ACEPC Picobox Pro
-
Design
-
Build Quality
-
Performance
-
Features
Резюме
Мини компютърът ACEPC PicoBox Pro се отличава със забележителна производителност, задвижвана от процесора Intel N100, . Неговият елегантен, компактен дизайн, съчетан с възможността за поддържане на 4K резолюция на два дисплея, го превръща в най-добрия избор както за професионална, така и за лична употреба.
Общо
4.5Преглед на потребителя
( votes)Плюсове
- Дизайн с малък форм фактор
- Място за 2,5″ HDD/SSD
- Поддръжка на два монитора до 4K 60Hz
- RGB LED осветление с възможност за персонализиране
- Голяма цена срещу производителност
- Множество USB портове
Против
- Малко по-ниска производителност от тази на ACEPC Picobox Mini
След неотдавнашния ни преглед на ACEPC Picobox Mini сега е ред на по-големия му брат - ACEPC Picbox Pro.
Видео преглед на ACEPC Picobox Pro
Разопаковане на ACEPC Picobox Pro
Първо в кутията има ръководство за потребителя, което е на няколко езика, включително английски, френски и немски. След това имаме самия мини компютър ACEPC Picobox Pro. След малко ще го разгледаме отблизо.
В картонената кутия има захранване. Ние ще включим правилния адаптер за вашата страна. Има HDMI кабел за свързване към вашия телевизор или монитор И завършваме с VESA стойка и винтове за закрепване.
Общ преглед на ACEPC Picobox Pro
ACEPC Picobox Pro е с размери около 5,04 x 5,04 x 2,03 инча и тежи около 386 г. От дясната страна са разположени бутонът за включване, два порта USB 3 и един USB 2 за свързване на периферни устройства.
На гърба на този миникомпютър за домашен офис отляво надясно са разположени захранващият порт, порт USB 2, два HDMI порта за до 4K двоен дисплей, гигабитов Ethernet порт и 3,5 мм жак за слушалки.
В основата има място за 2,5-инчов SATA твърд диск или SSD. Монтирането му е много лесно, просто отвийте и повдигнете капака. След това можете да поставите устройството, да поставите капака и винтовете и сте готови за работа. Има две плъзгащи се ключалки, които когато се отключат, можете да отделите основата от основния мини компютър, което е удобно, ако пътувате например.
При включване на захранването светодиодното осветление се показва в горната част на мини компютъра Picobox Pro. Осветлението може да се конфигурира в софтуера и позволява различни модели и яркост, както и да се изключва, ако ви разсейва.
Технически спецификации на ACEPC Picobox Pro
ACEPC PICOBOX MINI | ACEPC PICOBOX PRO | |
CPU | Intel N100 4 ядра и 4 нишки, работещи на честота до 3,4 GHz при 6W TDP. | Intel N100 4 ядра и 4 нишки, работещи на честота до 3,4 GHz при 6W TDP. |
GPU | Intel UHD Graphics @ 750Mhz | Intel UHD Graphics @ 750Mhz |
RAM | 8GB/16GB LDPPR5 | 16 GB РАМ DDR4 SO-DIMM |
СЪХРАНЕНИЕ | 512GB m.2 2280 SSD (максимум 1TB) | 512GB m.2 2280 SSD (максимум 2TB) Място за 2,5 HDD/SSD |
WIFI | 5.0 | 6 |
BLUETOOTH | 4.2 | 5.2 |
ETHERNET | 2x Gigabit Ethernet | 1x Gigabit Ethernet |
Докато изпълнявахме предстоящите бенчмаркове, тествахме консумацията на енергия, шума от вентилатора и температурите на този мини компютър с процесор на Intel. Получихме много ниска консумация на енергия от 23,7 W, 41 децибела максимален шум и 36 °C максимална температура.
Бенчмаркове на ACEPC Picobox Pro
Както винаги изпълняваме няколко бенчмарка, за да можем да сравним производителността с други мини компютри за бизнеса. Ще сравняваме с Picobox Mini, който има същия процесор, но различна конфигурация на RAM паметта.
PCMark
Започваме нашите бенчмаркове с PCMARK, който тества реални ежедневни задачи - от сърфиране в уеб и видеоконференции до работа с големи документи, редактиране на изображения и др.
Виждаме, че Picobox Mini има малка преднина от само 87 точки. Ако поставите тези компактни компютри на Intel един до друг, едва ли ще забележите някаква разлика.
Cinebench
Cinebench измерва производителността на единичните и многоядрените ядра на процесора. Отново виждаме, че Picobox Mini леко превъзхожда ACEPC Picobox Pro с 911 срещу 904. Виждаме по-голяма разлика в производителността на многоядрените процесори с 2164 срещу 2848. Тук типът оперативна памет определено помага за увеличаване на производителността.
3DMark
3DMark тества производителността на CPU и GPU. Виждаме, че Picobox Mini е малко по-напред в резултатите с 360 срещу 349 на ACEPC Picobox Pro. Отново не бихте забелязали голяма разлика при сравнението един до друг.
Възпроизвеждане на 4K Youtube
Подобно на ACEPC Picobox Mini, Pro може да се справи с възпроизвеждането на 4K видео без проблеми. Възпроизвеждаме тестово 4K видео от Youtube и няма никакви спадове на кадрите. Можете да сте сигурни, че всяка 4K медия ще се покаже точно както трябва.
Леки игри
Въпреки че ACEPC Picobox Pro не е геймърски мини компютър, подобно на Mini, той е подходящ за много леки игри. Отново тестваме страхотната игра Double Dragon, работеща в 4K, и тя нямаше проблеми при работа с пълни 60 кадъра в секунда. Изпробвахме нещо по-предизвикателно с Oceanhorn 2 с настройки на 720P на Low graphics. Тук също получаваме солидни 60 кадъра, но имайте предвид по-ниската разделителна способност и нивата на графиката.
Производителност на емулацията
За емулацията вече знаем от Picobox Mini, че тези процесори всъщност са доста добри за емулация. Можете да стартирате всички 8 и 16-битови системи съвсем спокойно. Можете дори да стартирате емулатора на PlayStation 1 DuckStation и да увеличите резолюцията на изобразяване до 1080Р и повече в зависимост от играта. Видяхме и добра производителност на емулатора Dolphin с предимно пълни кадри в секунда.
За емулатора на PSP PPSSPP също видяхме добра производителност, God Of War ще работи на пълна скорост при резолюция на рендиране 1x, а в зависимост от играта можете да я увеличите, за да подобрите визуалното качество. А за емулацията на PS2, за съжаление, тя не е достатъчно мощна, за да стартира повечето игри на пълна скорост. Въпреки това е много впечатляващо, че тези системи могат да работят на тези настолни компютри Mini Intel.
Заключителни мисли
Ще обобщим прегледа с нашите заключителни мисли. Както и при Mini, ACEPC Picobox Pro не е подходящ за игри. Макар че можете да играете някои леки игри, ще се затрудните с нещо по-високо. Добра алтернатива са услугите за стрийминг на игри, като например услугите на Xbox и Luna, които работят чудесно.
За емулация Pro е много способен. Получавате прилична производителност на емулаторите DuckStation, Dolphin и PPSSPP, както и на всички по-ранни класически конзолни и компютърни системи.
И за възпроизвеждане на мултимедия този Mini PC за стрийминг също е много добър. Видяхме перфектно 4K възпроизвеждане без забавяне. Вентилаторът е много тих и определено не е нещо, което можете да чуете дори при ниско ниво на звука.
Той е чудесен за работа вкъщи или в офиса - от домашните работи на детето ви до работа с големи офис документи, дори за леко редактиране на изображения. Възможността за инсталиране на 2,5-инчов диск осигурява повече място за съхранение за тези задачи.
Кой модел да купите - Mini или Pro? Моделът ACEPC Picobox Pro е малко по-евтин, така че ако искате да спестите малко пари, изберете него. Предимството е, че разполагате с място за 2,5-инчов диск, което е чудесно за допълнително съхранение. Загубвате третия HDMI порт и втория Ethernet порт, но получавате допълнителен USB 2 порт.
С Mini получавате малко повече възможности за свързване, което е идеално за настройка на три монитора, използването му като медиен сървър и т.н. Mini също така беше по-бърз в нашите тестове, особено по отношение на многоядрената производителност. Това зависи от вашите изисквания, като и двете имат своите предимства и недостатъци.
Можете да научите повече и да закупите ACEPC Picobox Pro тук.
Благодарим ви, че прочетохте нашия преглед на ACPC Picobox Pro! Споделете с нас в коментарите кой модел бихте купили.