Chat with us, powered by LiveChat

Архиви

Retroid Pocket 3+ Преглед - Конкурентна портативна игрова конзола за Anbernic RG505?

Retroid Pocket 3 Plus Review - Android retro gaming handheld
Retroid Pocket 3 Plus Review - Android retro gaming handheld
  • Design
    (4)
  • Build Quality
    (5)
  • Display
    (4.5)
  • Performance
    (4.5)
  • Features
    (4.5)

Резюме

  • Retroid Pocket 3+ е чудесно работеща портативна игрова конзола, която лесно работи с PS1 и Dreamcast, а някои игри се изпълняват и на системи от по-ново поколение. С елегантна предна част и екранно покритие за картографиране на екрана, тя внася допълнителна стойност и поддръжка в портативната система.
Общо
4.5
Изпращане на
Преглед на потребителя
0 (0 votes)

Плюсове

  • Удобен за държане при дълги игрови сесии
  • Хубав ярък дисплей с добри цветове
  • Включен фронтенд за емулатори
  • Страхотен софтуер за картографиране на екрана и наслагване

Против

  • Най-лошо разположените бутони SELECT и START в историята на управлението на игрите.

В нашия преглед на Retroid Pocket 3+ ще го сравним с наскоро пуснатия Anbernic RG505, който има същия процесор. Продължавайте да четете за разопаковането, бенчмарковете, сравненията и представянето на емулатора на тази джобна конзола за игри.

Retroid Pocket 3+ Преглед на видео

Разопаковане на Retroid Pocket 3+

Първо, имаме ръководство за потребителя и това е най-облекченият термин, тъй като буквално обяснява оформлението на джобните устройства и техническите спецификации. Отдолу е скрийн протекторът, който можете да поставите върху екрана.

Retroid Pocket 3+ в разопакован вид
Retroid Pocket 3+ в разопакован вид

Разполагаме с джобния Retroid Pocket 3+, който ще покажем по-подробно след малко. И накрая, но не на последно място, е USB Type-C кабел за зареждане.

Преглед на Retroid Pocket 3+

Преносимата игрова конзола Retroid Pocket 3+ се предлага в няколко цвята, като тук са представени моделите Clear Purple и Clear Blue, но тя ще се предлага и в 16-битов и 16-битов американски, черен, индиго, ретро и оранжев цвят.

Корпусът му е същият като на Retroid Pocket 3, с размери около 7,2 x 3,1 x 0,9 инча (18,4 x 8,1 x 2,4 cm) и тегло около 230 грама.

Той има и същия 4,7-инчов сензорен екран с въртяща се разделителна способност 750×1334.

Преден изглед на Retroid Pocket 3+
Преден изглед на Retroid Pocket 3+

В предната част са разположени обичайните за игрите контроли, включително два аналогови стика с възможност за кликване, D-Pad и четири геймърски бутона.

От лявата страна има бутон за регулиране на силата на звука, а от дясната - бутон Home.

В горната част са разположени бутоните за лявото и дясното рамо и спусъка. С бутона за захранване и микро HDMI порта.

Retroid Pocket 3+ Изглед отгоре
Retroid Pocket 3+ Изглед отгоре

Както и преди, имаме странно разположени бутони SELECT и START, които не са в естествена позиция за натискане по време на игра. Не бих имал нищо против те да бъдат преместени отпред в модела 3+.

Retroid Pocket 3 Plus Изглед отдолу
Retroid Pocket 3 Plus Изглед отдолу

В долната част има слот за Micro SD карта, порт USB Type-C и 3,5-милиметров порт за слушалки.

Технически спецификации на Retroid Pocket 3+

CPUUnisoc Tiger T618 с 2x A75 @2,0GHz и 6x A55 @2,0GHz
GPUMali G52 MC2 @850MHz
RAM4GB LPDDR4x @ 850MHz
СЪХРАНЕНИЕ128GB вътрешен eMMC 5.1
Слот за Micro SD карта за допълнително съхранение
КОМУНИКАЦИИWiFi 5
Bluetooth 5.0
БАТЕРИЯ*Батерия 4500 mAh
Технически спецификации на Retroid Pocket 3+

* Батерията е с капацитет 4500 mAh и издържа до 8 часа в зависимост от начина на използване. Оставихме бенчмарка Antutu да работи в цикъл в продължение на 4 часа и 57 минути, което е доста дълго време.

Преглед на Android

Емулаторът на ретро джобен компютър Retroid Pocket 3 Plus работи с Android 11 и има доста голям брой готови емулатори, които обикновено просто трябва да се насочат към съответните папки с ROM на Micro SD картата.

Операционна система и потребителски интерфейс на Retroid Pocket 3 Plus
Операционна система и потребителски интерфейс на Retroid Pocket 3 Plus

Има вграден фронтенд, който наистина отнема известно време, за да се настрои от нулата, но след като го настроите, той е много добър. По същество избирате кои системи за игри искате да добавите, след това преминавате през всяка система, за да добавите пътя на ROM и след това сканирате за разпознати игри. Той е далеч по-добър от фронт енда на RG505.

Друга полезна функция е наслагването на джоба, което се активира с плъзгане от дясната страна на екрана. То ви дава бърз достъп до често използвани функции, системна информация и вграденото картографиране на екрана, което е много добро. Софтуерът за наслагване е голям позитив и нещо, което бихме искали да видим в бъдещите устройства на Anbernic.

Бенчмаркове и сравнение на системата

Както при всички джобни компютри, базирани на Android, изпълняваме серия от системни бенчмаркове, за да видим общата им производителност, а резултатите можем да използваме и за сравнение с други джобни компютри.

POCKET 2+ДЖОБ 3POCKET 3+
ANTUTU158319163702232752
GEEKBENCH372 / 741374 / 747382 / 1445
3DMARK (ПРАШКА)6687042184

Retroid Pocket 2+ и Retroid Pocket 3 имат един и същ процесор, така че и при двата има доста сходни резултати. Емулаторът за ретро джобни устройства Retroid Pocket 3+ постигна средно 115% увеличение на резултатите спрямо предишните два модела, което е много впечатляващо!

RG353MGPD XP+RG505POCKET 3+
ANTUTU69015670576229972232752
GEEKBENCH125 / 413845 / 2869370 / 1453382 / 1445
3DMARK (ПРАШКА)755Максимално изчерпан!21642184
ВЕРСИЯ ЗА ANDROID11111211
ДВОЙНА ОБУВКАДАНЕНЕНЕ
ЦЕНА£180£440£204£220

При сравнението виждаме, че резултатите от бенчмарка на Retroid Pocket 3+ са равни на тези на портативната игрова конзола Anbernic RG505, която има същия процесор. Бихте могли отново да стартирате бенчмаркове на двете джобни устройства и да получите по-добри или по-лоши резултати едно от друго. Според мен това е добре да се види, тъй като означава, че можем да определим кой джобен компютър да купим въз основа на дизайна, цената или характеристиките, а не въз основа на това кой има най-добра производителност.

Производителност на емулатора

Продължаваме прегледа на Retroid Pocket 3+ с по-подробен преглед на работата на емулаторите. Както и при RG505, Retroid Pocket 3+ може да стартира игри за PlayStation 1 и Dreamcast с пълни 60 FPS. Това е добро увеличение в сравнение с Retroid Pocket 2+ и 3, които изпитваха затруднения, когато стигнахме до някои Dreamcast и по-високи. Така че нека да видим колко повече производителност ще получим от Retroid Pocket 3+ - джобната конзола за игри.

Делфин

Емулатор на Dolphin
Емулатор на Dolphin

Подобно на RG505 виждаме смесица от скорости с емулатора Dolphin. При Burnout 2 получаваме пълните 60 кадъра в секунда, а доста други игри работят също толкова добре. Но при доста от тях, включително заглавия на първокласници, кадрите падат до 20-40 в зависимост от емулатора Dolphin, който използвате.

AetherSX2

Retroid Pocket 3 + работа с AetherSX2
Retroid Pocket 3 + работа с AetherSX2

На AetherSX2 получаваме около 20 FPS при разделителна способност 1х и около 33 при разделителна способност 0,5 на Gran Turismo 3. Качеството на графиката при разделителна способност 0,5 е доста лошо и играта не е много приятна. Ще имате по-голям успех с по-малко взискателни игри като Neo Contra, която работи добре при 1х резолюция, но е по-стабилна при 0,5

M64Plus FX

Rampage 64 на M64Plus FX
Rampage 64 на M64Plus FX

При M64Plus FX получавахме пълна скорост на кадрите във всички игри, които изпробвахме. Това включва заглавия от трети и първи страни, които работят с 50 или 60 FPS в зависимост от региона. Всичко беше наред и нямахме никакви проблеми.

Citra

Емулатор на Citra
Емулатор на Citra

В зависимост от играта, която опитвате, ще получите смесени резултати, независимо дали ще може да се играе. Sonic Generations има забавяне на кеша на шейдъра при първото изиграване на играта, но при второто изиграване тя е по-възможна за игра на портативната игрова конзола Retroid Pocket 3 Plus. По-малко взискателните игри първоначално ще се представят по-добре и ще могат да се играят. Като цяло емулаторът работи добре и определено си струва да опитате някои игри на него, за да видите кои работят добре или не.

PPSSPP

Емулатор на PPSSPP
Емулатор на PPSSPP

Както винаги, проверяваме God of War и подобно на RG505 получаваме предимно стабилни 60 кадъра в секунда, без прескачане на кадри при резолюция на изобразяване 1х. В зависимост от това колко взискателна е играта, можете да увеличите резолюцията на рендиране по-високо и да останете на 60 кадъра в секунда. Като цяло емулаторът на PSP е много добър!

Заключителни мисли

Нещо, което исках да спомена, е много краткият период от време между пускането на Pocket 3 и Pocket 3+. Това е много разочароващо, особено за тези, които са закупили Pocket 3, тъй като Retroid са знаели много добре какво правят. Ние правим преглед на Pocket 3+ по отношение на действителния продукт, а не на бизнес практиките на компанията, но това е нещо, което трябва да се има предвид.

Подобно на Anbernic RG505, аз съм много доволен от Retroid Pocket 3+, има добър скок в производителността спрямо обичайните джобни процесори като RK3566. Tiger T618 върши много добра работа до ерата на PS1 и Dreamcast и, разбира се, PSP. Това са системите, за които бихте го закупили, а не емулаторите Dolphin, AetherSX2 и Citra, които имат смесени резултати, но все пак можете да намерите някои игри, които могат да се играят.

Емулатор на DuckStation
Емулатор на DuckStation

Има хубава гама от цветове за Pocket 3+ и ми харесва колко добре се усеща в ръката ви, това е добър дизайн. Но направо мразя разположението на бутоните SELECT и START. Не е естествено да се налага да движите ръката си, за да натиснете някой от двата стандартни геймърски бутона. Освен това нямам оплаквания от самия Pocket 3+.

Що се отнася до това кое трябва да купите - Retroid Pocket 3+ или RG505 от Anbernic, ще оставя това решение на вас. Те работят еднакво добре, така че въпросът се свежда до дизайна, характеристиките, разликата в цената и т.н.

Къде да купя Retroid Pocket 3+?

Като говорим за цена, как ви се струва отстъпка за Pocket 3+? Използвайте отстъпката RP3P5OFF на касата, когато купувате Retroid Pocket 3+ тук. Можете да намерите нашата гама от емулатори за ретро джобни устройства тук.

С това приключва прегледът на Retroid Pocket 3+, надяваме се да ви е бил полезен. Споделете с нас какво мислите за този джобен компютър за ретро игри в коментарите!

Имейл