Преглед на Miyoo A30
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Резюме
Ретро геймърският джобен компютър Miyoo A30 разполага с четириядрен процесор Allwinner A33, графичен процесор Mali-400 MP2, 512 MB RAM и 64 GB памет, като предлага добра производителност и достатъчно място за класически игри.
Общо
4.3Преглед на потребителя
( votes)Плюсове
- Много преносим
- Хубав 2,8″ дисплей
- Отзивчив D-Pad и аналогов стик
- Приличен живот на батерията, ако не е овърклокната
Против
- Липсва производителност в сравнение с бюджетните портативни компютри Anbernic
- Бутоните са малко щракащи
Miyoo A30 е най-новият модел от изключително популярната серия портативни устройства за ретро игри. Дали ще оправдае очакванията на предишните вертикални модели, или ще се провали? Нека разберем това в нашето ревю на Miyoo A30!
Разопаковане на Miyoo A30
Започваме нашия преглед на Miyoo A30 с кратко разопаковане. В калъфа с твърда обвивка има преносима конзола за ретро игри Miyoo A30, ръководство за потребителя на английски и китайски език, USB Type-C кабел за зареждане и Type-C към 3,5 мм аудиокабел.
Преглед на Miyoo A30
В следващото издание на ревюто на Miyoo A30 ще разгледаме отблизо класическия портативен компютър за игри. Miyoo A30 се предлага в четири цвята: червен и златист, показани тук, черен, черен и бял и сив. Размерите им са около 5,0 x 2,2 x 0,59 инча (12,7 x 5,8 x 1,5 см) и тежат 186 г (0,41 кг).
Екранът е 2,8-инчов IPS с разделителна способност 640×480, който е чудесен за ретро игри. Отляво са разположени D-Pad и един аналогов стик, а отдясно - обичайните геймърски бутони.
От дясната страна е бутонът за включване, а отпред има един слот за micro SD карта за операционната система и игрите. От горната страна има бутони за рамо и спусък, а в средата е бутонът Menu, USB портът за зареждане и бутоните за сила на звука.
Технически спецификации на Miyoo A30
Като част от нашето ревю на Miyoo A30 нека разгледаме техническите спецификации на този преносим джобен компютър за игри.
CPU | Allwinner A33, четириядрен процесор ARM Cortex-A7 с тактова честота до 1,2 GHz |
GPU | Mali-400 MP2 |
RAM | 512 MB |
СЪХРАНЕНИЕ | 64GB micro SD карта |
ДИСПЛЕЙ | 2,8-инчов IPS, 640*480 |
БАТЕРИЯ | БАТЕРИЯ: 2600mAH, зареждане 5V/1.5A |
OS | Linux |
WIFI | 2.4g |
РАЗМЕР | 5 x 2,2 x 0,59 инча (12,7 x 5,8 x 1,5 см) |
ТЕГЛО | 186g |
Всичко това се поддържа от батерия с капацитет 2600 mAh, която ще издържи обичайните около 5 часа в зависимост от начина на използване.
Операционна система и менюта на Miyoo A30
Подобно на мобилния джобен компютър за игри Miyoo Mini Plus, Miyoo A30 работи под Linux с доста основна, но използваема система за менюта. Ще разгледаме накратко предната част в нашето ревю на Miyoo A30.
Имате обичайните преки пътища за игри „Последни“ и „Любими“, които винаги са полезни. След това е менюто с оригинални игри, включващо системите Arcade, Mega Drive, NeoGeo и WonderSwan.
В менюто RetroArch има по-голям избор от системи, включително Pico-8, NeoGeo CD и допълнителни емулатори на аркади.
Просто изберете система, прегледайте наличните игри, изберете една от тях и направо се впуснете в играта. Натискането на бутона за менюто по време на игра ще представи опции в зависимост от това дали използвате собствен емулатор или RetroArch. Ще имате достъп до функции като запазване на състояния и др.
Имате менюто Настройки, в което можете да конфигурирате яркостта на екрана, езика и Wi-Fi.
Системата за менюта се справя отлично с работата. Тя е бърза и лесна за използване. Малко вероятно е Miyoo да я актуализира, тъй като има по-добри персонализирани фърмуери като Onion OS, които се надяваме да бъдат налични за нея.
Производителност на емулацията
За повечето 8 и 16-битови системи не би трябвало да имате проблеми с работата на емулаторите. Но видяхме известно забавяне в няколко Arcade и SNES игри, което обикновено може да бъде отстранено чрез увеличаване на честотата на процесора в настройките. Ще покажем някои от тези системи в частта „Заключителни мисли“ на нашето ревю на Miyoo A30. Но първо, нека разгледаме някои от по-взискателните системи, които се срещат в портативното устройство.
GBA
Емулаторите на GBA работят много добре. Изпробвахме няколко игри и нямахме никакви проблеми.
PS1
Като цяло емулаторът на PS1 работи добре. Изпробвахме нашите игри Crash Bandicoot 3 и Gran Turismo и нямахме проблеми. Възможно е да срещнете една или две игри с проблеми, но нищо сериозно.
Dreamcast
На Dreamcast виждаме, че Crazy Taxi 2 има забавяне на звука, което не ни дава надежда за други игри. Опитахме и Virtua Tennis 2, която вървеше много бавно. Игрите с ниски изисквания ще вървят, но това е доста разочароващо за производителността на Dreamcast, дори когато е овърклокната.
PSP
Подобно на Dreamcast, игрите с по-ниски изисквания ще работят чудесно, но дори с GTA Vice City Stories видяхме по-малко от 30 кадъра в секунда, което не е идеално. Можете да добавите малко прескачане на кадри и овърклок, за да подобрите малко нещата.
Потребителски фърмуер на помощ!
Отложихме прегледа за известно време, тъй като беше пусната персонализираната фърмуерна система Spruce OS, която прави много забележима разлика в производителността. Аркадните и SNES игрите нямат проблеми, а N64 и PS1 работят много по-гладко в игрите, които изпробвахме. Освен увеличението на производителността виждаме и хубава подредба на менюто с по-организирана настройка, включваща наличните опции.
В допълнение към Spruce OS има и MinUI, който наскоро беше пуснат в първоначална версия за A30. Тя има по-основен фронтенд, отколкото например Spruce, няма например предварителни снимки на екрана или изображения на кутии, а само обикновени текстови менюта за бърза навигация. Готиното е, че ако имате други джобни устройства, те също могат да работят със същата инсталация, което е полезно, ако често сменяте джобните устройства.
Именно тези персонализирани фърмуери превръщат даден преносим компютър от нещо, което не можем да препоръчаме, в нещо, което можем да препоръчаме. Това обаче означава, че ще трябва сами да инсталирате тези персонализирани фърмуери. В нашата база знания има няколко ръководства за това как да ги инсталирате
Заключителни мисли
Време е да обобщим нашия преглед на Miyoo A30. Miyoo A30 е смесица от добро и лошо за мен. Като много портативен джобен компютър за ретро игри той е подходящ. Той ще се побере в джоба на дънките ви съвсем добре. Чудесно е, ако пътувате и искате нещо бързо за достъп и игра.
Изпълнението за мен е основният проблем. Видяхме ниска производителност на Dreamcast и PSP. В сравнение например с Anbernic RG35XXSP или друг джобен компютър, базиран на процесор H700, чиито цени са много сходни с тези на A30, виждаме като цяло по-висока производителност на тези устройства, без да се налага да ги овърклокваме.
Така че, ако планирате да се придържате към стоковия фърмуер, бих препоръчал да обмислите нещо като джобните устройства на Anbernic. Те имат по-бърза производителност на стоковия фърмуер за приблизително същата цена. Ако персонализираният фърмуер е опция за вас, подобреното потребителско изживяване и производителността, които получавате с тях, определено правят Miyoo A30 един от тези, които трябва да обмислите.
Споделете мнението си за A30 в коментарите. Планирате ли да си го купите?
Можете да научите повече за Miyoo A30 и да го закупите тук.
С това приключваме прегледа на Miyoo A30, надяваме се да ви е бил полезен. Споделете с нас какво мислите за Miyoo A30 в коментарите. Планирате ли да си го купите?