Anbernic RG Cube recenze
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Souhrn
Anbernic RG Cube je kompaktní kapesní herní zařízení s unikátním 3,95palcovým čtvercovým displejem IPS LCD, výkonným procesorem Unisoc Tiger T820 a ergonomickým designem, které nabízí působivý emulační výkon pro retro i moderní hry.
Overall
4.6User Review
( votes)Pros
- Unikátní obrazovka s poměrem stran 1:1 a rozlišením 720×720
- Ergonomický design s protiskluzovými rukojeťmi a pohodlnými tlačítky
- Dobrý výkon emulace
- Slušná výdrž baterie
Cons
- Poměr stran není pro hry s poměrem stran 16:9 zrovna nejlepší.
Herní handheld Anbernic RG Cube s operačním systémem Android je již nějakou dobu na trhu. Čtvercový displej je první věc, které si všimnete, je skvělý pro retro konzole, ale jak si poradí s širokoúhlými konzolemi a handheldy? To se dozvíme v naší recenzi Anbernic RG Cube.
Anbernic RG Cube Review Video
Anbernic RG Cube Přehled
Naši recenzi Anbernic RG Cube začínáme přehledem. Anbernic RG Cube je k dispozici ve čtyřech barvách: béžové bílé, zářivě fialové, černé a šedé. Její rozměry jsou přibližně 6,0 x 3,3 x 0,7 palce (15,3 x 8,6 x 1,8 cm) a váží 260 g (0,57 lbs).
Displej je výrazným prvkem tohoto kapesního počítače. Jedná se o 3,95″ dotykový displej s poměrem stran 1:1 a rozlišením 720 × 720 pixelů. To znamená, že se skvěle hodí pro opravdová retro rozlišení her, které mají poměr stran 4:3, protože vyplňuje větší část obrazovky.
Na přední straně jsou všechna obvyklá herní tlačítka včetně analogů hall efektu. Kolem nich je LED osvětlení, které si můžete přizpůsobit v nastavení. Na výběr je šest nastavení, přičemž mé nejoblíbenější je nastavení chasing, které se řídí vaším vstupem.
V levé dolní části jsou také dvě další tlačítka, první vyvolá frontend aplikace Anbernic a druhé je tlačítko zpět.
Podél horní části jsou ramenní a hallové spouště. K dispozici je 3,5mm port pro sluchátka, slot na kartu micro SD pro další úložiště a port USB typu C pro nabíjení. A na pravém boku máme tlačítka napájení a hlasitosti.
Zadní strana má mírně texturovaný povrch pro prsty, který poskytuje dodatečný úchop. V horní části je mřížka pro ventilátor.
Technické specifikace Anbernic RG Cube
Dále se v naší recenzi Anbernic RG Cube podíváme na technické specifikace a provedeme vlastní testy výdrže baterie, hlučnosti ventilátoru a teploty herní konzole s Androidem.
CPU | Procesor Unisoc T820, 6nm EUV 5G SOC čip. 8 jader: 1*[email protected], 3*[email protected], 4*[email protected] |
GPU | Čtyřjádrový procesor Mali-G57 850MHz |
RAM | 8 GB LPDDR4X |
SKLADOVÁNÍ | 128G UFS 2.2 |
DISPLAY | 3,95palcová obrazovka IPS , celolaminátová OCA, multidotyková, rozlišení: 720*720 |
OPERAČNÍ SYSTÉM ANDROID | 13 |
KOMUNIKACE | 2.4/5G WIFI 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0 |
BATERIE | Polymerní lithiová baterie 5200 mAh, . Podpora nabíjení 5V/2A, plné nabití trvá přibližně 3 hodiny. |
VELIKOST | 6,0 x 3,3 x 0,7 palce (15,3 x 8,6 x 1,8 cm) |
WEIGHT | 260 g (0,57 lbs) |
Testovali jsme výdrž baterie při spuštěné smyčce Antutu pro maximální výkon. Získali jsme něco málo přes 4 hodiny, což je velmi slušné. U emulátorů s nízkou náročností lze z baterie snadno dostat 6 a více hodin.
Zkontrolovali jsme hlučnost ventilátoru a teploty při spuštěné smyčce Antutu. Nejvyšší hluk ventilátoru byl 55 db a nejvyšší teplota kolem 40 °C.
Srovnávací testy systému Anbernic RG Cube
V rámci systémových benchmarků porovnáváme Anbernic RG Cube s levnějšími i dražšími herními zařízeními se systémem Android, abychom získali srovnání ceny a výkonu pro naši recenzi Anbernic RG Cube.
Geekbench 5
První v našich testech je Geekbench 5. Vidíme poměrně blízké výsledky modelu Anbernic 556, který používá stejný CPU a GPU. Pohlížíme na výkon kolem střední třídy, který není daleko od modelu Retroid Pocket 4, jehož recenzi si můžete přečíst zde. Celkově slušný výkon.
Geekbench 6
Dalším nástrojem je Geekbench 6, ve kterém nyní testujeme všechna nová zařízení. U jednojádrových procesorů vidíme nižší výkon než u ostatních, ale u vícejádrových procesorů vidíme téměř totožný výkon jako u modelu Retroid Pocket 4. To není vůbec špatné.
Antutu
Na Antutu vidíme o něco nižší než očekávaný výkon než u modelu RG556. To může být způsobeno například benchmarkováním s různými verzemi, protože model 556 byl naposledy testován před několika měsíci. AYANEO Pocket S zde vede díky kombinaci špičkového CPU a GPU.
3DMark
Naším posledním benchmarkem jsou benchmarky 3DMark Slingshot a Wildlife Extreme. V porovnání s modely RG556 a Retroid Pocket 4 vidíme dobré výsledky, v což jsme doufali. Celkově opět dobré výsledky.
Přehled systému Android
V rámci naší recenze Anbernic RG Cube se podíváme na operační systém a funkce. RG Cube běží na systému Android 13 a má pro vás připraveno několik emulátorů. Doporučujeme však přihlásit se do obchodu Google Play a aktualizovat vše na nejnovější verze, stejně jako na RetroArch.
Spouštěč Anbernic lze otevřít stisknutím tlačítka v levém dolním rohu nebo z rozbalovacích nabídek. Prohledá vaši kartu micro SD a vyhledá hry a umístí je do příslušných kategorií konzolí a počítačů. Není dokonalý, ale je rychlý a rozhodně splní svou úlohu. Pokud si přejete, můžete samozřejmě zvolit načítání jednotlivých emulátorů z domovské obrazovky a nastavit je tímto způsobem.
Můžete samozřejmě hrát i hry pro Android, nejsem velký hráč her pro kapesní počítače s Androidem, ale vyzkoušel jsem několik svých her a všechny fungovaly dobře. Máte k dispozici software pro mapování obrazovky, který je velmi užitečný pro hry, které nemají podporu gamepadu. Jednoduše namapujete herní tlačítka na oblast na obrazovce a můžete používat ovládací prvky pro hraní hry. Jako vždy jsme s používáním softwaru neměli žádné problémy.
Výstup videa na externí displej je podporován přes USB-C. Můžete použít rozbočovač USB-C na HDMI, například naše modely DroiX NH8 nebo NT8. Nebo pokud váš displej podporuje vstup USB-C, například náš přenosný monitor PM14, můžete použít kabel USB-C-C. Video se zpočátku zobrazí ve čtvercovém poměru stran, ale pro zobrazení na celé obrazovce můžete v nastavení změnit režim na pracovní plochu.
Emulace kostky Anbernic RG Performance
Příště si v recenzi Anbernic RG Cube ukážeme výkon náročnějších emulátorů pro handheldy a konzole. Všechny 8 a 16bitové systémy až po éru PS1 a Dreamcast budou na tomto herním zařízení s Androidem naprosto v pořádku a bez jakýchkoli problémů.
Delfín
Hry jsou velmi dobře hratelné. S oběma konzolemi, které tento emulátor podporuje, jsme neměli žádné problémy.
PSP
Žádné problémy, u mnoha her můžete zvýšit vykreslování a upscaling pro lepší vizuální efekty. Buď budete muset hrát ve zmenšeném rozlišení, nebo v nastavení nastavit 16:9, což zobrazí nezmenšené, ale menší zobrazení.
Citra
Při prvním hraní her se při ukládání shaderů do mezipaměti objeví určité zpoždění. Poté hry obvykle běží docela dobře. Poměr stran je dobře uzpůsoben pro hraní na dvou obrazovkách.
PlayStation 2
U systému PlayStation 2 budete mít smíšené zkušenosti s výkonem. V Tekken Tag Tournament jsme viděli většinou 60 snímků za sekundu s občasnými poklesy pod tuto hodnotu. Ve hře God Of War II jsme sice zaznamenali nějaké propady snímků, ale nic, co by hru přerušilo. A v případě OutRun 2006 byla hra v podstatě nehratelná, protože běžela příliš pomalu.
Vita3K
Méně náročné hry jako TxK jsou velmi dobře hratelné. Hry s vyššími nároky, jako je Street Fighter X Tekken, budou příliš pomalé, ačkoli byste mohli snížit rozlišení vykreslování, abyste z nich vytlačili další výkon.
Yuzu
Hrát bude možné pouze 2D hry nebo hry s nízkou náročností. Cokoli náročnějšího, například 3D hry, bude mít určitě problémy s výkonem.
Závěrečné myšlenky o kostce Anbernic RG Cube
Dejte nám v komentářích vědět, co si o kostce Anbernic RG Cube myslíte. Líbí se vám poměr stran 1:1, nebo dáváte přednost 16:9?
Shrňme nyní naši recenzi Anbernic RG Cube závěrečnými myšlenkami o herní konzoli pro Android. První věc, o které musíme mluvit, je poměr stran obrazovky. Pokud dáváte přednost starším konzolím s poměrem stran 4:3, pak je RG Cube pro hraní her ideální. Hry vypadají při zvětšení skvěle a mají odpovídající rámečky pro mnoho konzolí a handheldů.
Na novějších systémech, jako je PSP, budete muset hrát na zmenšené širokoúhlé obrazovce, pokud nezměníte nastavení grafiky. A po změně máte poměrně malou zobrazovací plochu, protože se přizpůsobuje poměru stran. Reálně se to bude týkat pouze her pro PSP, některé hry pro PS2 a Vita.
Vzhledem k procesoru vidíme velmi dobrý výkon. Mnoho her pro PS2 běží skvěle, ale jsou i takové, které mají velmi nízký výkon. U Citry vidíme obvyklé zaostávání shader cache u náročnějších her. A u Vity běží hry s nízkou náročností poměrně dobře, ale u náročnějších her zaostává. A s Yuzu budou hratelné pouze 2D hry.
Na desce Anbernic RG Cube se pohodlně hraje. Texturované úchyty na zadní straně pomáhají zabránit klouzání prstů při hře. Velikost není špatná, vejde se docela snadno do kapsy u bundy. Výdrž baterie je zde velkým plusem, v závislosti na způsobu používání se můžete dostat až na několik hodin.
Pokud je vaším hlavním cílem emulace více retro, řekněme až po PS1 a Dreamcast atd., určitě stojí za zvážení herní handheld Anbernic RG Cube Android. Pro tento úkol se nejlépe hodí díky poměru stran 1:1 a skvělé výdrži baterie pro provoz méně náročných systémů.
Více informací o kostce Anbernic RG Cube a její koupi najdete zde.
Tímto končí naše recenze Anbernic RG Cube. Doufáme, že pro vás byla užitečná. Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte se zeptat v komentářích.