Преглед на ONEXPLAYER ONEXGPU 2
-
Design
-
Build Quality
-
Performance
-
Features
Резюме
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 осигурява мощна производителност за игри с AMD Radeon RX 7800M, 12 GB GDDR6 RAM и разширяема памет,
Общо
4.6Преглед на потребителя
( votes)Плюсове
- Високопроизводителен графичен процесор AMD Radeon RX 7800M
- Свързване с OCuLink и USB 4
- Допълнителни изходи USB, Ethernet, HDMI и DP
- SSD слот за допълнително съхранение
- Вертикална ориентация за пестене на място
Против
- Голям PSU в сравнение с вътрешните
Докинг станциите с външни графични процесори набират популярност, предлагайки мощен начин за повишаване на производителността на игрите на преносими, миникомпютри и настолни компютри. ONEXPLAYER ONEXGPU 2 има за цел да надгради своя предшественик, като надгради до AMD Radeon 7800M, обещавайки подобрена производителност и разширени възможности за свързване. Но колко голяма е разликата в действителност? И дали това е правилният ъпгрейд за вас? Нека да разгледаме по-отблизо и да разберем в нашето ревю на ONEXPLAYER ONEXGPU 2.
Видео преглед на ONEXPLAYER ONEXGPU 2
Преглед на ONEXPLAYER ONEXGPU 2
Започваме нашия преглед на ONEXPLAYER ONEXGPU 2 с поглед към самата докинг станция eGPU. Размерите на ONEXPLAYER ONEXGPU 2 са около 9,03 x 6,8 x 1,6 инча (22,9 x 17,5 x 4,3 cm) и тежи около 1,6 kg без захранването, а със захранването - 2,3 kg. ONEXGPU 2 стои изправен, за да заема по-малко място на бюрото. Отпред са разположени бутон за захранване, бутон за турбо и бутон за цикъл на RGB режимите.
Бутонът Turbo превключва между 180 W по подразбиране и 130 W. Това е полезно, ако искате по-тих шум на вентилатора например. бутонът RGB превключва през различни режими на светлина, които са в горната и долната част на ONEXGPU 2.
На гърба, от горе до долу, са разположени конекторът за захранване, USB-C 4 и порт OCuLink за бърз трансфер на данни. След това имаме HDMI 2.1 и два DisplayPort 2.0 за изход към три телевизора или монитора. До втория DisplayPort се намира четецът на micro SD карти, а долу два USB-A порта, като завършваме с порт за Ethernet.
От лявата страна, под решетката на вентилатора, има подвижен капак, захванат с магнити, където можете да инсталирате вашето M.2 NVMe PCI-E Gen 3.0 SSD за допълнително съхранение.
И кратък поглед към захранването, тъй като то е голямо момче! Размерите му са около 4,7 x 3,7 x 1,1 инча (12 x 9,5 x 3 cm), без да се включва типът на щепсела, или вместо него можете да използвате щепсел за чайник. Това е 330-ватово GaN зарядно устройство, което не само захранва ONEXGPU 2, но и може да зарежда вашето устройство с мощност до 65 W. Външното за ONEXGPU захранване помага за температурите, но също така означава, че трябва да носите нещо допълнително, ако сте в движение.
Технически спецификации на ONEXPLAYER ONEXGPU 2
Като част от нашето ревю на ONEXPLAYER ONEXGPU 2 разглеждаме техническите спецификации, както и извършваме собствени тестове за шум от вентилатора и температура.
GPU | AMD Radeon RX 7800M |
АРХИТЕКТУРА | Нави 32 |
RAM | 12GB GDDR6 |
ФРЕКВЕНЦИЯ | 2145 MHz |
ПОТОЧНИ ПРОЦЕСОРИ | 3840 |
КОМПЮТЪРНИ ЕДИНИЦИ | 60 |
ЕДИНИЦИ RASTER | 96 |
ВЪРХОВА ПРОИЗВОДИТЕЛНОСТ НА ИЗЧИСЛЕНИЯ С ПОЛУПРЕЦИЗНОСТ | 71,73 TFLOPs |
ВЪРХОВА ПРОИЗВОДИТЕЛНОСТ НА ИЗЧИСЛЕНИЯ С ЕДИНИЧНА ТОЧНОСТ | 35,84 TFLOPs |
В тестовете за шум от вентилатора и температура ги стартираме с Forza Horizon 5 на външен монитор при графични настройки 4K Extreme, за да натиснем хардуера при 180 W. Получихме най-висока температура от 60 °C и най-висок шум от вентилатора от 65 dB. За отбелязване е, че не видяхме голяма разлика при 130 W.
Бенчмаркове
Не бихме могли да направим преглед на ONEXPLAYER ONEXGPU 2 без някои сравнителни тестове. Ще пропуснем обичайните бенчмаркове, базирани на CPU, и ще се съсредоточим върху тези за GPU. Ще използваме ONEXPLAYER X1 Pro с процесор HX 370, който има порт OCuLink. И ONEXFLYER F1 Pro с процесор HX 365 само с USB. Включили сме резултати от бенчмаркове за вътрешни и външни дисплеи, както и със и без OCuLink свързаност на X1 Pro, за да видите разликите в производителността.
3DMARK
Ще започнем с обичайните ни 3DMARK бенчмарк тестове - Time Spy, Night Raid и Fire Strike. В Time Spy виждаме, че X1 Pro чрез OCuLink естествено заема водеща позиция, а USB изостава. F1 Pro се справя доста добре тук с добри резултати само през USB.
При Night Raid виждаме по-скоро смесица от резултати. С F1 Pro можете да видите разликата между вътрешни и външни дисплеи, както и с OCuLink и USB. А F1 Pro с външен дисплей изненадващо заема първото място в оценките тук.
При бенчмарка Fire Strike резултатите са малко по-близки. X1 Pro отново води чрез OCulink, като производителността му спада само чрез USB. И F1 Pro през USB се справя доста добре с различните тестове.
Forza Horizon 5
Именно когато стартираме някои бенчмаркове за игри, можем да видим предимствата на OCuLink пред връзките само с USB. X1 Pro с OCuLink се радва на огромно увеличение на производителността във всички тестове. При свързване само чрез USB можем да видим, че и при двете устройства има много близки кадри в секунда, ограничени от пропускателната способност на USB 4.
Сянката на Tomb Raider
За Shadow of the Tomb Raider виждаме същия модел с X1 Pro чрез OCuLink. Той има огромно увеличение на производителността в сравнение със само USB. Отново виждаме сходни резултати с USB при относителните тестове за двете устройства.
Cyberpunk 2077
И последният ни сравнителен тест е за Cyberpunk 2077. Виждаме добри резултати за X1 Pro чрез OCuLink, въпреки че има забележим спад при 4K на външния монитор. И за F1 Pro през USB виждаме очаквани резултати в съответствие с резултатите на X1 Pro USB.
Обобщение на бенчмарка
ONEXPLAYER ONEXGPU 2, както видяхме, е чудесен за производителност, но виждаме някои затруднения, когато използваме само USB 4. Пропускателната способност на USB 4 не е достатъчна, за да се справи, и виждаме голяма разлика в производителността в сравнение с OCuLink. При оригиналната докинг станция ONEXPLAYER ONEXGPU eGPU разликата не е толкова голяма, тъй като графичният процесор има по-малка производителност, но все още има тясно място. Всъщност получихме доста сходни резултати чрез USB 4 на двете устройства поради тази причина.
Въпреки това, когато е свързан чрез OCuLink, виждаме по-високи резултати от тези на графичния процесор 7600M. Например при 4K в играта Forza Horizon 5 виждаме около 38% разлика в производителността. При по-ниски разделителни способности двете ще бъдат сходни, но ако увеличите качеството на графиката, разликата между тях ще нарасне бързо.
Можете да научите повече за двата портативни компютъра, които използвахме в това ревю; преглед на ONEXPLAYER X1 Pro и преглед на ONEXPLAYER F1 Pro.
Изпълнение на играта
Бенчмарковете са много добри, но какво да кажем за действителните игри в реалния свят. Ще разгледаме някои от най-взискателните игри. За тази цел използваме ONEXPLAYER X1 Pro с връзка OCuLink при резолюция 1600P.
Cyberpunk 2077
Ако искате да постигнете стабилни над 60 кадъра в секунда, ние избрахме 1600P на графичните настройки по подразбиране Ray Tracing Low, с високо качество на текстурите и AMD FidelityFX Super Resolution 2.1, настроена на Auto.
Forza Horizon 5
За постигане на стабилни над 60 кадъра в секунда използвахме 1600P на графичните настройки Extreme по подразбиране. Хубава и лесна настройка за тази игра
Ако имате по-висока честота на опресняване на дисплея си, например 120Hz при X1 Pro. След това можем да използваме графики 1600P Medium. Ако предпочитате, можете да намалите до 1200P и да използвате висококачествени графики.
Завещан
Още една бърза игра за 60+ FPS. Избрахме 1600P на графичните настройки по подразбиране на Epic, с включено Ray Tracing и NVIDIA DLSS 3, настроено на Quality.
Заключителни мисли
Нека обобщим нашите мисли за прегледа на ONEXPLAYER ONEXGPU 2. ONEXPLAYER ONEXGPU 2 е чудесно допълнение за собствениците на джобни, мини или настолни компютри, с някои условия. Нека обобщим защо.
Факторът на формата може да изглежда много голям, но ако го сравните с графична карта, той е по-голям най-вече в дълбочина. Освен това е удобно да стои, а не да е плосък на бюрото ви, което заема по-малко място.
Също така имайте предвид, че вътре не е само графична карта. Тук имате пълен комплект аксесоари за докинг станция с поддръжка на до три външни дисплея, два допълнителни USB порта, порт за Ethernet и слот за SSD за допълнително съхранение. Така че допълнителният размер в сравнение със стандартния графичен процесор компенсира тук.
Производителността е най-важният фактор. Виждаме по-висока производителност в сравнение с предишното поколение ONEXGPU. Когато се използва OCuLink, се наблюдава увеличение на производителността с около 50% - от 103 на 153 FPS в играта Forza Horizon 5 при 4K в сравнение с по-старата версия на 7600M.
Ако обаче вашето устройство не поддържа OCuLink, няма да можете да се възползвате напълно от производителността на ONEXPLAYER ONEXGPU 2 поради ограниченията на честотната лента на USB 4. В някои случаи това може да доведе до големи спадове в производителността. Например в играта Forza Horizon 5 при 4K записахме 208 FPS с връзка OCuLink, но само 73 FPS през USB 4. Ако планирате да използвате изключително USB 4, разликата в производителността в сравнение с предишния модел 7600M е много по-малка, което го прави по-рентабилен избор.
Като се има предвид всичко това, ако имате или планирате да си купите устройство с OCuLink, ONEXPLAYER ONEXGPU 2 е отлична опция. Разполагате с най-бързата възможна връзка за графична производителност, множество видеоизходи, Ethernet и слот за SSD за повече място за съхранение. Определено трябва да се помисли за този продукт!
С това приключваме прегледа на ONEXPLAYER ONEXGPU 2, надяваме се да ви е бил полезен. Ако имате някакви въпроси, моля, не се колебайте да ги зададете в коментарите и ние ще се радваме да ви помогнем.