Chat with us, powered by LiveChat

Архиви

Anbernic RG Nano Преглед с видео - Има ли добри неща идват в малки ретро гейминг джобни устройства?

Anbernic RG Nano Review
Anbernic RG Nano Review
Anbernic RG Nano преглед
  • Design
    (4.5)
  • Build Quality
    (4.5)
  • Display
    (4)
  • Performance
    (4)
  • Features
    (4.5)
  • Software
    (4)

Резюме

Този малък портативен компютър за ретро игри има своя чар. Много класически джобни компютри и конзоли са много удобни за игра, но за по-кратко време, преди да се появи умора.

Общо
4.3
Изпращане на
Преглед на потребителя
0 (0 votes)

Плюсове

  • Изключително преносим
  • Метален корпус
  • Достоен избор на емулирани системи

Против

  • По-нисък живот на батерията в сравнение с по-големите преносими компютри
  • Не е удобно за очите ви при по-дълги игрови сесии поради размера на екрана

Казват, че добрите неща идват в малки опаковки, нека да проверим това с най-малкия джобен компютър на Anbernic до момента - RG Nano. Присъединете се към нашето ревю на RG Nano, докато разопаковаме, правим преглед, тестваме работата на емулаторите и виждаме как изглеждат игрите на този малък ръчен компютър за ретро игри.

Видео преглед на Anbernic RG Nano

Разопаковане на RG Nano

Нека да започнем този преглед на RG Nano с разопаковането. Първо от кутията е ръководството за потребителя, което е на английски и китайски език. След това имаме емулатора на ретро игри Anbernic RG Nano, който ще покажем по-подробно след малко.

Преглед на Anbernic RG Nano - разопакован
Anbernic RG Nano Unboxed

В комплекта има ключодържател, който можете да използвате с RG Nano, за да го държите на цип, каишка или ключодържател. След това има кабел за зареждане USB Type-C. И накрая, но не на последно място, има кабел Type-C към 3,5 мм аудио конвертор, който можете да използвате за свързване към слушалки или високоговорители.

Anbernic RG Nano преглед Разопаковане
Разопаковане на Anbernic RG Nano

Преглед на RG Nano

Продължаваме прегледа на RG Nano с преглед на емулатора за портативни игри. Anbernic RG Nano се предлага в три цвята: син, лилав и червен. Размерите им са 2,79 x 1,69 x 0,66 инча (7,1 x 4,3 x 1,7 см) и тежат само 75 грама. Ниското тегло е впечатляващо, тъй като корпусът е от алуминиева сплав и не е много по-тежък от едно средно голямо яйце, 2 филии хляб или 4 компактдиска, за да го представим в контекст.

Anbernic RG Nano Цветове и размери
Преглед на Anbernic RG Nano - Цветове и размери

Дисплеят е 1,54-инчов IPS с разделителна способност 240×240. Въпреки ниската разделителна способност, имаше джобни устройства с по-ниска разделителна способност, включително серията Gameboy, чак до модела Advance, който беше 240×160.

Отпред има класически D-Pad, четири бутона за игри и бутони Select и Start.

Преден изглед на Anbernic RG Nano
Преден изглед на Anbernic RG Nano

В горната част са двата бутона на рамото, а в средата е портът USB Type-C. Портът е за зареждане и има хубав LED индикатор за зареждане около порта. Можете да използвате включения в комплекта конверторен кабел, за да се свържете с 3,5-милиметровия жак за външно аудио. Това за съжаление означава, че не можете едновременно да зареждате и да слушате музика от външни източници. Има отделно налични разделителни кабели, които имат и двете връзки, ако това е пречка за вас.

Преглед на Anbernic RG Nano - поглед отгоре
Anbernic RG Nano Изглед отгоре

От дясната страна се намира бутонът за включване, който при докосване служи и като бутон за меню. Има и слот за вашата micro SD карта.

Anbernic RG Nano Страничен изглед
Anbernic RG Nano Страничен изглед

D-Pad-ът е изненадващо удобен за използване, макар и малко неточен в разгара на времето. Геймърските бутони са доста малки, но след като прекарате малко време в използването им, те не са толкова лоши и реагират бързо. Не можете да хванете емулатора за преносими игри RG Nano, а вместо това го опирате на пръстите си, което е доста удобно за кратки периоди от време.

Технически спецификации на RG Nano

CPUДвуядрен процесор Allwinner V3s ARM Cortex-A7, работещ на честота до 1,2 GHz
RAM64MB DDR2
СЪХРАНЕНИЕ64GB micro SD карта, може да се използва до 512GB карта
ДИСПЛЕЙ1,54-инчов 60Hz IPS дисплей с разделителна способност 240×240
OSLinux
БАТЕРИЯПолимерна литиево-йонна батерия с капацитет 1050 mAh и издръжливост 2,5 часа

Като част от нашия преглед на RG Nano тествахме батерията и можем да потвърдим около 2,5 при средна употреба с комбинация от различни емулатори.

Преглед на операционната система

Основаваме нашия преглед на RG Nano на най-новата версия 1.0.1 на фърмуера, която има някои подобрения в сравнение с доставения фърмуер. Тя включва някои ретроархивни емулаторни ядра, както и пренесени игри. Имаме ръководство за това как да актуализирате фърмуера на RG Nano тук.

Frontend на gmenu2x
Frontend на gmenu2x

Frontend

Първоначално стартирате в предния панел gmenu2x, който съдържа списък на всички емулатори от Atari Lynx до PlayStation 1. При избиране на система ще се появи списък с вашите игри, изберете една и ще се стартира съответният емулатор и ще се зареди играта. Съществува и раздел Retroarch, който съдържа няколко емулаторни ядра, включително аркадни, PC Engine, Mega Drive и SNES.

Функция за часовник в реално време

В ретро емулатора има и функция „Часовник“, която запаметява времето, дори когато е изключена. Това е хубаво допълнение, въпреки че може би постоянното включване на екрана не е от полза за живота на батерията, но ако желаете, можете да го изключите напълно.

Frontend на RetroFE
Frontend на RetroFE

Освен gmenu2x има и втори фронтенд, наречен RetroFE. Това е по-визуален фронтенд и можете да използвате например боксарт на играта вместо обикновени текстови списъци. Съществуват няколко теми, които можете да използвате. Като цяло работи добре, въпреки че ми се стори, че при някои теми има леко забавяне.

Функции на емулатора

Емулаторите разполагат с хубава функция, при която, ако вече сте играли избраната игра, ви се предлага да продължите от мястото, където сте спрели, или да започнете играта, сякаш я играете за първи път. Най-висока оценка за включването на тази функция!

Меню на емулатора Anbernic RG Nano
Меню на емулатора Anbernic RG Nano

Достъпът до менюто в емулатора се осъществява чрез бързо докосване на бутона за захранване. Оттук можете да променяте силата на звука и яркостта, както и да запазвате и зареждате състояния. Можете също така да промените съотношението на страните, което обикновено не е от значение, но е при този дисплей с резолюция 240×240, тъй като някои имат по-висока резолюция.

Аспектно съотношение на RG Nano
Аспектно съотношение на RG Nano

Добър пример е Crash Bandicoot 2 за GBA. Можем да видим как се променя съотношението на страните между Scaled (мащабирано), най-точното спрямо оригинала, показва целия екран на играта, но има горна и долна рамка. Докато при Zoomed се използва по-голяма част от дисплея, но се пропускат страните, при Stretched се използва целият дисплей и се пропускат някои от страните. А изрязаният пропуска много от страните. Това варира в зависимост от оригиналната разделителна способност на дисплея на конзолата, така че вижте кое е най-подходящо за вас в зависимост от вида на играта например.

Персонализиран фърмуер на Garlic OS?

Струва си да се спомене, че Black Seraph намекна, че персонализираният фърмуер на Garlic OS може да се появи в емулатора за винтидж игри RG Nano. Все още не са обявени други подробности. Но от предишните му версии за други джобни устройства знаем, че тя би трябвало да работи много добре и определено си заслужава да бъде инсталирана, щом бъде пусната. Ще направим ръководство за инсталиране в нашата база знания, когато то бъде налично.

Производителност на емулатора

Като част от прегледа на RG Nano разглеждаме производителността на емулаторите. Процесорът е използван в няколко класически конзолни симулатора за игри, така че вече познаваме производителността му. Можем да работим до ерата на PS1, но някои игри на нея може да не се представят много добре. Ще прекараме няколко минути в тестване на някои джобни и конзолни системи, за да видим как изглеждат и как се играят на този малък ретро джобен компютър.

Gameboy, Gameboy Colour и Game Gear

GB емулатор на RG Nano
GB емулатор на RG Nano

Game Gear, оригиналният Gameboy и Gameboy Colour имат една и съща разделителна способност от 160×144 пиксела. Можете да избирате между мащабирано за оригиналния размер и разтеглено, за да го направите на цял екран. Всички игри естествено се изпълняват отлично, без никакви проблеми.

Neo Geo Pocket

Джобен емулатор на NeoGeo
Джобен емулатор на Neo Geo

Neo Geo Pocket работи много добре при мащабирано съотношение на страните и не си струва да се разтяга, увеличава или изрязва заради няколко допълнителни пиксела. Както може да се очаква, всички игри вървят чудесно без никакви проблеми.

Цвят WonderSwan

Емулатор на цветовете WonderSwan
Цветен емулатор на WonderSwan

WonderSwan Color има по-широка разделителна способност, така че мащабирането означава някои горни и долни граници. Съотношението на страните зависи от играта. За тази игра можем да видим, че увеличеното съотношение работи добре, тъй като това е състезателна игра и страните на пистата не са толкова важни.

Gameboy Advance

Емулатор на GBA
Емулатор на GBA

Подобна е и играта за GBA с по-широк екран. Както видяхме по-рано, при игра в мащабен режим се показва пълният оригинален дисплей, но има граници. Режимът на мащабиране е може би най-добрият за използване, но това може да зависи от играта.

А сега към конзолите - те имат по-голяма собствена разделителна способност от 240×240 пиксела. Това означава, че игрите трябва да бъдат намалени, увеличени или изрязани, за да се поберат на дисплея.

Master System

Емулатор на Master System
Емулатор на Master System

Собствената разделителна способност на Master System и PC Engine не е далеч от тази на RG Nanos, така че можете да използвате мащабирано, увеличено или изрязано изображение в зависимост от предпочитанията си.

MegaDrive и SNES

Емулатор на Genesis
Емулатор на Genesis

С преминаването към 16-битовите системи с SNES и Mega Drive се поддържат по-големи собствени резолюции. Мащабираната разделителна способност има по-малки горни и долни граници и би трябвало да е подходяща за много игри, разтеглената всъщност не е много лоша, а изрязаната и увеличената са подходящи в зависимост от играта, която играете.

PS1

Емулатор на PS1
Емулатор на PS1

За PlayStation 1 ситуацията е смесена. Като начало ще откриете много игри, които не работят на пълна скорост. Мисля обаче, че ще видите подобрения с персонализиран фърмуер. По-голям проблем е дисплеят, въпреки че нативната разделителна способност на PS1 е 320×240, вътрешно тя е увеличена до 480P, което може да направи текста много труден за четене на този малък дисплей. Бих казал, че някои игри са добре, но не го купувайте специално за PS1 игри.

Заключителни мисли

Завършваме прегледа на RG Nano с мислите си за емулатора на портативни игри. RG Nano е интересно ретро емулаторно устройство. Когато пристигнаха образците за преглед, всички в офиса се наредиха на опашка, за да ги изпробват. Първоначалните отзиви бяха „ще купя един за детето си“ или „това е чудесно, когато пътувате във влака“ и т.н. Получаваме такива отзиви и за други продукти, но не толкова много, колкото за RG Nano.

GBC емулатор на Anbernic RG Nano
GBC емулатор на Anbernic RG Nano

Имах точно същите първоначални чувства, но след като прекарах известно време в използването на RG Nano, мнението ми се промени малко. Може би е заради възрастта ми, но след един час използване на емулатора за портативни игри очите ми започнаха да се напрягат, гледайки толкова малък дисплей. Зрението ми е добро, не е перфектно, но нямам този проблем с джобните компютри с обичайни размери. Това е нещо, за което трябва да знаете, ако имате някакви проблеми със зрението.

RG Nano попада в категорията „новост“ за мен. Това е по-скоро случайно устройство за ретро емулатор за бързи гейминг сесии, което е невероятно преносимо и се съхранява, когато не се използва. То веднага привлича вниманието, покажете го на някого и той ще бъде запленен от гамата игрални системи за ръчни компютри и конзоли на такъв малък ретро портативен компютър.

Емулатор на NES в RG Nano
Емулатор на NES в RG Nano

За Anbernic RG Nano, който е основният ви джобен компютър за седене и играене на продължителни игри, не бих могъл да го препоръчам честно. Вместо това трябва да си купите джобен компютър с традиционен размер. Можете да се сдобиете с Miyoo Mini Plus или Anbernic RG35XX на подобна цена и да се насладите на по-голям екран, по-дълъг живот на батерията и по-бърза работа.

Въпреки няколкото оплаквания, RG Nano има определено очарование. И познайте какво, сега имам един в джоба си, готов да свири по всяко време!

Къде да купя Anbenic RG Nano?

Можете да научите повече и да закупите Anbernic RG Nano тук. Използвайте кода RGNANO5OFF за 5 % отстъпка на касата. Или разгледайте нашата гама от портативни устройства за ретро игри тук.

С това приключва прегледът на RG Nano. Надяваме се, че сте го намерили за полезно. Какво мислите за RG Nano? Твърде малък ли е, новост ли е или го обичате? Пишете ни в коментарите!

Ръководство за стартиране на RG Nano

Ако планирате да поръчате RG Nano или току-що сте получили своя, тук имаме удобно ръководство за започване на работа. В него подробно са разгледани теми като смяна на предния панел, превключване на съотношението на страните, актуализиране на фърмуера, добавяне на файлове в SD картата и много други.

RG Nano Retro Handheld Game Console

RG Nano Retro Handheld Game Console

4.2 / 5 (25 ratings)

Aluminum Alloy CNC Support Clock , Music Player Function 1.54 Inch IPS Screen 64G (Anbernic Rg Nano Purple

Имейл

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DROIX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern. Contact me at contactus@retrogamingbanter.com