AYN Odin Pro преглед
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Резюме
AYN Odin Pro е джобно устройство с Android с висока производителност, от което трудно можем да се оплачем. Снабден с 5,98″1080P сензорен екран, той може да играе игри за Android, както и да емулира всички класически игри до по-модерни конзоли и джобни устройства.
Общо
4.6Преглед на потребителя
( vote)Плюсове
- Високопроизводителен процесор Qualcomm Snapdragon SD845
- Добър размер на IPS сензорния екран
- Избор на 128GB или 256GB място за съхранение
- HDMI видеоизход
- Голям живот на батерията
Против
- Незначително оплакване е, че се използва Android 10
Знаем, че е излязла от известно време, но най-накрая имаме портативната игрова конзола AYN Odin Pro за продажба, първият магазин освен AYN, който прави това. Затова нека проверим за какво се вдигна толкова шум в нашето ревю на AYN Odin Pro.
AYN Odin Pro Преглед на видео
Разопаковане на AYN Odin Pro
Започваме нашия преглед на AYN Odin Pro с разопаковането. Вътре имаме самата преносима игрова конзола AYN Odin Pro. След малко ще я разгледаме отблизо.
Отдолу има ръководство за употреба на английски и китайски език. В него има всичко, което ви е необходимо, за да започнете работа. И накрая, но не на последно място, има USB Type-C кабел за зареждане.
Общ преглед на AYN Odin Pro
Следващата част от прегледа на AYN Odin Pro е по-подробен преглед на джобното устройство с Android. Мобилната игрова конзола AYN Odin Pro с Android се предлага в три цвята: черен, студено сив и прозрачно бял. Тя е с размери около 8,8 x 3,7 x 0,5 инча (22,4 x 9,5 x 1,5 см) и тежи около 365 г.
Дисплеят на AYN Odin Pro е 5,98-инчов IPS сензорен екран с разделителна способност 1080×1920 и съотношение на страните 16:9. Максималната яркост и цветовете са много добри в сравнение с други джобни устройства с Android.
Отстрани на екрана има два аналогови контролера, D-Pad и обичайните бутони за игри. Точно над бутоните за игри има и бутон Home. Около аналоговите контролери и отстрани на джоба са разположени LED светлини, които могат да се персонализират в настройките.
В горната част са разположени лявото и дясното рамо и тригерите, които реагират бързо. Под защитното капаче се намират Micro HDMI за изход на телевизор или монитор и слот за micro SD карта. От дясната страна има рокер за звука и бутон за включване.
В долната част има порт USB Type-C 3.1, през който можете да зареждате устройството.
На гърба са разположени два макробутона, които могат да се конфигурират.
Операционна система Android
Компактното устройство за игри Odin Pro се предлага със стандартните приложения за Android 10, които бихте очаквали да намерите при чиста инсталация. Ще трябва сами да инсталирате всички приложения, като например игри и емулатори. Инсталирано е приложението Google Play Store, така че можете да изтеглите по-голямата част от тях оттам или да използвате Chrome, за да изтеглите от други източници.
Изтегленото меню съдържа някои опции за работа с ръчните устройства. Оттук можете да избирате между три настройки на производителността: Стандартна, Производителна и Високопроизводителна. Има и две настройки на скоростта на вентилатора: Sport (Спорт) и Smart (Интелигентен). Можете също така да правите снимки на екрана и да скриете графиката на наслагване.
Софтуерът за наслагване е доста добър. Има плъзгач за промяна на яркостта, активиране и деактивиране на картографирането на екрана и известията, както и преки пътища към други задачи в AYN Odin Pro.
Софтуерът за картографиране на екрана е подобен на този на ръчните компютри Anbernic и Retroid. Плъзгате иконите, представляващи контролите на играта, към областите на екрана и ги съпоставяте с бутон. Всичко това се прави много лесно и не срещнахме никакви проблеми с игрите, които изпробвахме.
Поддържа се и видеоизход чрез micro HDMI. поддържа се резолюция до 1080P, което е много добре, тъй като някои от другите джобни устройства поддържат само 480 и 720P.
Технически спецификации на AYN Odin Pro
CPU | Qualcomm Snapdragon SD845 с четири ядра Kryo Gold @ 2,8 GHz и четири ядра Silver @ 1,8 GHz |
GPU | Adreno 630 @ 787 Mhz |
RAM | 8GB LPDDR4x |
СЪХРАНЕНИЕ | Избор на 128GB или 256GB |
ДИСПЛЕЙ | 5,98-инчов IPS LCD сензорен екран. Резолюция 1080×1920, съотношение на страните 16:9, 369 PPI, защитно стъкло Dragontrail |
ВИДЕО ИЗХОД | Микро HDMI изход |
AUDIO | Аудио кодек Qualcomm Aqstic и усилвател за високоговорители (2x1W) |
WI-FI | 2.4/5G WiFi 802.11 a/b/g/n/ac |
BLUETOOTH | 5.0 |
ПОРТОВЕ | USB Type-C 3.1, Micro HDMI, 3,5 мм аудио жак |
OS | Android 10 |
БАТЕРИЯ | 6600mA |
ЗАРЕЖДАНЕ | Бързо зареждане 3.0/4.0+ |
РАЗМЕР | 8,8 x 3,7 x 0,5 инча (22,4 x 9,5 x 1,5 см) |
ЦВЕТОВЕ НА КАЛЪФА | Черно, студено сиво и прозрачно бяло |
ТЕГЛО | 365g |
ДРУГИ ФУНКЦИИ | Стартиране на игри, картографиране на екрана, фърмуер, който може да се актуализира OTA |
Като част от нашето ревю на AYN Odin Pro тестваме също живота на батерията, шума от вентилатора и температурите. Изпълнихме бенчмарка Antutu в цикъл с най-високите настройки за производителност и батерията издържа около седем часа. Седейки на празен ход при високи настройки на производителността с екран на пълна яркост, получихме цели 15 часа.
Тествахме шума от вентилатора и температурите, докато изпълнявахме бенчмарка Antutu. Получихме най-висок шум от вентилатора от 52 децибела и най-висока температура от само 40 °C. Той е много тих и работи много хладно!
Сравнителни тестове на системата
По-нататък в нашето ревю на AYN Odin Pro изпълняваме системните бенчмаркове 3DMark, Geekbench и Antutu. Ще сравняваме с други джобни устройства, базирани на Android, но имайте предвид, че техните бенчмаркове са по-стари и е възможно да има някои малки разлики в сравняваната производителност.
Geekbench
На първо място е Geekbench, който провежда серия от тестове на процесора за едно- и многоядрена производителност.
Високопроизводителният GPD XP+ запазва първото си място, но имайте късмет да намерите такъв, който да купите сега. Odin Pro има много комфортна преднина на второ място пред трите базирани на Tiger T618 процесора, които се намират в джобните компютри Retroid Pocket Flip, Retroid Pocket 3+ и Anbernic RG505.
Antutu
Следващата функция е Antutu, която е комбинация от производителност на CPU и GPU.
Не е изненадващо, че GPD XP+ запазва първото място, Odin Pro заема второто, а трите портативни компютъра, базирани на Tiger, заемат третото място надолу.
3DMark
И последният ни бенчмарк е с 3DMark и бенчмарка Sling Shot.
XP+ заема първо място, в нашите тестове той е максимален и не се дава оценка, затова поставихме 8000 заради самия него. И отново на второ място е портативната гейминг система AYN Odin Pro, следвана от обичайните заподозрени.
Обобщение на бенчмарка
Само едно малко обобщение на бенчмарка за този преглед на AYN Odin Pro. Високопроизводителният GPD XP+ винаги е щял да спечели тази война, но да се сдобиеш с такъв модел е трудно, а и са по-скъпи. Мобилната игрова конзола Odin Pro остана на второ място, доста над джобните компютри Tiger T618, което е добре да се види.
Наблюдавате средно 55% разлика в производителността спрямо базираните на T618 портативни компютри, която достига до 99% в 3DMark.
Производителност на емулатора
Продължаваме прегледа на AYN Odin Pro с някои тестове на производителността на емулатора. Тези тестове бяха проведени на настройката High Performance (Висока производителност) с вентилатор в режим Smart Mode (Интелигентен режим). За почти всичко до ерата на Dreamcast и PlayStation 1 не би трябвало да имате никакви проблеми с производителността на емулатора при нормални настройки на производителността. Настроихме RetroArch и изпробвахме няколко 8 и 16-битови конзоли, като всички те работеха перфектно. Нека разгледаме накратко някои от по-взискателните системи
Dreamcast
Изпробвахме няколко игри и имахме стабилни 60 кадъра в секунда на всичко, което опитахме. Нямаше никакви проблеми с производителността, всичко вървеше чудесно.
PlayStation 1
Подобно на Dreamcast, на PS1 всичко върви със солидна скорост от 60 FPS. Ако искате, можете да увеличите скалата на разделителната способност на графичните настройки до 1080P, за да изглежда графиката много по-хубава от оригиналната ниска разделителна способност.
Делфин
Като цяло работата на емулатора Dolphin е много добра. При много игри той работеше с пълни кадри в секунда. Но видяхме и доста игри с 60 кадъра в секунда, които от време на време падаха до 40 кадъра в секунда.
PlayStation 2
Емулацията на PlayStation 2 ще ви донесе променлив успех. За по-взискателните игри можете да намалите резолюцията на рендиране и да видите дали това ще помогне. Ще откриете обаче, че много от тях няма да работят на пълна скорост. За по-малко взискателните игри можете с удоволствие да ги стартирате на пълна скорост и с оригинална резолюция.
PlayStation Portable
Като цяло емулацията на PSP работи отлично. Не би трябвало да имате проблеми с по-голямата част от игрите. В зависимост от това колко взискателна е играта, можете да увеличите мащабирането за по-добро изобразяване и да поддържате стабилна скорост от 60 кадъра в секунда.
Citra
Производителността на емулатора Citra ще зависи в голяма степен от играта, която играете. Кеширането на шейдърите ще забави производителността и често ще доведе до забавяне в игрите. Производителността се подобрява, когато шейдърите се кешират, но все пак понякога ще се получават забавяния и забавяния. За по-малко взискателни игри ще намерите по-приятно изживяване с по-бърза производителност.
Vita3K
Емулаторът на Vita също има различна производителност и зависи от играта, която играете. Игрите с по-ниски изисквания са много удобни за игра и при условие че са съвместими с емулатора, ще имате малко проблеми. По-взискателните игри обаче ще работят много бавно.
Заключителни мисли
Ние обобщаваме нашия преглед на AYN Odin Pro с нашите заключителни мисли. Портативната игрова конзола AYN Odin Pro наистина ме изненада с това колко солидно се усеща всичко. Изработката и качеството на самата портативна конзола са отлични и определено се усеща по-премиум от, да речем, портативните устройства на Anbernic.
Операционната система, идваща с чиста инсталация, е както добра, така и лоша. Харесва ми чистата инсталация, тъй като мога да инсталирам приложенията, които искам, без да имам боклуци. Други може да искат всичко да е готово за работа, за да се улесни използването или да се спести време например.
Софтуерът за наслагване работи чудесно и нямах проблеми с настройката на картографирането на екрана за игрите, които тествах. Има много настройки, специфични за портативната система, с които да се справяте. А наличието на HDMI изход означава, че можете да се наслаждавате на игрите и на по-голям дисплей.
Трудно ми беше да не харесам нищо в преносимата игрална система Odin Pro, всичко работи точно както трябва. Това, че поддържа само Android 10, означава, че няма да можете да стартирате официално YuZu, но игрите така или иначе няма да вървят толкова добре. Като цяло това е наистина солиден портативен компютър с чудесна производителност, на километри пред портативните компютри, базирани на Tiger T618!
Можете да научите повече и да закупите AYN Odin Pro тук. Използвайте кода за отстъпка AYN5OFF за 5% отстъпка. Моля, обърнете внимание, че кодът може да изтече след един месец и не може да се използва по време на разпродажби или промоции в магазина.
Това завършва нашия преглед на AYN Odin Pro, какво мислите за портативната игрова конзола? Споделете с нас в коментарите.