Chat with us, powered by LiveChat

Архиви

Преглед на AYANEO 3 - Модулно чудо с процесор AMD HX 370, което предефинира преносимите геймърски компютри

AYANEO 3 Review
AYANEO 3 Review
AYANEO 3 Преглед
  • Design
    (4.8)
  • Build Quality
    (4.5)
  • Display
    (5)
  • Performance
    (4)
  • Features
    (4.8)
  • Software
    (5)

Резюме

AYANEO 3 е преносим геймърски компютър с процесор на базата на HX 370, интегриран графичен процесор 890M, до 32 GB RAM, бързо SSD устройство за съхранение, модулни контроли и ярък 7-инчов OLED сензорен екран за изключителна преносимост.

Общо
4.7
Изпращане на
Преглед на потребителя
0 (0 votes)

Плюсове

  • Иновативен модулен дизайн на контролера
  • Възможност за избор на LED или OLED екран
  • Възможност за избор на процесори от предишно или настоящо поколение
  • Софтуерът AYA SPACE дава усещане за по-висок клас

Против

  • Малко по-ниска производителност в сравнение с други устройства

Третият флагмански преносим геймърски компютър на AYANEO попадна в ръцете ни и сега, след като вече играхме известно време на него, проверихме иновативните модулни контроли и го поставихме на крака, можем да споделим мислите си в нашето ревю на AYANEO 3.

AYANEO 3 Видео

Общ преглед на AYANEO 3

Започваме нашето ревю на AYANEO 3 с по-подробен преглед на портативния геймърски компютър. AYANEO 3 е с размери около 11,4 x 4,5 x 0,8 инча (28,9 x 11,5 x 2,2 см) и тежи около 690 г.

AYANEO 3 Преглед
Общ преглед на AYANEO 3

В центъра на вниманието е 7-инчовият OLED сензорен екран с резолюция 1080P, поддържащ 60, 90, 120 и 144 Hz за изключително плавни актуализации. Има и втора опция за дисплей, също 7-инчов, но LCD с честота на опресняване само 60 и 120 Hz. В това ревю ще разгледаме OLED модела.

Той се предлага със стандартните двойни аналози с ефект на залата, D-Pad и четири геймърски бутона като стандартни модули. Други модули се предлагат отделно, ще ги покажем, както и модулните функции след малко.

Има фиксирани бутони, включително Home & View, които се използват като SELECT & START в игрите, AYASPACE Overlay и Return To Desktop.

AYANEO 3 Изглед отдолу
AYANEO 3 Изглед отдолу

В долната част е разположен бутон за превключване между режимите на контролера и клавиатурата/мишката за управление. Има порт USB-4 за високоскоростни периферни устройства, покрит четец на микро SD карти и 3,5 мм аудио жак.

AYANEO 3 Изглед отгоре
AYANEO 3 Изглед отгоре

В горната част има ляво и дясно рамо, бутони за задействане и макробутони. По средата са разположени бутон за захранване с вграден скенер за пръстови отпечатъци, бутони за сила на звука, порт OCulink за свързване към eGPU и не на последно място порт USB-4 за свързване към високоскоростни периферни устройства.

AYANEO 3 Изглед отзад
AYANEO 3 Изглед назад, показващ движението на спусъка за коса и линейния спусък

На гърба са разположени два бутона за бърз достъп с възможност за персонализиране. В горната част са разположени два превключвателя, които регулират хода на бутоните за задействане, идеални за състезания и стрелби от първо лице, съответно с линеен и кос ход на спусъка.

Модулни управления AYANEO 3

След това в нашия преглед на AYANEO 3 прекарахме известно време в проверка на модулните контроли. AYANEO 3 е първият джобен компютър с модулно управление. И за първи опит бяхме много впечатлени, но има някои недостатъци, на които ще се спрем.

Меню за изхвърляне на модула AYANEO 3
Меню за изхвърляне на модула AYANEO 3

Сега AYANEO можеше да избере прост дизайн за изхвърляне на модула в стил бутон. Но за да се почувствате наистина премиум, той има механизъм, който го прави с натискане на бутон.

Можете да извадите и двете или едното самостоятелно в даден момент чрез софтуера AYASPACE. Или и двете, като задържите бутона в долната част за няколко секунди.

Пакетът от модули може да се закупи отделно или в пакет. Пакетът съдържа шест модула, включително сензорни подложки в стил Steamdeck, шест бутона и алтернативни настройки на D-Pad. Има и няколко аналогови стика с различен дизайн.

Модулите могат да бъдат конфигурирани по ваше желание. Така че, ако искате левият аналог да бъде заменен с тъчпад, но да запазите десния аналогов стик, можете да го направите. Ако искате вдлъбнат D-Pad и шест бутона, можете да го направите. Ако предпочитате разположението на аналозите на PlayStation пред това на Xbox? Тогава просто завъртете модула и спорът е приключен!

Изпробвахме много комбинации от модули и всички бяха разпознати, с изключение на двойка модули с бутони за игри, поставени едновременно.

AYANEO 3 с управление чрез тъчпад
AYANEO 3 с управление чрез тъчпад

Едно важно нещо, което трябва да се отбележи, е, че всичко това е контролирано от софтуер, който разчита на AYA SPACE, за да функционира. Възможно е да не можете да изваждате модули в конфигурация, базирана на операционна система Linux, освен ако AYANEO не осигури някаква поддръжка за това.

Технически спецификации

Продължаваме нашия преглед на AYANEO 3 с преглед на наличните модели и конфигурации. Също така проведохме собствени тестове за живота на батерията, шума от вентилатора и температурите.

AYANEO 3 Опции за показване

Моделът AYANEO 3 има две опции за дисплей: LCD и OLED.

LCDOLED
РЕЗОЛЮЦИЯ1920×10801920×1080
ТАРИФИ ЗА ОСВЕЖАВАНЕ60Hz / 120Hz60Hz / 90Hz / 120Hz / 144Hz
NITS800500
PPI315315
ПОКРИТИЕ НА SRBG100%150%
ДРУГИVRR, роден хоризонтален екранЗавъртян екран

Опции за CPU/GPU на AYANEO 3

Освен двата дисплея, можете да избирате и между две опции за процесор:

CPU AMD Ryzen 7 8840U, 8 ядра до 5,1 GHzAMD Ryzen AI 9 HX 370, 12 ядра до 5,1 GHz
GPUAMD Radeon 780M, 12 ядра с честота до 2700 MHzAMD Radeon 890M, 16 ядра с честота до 2900 MHz

Технически спецификации на AYANEO 3

Останалите спецификации са еднакви за всички модели.

RAM16GB, 32GB или 64GB LPDDR5X 7500MT/s
СЪХРАНЕНИЕ512GB, 1TB, 2TB или 4TB M.2 2280 NVMe PCIe Gen. 4.0
WIFI6E
BLUETOOTH5.3
ВХОД/ИЗХОД2 x USB4, 40Gbps, поддържащ DP 1.4
1 x OCuLink, 64Gbps
1 x Micro SD четец за карти
1x 3,5 мм жак за слушалки
БАТЕРИЯ49Wh
ЗАРЕЖДАЩА СИЛА65W PD, поддържа байпасно зареждане
ГИРОСКОПДвойни шест-осни жироскопи
ЦВЕТОВЕЗвездно черно, небесно бяло, ретро енергия

Пуснахме Cinebench в цикъл, с пълна яркост на екрана при 28W TDP, за да натиснем всичко. Получихме живот на батерията от 57 минути, което е приблизително същото като при GPD WIN 4 2025. Това е съвместният най-кратък живот на батерията, но за да бъдем честни, другите HX 370 варират от минута-две повече до около 15 минути. Средният живот на батерията, разбира се, ще бъде по-висок, около 3 до 6 часа в зависимост от търсенето.

AYANEO 3 Температури
AYANEO 3 Температури

В най-високите ни тестове за шум от вентилатора и температура, също тествани при работа с Cinebench. Получихме 68 dB най-висок шум от вентилатора и 54°C най-високи температури.

Софтуер AYA SPACE

Софтуерът AYA SPACE се е разширил доста през последните няколко години и става все по-функционален с всяка следваща версия. Разполагате с браузър за игри, който ви дава лесен достъп до всички инсталирани игри.

При влизане в настройките имате достъп до доста функции само за контролера. Можете да изваждате модули, както е показано, да променяте чувствителността на жироскопа и джойстика, настройките на вибрациите и др. Има и настройки на устройството, като например RGB осветлението, размера на VRAM и за задаване на броя на ядрата на процесора, които да се използват.

Не забравяйте и наслагването на играта, което ви дава бърз достъп до много функции. Сред тях са настройката на TDP, наслагванията на производителността, изхвърлянето на модула, опциите за зареждане и много други. Най-високи оценки тук в това ревю на AYANEO 3 за това, което е най-пълната настройка в сравнение с GPD и ONEXPLAYER.

Производителност на игрите

След това ще разгледаме някои игри, за да изберем най-добрите настройки за реални игри.

Индиана Джоунс

За „Индиана Джоунс и Великият кръг“ работим в 720P на ниски графични настройки, настроени на 30 кадъра в секунда при 28W TDP. Получавахме средно около 45-55, поради което фиксирахме 30.

Hammerwatch II

Hammerwatch II работи много добре при по-ниски стойности на TDP. Ако искате 120 FPS, 15W TDP ще ви свърши чудесна работа. Ако искате да спестите малко батерия, тогава 8W TDP ще ви осигури солидни 60.

Свален

За Overthrown работим на 1080P с Ultra графика и AMD FSR Balanced. Играе се много добре при 60 FPS при 28W TDP.

UFO50

UFO50 е игра с много ниски изисквания, която е идеална за дълги пътувания. Можете да играете всички игри на 1080P само при 5W TDP.

Небето на никого

No Man's Sky може да работи с 60+ FPS при 1080P с подобрена графика при 28W TDP. Ако искате, можете да използвате малко FSR като алтернатива за увеличаване на графичните настройки.

Carrion

А Carrion ще постигне лесно над 120 кадъра в секунда само с 5W TDP при резолюция 1080P.

Производителност на емулацията

Ако сте следили последните ни прегледи на други портативни компютри за игри, базирани на HX 370, вече знаете тяхната производителност. Въпреки малко по-ниската производителност на AYANEO 3, той все още е повече от способен да стартира всички ваши любими емулатори до ерата на PlayStation 3 с малко или никакви проблеми. нека разгледаме някои емулатори през годините като част от нашето ревю на AYANEO 3.

С помощта на емулатора на PlayStation DuckStation можем да увеличим резолюцията на изобразяване до 1080P, да приложим различни графични подобрения и да го накараме да изглежда и работи чудесно.

Същото важи и за емулатора на PlayStation 2 PCSX2. Отново можете да увеличите мащабирането и графиката за подобрена визуализация без забавяне.

За емулатора на PlayStation 3 RPCS3 съвместимите игри обикновено работят добре. Възможно е да получите известия за кеширане на шейдъри, но те не би трябвало да причиняват забавяне по време на игра.

Vita3K Емулатор на Vita
Vita3K Емулатор на Vita

А с емулатора Vita3K можете с удоволствие да стартирате много от съвместимите игри. За по-ниско взискателните игри можете също така да увеличите мащаба до 1080P за по-качествени графики.

AYANEO 3 поддържа OCuLink, което позволява свързване с високопроизводителни eGPU, като GPD G1, ONEXGPU или новия ONEXGPU 2 с графичен процесор AMD Radeon RX 7800M. Ще разгледаме това в нашето специално ревю за ONEXGPU 2, което ще се появи съвсем скоро. Но видяхме голямо увеличение на производителността в сравнение с вътрешния графичен процесор 890M.

Заключителни мисли

Време е да обобщим мислите си за нашия преглед на AYANEO 3. AYANEO 3 ме заинтересува веднага щом разбрах за модулните контроли. И за мнозина това е нещо, което са желали в джобно устройство. Не мога да упрекна изобретателността, която AYANEO е вложила в него с механизираното изхвърляне. И възможността да имате комбинация от модули с аналози, тъчпади и допълнителни бутони. Ако планирате да използвате само Windows, тогава би трябвало да намерите безпроблемно преживяване. Но потенциалната липса на поддръжка извън Windows по отношение на изхвърлянето на тези модули може да се окаже решаващ фактор за вас.

AYANEO 3 модула
AYANEO 3 модула

Софтуерът на AYA SPACE се е подобрил с течение на времето и се е превърнал в отличителна черта, отколкото да речем софтуера на GPD или ONEXPLAYERS. Макар че все още не е съвършен, функциите, като например преден панел за игри, актуализиране на софтуера, управление на светодиодите, конфигуриране на контролите, полезно наслагване и много други, му придават по-престижно усещане, отколкото например софтуерът Motion Assist на GPD.

Ескадрила „Уискър“ на AYANEO 3
Ескадрила „Уискър“ на AYANEO 3

Когато купувате контролер за игра, вие го купувате с оглед на вашите изисквания. Искате ли оформление за XBOX или PlayStation, аналози или тъчпад, колко бутона? Досега не разполагахте с тази възможност при джобните устройства за игри, но проблемът е решен с AYANEO 3.

Можете да научите повече и да закупите AYANEO 3 тук. Той се предлага с пълна едногодишна гаранция от DROIX, така че ако се сблъскате с някакви проблеми, ние ще се погрижим за всичко.

С това приключваме прегледа на AYANEO 3, надяваме се да ви е бил полезен. Ако имате някакви въпроси относно него, моля, не се колебайте да ги зададете в коментарите.

Имейл