ONEXPLAYER X1 Pro recenze
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Souhrn
Overall
4.6User Review
( votes)Pros
- Design tabletu, notebooku a kapesního herního počítače 3 v 1
- 10,95″ 120Hz displej s vysokým rozlišením
- OCuLink s podporou eGPU
- Rychlý procesor AMD Ryzen AI 9 HX 370
Cons
- Větší a těžší než jiné kapesní herní počítače
ONEXPLAYER X1 Pro je víc než jen další kapesní herní počítač –je to skutečný notebook, tablet a herní kapesní počítač 3 v 1. Toto zařízení se přizpůsobí vašim potřebám, ať už řešíte úkoly v oblasti produktivity, užíváte si filmové prohlížení nebo se vrháte do nejnovějších AAA her. Jak si ale vede v reálném provozu? V této recenzi ONEXPLAYER X1 Pro prozkoumáme jeho design, technické specifikace, benchmarky, herní výkon a dokonce i možnosti eGPU, abychom zjistili, zda skutečně splňuje svou všestrannost. Je to ultimátní hybridní zařízení, na které jste čekali? Pojďme to zjistit.
ONEXPLAYER X1 PRO Review Video
ONEXPLAYER X1 PRO Přehled
Naši recenzi ONEXPLAYER X1 Pro začínáme přehledem zařízení. ONEXPLAYER X1 Pro s odnímatelným stojánkem měří přibližně 9,9 x 6,4 x 0,6 palce (25,2 x 16,3 x 1,7 cm) a váží přibližně 958 g (2,1 kg).
S připojenými ovladači je širší až na 14 palců (35,56 cm) a váží 1,07 kg. A s připojenou klávesnicí je o něco tlustší na přibližně 0,8 palce (2,2 cm) a váží 1,35 kg (2,97 lbs).
Většinu přední strany přenosného herního počítače zabírá skvěle vypadající 10,95″ dotykový displej LTPS s obnovovací frekvencí až 120 Hz a rozlišením 2560 × 1600. Z předchozího modelu X1 AMD víme, že obrazovka vypadala skvěle, a stejná je i na tomto modelu.
Hned nad displejem uprostřed je v horní části 1Mpx fotoaparát, který podporuje funkci Windows Hello pro odemykání obličejem.
Na levé straně jsou dva porty USB-C 4.0 pro nabíjení a připojení vysokorychlostních periferií. Pod nimi je slot pro zasunutí a upevnění levého řadiče. Na pravé straně je port USB-A 3.2 a čtečka karet micro SD, pod nimi je slot pro zasunutí a zajištění pravého řadiče. Na spodní straně jsou čtyři kontakty, které slouží k magnetickému připojení klávesnice.
Na horní straně zleva doprava je tlačítko napájení s integrovanou čtečkou otisků prstů. Gumou krytá plocha pro 3,5mm jack na sluchátka a port OCulink pro připojení k eGPU. A vpravo je tlačítko, které vyvolá překryvnou obrazovku ONEXPLAYER.
Přehled odnímatelných ovladačů
Pokračujeme v recenzi ONEXPLAYER X1 Pro a krátce se podíváme na odnímatelné ovladače. Ovladače se snadno nasazují na mobilní herní počítač ONEXPLAYER X1 Pro. Po nasazení jsou připraveny k běžnému použití. Ovladače působí po připojení velmi bezpečně a při připojení nedochází téměř k žádnému pohybu. Samotné ovladače jsou vybaveny analogy s hallovým efektem a lineárními spouštěmi.
Samostatně je k dispozici konektor pro řídicí jednotku. Můžete jednoduše zasunout dva ovladače a hrát s ONEXPLAYER X1 Pro na stole nebo jej připojit k televizoru. Má dobíjecí baterii, která vše napájí, a dodává se s USB klíčem pro bezdrátové připojení, takže byste jej mohli používat i s jinými zařízeními. Je to velmi užitečné, pokud si nechcete kupovat další gamepad, abyste mohli hrát v jiném než ručním režimu.
Přehled odnímatelné klávesnice
Dále se v naší recenzi ONEXPLAYER X1 Pro podíváme blíže na odnímatelnou klávesnici. Klávesnice má rozměry přibližně 10 x 6,5 x 0,2 palce (25,4 x 16,5 0,6 cm) a hmotnost 150 g (0,33 kg). Připojuje se bez námahy a zůstává bezpečně připojena díky poměrně silným magnetům. Podsvícení klávesnice má dvě úrovně jasu, případně jej můžete vypnout, pokud jej nepotřebujete.
Samotné klávesy jsou nízkoprofilové a velmi snadno se na nich píše. Tuto recenzi jsem psal na klávesnici a neměl jsem žádné problémy. Touchpad má klikací plochy pro levé a pravé tlačítko myši a pro navigaci můžete používat i gesta prstem.
Konstrukce přehrávače ONEXPLAYER X1 Pro je stejně jako u předchozího modelu skvěle navržená a umožňuje vám nastavit si ji podle svých představ. Chcete-li dělat kancelářskou práci, připojte miniklávesnici, chcete-li si dělat poznámky nebo prohlížet sociální sítě, pak použijte tablet, nebo chcete-li hrát hry, připojte dva ovladače.
Technické specifikace
V rámci naší recenze ONEXPLAYER X1 Pro se blíže podíváme na technické specifikace tohoto přenosného herního počítače a také na výsledky našich testů výdrže baterie, hlučnosti ventilátorů a teploty.
CPU | AMD Ryzen AI 9 HX 370, 12 jader až 5,1 GHz |
GPU | AMD Radeon 890M, 16 jader až 2 900 MHz |
RAM | 32GB nebo 64GB LPDDR5X 7500MT/s |
SKLADOVÁNÍ | 1TB, 2TB nebo 4TB M.2 2280 NVMe PCIe Gen. 4.0 |
KOMUNIKACE | Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2 |
V/V | 2x USB-C 4 1x USB-A 3.2 1x OCuLink 1x čtečka karet Micro SD 3,5mm audio |
BATERIE | 65,02Wh dobíjecí baterie |
ROZMĚRY A HMOTNOST | ONEXPLAYER se stojanem: 9,9 x 6,4 x 0,6 palce (25,2 x 16,3 x 1,7 cm) a váží přibližně 958 g. ONEXPLAYER s připojenými ovladači: (35,56 cm) a přibližně 1,07 kg. ONEXPLAYER X1 s připojenou klávesnicí: a váží 1,35 kg. |
Zařízení napájí 65,02Wh dobíjecí baterie. V našich testech při spuštění programu Cinebench ve smyčce, při plném jasu a TDP 28 W jsme dosáhli výdrže baterie 1 hodinu a 25 minut. V našich testech HX 370 překonala předchozí nejdelší baterii GPD WIN MAX 2 2025 o 5 minut, což je skvělé. Při průměrném používání se dostanete na 3 až 6 hodin v závislosti na náročnosti.
V našich testech hlučnosti ventilátorů a teplotních testech, které jsme rovněž testovali při spuštění programu Cinebench, jsme dosáhli nejvyšší hlučnosti ventilátorů 59 dB a nejvyšší teploty 59 °C.
Srovnávací testy systému
Jako vždy jsme v rámci naší recenze ONEXPLAYER X1 Pro provedli několik systémových a herních benchmarků, abychom otestovali výkon zařízení a porovnali jej s kompaktními herními počítači založenými na HX 370, včetně GPD WIN 4 2025 a ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro. Upozorňujeme, že naše benchmarky jsou založeny na stejném systému Windows a ovladačích AMD bez jakéhokoli vylepšování výkonové rovnováhy CPU nebo GPU. Podívejme se, jak si vede ONEXPLAYER X1 Pro.
PCMARK
PCMARK provádí řadu testů pro každodenní použití, od prohlížení webu a práce s rozsáhlými kancelářskými dokumenty až po náročnější úlohy, jako je úprava a vykreslování obrázků.
Získali jsme celkové skóre 6 800 bodů, což je zatím nejnižší výsledek v našich zařízeních HX 370. To může být způsobeno například mírně nižší rychlostí procesoru, paměti RAM nebo disku SSD.
Cinebench 2024
Cinebench testuje výkon jednojádrových a vícejádrových procesorů. Získáváme skóre jednoho jádra 118 bodů, což nás řadí na první místo. A ve vícejádrovém skóre dostáváme 960, což opět znamená první místo. Zde jsou výsledky skvělé.
3DMARK
Pro 3DMARK používáme benchmarky Time Spy, Night Raid a Fire Strike. V testech Time Spy a Night Raid jsme dosáhli mírně podprůměrných výsledků, v testu Fire Strike jsme dosáhli lepších výsledků. Celkově to není špatné, střed parku.
Herní benchmarky
V našich herních benchmarcích, které jsou nezbytnou součástí recenze ONEXPLAYER X1 Pro, testujeme v rozlišení 1080P a 720P při různých nastaveních TDP, abychom zjistili rozdíly ve výkonu. Opět platí, že všechny kapesní herní počítače používají stejné ovladače Windows a AMD bez jakéhokoli vylepšení, mění se pouze hodnota TDP.
Forza Horizon 5
Ve hře Forza Horizon 5 používáme výchozí nejnižší nastavení grafiky. Při rozlišení 1080P dosáhneme 102 snímků za sekundu, což je nejnižší výsledek ve srovnání se 117 snímky na GPD WIN MAX 2 2025. A při 720P napříč rozsahy TDP dostáváme nižší výsledky až do doby kolem 10W TDP, kde se to vyrovnává.
Shadow of the Tomb Raider
Ve hře Shadow of the Tomb Raider používáme nejnižší nastavení grafiky. Opět při rozlišení 1080P vidíme nejnižší skóre 78 snímků za sekundu ve srovnání s 87 snímky za sekundu na WIN MAX 2 2025. Při rozlišení 720P vidíme konkurenceschopnější výsledky a při TDP 10 W vidíme, že předstihuje všechna zařízení.
Cyberpunk 2077
V případě Cyberpunku 2077 používáme výchozí nejnižší nastavení grafiky bez zapnutého FSR. Při 1080P vidíme konkurenceschopnější výsledky ve srovnání s ostatními benchmarky. A při 720P opět vidíme konkurenceschopnější skóre, i když se stále na posledním místě přibližují.
Shrnutí referenčních hodnot
V systémových benchmarcích dosahuje průměrných výsledků, v testu Cinebench se dokonce umístil na prvním místě. A v herních benchmarcích vidíme hlavně výsledky v dolní části, což není skvělé. Výsledky benchmarků ale naznačují, že více výkonu dostává CPU než GPU, což můžete upravit v softwaru, jako je Handheld Companion.
Herní výkon
Dále v naší recenzi ONEXPLAYER X1 Pro provedeme několik testů reálného výkonu. Hry hrajeme v nejlepším nastavení, abychom udrželi rychlost nad 60 snímků za sekundu. V mnoha případech můžete v případě potřeby změnit nastavení na 120.
Příslib
Pro Avowed používáme rozlišení obrazovky 1600P při TDP 28 W. V nastavení kvality jsme zapnuli funkci AMD FidelityFX3. Grafika je převážně v nastavení Low s několika přihodenými nastaveními Medium.
UFO50
UFO50 je hra s velmi nízkou náročností. Můžete ji spustit v rozlišení 1600P při TDP pouhých 5 W.
Žaláře Hinterburgu
Dungeons of Hinterburg hrajeme v rozlišení 1600P s nastavením nejvyšší kvality grafiky. TDP můžete trochu snížit, abyste ušetřili baterii.
Palworld
Pro Palworld používáme 1600P při TDP 28 W. Nastavení grafiky jsme nastavili na střední pro slušnou kvalitu a výkon.
Simulátor mycího zařízení Powerwash
A skvělou oddechovou hrou je Powerwash Simulator. Běžíme na 1600P, s 28W TDP. Pro tuto hru jsme zvolili nastavení High Quality Graphics.
Výkon emulace
Snadno si tak užijete všechny klasické retro konzole, handheldy a počítače až po PlayStation 3 bez větších problémů. U většiny systémů můžete vylepšit vizuální stránku zvýšením rozlišení vykreslování a dalšími grafickými úpravami s malým dopadem na výkon. Podívejme se na několik systémů v naší recenzi ONEXPLAYER X1 Pro.
Pro DuckStation jsme nastavili 8x rozlišení vykreslování a můžeme dokonce snížit TDP. 3D hry vypadají při zvýšení rozlišení opravdu skvěle.
U PCSX2 běžela naše hra OutRun skvěle při 3x rozlišení vykreslování. U ostatních her můžete jít na vyšší, pokud chcete. Nebo ponechte původní rozlišení a snižte TDP.
Pro RPCS3 najdete mnoho kompatibilních her, které běží skvěle. Vyzkoušeli jsme naše oblíbené hry a neměli jsme žádné problémy s výkonem.
Kompatibilní hry pro Vita3K běží velmi dobře. U mnoha her s nízkou až střední náročností můžete zvýšit rozlišení vykreslování na 2×. Jiné hry mohou mít problémy s výkonem kvůli neúplné kompatibilitě.
A u Yuzu jsme viděli dobrý výkon. Vaše hry s nízkou až střední náročností by měly běžet dobře. Náročnější hry mohou vyžadovat několik úprav, dokonce i snížení rozlišení vykreslování, aby byly hratelné.
eGPU s podporou OCuLink
Přenosný herní počítač ONEXPLAYER X1 Pro je vybaven portem OCuLink, který můžete používat s eGPU, jako je řada ONEXGPU. Testovali jsme s novou ONEXPLAYER ONEXGPU 2, brzy sledujte naši plnou recenzi, a dosáhli jsme skvělých výsledků. Pro stručné srovnání: s hrou Forza Horizon 5 jsme na integrovaném GPU dosahovali přibližně 100 FPS, s ONEXGPU 2 jsme na interním displeji dosáhli přibližně 180 a na externím displeji při stejném nastavení 200 FPS.
Závěrečné myšlenky
Je čas shrnout naši recenzi ONEXPLAYER X1 Pro. Když jsme původně recenzovali ONEXPLAYER X1 AMD, zmínili jsme se, že nastavení je zajímavé. Konstrukce 3 v 1, tedy tablet, mini notebook a herní kapesní počítač, byla něčím, co jej odlišovalo od ostatních mobilních herních počítačů. Díky tomu je univerzálnější jako notebook nebo tablet pro každodenní úkoly a pak jako herní kapesní počítač pro volný čas.
Pokud jde o výkonnost, vidíme směs vzestupů a pádů. Výkonovou rovnováhu CPU a GPU lze upravit tak, aby více odpovídala ostatním kapesním počítačům. Z tohoto důvodu nemáme o výkon přehnané obavy. Je to však něco, co je třeba mít na paměti, pokud chcete jednoduše zařízení plug and play.
Pro každodenní pracovní zátěž, ať už doma nebo v kanceláři. Přenosný herní počítač ONEXPLAYER X1 Pro je hravě zvládne. Můžete snížit TDP a mít mnoho hodin prohlížení webu a přehrávání médií atd. nebo s vyšším TDP své náročnější úkoly, jako je práce s velkými kancelářskými dokumenty, úprava obrázků nebo videa.
Stačí připojit ovladače a můžete si vychutnat nejnovější hry v hratelném nastavení. Velký 10,95″ displej s frekvencí 120 Hz znamená, že si můžete vychutnat vyšší obnovovací frekvenci ve hrách, které ji podporují. Vypadají a hrají skvěle!
Byli jsme velkými fanoušky původního modelu X1 a nový model X1 Pro s výkonnějším procesorem se vám asi nevyplatí upgradovat, pokud máte původní model. Pokud však hledáte tablet, notebook a herní kapesní počítač 3 v 1, ONEXPLAYER X1 Pro rozhodně stojí za zvážení!
Více informací a možnost objednání zařízení ONEXPLAYER X1 Pro najdete zde.
Tímto končí naše recenze přehrávače ONEXPLAYER X1 Pro. Pokud máte k tomuto kapesnímu hernímu počítači nějaké dotazy nebo připomínky, napište nám je do komentářů níže a my vám rádi odpovíme.