Oznámení Aktualizováno 27. 9. 2026

Konkr Pocket Fit vs AYN Odin 3 – Kompletní průvodce 2025 kupujících

a comparison of a device
V tomto článku

Trh s herními kapesními počítači se systémem Android dosáhl fascinujícího bodu zlomu. S novou řadou Konkr Pocket Fit od společnosti AYANEO a Odin 3 od společnosti AYN, které byly uvedeny na trh se špičkovými procesory Snapdragon, jsme svědky nebývalého výkonu za překvapivě agresivní ceny. Pod tabulkami se specifikacemi se však skrývá složitý příběh podpory ovladačů, technologie displeje a strategických kompromisů, které rozhodnou o tom, které zařízení skutečně poskytne nejlepší herní zážitek pro vaše potřeby.

Toto komplexní srovnání zkoumá tři konfigurace: Konkr Pocket Fit se Snapdragonem G3x Gen 3, Konkr Pocket Fit Elite se Snapdragonem 8 Elite a AYN Odin 3 se Snapdragonem 8 Elite. Přestože jsme tato konkrétní zařízení ještě netestovali, můžeme vyvodit spolehlivé závěry z rozsáhlých srovnávacích dat z telefonů a zařízení využívajících stejné procesory.

Přehled rychlých specifikací

📱 Kompletní přehled specifikací

Srovnání handheldů pro Android hraní – modely 2025

KONKR Pocket FIT
Snapdragon G3x Gen 3
KONKR Pocket FIT Elite
Snapdragon 8 Elite
AYN Odin 3
Snapdragon 8 Elite
⚡ PROCESOR
Snapdragon G3x Gen 3
Čip optimalizovaný pro hraní
Snapdragon 8 Elite
Nejnovější vlajkový SoC
NEJNOVĚJŠÍ
Snapdragon 8 Elite
Nejnovější vlajkový SoC
NEJNOVĚJŠÍ
🧠 ARCHITEKTURA CPU
1x Cortex-X4
5x A720, 2x A520
2x Prime Oryon
6x Výkonnostní Oryon
JÁDRA ORYON
2x Prime Oryon
6x Výkonnostní Oryon
JÁDRA ORYON
🎮 ARCHITEKTURA GPU
Adreno A33
Třída Adreno 750
Adreno 830
O 40 % rychlejší než 750
RYCHLEJŠÍ GPU
Adreno 830
O 40 % rychlejší než 750
RYCHLEJŠÍ GPU
🖥️ DISPLEJ
6″ LCD 144Hz
1920 x 1080 FHD
LCD
6″ LCD 144Hz
1920 x 1080 FHD
LCD
6″ AMOLED 120Hz
1920 x 1080 FHD
OLED!
💾 RAM
8/12/16GB
LPDDR5X
8/12/16/24GB
LPDDR5X
MOŽNOST 24 GB
8/12/16/24GB
LPDDR5X
MOŽNOST 24 GB
💿 ÚLOŽIŠTĚ
128GB – 1TB
UFS 3.1/4.0
128GB – 1TB
UFS 3.1/4.0
128GB – 1TB
UFS 3.1/4.0
🔋 BATERIE A NABÍJENÍ
8,000mAh
Nabíjení 27 W PD
8,000mAh
Nabíjení 27 W PD
8,000mAh
Nabíjení 60 W PD
2X RYCHLEJŠÍ
📡 PŘIPOJENÍ
Wi-Fi 7
Bluetooth 5.3
Wi-Fi 7
Bluetooth 6.0
BT 6.0
Wi-Fi 7
Bluetooth 5.4
📱 OPERAČNÍ SYSTÉM
Android 14
Optimalizováno pro hraní
Android 16
Nejnovější verze
NEJNOVĚJŠÍ
Android 15
Současná stabilní
🎮 OVLÁDÁNÍ
Hallovy ovládací prvky
Joysticky a spouště
Hallovy ovládací prvky
Joysticky a spouště
Hallovy ovládací prvky
Joysticky a spouště
📏 ROZMĚRY A HMOTNOST
225 x 88.9 x 17mm
~380g
225 x 88.9 x 17-28.2mm
~386g
~215 x 85 x 20mm
~390 g (odhad)
KOMPAKTNÍ
🛠️ KLÍČOVÉ VLASTNOSTI
Aktivní chlazení
Hallovy senzory • Wi-Fi 7
Aktivní chlazení
Hallovy senzory • Wi-Fi 7
Aktivní chlazení
Hallovy senzory • Wi-Fi 7

Porovnání architektury CPU

📊 Kompletní srovnání architektury

SpecifikaceSnapdragon 8 Elite (SM8750)Snapdragon G3x Gen 3
Filozofie designuRevoluční – zcela nový design NOVÉEvoluční – vylepšená iterace OVĚŘENO
Výrobní procesTSMC 3nmTSMC 4nm (převzato z 8 Gen 3)
Architektura CPUVlastní Oryon 2. generace CUSTOMARM Cortex (licencované)
Konfigurace jader2+6 (2 Prime @ 4,47 GHz, 6 Performance @ 3,53 GHz)1+5+2 (1 X4, 5 A720, 2 A520)
GPUAdreno 830 (sliced architektura)Adreno A33 (přejmenovaný 750)
Paměť GPU12 MB GMEMStandardní konfigurace
Sledování paprskůHardwarově akcelerované s globálním osvětlenímHardwarově akcelerováno (standard)
Energetický rozsahOptimalizováno pro mobilní tepelné limityAž 20 W trvale
Speciální funkceUnreal Engine 5.3 s NaniteVyspělá podpora ovladačů

Analýza výkonu

Očekávání referenčního výkonu

Poznámka: Odhady výkonu vycházejí z údajů benchmarků zařízení s identickými procesory Snapdragon. Skutečný výkon kapesního počítače se může lišit v závislosti na účinnosti chlazení a dodávce energie.

📊 Výsledky benchmarku AnTuTu v10

Snapdragon 8 Gen 2
Snapdragon 8 Gen 3 / G3x Gen 3
Snapdragon 8 Elite
Celkové skóre AnTuTu v10
Gen 21,550,000
G3x Gen 32,087,159
8 Elite2,759,190
Skóre CPU AnTuTu v10
Gen 2380,000
G3x Gen 3440,975
8 Elite583,775
Skóre GPU AnTuTu v10
Gen 2600,000
G3x Gen 3860,385
8 Elite1,132,574

Procesor Snapdragon 8 Elite, který se nachází v modelech Konkr Elite a Odin 3, představuje generační skok v oblasti mobilního zpracování. Na základě testů AnTuTu v10 telefonů s tímto čipem můžeme očekávat skóre kolem 2,76 milionu – přibližně o 32 % vyšší než 2,1 milionu u G3x Gen 3. To znamená významné rozdíly v náročných scénářích:

  • Výkon procesoru: Vlastní jádra Oryon v modelu 8 Elite poskytují o 44 % vyšší vícejádrový výkon.
  • Výkon GPU: Zlepšení grafické propustnosti o 31 %
  • Ray Tracing: 31% náskok v efektech osvětlení nové generace

⚡ Výkon CPU a hraní

Geekbench 6 Single-Core
SD 8 Gen 2
1,950
G3x Gen 3
2,183
SD 8 Elite
3,033 (+39%)
Geekbench 6 Multi-Core
SD 8 Gen 2
5,200
G3x Gen 3
6,434
SD 8 Elite
9,271 (+44%)
3DMark Wild Life Extreme FPS
SD 8 Gen 2
21 FPS
G3x Gen 3
32 FPS
SD 8 Elite
40 FPS (+25%)
Key Insight: The Snapdragon 8 Elite’s custom Oryon cores deliver exceptional multi-core performance with a 44% advantage, while maintaining strong single-core and gaming performance gains.

Hrubé benchmarky však vypovídají pouze o části příběhu. G3x Gen 3 je sice papírově „pomalejší“, ale je postaven na vyzrálé architektuře, která je již léta optimalizována. Představte si to jako porovnání zbrusu nového sportovního vozu, který se teprve ladí, s o něco starším modelem, který byl zdokonalen – někdy se osvědčená varianta osvědčí lépe v reálných podmínkách.

📋 Kompletní srovnání benchmarků

Všechny výkonnostní metriky na jednom místě

Test výkonuSD 8 Gen 2SD 8 Gen 3 / G3x Gen 3SD 8 EliteZisk vs Gen 3
AnTuTu v10 Celkově~1,550,000~2,087,159~2,759,190+32.2%
AnTuTu v10 CPU~380,000~440,975~583,775+32.4%
AnTuTu v10 GPU~600,000~860,385~1,132,574+31.6%
Geekbench 6 Jednojádrový~1,950~2,183~3,033+38.9%
Geekbench 6 Vícejádrový~5,200~6,434~9,271+44.1%
3DMark Wild Life Extreme~3,764~5,338~6,104+14.3%
3DMark Wild Life FPS~21 FPS~32 FPS~40 FPS+25.0%
3DMark Wild Life Stabilita83.3%59.0%83.3%+24.3 pts
3DMark Solar Bay (RT)~5,500~8,686~11,397+31.2%

Herní výkon v reálném světě

📈 Výkonnostní zisky Snapdragon 8 Elite

Procentuální zlepšení vs G3x Gen 3

Geekbench Multi-Core
+44.1%
Geekbench Single-Core
+38.9%
AnTuTu CPU
+32.4%
AnTuTu Celkově
+32.2%
AnTuTu GPU
+31.6%
3DMark Ray Tracing
+31.2%
Wild Life Extreme FPS
+25.0%

Emulace her pro PC se systémem Windows

Zde Snapdragon 8 Elite skutečně zazáří. Testy zařízení s tímto čipem vykazují pozoruhodné výsledky v aplikacích Winlator a GameHub:

  • Zaklínač 3: 40-50 FPS na střední nastavení (oproti 25-30 na G3x Gen 3)
  • GTA V: 50-60 FPS ve většině scénářů (oproti 35-40 na G3x Gen 3)
  • Red Dead Redemption 2: Skutečně hratelné při nízkém nastavení (sotva běží na G3x Gen 3)

Hrubá síla modelu 8 Elite je zde nepopiratelná – pokud je emulace PC her vaší prioritou, oba modely Elite poskytují jasně lepší zážitek.

Nativní hry pro Android

Všechna tři zařízení zvládnou na maximum prakticky všechny dostupné hry pro Android. Rozdíly ve výkonu jsou důležité pouze v případě, že jste posedlí udržováním 144 FPS v kompetitivních titulech, kde vám pomůže větší prostor na 8 Elite.

Reálná kontrola emulace

Zde se situace komplikuje – a mnozí kupující mohou udělat drahou chybu.

Emulace Nintenda Switch: Dilema ovladače

Navzdory lepšímu hardwaru Snapdragonu 8 Elite má v současné době horší výkon než G3x Gen 3 při emulaci přepínače. Nejedná se o hardwarový problém – jde o softwarový problém.

Komunitou vyvinuté ovladače Turnip, které jsou nezbytné pro kompatibilitu s emulátorem Switche, zatím pro grafický procesor Adreno 830 modelu 8 Elite neexistují. Bez těchto ovladačů:

  • Hry trpí grafickými chybami a chybami vykreslování
  • Mnoho titulů často padá nebo se nespustí
  • Výkon je nekonzistentní i ve „fungujících“ hrách

G3x Gen 3, který používá starší grafický procesor třídy Adreno 750, má vyspělou podporu Turnip. To znamená lepší kompatibilitu, méně závad a konzistentnější výkon – navzdory tomu, že jde o „slabší“ čip.

Časová osa Realita: Na základě předchozích vývojových cyklů ovladačů lze očekávat, že 8 Elite získá řádnou podporu Turnip až za 12-18 měsíců. Někteří komunitní vývojáři naznačují, že by nikdy nemusel dostat stejnou úroveň optimalizace jako starší čipy.

Emulace starších systémů

Pro PS2, GameCube, Dreamcast a starší systémy jsou všechny tři handheldy přehnané. Jakékoli výkonnostní rozdíly jsou akademické – vše běží bezchybně.

Úvahy o tepelném výkonu

Snapdragon 8 Elite odebírá při velkém zatížení až 16 W – o 45 % více energie než 11W (korekce 20 W) ve špičce u G3x Gen 3. V telefonech to způsobuje agresivní throttling. Přestože tyto kapesní počítače obsahují aktivní chlazení, až do maloobchodních recenzí se nedozvíme, zda dokáží udržet špičkový výkon při delších herních seancích.

To se týká zejména modelu Konkr Pocket Fit Elite, protože propagační materiály společnosti AYANEO zdůrazňují jeho výhodnou cenu – což naznačuje možné snížení nákladů na řešení chlazení. Vzhledem k výsledkům společnosti AYNO s modelem Odin 2 má Odin 3 pravděpodobně robustnější tepelný management.

Rozdíly v hardwaru a designu

Technologie displejů – Výhoda OLED

Nejvýznamnějším hardwarovým rozdílem je displej:

  • Konkrétní modely: 6palcový 144Hz LCD displej
  • Odin 3: 6palcový 120Hz AMOLED

I když vyšší obnovovací frekvence modelu Konkr zní působivě, praktický rozdíl mezi 120 Hz a 144 Hz je ve většině her nepostřehnutelný. Výhody OLED jsou však zřejmé okamžitě:

  • Dokonalá černá a nekonečný kontrast
  • Živější a sytější barvy
  • Lepší energetická účinnost při zobrazování tmavého obsahu
  • Vynikající pozorovací úhly

U zařízení, na které budete zírat celé hodiny, je AMOLED v telefonu Odin 3 významným vylepšením, které ospravedlňuje jeho vyšší cenu.

Kvalita konstrukce a ovládání

Všechna tři zařízení jsou vybavena:

  • Analogové páčky a spouštěče s Hallovým efektem (odolné proti driftu)
  • Aktivní chlazení s integrovanými ventilátory
  • Ergonomické rukojeti pro delší hraní
  • Prémiové rozvržení tlačítek

Klíčovým rozlišovacím prvkem je pověst značky. Společnost AYN se osvědčila s modelem Odin 2-vynikající kvalita provedení, pravidelné aktualizace firmwaru a vstřícná zákaznická podpora. Společnost AYANEO má smíšené výsledky; její zařízení často vypadají úchvatně, ale trpí nedůsledností v kontrole kvality a opožděnou softwarovou podporou.

Životnost baterie a nabíjení

Všechny tři baterie mají kapacitu 8000 mAh, ale rychlost nabíjení se liší:

  • Konkr modely: 27W rychlé nabíjení
  • Odin 3: 60W rychlé nabíjení

Odin 3 se nabíjí více než dvakrát rychleji – významná výhoda pro hraní na cestách. Výdrž baterie bude do značné míry záviset na způsobu používání, ale očekávejte:

  • 4-5 hodin pro náročnou emulaci
  • 6-8 hodin pro lehčí hraní na systému Android
  • 2-3 hodiny provozu 8 Elite na plný výkon

Software a ekosystém

Rozdíly v operačních systémech

  • Konkr Pocket Fit (G3x): Android 14
  • Konkr Pocket Fit Elite: Android 16 (překvapivě perspektivní)
  • Odin 3: Android 15

Zatímco novější verze systému Android nabízejí drobná vylepšení, skutečným příběhem softwaru je podpora komunity. Řada Odin má aktivní komunitu, která vytváří vlastní firmware, průvodce optimalizací a konfigurace pro konkrétní hry. Zařízení AYANEO mají obvykle menší a méně angažované komunity.

Vysvětlení situace řidiče

Objasněme si otázku ovladačů, protože je pro informovaný nákup klíčová:

Co jsou řidiči tuřínu? Open-source ovladače Vulkan vyvinuté komunitou pro grafické procesory Qualcomm. Obsahují optimalizace a opravy chyb, které jsou nezbytné pro kompatibilitu s emulátory.

Proč je 8 Elite nemá? Adreno 830 je zcela nová architektura. Dobrovolní vývojáři stále pracují na předchozí generaci (Adreno 750) a do dokončení 830 se do ní nepustí.

Aktuální řešení: Některé emulátory (například Kenji-NX pro Switch) fungují lépe se stock ovladači, ale je to náhoda nebo nehoda. Pokud si dnes koupíte zařízení 8 Elite a očekáváte dokonalou emulaci, jste v podstatě betatester.

Analýza ceny a hodnoty

Aktuální ceny (mohou se změnit):

  • Konkr Pocket Fit (G3x Gen 3): Od 239 dolarů
  • Konkr Pocket Fit Elite: Od 269 dolarů (early bird) / 329 dolarů maloobchodní cena
  • AYN Odin 3: již od 299 USD

Skryté náklady, které je třeba zvážit:

  • Vysokorychlostní karta microSD: $50-150
  • Přenosné pouzdro: 20-40 dolarů
  • Ochranný kryt obrazovky: 10-20 dolarů
  • Potenciální budoucí aktualizace, pokud se ovladače neuskuteční

Průvodce kupujícím – který je pro vás ten pravý?

🎮 Souboj handheldů pro Android gaming 2025

Konkr Pocket Fit vs AYN Odin 3 – Kompletní srovnání

KONKR Pocket FIT
Snapdragon G3x Gen 3
NEJVÝKONNĚJŠÍ
KONKR Pocket FIT Elite
Snapdragon 8 Elite
PRÉMIOVÁ VOLBA
AYN Odin 3
Snapdragon 8 Elite
🖥️ DISPLEJ
6″ LCD 144Hz
1920 x 1080 LCD
6″ LCD 144Hz
1920 x 1080 LCD
6″ AMOLED 120Hz
1920 x 1080 OLED!
⚡ VÝKON
~2.1M AnTuTu
Vynikající hraní
~2.76M AnTuTu
Špičkový výkon
~2.76M AnTuTu
Špičkový výkon
🎮 EMULACE SWITCH
Excellent Today
Full Compatibility VYSPĚLÉ OVLADAČE
Limited Currently
Driver Updates Pending ZATÍM ŽÁDNÝ TURNIP
Limited Currently
Driver Updates Pending ZATÍM ŽÁDNÝ TURNIP
💻 HRY PRO WINDOWS
Good Performance
30-40 FPS AAA tituly
Excellent Performance
50-60 FPS AAA tituly
Excellent Performance
50-60 FPS AAA tituly
💾 MOŽNOSTI RAM/ÚLOŽIŠTĚ
8GB / 12GB / 16GB
128GB – 1TB Storage
8GB / 12GB / 16GB / 24GB
128GB – 1TB Storage MOŽNOST 24GB!
8GB / 12GB / 16GB / 24GB
128GB – 1TB Storage MOŽNOST 24GB!
🔋 BATERIE A NABÍJENÍ
8,000mAh Battery
27W Fast Charging
8,000mAh Battery
27W Fast Charging
8,000mAh Battery
60W Fast Charging 2X RYCHLEJŠÍ!
🎯 KLÍČOVÉ VLASTNOSTI
✓ Hall Effect Controls
✓ Active Cooling
✓ Wi-Fi 7
✓ Android 14
✓ Bluetooth 5.3
✓ Hall Effect Controls
✓ Active Cooling
✓ Wi-Fi 7
✓ Android 16
✓ Bluetooth 6.0
✓ Hall Effect Controls
✓ Active Cooling
✓ Wi-Fi 7
✓ Android 15
✓ Bluetooth 5.4

Stručný průvodce doporučením

🏆 Nejlepší pro Switch
KONKR Pocket FIT (G3x)
Perfect emulation today with mature drivers and excellent compatibility
💪 Maximální výkon
KONKR Pocket FIT Elite
Best for PC games and future-proofing with Snapdragon 8 Elite performance
✨ Prémiový zážitek
AYN Odin 3
OLED display advantage with proven brand quality and support

Konkr Pocket Fit (G3x Gen 3) si vyberte, pokud:

  • Emulace přepínače je vaším primárním případem použití
  • Chcete maximální hodnotu za peníze
  • Dáváte přednost vyspělému a stabilnímu softwaru
  • Potřebujete něco, co funguje perfektně po vybalení z krabice.
  • Máte omezený rozpočet, ale chcete výkon vlajkové lodi

Konkr Pocket Fit Elite si vyberte, pokud:

  • Zaměřte se na emulaci her pro PC se systémem Windows
  • Chcete maximální hrubý výkon za nejnižší cenu
  • Jste spokojeni s výzvami pro začínající uživatele
  • Nedáváte přednost kvalitě zobrazení
  • Věříte, že řidiči Řepky nakonec přijedou.

Vyberte si AYN Odin 3, pokud:

  • Chcete nejlepší celkový zážitek
  • Obrazovka OLED je pro vás důležitá
  • Oceňujete osvědčenou kvalitu konstrukce a podporu
  • Rychlé nabíjení má význam pro váš případ použití
  • Můžete si dovolit pojistné za klid na duši

Podtrženo, sečteno

🎯 Profil výkonu přímého srovnání

Normalizované srovnání výkonu (8 Elite = 100 %)

Snapdragon G3x Gen 3
Celkový výkon
CPU Vícejádrový
Výkon GPU
Ray Tracing
FPS při hraní
VÍTĚZ
Snapdragon 8 Elite
Celkový výkon
CPU Vícejádrový
Výkon GPU
Ray Tracing
FPS při hraní

Trh s kapesními počítači se systémem Android nebyl nikdy tak zajímavý – ani tak složitý. Každé zařízení představuje jinou filozofii:

Konkr Pocket Fit s G3x Gen 3 je volbou pro pragmatiky. Za 239 dolarů poskytuje výjimečný výkon, který dnes funguje bezchybně, zejména při emulaci Switche. Je to bezpečná a chytrá koupě pro většinu uživatelů.

Konkr Pocket Fit Elite je vypočítaný hazard. Sázíte na to, že jeho hrubá výkonová výhoda bude nakonec plně využita, jakmile dožene podporu ovladačů. V případě emulace počítačových her se tato sázka dnes vyplácí. U emulace pro Switch hrajete dlouhou hru.

AYN Odin 3 je volbou pro nadšence. Ano, je nejdražší, ale díky obrazovce OLED, rychlejšímu nabíjení a osvědčeným výsledkům společnosti AYN je nejlépe vybavený. Pokud si ho můžete dovolit, nebudete litovat.

Nezapomeňte: Tyto odhady výkonu jsou založeny na jiných zařízeních s identickými procesory. Skutečný výkon bude záviset na účinnosti chlazení, napájení a optimalizaci softwaru každého kapesního počítače. Před konečným rozhodnutím vyčkejte na nezávislé recenze.

Ať už si vyberete cokoli, získáte zařízení, které by se ještě před několika lety zdálo jako science fiction. Skutečný vítěz? Každý, kdo miluje přenosné hry v roce 2025.


Jaká je vaše priorita – maximální výkon, nejlepší hodnota nebo prvotřídní zážitek? Podělte se o své názory a dejte nám vědět, ke kterému zařízení se přikláníte, v komentářích níže.

Oblíbené ve znalostní bázi Zobrazit vše
Byl tento článek užitečný?
Napsáno John

Otázky a komentáře

0

Každá otázka dostane odpověď. Ptej se před nákupem — John a tým odpovídají do jednoho pracovního dne a odpovědi zůstávají veřejné, aby pomohly dalšímu čtenáři.

Pošleme vám e-mail, když bude vaše otázka zodpovězena — není potřeba účet.
Získejte nejnovější z DROIX Nové recenze, obnovy zásob a technické zprávy — jednou týdně, bez spamu.