Преглед на Anbernic RG35XXS
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Резюме
Общо
4.5Преглед на потребителя
( votes)Плюсове
- Страхотен дизайн, базиран на класическия SP
- Висококачествен дисплей
- Добро представяне за бюджетен джобен компютър
- Възможност за разширяване на паметта чрез 2-ри слот за Micro SD карта
Против
- Бутоните са малко тромави в сравнение с други джобни устройства
Anbernic RG35XXSP най-накрая е в ръцете ни, нека видим как този класически дизайн, вдъхновен от мидена черупка, се сравнява с оригинала, както и с други джобни компютри, базирани на процесор H700.
ЗАБЕЛЕЖКА: Прочетохме доклади за проблеми с RG35XXSP, които се дължат на изскочили компоненти и/или проблеми с батерията. Смятаме, че те са причинени от неизползване на доставения USB кабел и/или използване на зарядно устройство с висока мощност. Препоръчваме ви да използвате включения USB кабел и USB зарядно устройство с напрежение 5 V 3 A. Повече подробности можете да намерите в нашата публикация в базата знания тук.
Видео преглед на Anbernic RG35XXSP
Разопаковане на Anbernic RG35XXSP
Започваме нашия преглед на Anbernic RG35XXSP с кратко разопаковане. В кутията се намира преносимият компютър Anbernic RG35XXSP, последван от ръководство за потребителя на китайски и английски език. След това имаме протектор за екрана и кърпички за нанасянето му. И накрая, но не на последно място, USB Type-C кабел за зареждане
Преглед на Anbernic RG35XXSP
Продължаваме прегледа на Anbernic RG35XXSP с преглед на класическия портативен компютър за игри. Anbernic RG35XXSP се предлага в четири цвята: сребърен, сив, черен прозрачен и син прозрачен. Сребристият очевидно е базиран на класическата Сребърна тема, докато останалите са по-скоро обичайните теми на Anbernic.
Размерите му са около 3,5 x 3,3 x 1,06 инча (8,9 x 8,5 x 2,7 см) в затворено положение и тежи около 192 г.
Капакът се отваря, за да разкрие 3,5-инчов IPS дисплей с разделителна способност 640×480. Резолюцията е чудесна за ретро игри, тъй като повечето от тях се увеличават доста добре до тази резолюция. В долната част имаме класически D-Pad, геймърски бутони, които са малко кликащи, и бутон за меню в горната част. От лявата страна има бутон за регулиране на звука, а от дясната - бутон за включване и бутон за нулиране. В предната част има 3,5 мм аудио жак и два слота за micro SD карти. Вътре в първия се намира операционната система и известно пространство, оставено за игри. Вторият е празен и може да се използва за допълнително съхранение на игри.
На задния панел има чифт леви и десни бутони, а между тях има Micro HDMI порт за извеждане към дисплей и USB Type-C порт за зареждане. А в долната част има подвижен капак, ако се наложи да смените батерията.
Капакът е снабден с магнитен превключвател, който при затваряне поставя устройството в режим на заспиване, а при отваряне го събужда незабавно. Той е чудесен за бързо взимане и игра или по време на пътуване. Той ще използва известно количество батерия, така че го използвайте само ако възнамерявате да се върнете към него по-скоро рано, отколкото късно.
Отделно се предлага и калъф за преносимия компютър. Това е твърд калъф с меко покритие, който се затваря с цип отстрани. В горната част има място за съхранение, а долната част е за ръчния компютър. Той се побира доста добре вътре и, разбира се, оригиналният SP също се побира добре, в случай че се чудите.
В сравнение с оригиналния GBA SP
Не бихме могли да направим преглед на Anbernic RG35XXSP, без да го сравним с оригиналния модел GBA SP. Бързо сравнение на Anbernic RG35XXSP с оригинала. Размерът на Anbernic е съвсем малко по-голям от този на оригинала. Визуално те изглеждат много сходни, дори до дизайна на двойната панта. Anbernic има по-голям дисплей, а разликата в качеството е като тебешир и сирене. Имате два допълнителни геймърски бутона отпред, които са основната разлика.
Страните са малко по-различни, тъй като слотът за касета е заменен със слотове за micro sd карти. А плъзгачът за силата на звука на оригинала е заменен с бутони. А на гърба имаме различни портове и два допълнителни бутона за игри. Това е добра работа на Anbernic да запази дизайна възможно най-близо до оригинала!
Технически спецификации
По-нататък в нашия преглед на Anbernic RG35XXSP обхващаме техническите спецификации и също така тестваме топлината, генерирана от портативната конзола за ретро игри.
ДИСПЛЕЙ | 3,5-инчов IPS с пълен ъгъл на видимост, пълно ламиниране OCA/ 640*480 |
CPU | H700 четириядрен ARM Cortex-A53, честота 1,5 GHz |
GPU | Двуядрен Mali-G31 MP2 |
RAM | 1GB LPDDR4 |
СЪХРАНЕНИЕ | Слот 1: 64GB Micro SD карта, Слот 2: празен, може да се използва за повече място за съхранение |
КОМУНИКАЦИИ | 2.4/5G WIFI 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2 (работи само с Bluetooth контролери) |
БАТЕРИЯ | Полимерна литиева батерия 3300mAH, издържаща 8 часа |
ЗАРЕЖДАНЕ | 5V/1.5A, поддържа зарядно устройство C2C |
OS | Linux |
РАЗМЕРИ | 3,3 x 3,5 x 1,06 инча / 8,5 x 8,9 x 2,7 см |
ТЕГЛО | 192g |
ЦВЕТОВЕ | Сребро, сиво, черно прозрачно, синьо прозрачно |
Имаше дискусии относно температурата при игра на по-взискателните системи, като Dreamcast. Оставихме я да работи известно време и получихме най-висока температура от 37 °C, което не е повод за притеснение.
Операционна система и менюта
Ще продължим прегледа на Anbernic RG35XXSP с преглед на операционната система и нейния софтуер. Anbernic подобряват менютата на преносимите си джобни компютри за игри от по-нисък клас тази година и като цяло, макар и доста базови, те все още вършат работа.
Имате менюто с местни игри, което обхваща различни системи - от PSP, Arcade до WonderSwan.
Следва менюто RetroArch, в което има по-голям избор от системи. Отново всичко от PSP до WonderSwan, но и допълнителни системи като отличната Pico-8, системи на Atari и SEGA и други, включително някои портове на игри.
Просто изберете система, прегледайте наличните за нея игри, изберете една и тя се зарежда направо в нея. Докато играете, можете да натиснете бутона Menu (Меню), за да отворите менюто. В зависимост от това дали използвате native или RetroArch, има опции за излизане от играта, запазване и зареждане на състояния и т.н. В RetroArch има по-широк набор от възможности за персонализация.
Има център за приложения с музикален и видео плейър, както и четец на електронни книги за занимания, различни от игрите. На екрана с настройки има някои опции за дата и час, език, мрежови настройки и др.
Менюто е елементарно на външен вид, но е бързо и лесно за навигация, което е това, което искате от джобно устройство.
Производителност на емулацията
От други мобилни джобни устройства за игри H700 знаем, че процесорът е подходящ за емулиране на PS1 и Dreamcast. Не би трябвало да имате проблеми от най-ранните до по-късните епохи. Нека разгледаме няколко от по-новите системи за ревюто на Anbernic RG35XXSP.
DS е много удобен за игра, но имайте предвид, че няма сензорен екран, така че ще трябва да използвате екранния стилус. На PS1 всички игри, които изпробвахме, вървяха чудесно. N64 като цяло работи добре, като ще откриете няколко по-слабо представящи се игри. На SEGA Dreamcast има някои игри, които няма да работят много добре, тъй като са твърде взискателни. Опитайте с прескачане на някои кадри, за да ги подобрите.
На PSP има някои много добре работещи игри. Но не очаквайте да можете да играете по-взискателните игри като God of War Chains of Olympus, които работят с около 20 кадъра в секунда.
Заключителни мисли
Време е да обобщим нашия преглед на Anbernic RG35XXSP с някои заключителни мисли. На тази цена Anbernic RG35XXSP е с отлично съотношение цена-качество. С този чипсет можете да работите до DC и някои PSP, нещо, което преди няколко години не би било възможно на тази цена.
Според мен дизайнът на мидата е страхотен. Той се побира лесно в джоба на дънките и няма да има проблеми в джоба на якето или в чантата. Режимът на заспиване работи достатъчно добре, можете да го сгънете и да го приберете в джоба си за миг и също толкова бързо да се върнете в действие.
По-малкият размер все пак остава удобен в ръцете ви, за да играете дълго време. Ако гледате видео или слушате музика, можете дори да го поставите на бюрото без чужда помощ. Говорейки за време, животът на батерията е много добър - около 8 часа плюс-минус. Това е приличен срок и е достатъчен, за да изкарате целия ден. Предполагаемите проблеми със загряването всъщност не са проблем, както показахме.
Anbernic RG35XXSP е отличен портативен компютър за старинни игри, ако искате да се потопите в ретро гейминг портативни компютри. Но ето, че съм изпробвал почти всеки джобен компютър и заради дизайна, преносимостта и цената мисля, че все пак си струва да обмислите да си вземете такъв за колекцията.
Можете да научите повече за Anbernic RG35XXSP и да го закупите тук. Използвайте кода RGSP5OFF за 5% отстъпка на касата. Кодът е валиден за един месец от публикуването на този преглед и не може да се използва по време на продажби в магазина или други промоции.
С това приключваме нашия преглед на Anbernic RG35XXSP, надяваме се да сте го намерили за полезен. Какво мислите за ръчния компютър за ретро игри? Струва ли си да се купи или да се пропусне? Споделете с нас в коментарите.