Chat with us, powered by LiveChat

Recenze ONEXPLAYER X1 Mini – kapesní herní počítač 3 v 1, mini notebook a tablet

ONEXPLAYER X1 Mini Review
ONEXPLAYER X1 Mini Review
ONEXPLAYER X1 Mini recenze
  • Design
    (4.5)
  • Build Quality
    (4.5)
  • Display
    (5)
  • Performance
    (5)
  • Features
    (4.5)
  • Software
    (4.5)

Souhrn

ONEXPLAYER X1 Mini je všestranný přenosný herní počítač 3 v 1 s 8,8″ dotykovou obrazovkou s frekvencí 144 Hz, odnímatelnými ovladači a lehkou konstrukcí pro výjimečné herní zážitky na cestách.

Overall
4.7
Sending
User Review
0 (0 votes)

Pros

  • 8,8″ 144Hz dotykový displej s rozlišením 1600P
  • Přenosnější než model X1 AMD
  • Mini notebook, tablet a kapesní herní počítač 3 v 1
  • Vysoce výkonný procesor AMD Ryzen 7 8840U
  • Odnímatelná klávesnice a ovladače

Cons

  • Doplněk klávesnice nezůstává zavřený
  • Port OCuLink na spodní straně Mini je trochu nepříjemný

Nedávno jsme dostali k recenzi herní počítače ONEXPLAYER X1 Mini a kapesní počítače AMD. Pokud jste si ještě nepřečetli naši recenzi ONEXPLAYER X1 AMD, podívejte se na ni, kde najdete podrobnější informace. Tato recenze je recenzí ONEXPLAYER X1 Mini s několika porovnáními s modelem AMD.

ONEXPLAYER X1 Mini 8840U Přehled

Recenzi ONEXPLAYER X1 Mini začínáme bližším pohledem na přenosný herní počítač. ONEXPLAYER X1 Mini měří přibližně 8,2 x 5,07 x 0,78 palce (21,0 x 12,9 x 2,0 cm) a bez připojených ovladačů váží 737 g (1,62 lbs). S ovladači měří přibližně 31,5 cm (12,4 palce) a váží 859 g.

Recenze ONEXPLAYER X1 Mini - pohled zepředu s připojenými ovladači
Pohled zepředu s připojenými ovladači

Displej je 8,8″ 144Hz LTPS dotykový displej s rozlišením 2560 × 1600. Oproti svému většímu bratříčkovi, který má větší 10,95″ displej a nižší 120Hz obnovovací frekvenci, jsou zde určité rozdíly.

Pokud vám po aktualizaci grafických ovladačů zmizely možnosti rozlišení obrazovky, podívejte se na velmi rychlou a snadnou opravu v našem příspěvku v databázi znalostí.

V horní části se nachází 1Mpx fotoaparát, který podporuje funkci Windows Hello pro odemykání obličejem.

ONEXPLAYER X1 Mini Pohled z levé strany
ONEXPLAYER X1 Mini Pohled z levé strany

Na levé a pravé straně jsou zakryté otvory pro připojení ovladačů.

Na horní straně se nachází tlačítko napájení s integrovanou čtečkou otisků prstů, tlačítka hlasitosti a tlačítko pro vyvolání překryvného ovládacího centra ONEXPLAYER. Dále je zde port USB 4, následovaný portem USB-A 3.2 a 3,5mm portem pro sluchátka.

ONEXPLAYER X1 Mini Pohled zespodu
ONEXPLAYER X1 Mini Pohled zespodu

Na spodní straně se nachází jeden port USB-C 4, krytý port OCuLink a slot pro kartu micro SD.

Stojan na kopačky ONEXPLAYER X1 Minis
Stojan na kopačky ONEXPLAYER X1 Minis

Na zadní straně je zabudovaný nastavitelný stojánek.

Přehled ovladačů ONEXPLAYER

Dále se budeme věnovat ovladačům v rámci recenze ONEXPLAYER X1 Mini. Ty jsou k dispozici samostatně a dodávají se ve dvojici levé a pravé strany ovladačů, které se připevňují na boky mobilních herních počítačů ONEXPLAYER X1 Mini i AMD. Disponují standardními herními ovládacími prvky včetně analogových hallových efektů. Dodává se také s odnímatelnou horní částí D-Pad, která vyhovuje vašim preferencím.

Ovladače ONEXPLAYER X1
Ovladače ONEXPLAYER X1

Ovladače se jednoduše zasunou a zajistí na bočních stranách X1 Mini. Na zadní straně je malé tlačítko pro odemknutí a vysunutí zpět. Spojení je pevné a mezi ovladačem a zařízením dochází jen k malému pohybu.

K zakoupení je také konektor ovladače. Ten slouží jako základna pro ovladače a opět se zasouvá a zajišťuje na místě. Uvnitř je 1200mAh dobíjecí baterie. Připojuje se pomocí USB klíče, který je umístěn uvnitř konektoru. Pokud chcete, můžete jej připojit k jakémukoli zařízení se systémem Windows. Zaznamenali jsme trochu pohybu mezi oběma ovladači a konektorem.

Klávesnice ONEXPLAYER

Další částí naší recenze ONEXPLAYER X1 Mini je připojitelná klávesnice. Ta se velmi snadno připojuje pomocí pogo pinů a magnetů, které ji udrží na místě. Připojení je dostatečně pevné, aby se při zvednutí ONEXPLAYER X1 Mini nerozpojilo, ale nezkoušejte zvedat klávesnici 🙂.

Klávesy mají vzhledem k velikosti klávesnice dobrou velikost a výškový profil, jsou o něco menší než na klávesnici notebooku. Tuto recenzi jsem psal s touto klávesnicí a celkově to bylo v pořádku, ale větší klávesnice X1 AMD byla rozhodně pohodlnější.

Žádný magnet, který by zůstal zavřený?
Žádný magnet, který by zůstal zavřený?

Jednou z nepříjemností je, že v horní části X1 Mini není žádný magnet, který by pomáhal udržet klávesnici zavřenou. Model X1 AMD ho má, vypadá mnohem lépe a zůstává zavřený.

Přepravní pouzdro ONEXPLAYER

Pouzdro ONEXPLAYER X1 Mini Carry Case
Pouzdro ONEXPLAYER X1 Mini Carry Case

A v neposlední řadě je to přenosné pouzdro pro ONEXPLAYER X1 Mini. Zvenku má pevnou povrchovou úpravu a uvnitř měkčí materiál. Je dostatečně velké, aby se do něj vešel X1 Mini a nástavec s klávesnicí. Rozhodně se vyplatí ho používat, aby pomohlo chránit před nárazy a škrábanci v době, kdy se nepoužívá.

Technické specifikace ONEXPLAYER X1 Mini

V rámci naší recenze ONEXPLAYER X1 Mini se podíváme na technické specifikace a porovnáme je s AMD.

Porovnání ONEXPLAYER X1 AMD a X1 Mini

ONEXPLAYER X1 AMDONEXPLAYER X1 Mini
DISPLAY10,95″ LTPS, 2560×1600, 120 Hz, 16:10,sRGB: 133 %, 540 nitů, podpora 10bodového dotyku8,8″ LTPS, 2560 × 1600, 144 Hz, 16:10, sRGB: 133 %, 500 nitů, podpora 10bodového dotyku
ROZMĚRY9,9 x 6,4 x 0,5 palce (25,2 x 16,3 x 1,3 cm)8,2 x 5,07 x 0,78 palce (21,0 x 12,9 x 2,0 cm)
WEIGHT969 g (1,73 lbs)710 g (1,56 lbs)

Technické specifikace ONEXPLAYER X1 Mini

CPUAMD Ryzen 7 8840U, 8 jader / 16 vláken, až 5,10 GHz při TDP 28 W
GPUAMD Radeon 780M, 12 jader až 2700 MHz
RAMAž 64 GB LPDDR5X Dual channel 7500Mhz
SKLADOVÁNÍAž 2 TB M.2 2230 NVME PCIe Gen 4.0 SSD
KOMUNIKACEWi-Fi 6E, Bluetooth 5.2
KAMERA1MP přední kamera s umělou inteligencí (s podporou Windows Hello)
V/V2x USB-C 4.0
1x USB A 3.2
1x 3,5mm audio port
1x port OCuLink
1x čtečka Micro SD
BATERIE65,02Wh 16 890mAh dobíjecí baterie
OPERAČNÍ SYSTÉMWindows 11 Home

Vše pohání 65,02Wh akumulátor s kapacitou 16 890 mAh. Spustili jsme Cinebench ve smyčce a získali jsme výdrž baterie přesně 2 hodiny, což je o 3 minuty více než u modelu ONEXPLAYER X1 AMD. Průměrné využití se bude lišit, ale očekává se kolem 6-8 hodin.

ONEXPLAYER X1 Mini Thermals
ONEXPLAYER X1 Mini Thermals

Při spuštění Cinebench jsme také testovali hlučnost a teplotu ventilátoru. Nejvyšší hlučnost ventilátoru byla 60 dB a nejvyšší teplota 62 °C. Obojí je o něco nižší než u modelu AMD, a to o 2 dB, resp. 2 stupně.

Srovnávací testy systému

Nyní provedeme několik systémových benchmarků, abychom zjistili, jak si vede ve srovnání se svým protějškem X1 AMD a také s některými dalšími přenosnými herními počítači založenými na procesoru 8840U.

PCMark

Začínáme s poměrně nízkými výsledky v benchmarcích pro ONEXPLAYER X1 Mini, abychom byli spravedliví, model X1 měl také nízké skóre. Obě skóre jsou nižší než u modelů GPD, možná jej trochu brzdí o něco pomalejší paměť RAM nebo rychlost SSD, ale není to dobrý začátek.

Cinebench R23

V testu Cinebench, který testuje výkon procesoru na jedno a více jader, vidíme přibližně stejné výsledky pro jedno jádro. ONEXPLAYER X1 Mini se však umístil na prvním místě v kategorii vícejádrového výkonu, přičemž X1 AMD je velmi těsně za ním. Zde se jedná o skvělý výsledek!

3DMark

Pro 3DMark používáme benchmarky Time Spy, Night Raid a Fire Strike. Vidíme v podstatě stejné skóre u Time Spy, mírně vyšší u Night Raid a znatelně nižší rozdíl ve srovnání s modelem X1 AMD. Celkově se však skóre obecně pohybují ve vyšších, ne-li nejvyšších hodnotách, což je skvělé vidět.

Herní benchmarky

A protože se jedná o kapesní herní počítač, v rámci recenze ONEXPLAYER X1 Mini jsme také provedli srovnávací testy různých her s různým nastavením TDP, abychom posoudili jeho výkon.

Forza Horizon 5

Ve hře Forza Horizon 5 v rozlišení 1080P dosahujeme vynikajících výsledků při 98 snímcích za sekundu.

A při rozlišení 720P v celém rozsahu TDP opět vidíme vysoké snímky za sekundu. Výměna prvního a druhého místa s X1 AMD. Velmi působivé!

Shadow of the Tomb Raider

V případě hry Shadow of the Tomb Raider se X1 Mini umístil na druhém místě za X1 AMD v rozlišení 1080P.

V rozlišení 720P jsme obecně svědky skvělých výsledků v celém rozsahu TDP, které jsou buď stejné, nebo mírně nižší než u X1 AMD, ale překonávají ostatní.

Street FIghter VI

V případě hry Street Fighter VI jsme handheldy vytáhli na maximum tím, že jsme je spustili s nejvyšším grafickým nastavením. Při rozlišení 1080P vidíme celkově velmi dobré snímky za sekundu pro ONEXPLAYER X1 Mini.

A při rozlišení 720P patří snímková frekvence stále k nejvyšším.

Call of Duty Modern Warfare III

A naším posledním srovnávacím testem je Call of Duty Modern Warfare III. Vidíme jen dva snímky rozdílu na první místo, což je v rámci chyby.

A v rozlišení 720P vidíme v podstatě totožné výsledky jako u X1 AMD. Jedná se o hru se zkresleným GPU a GPU 780M má v podstatě stejný výkon.

Srovnávací testy ONEXGPU

Můžeme využít eGPU, například dokovací stanici ONEXPLAYER ONEXGPU eGPU nebo GPD G1. Díky tomu získáme obrovské zvýšení výkonu nejen při hraní her, ale také při úlohách, jako je úprava a kódování obrázků a videa.

S ONEXGPU získáte obrovský nárůst výkonu GPU.
S ONEXGPU získáte obrovský nárůst výkonu GPU.

Připojili jsme ONEXGPU přes OCuLink pro dosažení nejlepšího výkonu a spustili jsme následující hry v rozlišení 2560×1600. Ve hře Forza Horizon 5 jsme dosáhli 130 snímků za sekundu. Ve hře Shadow of the Tomb Raider jsme dosáhli 131 snímků za sekundu a v Call Of Duty Modern Warfare II jsme dosáhli 92 snímků za sekundu.

To je velký nárůst výkonu, zejména s ohledem na vyšší rozlišení obrazovky 1600P!

Herní výkon

Dále se v naší recenzi ONEXPLAYER X1 Mini podíváme na některé hry s nejlepším rozlišením a grafickým nastavením, které jsou skutečně hratelné. Spolu s některými dalšími nastaveními, pokud chcete vyšší počet snímků za sekundu.

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 na ONEXPLAYER X1 Mini
Forza Horizon 5 na ONEXPLAYER X1 Mini

2560×1600 Nízká grafika pro více než 60 FPS nebo vysoká uzamčená na 48 FPS. Snižte rozlišení pro vyšší počet snímků za sekundu a/nebo kvalitu grafiky.

Crash Bandicoot N’sane Trilogy

Crash Bandicoot na ONEXPLAYER X1 Mini
Crash Bandicoot na ONEXPLAYER X1 Mini

Kvalita grafiky 2560×1600 Ultra při TDP kolem 15 W by měla běžet skvěle.

Žaláře Hinterburgu

Dungeons of Hinterburg na ONEXPLAYER X1 Mini
Dungeons of Hinterburg na ONEXPLAYER X1 Mini

Tuto hru na prozkoumávání dungeonů si můžete vychutnat v rozlišení 2560×1600 na nejkvalitnější grafice při TDP kolem 20 W.

Neonová bílá

Neonově bílá barva na zařízení ONEXPLAYER X1 Mini
Neonově bílá barva na zařízení ONEXPLAYER X1 Mini

Tuto hru ve stylu speed run můžete spustit v rozlišení 2560×1600 při nejvyšším nastavení grafiky. Snímkovou frekvenci můžete uzamknout na 144 Hz a užívat si hedvábně plynulé snímkové frekvence.

Výkon emulace

PS3

Většina kompatibilních her pro PlayStation 3 poběží skvěle. Během rušných scén může docházet k občasným poklesům snímků, ale nic, co by narušovalo hru.

Vita

V závislosti na kompatibilitě a hře byste neměli mít žádné problémy. Street Fighter X Tekken můžeme spustit v rozlišení 2x s občasnými poklesy FPS.

Xbox 360

Existuje mnoho hratelných her, zejména her třetích stran. U her první strany se projeví pokles výkonu.

Ryujinx

Kompatibilní hry s nižšími nároky jsou velmi dobře hratelné. Při přechodu na náročnější hry dojde k poklesu výkonu.

ONEXPLAYER X1 Mini Review Závěrečné myšlenky

Je čas shrnout závěrečné myšlenky naší recenze ONEXPLAYER X1 Mini. Stejně jako kompaktní herní počítač X1 AMD zapadá ONEXPLAYER X1 Mini do zajímavé mezery mezi tablety 3 v 1, notebooky a herními kapesními počítači. Můžete začít den prohlížením webu s tabletem, psát textový dokument s připojenou klávesnicí a později připojit ovladače nebo použít konektor a užít si hraní buď jako handheld, nebo zařízení ležící na stole.

ONEXPLAYER X1 Mini v režimu tabletu
ONEXPLAYER X1 Mini v režimu tabletu

Díky tomu máte o něco větší možnost volby, jak chcete zařízení ONEXPLAYER X1 Mini používat. Absence magnetu, který by držel klávesnici zavřenou, mi však trochu vadí a je ošklivá, když je složená na stole.

ONEXPLAYER X1 Mini v režimu mini notebooku
ONEXPLAYER X1 Mini v režimu mini notebooku

Jediné, na co jsme si nemohli stěžovat, byl výkon. ONEXPLAYER X1 Mini dosáhl skvělých výsledků v benchmarcích. Částečně za to mohou novější ovladače grafiky AMD, které ve srovnání s jejich staršími ovladači skutečně fungují dobře. Mějte také na paměti, že má podporu OCuLink, nárůst výkonu je skvělý a rozhodně si zde nemáme na co stěžovat.

ONEXPLAYER X1 Mini v herním režimu
ONEXPLAYER X1 Mini v herním režimu

ONEXPLAYER X1 Mini je možná vhodný pro někoho, kdo touží po kapesním herním počítači, který je díky menšímu displeji a klávesnici méně orientovaný na kancelářský styl práce. To samozřejmě stále dokáže, ale je vhodnější větší model X1 AMD. Ten je spíše pro vaše tabletové využití a rozhodně pro kapesní hraní, ve kterém vyniká.

Další informace o modelech ONEXPLAYER X1 Mini a AMD a jejich objednávání najdete na níže uvedených odkazech.

Tímto končí naše recenze ONEXPLAYER X1 Mini, doufáme, že pro vás byla užitečná. Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte se zeptat v komentářích.

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.