Преглед на ONEXPLAYER ONEXFLY
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Резюме
Тази преносима портативна конзола, базирана на процесор Ryzen 7 7840U, е добре изградена, удобна, преносима и има прилична производителност.
Общо
4.8Преглед на потребителя
( votes)Плюсове
- Удобен ръчен дизайн със среден размер
- Добър 7-инчов сензорен дисплей
- Аналози на ефекта на Хол
- LED осветление с възможност за персонализиране
- Добро представяне при игри и емулация
Против
- Няма какво да не харесвате
Проверяваме най-новия преносим геймърски компютър със среден размер на ONEXPLAYER, ONEXFLY. Вероятно някъде има шега, че е доста летящ… Моля, напишете най-добрите предложения в коментарите 🙂 Междувременно, продължаваме с прегледа на ONEXPLAYER ONEXFLY!
Видеоклип за преглед на ONEXPLAYER ONEXFLY
Разопаковане на ONEXFLY
Започваме нашия преглед на ONEXPLAYER ONEXFLY с разопаковането. Първо имаме самия ONEXPLAYER ONEXFLY, който ще разгледаме отблизо след малко.
Отдолу има ръководство за потребителя на английски и китайски език. В кутията има зарядно устройство с мощност 65 W, като ние ще включим правилния адаптер за вашата страна. И накрая, но не на последно място, е USB Type-C кабел за зареждане. Казах ви, че е кратък!
Преглед на ONEXFLY
Като част от прегледа на ONEXPLAYER ONEXFLY разглеждаме отблизо портативния компютър за игри. ONEXPLAYER ONEXFLY е с размери около 10,3 x 3,8 x 0,8 инча (26,3 x 9,8 x 2,2 см) и тежи около 580 г. Той се предлага в два цвята - бял и черен.
Мобилният геймърски компютър има 7-инчов сензорен дисплей с тънка рамка и разделителна способност 1920×1080. Той има честота на опресняване от 120 Hz, която все повече устройства поддържат. Самият дисплей е добър, хубав, ярък и цветен.
В предната част са разположени два джойстика с Hall ефект и обичайните за игрите контроли. В долната лява и дясна част на дисплея има три допълнителни бутона за показване на работния плот, изскачаща клавиатура и извеждане на софтуера за наслагване OneXConsole. Околовръстният джойстик и долните ъгли имат LED осветление, което може да се персонализира в софтуера.
В горната част са разположени бутони за рамо и спусък с допълнителен макробутон, който може да се конфигурира в софтуера. Там се намират бутонът за включване и бутонът за регулиране на звука, последвани от 3,5-милиметровия порт за слушалки. До него са разположени порт USB 4 и порт USB-A за периферни устройства.
В долната част се намира вторият порт USB 4 и слот за карта micro SD за разширяване на паметта.
Технически спецификации
Прегледът на ONEXPLAYER ONEXFLY не би бил пълен без преглед на всички технически спецификации.
CPU | AMD Ryzen 7 7840U, 8-ядрен, 16 нишки, базова честота: 3,3 GHz, турбо честота: 5,1 GHz |
GPU | AMD Radeon 780M, 2700 MHz, 12 ядра |
RAM | LPDDR5X 7500 MHz, опции: 16GB/32GB/64GB |
СЪХРАНЕНИЕ | M.2 PCle 4.0 NVMe SSD, четене: 7109MB/s, запис: 6316MB/s, опции за съхранение: 1TB/2TB NVMe SSD |
ДИСПЛЕЙ | 7-инчов ултратънък панел, разделителна способност: 1920×1080, 100% SRGB, 120Hz |
БАТЕРИЯ | Капацитет на батерията: 48Wh, скорост на зареждане: 65W GaN зарядно устройство (включено) |
JOYSTICK | Сензор с ефект на Хол, 18° наклон, 7,5 мм височина, нулева мъртва зона |
ИНТЕРФЕЙСИ | USB-C 4.0 x 2, USB-A 3.2 x 1, 3,5 мм аудио жак x 1, Micro SD 4.0 x 1 |
СПЕЦИАЛИСТИ | Двойни високоговорители Harman Indfx |
ОПЕРАЦИОННА СИСТЕМА И СОФТУЕР | Windows 11 и OneXConsole |
Акумулаторната батерия с капацитет 48Wh издържа около 1 час и 16 минути, докато изпълнявате Street Fighter 6 на максимална графика 1080P в цикъл. Това е над средното ниво за спецификациите. Също така, докато изпълнявахме бенчмарковете, получихме най-висок шум от вентилатора от 62 dB и температура от 49 °C..
Бенчмаркове на системата и игрите
След това в прегледа на ONEXPLAYER ONEXFLY провеждаме някои системни и гейминг бенчмаркове. За нашите бенчмаркове използваме данните от неотдавнашната ни статия за най-добрия портативен геймърски компютър. Тестваме при 28 W за системните бенчмаркове, а за игрите тестваме при 1080P 28W TDP и при 5W, 10W, 20W и 28W TDP при 720P. Ще сравним резултатите с други подобни джобни компютри за тяхната производителност. Тези тестове бяха направени с помощта на драйверите AMD 29.3.2.
3DMark
Първият тест е 3DMark, който тества съвместната работа на CPU и GPU. Получаваме среден резултат от 26 548 точки за ONEXPLAYER ONEXFLY, който побеждава Win Mini, но не и WIN 4 2023.
PCMARK
След това имаме PCMark, който тества ежедневната употреба, като например сърфиране в уеб, използване на медии и работа с големи офис документи. Получаваме резултат от 6144 точки, който е над средния, като побеждава GPD Win Mini, AYA NEO 2S и GPD WIN MAX 2 2023.
Cinebench
Последният от нашите системни бенчмаркове е Cinebench, който тества производителността на процесора. Получаваме добри резултати както за едноядрените, така и за многоядрените тестове, като няма голяма разлика между трите процесора от серията 7000.
Forza Horizon 5
За Forza Horizon 5 работим с най-ниските графични настройки. При 1080P получаваме много добри резултати, като разликата между другите устройства 7840U е само един или два кадъра. При 720P виждаме като цяло добри резултати, може би малко по-ниски при 10 W, но като цяло добри резултати.
Сянката на Tomb Raider
За Shadow of the Tomb Raider работим с ниска графика. Както при 1080P, така и при 720P виждаме по-ниски кадри в секунда в сравнение с другите преносими геймърски компютри от серията 7000. Направихме двойна проверка и не успяхме да открием причина за това, просто едно от тези неща.
Cyberpunk 2077
За Cyberpunk работим с графичните настройки по подразбиране Low и без активиран FSR. Както при 1080P, така и при 720P получаваме добри резултати като цяло, като не изоставаме много от GPD WIN 4 2023, което е постоянно най-добре представящото се устройство за сравнение.
Street Fighter 6
За Street Fighter 6 работим с максимални графични настройки, за да натоварим джобните компютри. Имайте предвид, че за Win Mini тя няма да работи на 720P. Виждаме страхотни резултати за ONEXFLY, почти до врата в сравнение с резултатите на Win 4 2023.
Обобщение на бенчмарка
Като цяло ONEXPLAYER ONEXFLY се справя добре в сравнение с други устройства от серията 7000. Видяхме по-ниски от очакваните резултати при Tomb Raider, но освен това останалите резултати бяха конкурентни на останалите. Нека продължим с прегледа на ONEXPLAYER ONEXFLY.
Демонстрации на игри
Искаме да изпробваме няколко игри и емулатори с реален геймплей като част от прегледа на ONEXPLAYER ONEXFLY. Мислех, че ще направим нещо малко по-различно за игрите и емулаторите. Тъй като всички тези компактни геймърски компютри имат приблизително еднаква производителност, затова ще покажем някои игри и емулатори с по-високи изисквания без всички обичайни коментари за отделните игри. А вместо това ще представим информацията в кратко резюме.
7840U на ONEXPLAYER ONEXFLY е чудесен за игри, както вече знаем. Можете да играете огромното мнозинство от най-новите ААА игри поне на най-ниските графични настройки. Както видяхме от други наши ревюта, това включва игри като Starfield, Call of Duty, Payday 3,DOOM Eternal и др. Единствената игра, с която имахме проблем, беше новата Forza Motorsport, което изглежда се дължи главно на производителността на самата игра, а не на портативната система.
При емулацията виждаме отлична производителност при по-взискателните емулатори. Всичко до ерата на PS1 и Dreamcast ще работи дори при по-ниски TDP и/или увеличаване на резолюцията на рендиране. А за по-съвременните портативни компютри и конзоли ще видите много добра производителност, като повечето PlayStation 3 и много игри на Yuzu и Ryujinx работят много добре. От време на време ще виждате някои спадове в производителността, но нищо, което да разваля играта твърде много.
Заключителни мисли
Сега ще обобщим нашите мисли за този преглед на ONEXPLAYER ONEXFLY. Като цяло ONEXPLAYER ONEXFLY е солиден преносим компютър за игри. Харесва ми дизайнът му, точно толкова, колкото е необходимо по отношение на преносимостта и размера на екрана. Чувствам се удобно да го държа и да играя на него. Бутоните реагират бързо и са приятни за натискане, макар че това може да идва от използването и на AYN Odin 2 през последната седмица, тъй като техните бутони ми се сториха малко хлабави.
По отношение на производителността като цяло видяхме добри резултати. Не са най-високите, но са там в комбинацията, често с по няколко кадъра в едната или другата посока в сравнение с другите устройства. Рамо до рамо с тези джобни устройства действително играете игра и няма да забележите голяма разлика.
Ако търсите средни по размер преносими компютри за игри, ONEXPLAYER ONEXFLY определено заслужава внимание. Няма много неща, които да не се харесат на портативния компютър, той е добре конструиран, удобен, преносим и има прилична производителност.
Можете да научите повече за и да закупите ONEXPLAYER ONEXFLY тук. Използвайте кода за отстъпка ONEXFLY5OFF на касата, за да получите 5% отстъпка. Моля, обърнете внимание, че кодът може да изтече един месец след публикуването на този видеоклип, а кодът може да се използва по време на разпродажби в магазина или други промоции.
С това приключва прегледът на ONEXPLAYER ONEXFLY, надяваме се да ви е харесал. Споделете с нас в коментарите какво мислите за този джобен компютър.