ONEXPLAYER Mini Gundam Edition
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
Souhrn
Edice ONEXPLAYER Mini Gundam je skvělou ukázkou toho, jak budou procesory Intel 12. generace fungovat. Pokud budete mít možnost si některý z nich pořídit, zjistíte, že u procesoru Intel se jedná o příjemné zvýšení výkonu.
Overall
4.9User Review
( votes)Pros
- Skvělý motiv Gundam v celém kapesním počítači a příslušenství.
- Rychlý procesor Intel i7-1206P 12. generace
- Rychlá paměť DDR5 RAM, také první kapesní počítač se systémem Windows používající DDR5
- Mezi nejlepší výsledky v našich srovnávacích testech pro kapesní počítače patří
Cons
- Kvůli licenci je možné zakoupit pouze v Číně.
Dnes se podíváme na něco zcela výjimečného. Jedná se o limitovanou edici ONEXPLAYER Mini Gundam, kterou je možné zakoupit pouze v Číně kvůli licenci. Kromě úžasného designu je vybaven také zbrusu novým procesorem Intel i7-1260P. Zjistěme, jak funguje.
ONEXPLAYER Mini Gundam Review Video
Vybalení miniaturní edice ONEXPLAYER Gundam Edition
Jako vždy začínáme rozbalováním. Krabice se zlatým nápisem a reliéfem vesmírných sil Pozemské federace (EFSF) a mobilního obleku na horní straně začíná tématem Gundam. Po odklopení víka se objeví překrytí s hlavou obleku Gundam a textem. Je to pěkný prvek, který u jiných modelů ONEXPLAYER zatím nebyl k vidění.
A máme tu edici ONEXPLAYER Mini Gundam v celé své kráse. Brzy se na něj podíváme blíže.
Pod ní je obálka s reliéfem s motivem Gundam. Uvnitř je tematická uživatelská příručka v čínštině. A v neposlední řadě tu máme krabici s motivem Gundam. Uvnitř je bílý napájecí zdroj, na kterém je vytištěn text EFSF, číslo mobilního obleku a logo. Vypadá to opravdu pěkně!
A máme červený kabel USB typu C, na jehož konektorech je vytištěno logo a číslo obleku.
ONEXPLAYER Mini Gundam Přehled
Edice Gundam vychází z modelu ONEXPLAYER Mini a kromě motivu Gundam nedošlo k žádným dalším změnám fyzického designu.
Při bližším pohledu na motiv vidíme, že byl použit na celé přední straně. D-Pad má modrou metalickou povrchovou úpravu, která se vztahuje i na oranžová a modrá herní tlačítka.
Obrázek je velmi vhodný. s textem Gundam RX-78-2 po straně krytu obrazovky a vyčnívajícími křídly hlavy mobilního obleku.
Podél horní části máme ty krásně vypadající kovové povrchové úpravy vlevo a vpravo; ramenní tlačítka a tlačítka spouště s některými tématy mezi nimi.
A na zadní straně mezi mřížkou ventilátoru je potisk mobilního obleku Gundam.
ONEXPLAYER Mini Gundam Technické specifikace
CPU | Intel Core i7-1260P 12 jader / 16 vláken Max. frekvence 4,70 GHz 28W TDP |
GPU | Grafika Intel Iris Xe Až 1,40 GHz 96 jednotek výkonu |
RAM | 16GB LPDDR5-5200 |
SKLADOVÁNÍ | M.2 2280 PCIe 3.0 x4 M.2 PCIe 4.0 x4 Možnosti 512 GB / 1 TB / 2 TB |
KOMUNIKACE | WiFi 6 Bluetooth 5.0 |
BATERIE | 12 450 mAh / 11,55 V 48 Wh Volnoběh: 7 hodin Plná zátěž: 1 hodina a 40 minut. |
HLUK VENTILÁTORU | Nejvyšší hlučnost ventilátoru 61 dB |
TEPLOTA | 46 °C / 114 °F nejvyšší teplota |
Hluk a teplota ventilátoru testovány při plném zatížení a spuštěném programu Cinebench po dobu 10 minut.
Srovnávací testy systému
PassMark
PassMark provádí řadu testů CPU, GPU, RAM a úložiště, aby z nich vytěžil maximum. To nám dává umělou představu o jejich výkonu při plném zatížení.
Při 20W TDP dosahuje ONEXPLAYER Mini Gundam skóre 4719 bodů. Je to dobrý výsledek, který se pohybuje na úrovni modelu ONEXPLAYER Mini 1195G7, ale není tak rychlý jako model 5800U. Na konci srovnávacích testů si ukážeme shrnutí a porovnání s ostatními kapesními počítači.
PCMark
PCMark testuje každodenní úkoly, které můžete provádět, i když nehrajete hry. Jedná se o prohlížení webu, konzumaci médií a práci s rozsáhlými kancelářskými dokumenty.
Při 20W TDP dosahuje ONEXPLAYER Mini Gundam skóre 5 304 bodů. Jedná se o naše nejvyšší skóre pro herní kapesní počítač s procesorem Intel s tímto TDP.
3DMark
3DMark provádí řadu testů s CPU a GPU, aby zjistil, jak si společně vedou při úlohách souvisejících s videem, jako je zpracování obrazu až po vykreslování grafiky.
Testujeme 3DMark při TDP 11, 20 a 35 W, abychom zjistili rozdíl ve výkonu a jeho škálování v rámci těchto tří TDP.
U všech tří TDP jsme získali skóre 1 364, 1 813 a 2 036 bodů. Toto skóre je naše nejrychlejší skóre ze všech herních kapesních počítačů, které jsme testovali!
Herní benchmarky
Forza Horizon 5
Forzu Horizon 5 testujeme v rozlišení 1280×800 při výchozím nejnižším nastavení grafiky. Provozujeme jej také s 11, 20 a 35W TDP.
Snímky za sekundu jsou 44, 64 a 68. Pro zařízení založené na procesoru intel jsou to dobré výsledky. V porovnání s ONEXPLAYER 1S s procesorem 1195G7 je rychlejší při 11W, pomalejší při 20W a rychlejší při 35W.
Street FIghter V
V benchmarku Street Fighter V pracujeme v rozlišení 1280×800 při maximálním nastavení grafiky. Opět s TDP 11, 20 a 35 W. Na konci prvního zápasu získáme průměrnou snímkovou frekvenci.
Při výkonu 11 W dosáhneme 58,82 snímků za sekundu, což je nejvyšší hodnota v našich kapesních benchmarcích. Při výkonu 20 W a vyšším dosahuje maximálně 60 snímků za sekundu.
Final Fantasy XIV
Benchmark Final Fantasy XIV spouštíme v rozlišení 1280×800 při maximálním nastavení grafiky.
Při výkonu 11 W dosáhneme skóre 5 028 bodů, při výkonu 20 W pak 7 169 bodů. A při 35W dostaneme 8008. Jedná se o nejvyšší skóre, které jsme získali v našich srovnávacích testech kapesních počítačů.
Shadow of the Tomb Raider
V našem posledním srovnávacím testu hry Shadow of the Tomb Raider běžíme v rozlišení 1280 × 800 při výchozím nejnižším nastavení grafiky.
Při 11 W získáme 37 snímků za sekundu, při 20 W 53 a při 35 W 59. Jsou to dobré výsledky, ne nejvyšší, ale rozhodně ne nejnižší.
Shrnutí referenčních hodnot
Podívejme se krátce na výsledky benchmarků ve srovnání s jinými kapesními počítači.
S příkonem 11 W si Mini Gundam vede nejlépe v benchmarku 3DMark, kde dosáhl nejvyššího skóre ze všech našich kapesních benchmarků. Jedná se o nejrychlejší procesor pro hru Forza Horizon 5 založený na procesorech Intel, ačkoli modely AMD jsou stále poměrně daleko vpředu. V benchmarcích Street Fighter V a Final Fantasy XIV je jednoznačně nejrychlejší.
Při výkonu 20 W si model Gundam udržuje tempo s nejvyšším skóre v aplikacích 3DMark, Street Fighter V a Final Fantasy XIV.
A s 35 W je opět nejrychlejší v benchmarcích 3DMark, Street Fighter V a Final Fantasy XIV.
Všimli jsme si několika nesrovnalostí, například nižší snímkové frekvence v některých benchmarcích ve srovnání s ONEXPLAYER Mini s procesorem 1195G7. To může být způsobeno rozdíly v ovladačích nebo hardwaru. Mohlo by to být tím, jak TDP a procesor pracují s některými hrami. Například vyžaduje více CPU než GPU nebo naopak.
Celkově je ONEXPLAYER Mini Gundam velmi působivý a dosahuje lepších, ne-li podobných výsledků jako jeho ekvivalent 1195G7. Myslím, že bychom se mohli dočkat vylepšení ovladačů Intelu pro tento poměrně nový procesor, což by mohlo věci trochu urychlit. To nám dává skvělou představu o tom, jak budou procesory Intel 12. generace v budoucnu fungovat. Doufejme, že se nového modelu dočkáme zanedlouho!.
Herní testy
Vyzkoušíme s handheldem několik her, abychom zjistili jeho výkon při výchozím TDP, které je 28 W. Nezapomeňte, že pokud máte eGPU, můžete ji připojit k počítači Mini a získat tak rychlejší a kvalitnější grafiku.
Pokud jste se ještě nepřihlásili, věnujte prosím chvilku předplatnému. Pomáhá to rozvíjet tento kanál a vy držíte krok s novými gadgety, jako je tento kapesní počítač, všichni vyhrávají! Díky!
Forza
Z benchmarků již víme, že při 20 W dosáhneme 64 snímků za sekundu. Při výkonu 28 W můžeme uzamknout 60 FPS a získat poměrně stabilní snímkovou frekvenci během hraní. Po drobných úpravách grafiky můžete zvýšit jedno nebo dvě nastavení.
Cyberpunk 2077
V závislosti na tom, co se ve hře děje, dosahujeme 30 až 40 snímků za sekundu. Můžeme jej uzamknout na 30 snímků za sekundu a většinou si užívat stabilní snímkovou frekvenci. V rušných scénách však dojde k poklesům.
Halo Infinite
Halo Infinite běží ve středním pásmu 30 snímků za sekundu, takže uzamčení na 30 udrží hru poměrně plynulou. Na tréninkových mapách jsem nezaznamenal žádné poklesy pod 30, ale na větších mapách se mohou vyskytnout.
Testy emulátoru
PS2
S emulátorem PlayStation 2 PCSX2 nebudete mít žádné problémy. Zvýšili jsme interní rozlišení na 720P a přidali několik filtrů, aby to vypadalo hezky. Kdybyste chtěli, mohli byste jít ještě o něco výš.
PSP
Dalším emulátorem, se kterým nebudete mít žádné problémy, je emulátor PPSSPP pro PlayStation Portable. Při výchozím nastavení dosáhnete solidních 60 FPS a vše vypadá dobře. Vizuální kvalitu však můžete výrazně zlepšit pomocí pětinásobného rozlišení (2400 × 1360) s funkcí FXAA Anti Aliasing, a přesto zůstat na solidních 60 FPS.
RPCS3
Uvádíme zachycené záběry pro PS3, protože v našich počátečních testech jsme dosahovali rychlostí 40 až 60 FPS, jak se generovaly mezipaměti shaderů. Když jsme však o několik dní později chtěli nahrát skutečné záběry z hraní, aktualizovali jsme emulátor a narazili jsme na problémy se zamrzáním nebo zpomalením. Pokud tedy emulátor funguje, můžete ve srovnání s kapesními počítači s procesory AMD dosáhnout velmi dobrého výkonu.
RyuJinx
V emulátoru RyuJinx je přirozeně výkon ve hrách různý, protože na emulátoru se stále pracuje. Vyzkoušeli jsme řadu her a slušný počet z nich běžel na plnou rychlost nebo alespoň na hratelnou snímkovou frekvenci. Ne každá hra bude fungovat, je to stejné pro každý handheld, ale s výkonem AYA NEO je to na štíru.
Kde koupit ONEXPLAYER Mini Gundam Edition?
Bohužel není licencován pro prodej mimo Čínu, takže tento model nemůžeme na DroiXu prodávat. Pokud však máte zájem o koupi, můžete si ji objednat zde.
Případně si můžete prohlédnout a zakoupit naši řadu modelů ONEXPLAYER, které mají podobný nebo lepší výkon než edice Gundam.