Преглед на AYANEO Pocket Micro
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Резюме
Общо
4.6Преглед на потребителя
( votes)Плюсове
- Висококачествено строителство с корпус от алуминиева сплав с CNC управление
- Компактен и преносим
- Впечатляваща производителност на емулацията
- Персонализиран софтуер на AYANEOs
- Джойстици с ефект на Хол
Против
- Липса на 3,5-милиметров порт за слушалки, със странен избор за използване на USB порт
- 3,5-инчовият дисплей може да се окаже твърде малък за някои потребители
AYANEO Pocket Micro, вдъхновен от Gameboy Advance Micro, предлага игри, базирани на Android, в джобен компютър с малък форм фактор и привкус на AYANEO. Нека разберем в нашето ревю дали AYANEO Pocket Micro заслужава парите ви, като разгледаме неговите характеристики, проверим производителността на системата, игрите и емулацията и го сравним с други джобни устройства, базирани на Android.
AYANEO Pocket Micro Преглед Видео
Общ преглед на AYANEO Pocket Micro
Започваме нашия преглед на AYANEO Pocket Micro с преглед на конзолата за игри с Android. Размерите на AYANEO Pocket Micro са 6,1 x 2,4 x 0,7 инча (15,6 x 6,3 x 1,8 cm) и тежи 233 g (0,51 lbs). Корпусът е от алуминиева сплав, което му придава много солидно премиум усещане и наистина се усеща по-тежък, отколкото изглежда. При този размер той може да се сложи в джоба, въпреки че може да искате да го държите в джоба на якето или в чантата заради аналоговите стикове.
Дисплеят е 3,5-инчов IPS сензорен екран без рамки с разделителна способност 960×640. Това е точно четири пъти повече от резолюцията на оригиналния Gameboy Advance.
Разполагаме с обичайните за игрите контроли с аналогови стикове с ефект на залата. В долния ляв и десен край са разположени две двойки бутони за SELECT и START, AYA Overlay и Home.
В долната част има порт USB Type-C, който поддържа USB 2.0 OTG. Ще обсъдим това след малко. От лявата страна има покрит четец на Micro SD карти, а от дясната страна има няколко макробутона.
Горната част има чифт бутони за рамо и спусък от двете страни. Вдясно от центъра са разположени бутонът за включване с вграден скенер за пръстови отпечатъци и бутоните за сила на звука.
Мислех, че имам червено-златния GBA Micro за сравнение, но се оказа, че имам сребърния 🙂 Можете да видите известно вдъхновение във формата и с бутоните SELECT и START на извитите страни. Подобно на джобния DMG на AYANEO, той не е замислен като реплика, а по-скоро като вдъхновен дизайн.
Джобният порт Micro USB на AYANEO
Искахме да споменем порта USB Type-C, тъй като ни се стори малко странен. Стандартно USB портът може да се използва за зареждане на микрофона. Но ако искате да свържете USB флаш устройство или да използвате Type-C към 3,5 мм аудио жак, тогава първо трябва да изключите вътрешния геймпад чрез настройките.
Това означава, че използването на външна памет или кабелни слушалки по време на игра не е възможно, тъй като геймпадът е изключен. Няма 3,5-милиметров аудиопорт, какъвто има в почти всяко устройство за игри с Android. Разбира се, можете да използвате Bluetooth слушалки без никакъв проблем, но цялата конфигурация ни се стори малко разочароваща. Всеки ден виждам хора, които все още използват кабелни слушалки със своите телефони и джобни устройства.
Технически спецификации на AYANEO Pocket Micro
След това в нашия преглед на AYANEO Pocket Micro разглеждаме техническите спецификации, както и провеждаме собствени тестове за живота на батерията, шума от вентилатора и температурата.
CPU | MediaTek Helio G99 2x Arm Cortex-A76 до 2,2GHz 6x Arm Cortex-A55 до 2,0GHz |
GPU | Arm Mali-G57 MC2 |
RAM | 6GB LPDDR4x 8GB LPDDR4x |
СЪХРАНЕНИЕ | 128GB UFS 2.2 256GB UFS 2.2 |
КОМУНИКАЦИИ | Wi-Fi 5 Bluetooth 5.2 |
ДИСПЛЕЙ | 3,5-инчов IPS сензорен екран без рамки Резолюция 960×640 330 PPI 400 нита Съотношение на екрана 3:2 100% sRGB покритие / 115% sRGB обем |
РАЗМЕРИ | 6,1 x 2,4 x 0,7 инча (15,6 x 6,3 x 1,8 см) |
ТЕГЛО | 233 г (0,51 фунта) |
Захранва го акумулаторна батерия с капацитет 2600 mAh. За да тестваме живота на батерията, стартирахме бенчмарка Antutu в цикъл при пълна яркост с настройка на режим Performance. Получихме живот на батерията от 3 часа. Средното използване на батерията ще бъде до 6 часа в зависимост от това какви приложения използвате.
При тестовете за шум от вентилатора и температура, които също бяха извършени при работа с Antutu, трябваше да долепим ухо до решетката на вентилатора, за да чуем дали вентилаторът се върти. Не бихте могли да чуете игровата конзола с Android в средностатистически офис, а дори и в тиха стая е трудно да чуете каквото и да било. За температурите получихме 46 °C, като те идваха главно от дисплея, а не от решетката на вентилатора.
Сравнителни тестове на системата
Както винаги при джобните компютри за игри с Android, ние проведохме няколко бенчмарка, за да разберем неговата производителност и да го сравним с други джобни компютри като част от нашето ревю на AYANEO Pocket Micro. За съжаление не разполагахме с други G99 устройства, затова включихме някои подобни популярни устройства с добри резултати, както и джобния компютър Pocket S на AYANEO с премиум цена и производителност.
Geekbench 5
Geekbench 5 тества едно- и многоядрената производителност на процесорите. В сравнение с далеч по-евтиния Retroid Pocket 2S и RG Cube на подобна цена виждаме приблизително очакваната производителност. Далеч по-висока от тази на Pocket 2S с 43% разлика и по-ниска от тази на Anbernic RG Cube с 14% разлика при едноядрената производителност.
Geekbench 6
За Geekbench 6 за съжаление нямаме резултати за Pocket 2S. Но можем да видим около 16% разлика в производителността между RG Cube и AYANEO Pocket Micro за едно ядро и около 19% за многоядрени устройства.
Antutu
С Antutu, който извършва различни тестове за ежедневна употреба на устройство с Android, отново виждаме Pocket Micro в средата на трите. Има 56% увеличение на разликата в сравнение с Pocket 2S и 15% разлика в сравнение с RG Cube.
3DMARK
И на финалния ни тест с 3DMARK. При Slingshot виждаме прилично увеличение на производителността спрямо 2S, но по-голяма разлика от 33% при RG Cube. А за бенчмарка Wildlife Extreme отново виждаме добра разлика между Pocket 2S и около 48% разлика спрямо RG Cube.
Обобщение на бенчмарка
Като цяло виждаме добри резултати за AYANEO Pocket Micro. Той превъзхожда Retroid Pocket 2S, който има 35% по-ниска разлика в цената, но виждаме, че Anbernic RG Cube излиза начело с по-висока производителност и по-ниска цена с около 15% разлика. RG Cube може да е с по-ниска цена и по-висока производителност, но цялостното му качество не е премиум, за разлика от гейминг устройството с Android AYANEO Pocket Micro.
Преглед на операционната система AYANEO Pocket Micro
Продължавайки прегледа на AYANEO Pocket Micro, ще разгледаме накратко операционната система и включения софтуер на портативния компютър с Android за игри. Джобният компютър с Android на AYANEO работи с операционна система Android 13 и се предлага с обичайните приложения за Android, включително магазина Google Play и персонализирания софтуер Home на AYANEO.
Със софтуера AYA Home имате достъп до фронтенд за игри, както и до редица настройки за операционната система и устройството. Ще трябва да настроите фронтенда за ROM игри, което може да отнеме малко време, но си заслужава.
А благодарение на AYA Overlay само с едно плъзване на пръста си имате лесен достъп до множество данни, като например FPS, температура и скорост на вентилатора. Както и преки пътища за промяна на режимите на работа, настройките на контролера и др.
Подобно на другите джобни устройства на AYANEO, техният софтуер дава по-премиум вид и начин на използване в сравнение с други производители като Anbernic, AYN и Retroid.
Игри за Android
Опитахме някои игри Android джобни като част от този преглед AYANEO Pocket Micro, С по-ниска производителност процесор в сравнение с да речем AYANEO Pocket S все още можете да играете приличен брой игри.
А за игрите, които не са съвместими с контролер, можете да използвате вградения софтуер за картографиране на екрана. Достъпете до него от наслагването и просто плъзнете иконите към съответните области на екрана, с които искате да симулирате натискане на екрана. Той е бърз и лесен за настройване и използване, както трябва да бъде.
Производителност на емулацията
След това в нашия преглед на AYANEO Pocket Micro тествахме емулатори за по-стари и по-нови системи. Всъщност бяхме много изненадани от работата на емулатора за AYANEO Pocket Micro. Изхождайки от производителността на процесора, имахме общи очаквания за това кои емулатори ще работят добре. Но продължавайте да гледате за някои впечатляващи резултати.
Естествено, всички ваши 8, 16 и 32-битови конзоли, компютри и джобни устройства ще работят чудесно. Където е възможно, можете да увеличите разделителната способност на рендиране, да добавите графични подобрения и т.н.
PPSSPP
PPSSPP е чудесен емулатор и успяхме да зададем резолюция на рендиране 3 пъти, без прескачане на кадри, 16-кратно анизотропно филтриране и някои други настройки на God Of War. Получихме солидни 60 FPS, което е чудесно да се види.
AetherSX2
На Aether SX2 нашата игра OutRun за съжаление беше неизпълнима дори при половин резолюция на изобразяване. Имахме повече късмет с Gran Turismo 3 при половин резолюция на изобразяване. В зависимост от това колко взискателна е играта, можете да стигнете до 0,75 или 1х резолюция на по-ниски.
Citra
Получихме прилични резултати с емулатора Citra. Изпробвахме няколко игри и много от тях бяха напълно възпроизводими. Има някои спадове в кадрите и забавяния на шейдърния кеш в по-взискателните игри, но като цяло след това те бяха играеми!
Vita3K
Нашата трипси игра TxK на емулатора Vita3K работи перфектно и можем да увеличим резолюцията на рендиране до 2 пъти. При Street Fighter X Tekken трябваше да работим с нормална разделителна способност и като цяло видяхме добри честоти на кадрите с някои случайни забавяния на кеширането, впечатляващо!
Yuzu
Последният ни емулатор е прекратеният вече емулатор YuZu. При 1х резолюция на Cruisn' Blast средната стойност на кадрите в секунда беше около 30-40, което предвид процесора е много добро. Ако намалим резолюцията наполовина, можем да достигнем до 50 кадъра в секунда. Не очаквайте много игри да играят толкова добре, но можете да получите прилични резултати от игри с по-ниски изисквания.
Заключителни мисли
Време е да обобщим мислите си в нашия преглед на AYANEO Pocket Micro. Преди да се сдобия с AYANEO Pocket Micro, не бях сигурен дали това ще бъде полезен джобен компютър с Android. Но след като прекарах известно време с него, впечатленията ми се насочиха към това, че това е джобен компютър, който трябва да се обмисли. Ето защо.
Нека първо започнем с представянето. Въпреки че има процесор от по-нисък клас, той всъщност върши чудесна работа! Видяхме добра производителност в бенчмарковете, макар и не толкова добра, колкото при по-евтиния Anbernic RG Cube. Но при реално стартиране на емулатори видяхме прилична производителност за PS2, Citra и YuZu и чудесни резултати с Vita3K.
По-високото качество по отношение на външния вид и усещането е това, което отличава AYANEO Pocket Micro от Anbernic RG cube. При Micro имаме рамка от алуминиева сплав с ЦПУ, в сравнение с пластмасовата обвивка при Cube. Имате и софтуера на AYA, който работи много добре и изглежда страхотно.
Едно нещо, което трябва да спомена, е размерът на екрана, при 3,5″, той е от малката страна. Докато настройвах всички емулатори и играех някои игри, ми беше трудно да чета някои текстове, особено на по-модерните емулирани системи. Когато достигнете определена възраст, очите ви не се справят толкова добре с малки екрани и малък текст. Така че това е нещо, което трябва да се има предвид, и може би ще искате да изберете по-голям дисплей.
Имайки предвид това, можем да препоръчаме AYANEO Pocket Micro за по-старите ви изисквания за ретро игри, например до ерата на PlayStation. А за по-новите системи резултатите ви може да варират по отношение на производителността, но определено има възможност да им се насладите, ако зрението ви го позволява. А размерът и форм-факторът са чудесни за джоба на якето или чантата по отношение на преносимостта. Ако сте на пазара за първокласен джобен джобен компютър с Android за някои ретро игри, AYANEO Pocket Micro е отличен вариант!
Можете да научите повече за и да закупите своя AYANEO Pocket Micro тук.
С това приключва прегледът на AYANEO Pocket Micro. Ако имате някакви въпроси за него, моля, не се колебайте да ги зададете в коментарите по-долу и ние ще се радваме да отговорим.