Преглед на AYANEO Pocket AIR
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Резюме
Открийте AYANEO Pocket Air: мощен, преносим джобен компютър за игри с най-съвременни спецификации, ярък AMOLED дисплей и елегантен дизайн.
Общо
4.5Преглед на потребителя
( votes)Плюсове
- Ретро тематичен дизайн с класическа бяла и червена тема
- Страхотно изглеждащ 5,5-инчов AMOLED сензорен дисплей
- Интерфейсът на AYA HOME и SPACE създава по-престижно усещане за потребителски интерфейс
- По-бърза производителност с RAM LPDDR5
Против
- Непълен софтуер на AYA HOME & SPACE
- Няма софтуер за картографиране на екрана (TBA)
AYANEO Pocket AIR е първият джобен компютър с Android на AYA на този вече много конкурентен пазар. Дали техният различен подход с първокласен дизайн и персонализиран софтуер ще бъде достатъчен, за да оправдае покупката? Разберете това в нашето пълно ревю на AYANEO Pocket AIR!
Видео преглед на AYANEO Pocket Air
Разопаковане на AYA NEO Pocket Air
Започваме нашия преглед на AYANEO Pocket AIR с разопаковането. В кутията първо имаме самия AYANEO Pocket Air, който ще разгледаме отблизо след малко.
В брандираната кутия има кабел USB Type-C. В опаковката има няколко листовки и ръководство за потребителя на английски език. Може би сте забелязали, че стандартно в комплекта не е включено зарядно устройство. Ние ще включим такова за вашата страна, когато го закупите от нас.
Преглед на AYANEO Pocket Air
Продължаваме прегледа на AYANEO Pocket AIR с преглед на самия джобен компютър. AYANEO Pocket Air е с размери 8,8 x 3,5 x 0,6 инча (22,4 x 8,9 x 1,7 cm) и тежи 380 г. Ретро изданието се предлага само в един цвят - червено и бяло, вдъхновени от Famicom, с пожълтели капачки на палците, които придават състарен вид - приятно докосване от страна на AYANEO!
5,5-инчовият AMOLED сензорен дисплей е с разделителна способност 1920×1080Изглежда страхотно, наистина хубави ярки цветове, които се открояват.
В предната част имаме стандартните контроли за игри с аналози на сензора за зала, а в долния десен ъгъл има два допълнителни бутона за извеждане на покритието AYA SPACE.
В горната част има бутони за задействане на рамото и сензора за залата, които са доста удобни за използване. Точно до раменните бутони има два макробутона. Отдясно са разположени бутони за регулиране на звука и бутон за включване с вграден сензор за пръстови отпечатъци.
В долната част има покрит слот, в който поставяте Nano-SIM и Micro SD карта. До него има 3,5-милиметров порт за слушалки, последван от порт USB Type-C 3.2. С един от нашите USB хъбове можете да го използвате за HDMI изход към телевизор или монитор. Вземете DroiX NT8 Clear USB Hub или NH8 hub с NVMe памет.
Технически спецификации на AYANEO Pocket Air
В този преглед на AYANEO Pocket AIR са включени пълните технически спецификации.
CPU | MediaTek Dimensity 1200, 8 ядра, до 3,0GHz |
GPU | Мали G77 |
RAM | 8GB LPDDR5 |
СЪХРАНЕНИЕ | 256GB UFS 3.1 |
ДИСПЛЕЙ | 5,5-инчов AMOLED екран с разделителна способност 1920×1080, широк зрителен ъгъл и широка цветова гама |
СПЕЦИФИКИ НА ДИСПЛЕЯ | 404 PPI, 185% обем на цветовата гама sRGB, 109% обем на цветовата гама NTSC, 100% покритие на цветовата гама sRGB, 96% покритие на цветовата гама Adobe RGB, 99% покритие на цветовата гама DCI P3 |
JOYSTICK | Джойстик със сензор на Хол. Главен контролер за Android, персонализирано LED осветление |
TRIGGERS | Спусък на сензора на Хол |
VIBRATION | Линеен двигател по ос X |
ГИРОСКОП | Двойни шест-осни жироскопи |
ВХОД/ИЗХОД | 1x пълнофункционален USB 3.2 Gen 1 Type-C 1x 3,5 мм жак за слушалки 1x Nano-SIM 4G-LTE слот за данни и Micro SD карта с ниво UHS-I |
КОМУНИКАЦИИ | Wi-Fi 6 Bluetooth 5.2 4G LTE чрез Nano-SIM |
БИОМЕТРИКА | Интегрирано разпознаване на пръстови отпечатъци в ключа за захранване |
СПЕЦИАЛИСТИ | Двойни стерео високоговорители Hyper Sound |
ОТВЕЖДАНЕ НА ТОПЛИНАТА | Система за въздушно охлаждане на ниво X86 |
БАТЕРИЯ | 7350mAh акумулаторна батерия |
OS | Android 12 |
СОФТУЕР | AYAHome Android Launcher, приложение AYASpace за управление на преносим софтуер и екранно покритие „Quick Tool“. |
Акумулаторната батерия с капацитет 7350 mAh в нашите тестове, при които работим с Antutu в цикъл, ни осигури около 3 часа. Времето ще варира в зависимост от това какъв софтуер използвате.
Има вграден вентилатор, който има две настройки: балансирана и максимална. Максималният шум на вентилатора е около 70 децибела, но в повечето случаи можете да го оставите на балансирана настройка при около 60 децибела и ще бъде добре.
Измервахме и температурите, докато тествахме живота на батерията, и получихме най-висока температура от 34°C с балансираните настройки на вентилатора, много яко!
Преглед на операционната система и софтуера на Android
AYANEO Pocket Air работи с Android 12, не е най-новата версия с Android 14, но е доста актуална. Нека разгледаме по-отблизо персонализирания софтуер на AYA в това ревю на AYA NEO Pocket AIR.
Предната част използва собствения софтуер HOME на AYA, който е доста приятен за използване. Имате пряк път към предния панел AYA SPACE и място за добавяне на редовно използваните приложения. При превъртане нагоре ще се появи пълният списък с приложения, както при телефон с Android.
Получавате сравнително обикновена настройка на Android с обичайните приложения, като например Google Play Store, Google Suite of apps, File Manager и др. Ще трябва сами да инсталирате всички приложения, като например игри и емулатори. Можете да ги получите от магазините Google Play и APKPure или да ги изтеглите ръчно.
Натискането на бутона AYA SPACE на устройството ще изведе полезен надпис за информация и преки пътища към общи настройки. Табът за производителност ви позволява да променяте настройките за производителност и вентилатор. Табът Controller (Контролер) съдържа различни настройки и настройки на контролера. В раздела Handheld (Ръчно управление) има настройки за яркост и сила на звука, както и настройки на RGB LED шаблона. А Widgets има лесен достъп до правене на снимки на екрана, настройки на Wi-Fi, настройки на местоположението и др.
Пусковата програма AYA SPACE ви позволява да импортирате настройките на Pegasus и Emulation Station, ако имате такива. Ние нямаме такива настройки, така че не си направихме труда да го тестваме, но вероятно е полезно, ако имате. Но можете просто да копирате ROM-ите си в папката PocketGames на вътрешната памет и те ще се появят там. Имахме обаче променлив успех при стартирането на игри от нея.
Няма инструмент за картографиране на екрана, който е абсолютно задължителен за тези джобни устройства с Android. Дори евтините джобни компютри обикновено разполагат с такъв инструмент. Очевидно той ще бъде добавен на по-късна дата, когато и да е това.
Сравнителни тестове на операционната система Android
Както винаги включваме сравнителни тестове, когато можем, в това ревю на AYANEO Pocket AIR. Тъй като става въпрос за операционна система Android, ще проведем някои сравнителни тестове и ще сравним производителността на AYANEO Pocket AIR с други устройства, базирани на Android. Те включват AYN Odin 2, Retroid Pocket Flip и Anbernic RG552.
3DMark
Започваме с 3DMark и бенчмарка Slingshot. Той е максимален, което е добър знак.
Току-що започнахме да правим бенчмаркове за Wildlife Extreme, така че нямаме много данни за сравнение, но можете да видите, че AYN Odin 2 е с над два пъти по-висока оценка. Той обаче е 10 пъти по-бърз от наскоро прегледания Retroid Pocket 2S!
Geekbench
По отношение на едно- и многоядрените резултати в Geekbench имаме по-добри данни за сравнение. Можем да видим, че резултатът от 891 точки е два пъти по-висок от този на базираните на Tiger T618 устройства, като Retroid Pocket Flip, и е по-бърз от GPD XD+, който има същия процесор, но LPDDR4x RAM, като LPDDR5 RAM осигурява прилично увеличение на производителността.
Antutu
За бенчмарка Antutu получаваме добри резултати. Той е доста по-висок от този на GPD XP+, но не отстъпва на могъщия Odin 2. За този процесор това е добър резултат, но по-късно ще трябва да разгледаме съотношението цена/производителност.
Производителност на игрите
Поради липсата на картографиране на екрана не успяхме да изпробваме обичайните си игри за Android, като например Call of Duty Mobile. Затова изтеглихме няколко други игри, които имат поддръжка на контролер и не изискват картографиране на екрана.
Не би трябвало да имате проблеми с игрите, въпреки че, разбира се, ще трябва да използвате сензорния екран. Това не е голям проблем, но с контролер е много по-приятно.
И вместо да си играя с контролите, си спомних, че Horizon Chase поддържа жироскопични контроли, така че ето няколко кадъра, в които го контролирам по този начин. Изисква се малко свикване, но работи чудесно!
Производителност на емулатора
И сега към тестовете за производителност на емулатора с прегледа на AYANEO Pocket AIR. Няма да навлизаме в подробности за 8 и 16-битовите системи до ерата на PS1 и Dreamcast, тъй като всички те ще работят отлично. В повечето случаи можете да увеличите мащаба на визуализация до 1080P и да включите филтри и т.н. без никакви проблеми.
Вместо това ще разгледаме по-отблизо конзолите около и след ерата на PS1.
Делфин
Емулаторът на Dolphin като цяло има добра производителност. Изпробвахме няколко игри и на двете системи, които емулаторът поддържа. От време на време се появяваха някои спадове под 30 или 60 FPS, но нищо, което да развали игрите твърде много. Това се отнася и за двете системи, които емулаторът поддържа.
DeSmuME
Емулаторът на два екрана DeSmuME работи перфектно. Със сензорния екран можете да играете повечето игри без проблеми. Разбира се, можете да виждате и двата екрана или само един екран, докато играете, като го промените в настройките.
PSP
Емулаторът на PlayStation PPSSPP работи удивително добре. Увеличаваме мащаба до 1080P и сме включили различни графични подобрения, както и 16-кратно анизотропно филтриране. Получихме солидни 60 FPS на God of War с AYANEO Pocket AIR, така че това е достатъчно за нас.
Citra
При емулатора Citra на Sonic Generations се наблюдават обичайните забавяния на кеширането на шейдърите, които очакваме. Производителността се подобрява значително, когато няма кеширане на шейдърите или се намали резолюцията на рендиране. За други игри с по-малко изисквания изживяването е далеч по-плавно с доста стабилни честоти на кадрите.
PS2
При AetherSX2 наблюдаваме смесени резултати. С моята лична игра Outrun виждаме като цяло добри честоти на кадрите с някои спадове от време на време, когато се осъществява достъп до диска. При Gran Turismo 3 виждаме редовни спадове на кадрите под 60, но ако искате, можете да ускорите малко нещата, като намалите резолюцията на рендиране.
Vita3K
Емулаторът на Vita изглежда работи добре. Получихме предимно 60 FPS с няколко незначителни спада под тях на нашата игра Street Fighter vs Tekken. Не сме изпробвали огромен брой игри на този емулатор, тъй като съвместимостта не е невероятна, но всички, които работиха, бяха много удобни за игра на AYANEO Pocket AIR.
Yuzu
За Yuzu получаваме около половината от производителността, която ни е необходима за пълна скорост на Crusin Blast. По-ниско взискателните игри ще работят по-добре. За повечето заглавия от първо лице няма да имате голям късмет те да бъдат възпроизводими.
Заключителни мисли
Завършваме това ревю на AYANEO Pocket AIR с нашите мисли за портативното устройство. AYA NEO Pocket Air е хубаво устройство, което се разваля от няколко неща. AYA SPACE трансформира операционната система Android в нещо, което повече прилича на портативен компютър за игри. Но на места то се усеща малко незавършено, особено липсата на поддръжка на картографиране на екрана, въпреки че се предполага, че това ще се случи на по-късна дата.
Производителността на AYANEO Pocket Air е важен фактор, който трябва да се вземе предвид. Видяхме отлични резултати в сравнение с GPD XP+, който използва същия процесор, но по-бавна оперативна памет. Имайте предвид, че XP+ излезе преди две години.
В сравнение с AYN Odin 2 виждаме, че той има около два пъти по-висока производителност. И двете устройства бяха пуснати на пазара по едно и също време и на сходни цени. При сравнението Pocket Air не е с отлични показатели за съотношението цена/производителност.
Но за парите си получавате чудесно изглеждащ джобен компютър с Android и класически ретро дизайн, който е много удобен за игра. Софтуерът AYA SPACE, когато бъде завършен, е отлично допълнение, което придава по-престижен вид и усещане.
Можете да поръчате AYANEO Pocket AIR тук. И разгледайте нашата гама от джобни устройства за ретро игри тук.
С това приключва прегледът на AYANEO Pocket Air, надяваме се да ви е бил полезен. Ако имате някакви въпроси, моля, оставете коментар и ние ще се радваме да ви отговорим!