ONEXPLAYER ONEXGPU 2 recenze
-
Design
-
Build Quality
-
Performance
-
Features
Souhrn
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 poskytuje silný herní výkon díky AMD Radeon RX 7800M, 12 GB GDDR6 RAM a rozšiřitelnému úložišti,
Overall
4.6User Review
( votes)Pros
- Výkonný grafický procesor AMD Radeon RX 7800M
- Připojení OCuLink a USB 4
- Další výstupy USB, Ethernet, HDMI a DP
- Slot SSD pro další úložiště
- Vertikální orientace pro úsporu místa
Cons
- Velký zdroj napájení ve srovnání s interními zdroji
Externí dokovací stanice pro GPU se těší velké oblibě a nabízejí výkonný způsob, jak zvýšit herní výkon na kapesních počítačích, miniaturních počítačích a stolních počítačích. ONEXPLAYER ONEXGPU 2 se snaží navázat na svého předchůdce upgradem na AMD Radeon 7800M a slibuje vyšší výkon a rozšířené možnosti připojení. Jak velký je to ale ve skutečnosti rozdíl? A je to pro vás ten správný upgrade? Pojďme se na to podívat blíže a zjistit to v naší recenzi ONEXPLAYER ONEXGPU 2.
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 Review Video
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 Přehled
Naši recenzi ONEXPLAYER ONEXGPU 2 začínáme pohledem na samotnou dokovací stanici eGPU. ONEXPLAYER ONEXGPU 2 měří přibližně 9,03 x 6,8 x 1,6 palce (22,9 x 17,5 x 4,3 cm) a váží přibližně 1,6 kg bez zdroje, 2,3 kg se zdrojem. ONEXGPU 2 stojí ve vzpřímené poloze, aby zabíral méně místa na stole. Na přední straně se nachází tlačítko napájení, tlačítko turbo a tlačítko cyklu režimů RGB.
Tlačítko Turbo přepíná mezi výchozím výkonem 180 W a 130 W. To je užitečné, pokud chcete například tišší hluk ventilátoru. tlačítko RGB přepíná různé režimy osvětlení, které jsou na horní a spodní ploše ONEXGPU 2.
Na zadní straně se shora dolů nachází napájecí konektor, USB-C 4 a port OCuLink pro rychlý přenos dat. Dále tu máme HDMI 2.1 a dva DisplayPorty 2.0 pro výstup na tři televizory nebo monitory. Vedle druhého DisplayPortu je čtečka karet micro SD a pod ním dva porty USB-A, zakončené ethernetovým portem.
Na levé straně pod mřížkou ventilátoru je odnímatelný kryt držený magnety, do kterého můžete nainstalovat SSD disk M.2 NVMe PCI-E Gen 3.0 pro další úložiště.
A krátký pohled na napájecí zdroj, protože je to velký kluk! Má rozměry přibližně 4,7 x 3,7 x 1,1 palce (12 x 9,5 x 3 cm), nepočítaje typ zástrčky, nebo můžete místo ní použít zástrčku pro rychlovarnou konvici. Jedná se o 330W nabíječku GaN, která nejenže napájí ONEXGPU 2, ale může také nabíjet vaše zařízení až do výkonu 65 W. To, že je napájecí zdroj externí pro ONEXGPU, sice pomáhá s teplotami, ale také to znamená, že na cestách je třeba mít s sebou něco navíc.
Technické specifikace ONEXPLAYER ONEXGPU 2
V rámci naší recenze ONEXPLAYER ONEXGPU 2 se podíváme na technické specifikace a provedeme vlastní testy hlučnosti ventilátorů a teploty.
GPU | AMD Radeon RX 7800M |
ARCHITEKTURA | Navi 32 |
RAM | 12 GB GDDR6 |
FREKVENCE | 2145MHz |
PROUDOVÉ PROCESORY | 3840 |
VÝPOČETNÍ JEDNOTKY | 60 |
JEDNOTKY RASTER | 96 |
ŠPIČKOVÝ VÝPOČETNÍ VÝKON S POLOVIČNÍ PŘESNOSTÍ | 71,73 TFLOPs |
ŠPIČKOVÝ VÝPOČETNÍ VÝKON S JEDNOU PŘESNOSTÍ | 35,84 TFLOPs |
V našich testech hlučnosti a teploty ventilátorů jsme je spustili s hrou Forza Horizon 5 na externím monitoru při nastavení grafiky 4K Extreme, abychom hardware opravdu vytížili na 180 W. Dostali jsme nejvyšší teplotu 60 °C a nejvyšší hlučnost ventilátoru 65 dB. Při výkonu 130 W jsme jako poznámku nezaznamenali velký rozdíl.
Srovnávací testy
Recenzi ONEXPLAYER ONEXGPU 2 bychom nemohli udělat bez několika benchmarků. Vynecháme obvyklé benchmarky založené na CPU a zaměříme se na ty pro GPU. Budeme používat ONEXPLAYER X1 Pro s procesorem HX 370, který má port OCuLink. A ONEXFLY F1 Pro s procesorem HX 365, který má pouze USB. Zařadili jsme výsledky benchmarků pro interní a externí displeje a také s připojením OCuLink a bez něj na X1 Pro, abychom viděli rozdíly ve výkonu.
3DMARK
Začneme obvyklými testy 3DMARK Benchmark, Time Spy, Night Raid a Fire Strike. V Time Spy vidíme, že X1 Pro přes OCuLink přirozeně vede a USB zaostává. F1 Pro si zde vede poměrně dobře, přičemž dobré výsledky dosahuje pouze přes USB.
Při nočním nájezdu vidíme spíše směs výsledků. U modelu F1 Pro je vidět rozdíl mezi interním a externím displejem, stejně jako u OCuLink a USB. A F1 Pro na externím displeji zde překvapivě zaujímá první místo ve skóre.
U srovnávacího testu Fire Strike jsou výsledky o něco bližší. X1 Pro opět vede přes OCulink, přičemž výkon klesá pouze přes USB. A F1 Pro přes USB si vede poměrně dobře napříč různými testy.
Forza Horizon 5
Až při spuštění některých herních benchmarků se projeví výhody OCuLink oproti připojení pouze přes USB. X1 Pro s rozhraním OCuLink se těší obrovskému nárůstu výkonu ve všech testech. Při připojení pouze přes USB můžeme u obou zařízení vidět velmi blízké snímky za sekundu, které jsou omezeny šířkou pásma USB 4.
Shadow of the Tomb Raider
V případě hry Shadow of the Tomb Raider vidíme stejný model s X1 Pro přes OCuLink. Ve srovnání s pouhým USB dochází k obrovskému nárůstu výkonu. U obou zařízení vidíme podobné výsledky opět s USB v jejich relativních testech.
Cyberpunk 2077
A náš poslední srovnávací test se týká hry Cyberpunk 2077. Vidíme dobré výsledky X1 Pro přes OCuLink, i když při rozlišení 4K na externím monitoru je patrný znatelný pokles. A u modelu F1 Pro přes USB vidíme očekávané výsledky odpovídající výsledkům modelu X1 Pro přes USB.
Shrnutí referenčních hodnot
Jak jsme viděli, ONEXPLAYER ONEXGPU 2 je skvěle výkonný, ale při použití pouze USB 4 se projevují určitá úzká hrdla. Šířka pásma USB 4 nestačí držet krok a ve srovnání s OCuLink vidíme velký rozdíl ve výkonu. U původní dokovací stanice ONEXPLAYER ONEXGPU eGPU nebyl rozdíl tak velký, protože GPU měl menší výkon, ale stále zde bylo úzké hrdlo. Ve skutečnosti jsme díky tomu získali na obou zařízeních docela podobné výsledky přes USB 4.
Při připojení přes OCuLink však vidíme vyšší skóre než u GPU 7600M. Například ve hře Forza Horizon 5 ve 4K vidíme přibližně 38% rozdíl ve výkonu. V nižších rozlišeních na tom budou obě grafiky podobně, ale pokud byste zvýšili kvalitu grafiky, rozdíl mezi nimi by rapidně vzrostl.
Více informací o obou handheldech, které jsme používali, se dozvíte v této recenzi: ONEXPLAYER X1 Pro recenze a ONEXPLAYER F1 Pro recenze.
Herní výkon
Benchmarky jsou velmi dobré, ale co skutečné hraní v reálném světě. Podíváme se na některé náročnější hry. K tomu používáme ONEXPLAYER X1 Pro s připojením OCuLink v rozlišení 1600P.
Cyberpunk 2077
Pokud chcete dosáhnout solidní rychlosti 60+ snímků za sekundu, použili jsme rozlišení 1600P ve výchozím nastavení grafiky Ray Tracing Low, vysokou kvalitu textur a funkci AMD FidelityFX Super Resolution 2.1 nastavenou na Auto.
Forza Horizon 5
Pro dosažení solidní rychlosti 60+ snímků za sekundu jsme použili rozlišení 1600P při výchozím nastavení grafiky Extreme. Pěkné a snadné nastavení pro tuto hru
Pokud máte na displeji vyšší obnovovací frekvenci, například 120 Hz u X1 Pro. Pak můžeme jít s grafikou 1600P Medium. Nebo můžete snížit na 1200P a jít s grafikou High, pokud dáváte přednost.
Příslib
Další rychlá hra pro 60+ FPS. Zvolili jsme 1600P ve výchozím nastavení grafiky Epic se zapnutým Ray Tracingem a NVIDIA DLSS 3 nastaveným na Quality.
Závěrečné myšlenky
Shrňme si naše myšlenky k recenzi ONEXPLAYER ONEXGPU 2. ONEXPLAYER ONEXGPU 2 je s určitými podmínkami skvělým doplňkem pro majitele kapesních, mini nebo stolních počítačů. Pojďme si shrnout proč.
Tvarový faktor se může zdát velmi velký, ale pokud jej porovnáte s grafickou kartou, je větší hlavně hloubkou. Máte také pohodlí, že stojí, a ne leží na stole, což zabírá méně místa.
Vezměte také v úvahu, že uvnitř není jen grafická karta. Máte zde kompletní sadu dokovacího příslušenství s podporou až tří externích displejů, dvěma dalšími porty USB, ethernetovým portem a slotem na SSD pro další úložiště. Takže velikost navíc ve srovnání se standardní grafickou kartou to zde vynahradí.
Nejdůležitějším faktorem je výkon. Vidíme vyšší výkon než u předchozí generace ONEXGPU. Při použití OCuLink vidíme ve hře Forza Horizon 5 ve 4K nárůst výkonu přibližně o 50 % ze 103 na 153 FPS ve srovnání se starším modelem 7600M.
Pokud však vaše zařízení nepodporuje OCuLink, nebudete moci plně využít výkon ONEXPLAYER ONEXGPU 2 kvůli omezením šířky pásma USB 4. V některých případech to může mít za následek velký pokles výkonu. Například ve hře Forza Horizon 5 ve 4K jsme zaznamenali 208 FPS s připojením OCuLink, ale pouze 73 FPS přes USB 4. Pokud plánujete používat výhradně USB 4, je rozdíl ve výkonu oproti předchozímu modelu 7600M mnohem menší, což z něj činí cenově výhodnější volbu.
Pokud máte nebo plánujete pořídit zařízení s OCuLink, pak je ONEXPLAYER ONEXGPU 2 vynikající volbou. Máte k dispozici nejrychlejší možné připojení pro grafický výkon, několik video výstupů, ethernet a slot pro SSD pro další úložiště. Tento model rozhodně stojí za zvážení!
Tímto končí naše recenze ONEXPLAYER ONEXGPU 2, doufáme, že pro vás byla užitečná. Pokud k ní máte nějaké dotazy, neváhejte se zeptat v komentářích a my vám rádi pomůžeme.