Chat with us, powered by LiveChat

Retroid Pocket 3 recenze – Android retro herní handheld

Recenze
  • Design
    (5)
  • Build Quality
    (5)
  • Display
    (4.5)
  • Performance
    (4.5)
  • Features
    (4.5)

Souhrn

Tento model má několik pěkných doplňků včetně obrazovky, nového designu a novější verze operačního systému Android.

Overall
4.7
Sending
User Review
0 (0 votes)

Pros

  • Velký 4,7″ dotykový displej
  • Možnost výběru mezi 2 GB nebo 3 GB RAM
  • Hezčí design než u předchůdce
  • Vynikající výdrž baterie

Cons

  • Umístění tlačítek START a SELECT je při hraní nepohodlné
  • Možnost více než 32GB interního úložiště by byla skvělá

V naší recenzi Retroid Pocket 3 porovnáváme tento retro herní handheld s modelem Retroid Pocket 2+ vydaným na začátku tohoto roku. Podívejme se, jaké jsou rozdíly, vyzkoušejte některé emulátory a hry pro Android a zjistěte, zda se vyplatí upgradovat, pokud máte starší model.

Retroid Pocket 3 Review Video

Retroid Pocket 3 Rozbalení

Jako vždy začínáme rozbalováním. Nejprve tu máme retro herní handheld Retroid Pocket 3, na který se brzy podíváme blíže.

Retroid Pocket 3 po vybalení
Retroid Pocket 3 po vybalení

Dále je zde rychlý průvodce, který popisuje základní nastavení a použití. Pokud chcete, můžete na displej nasadit ochranný kryt obrazovky. A v neposlední řadě nabíjecí kabel USB typu A na USB typu C.

Retroid Pocket 3 Rozbalení
Retroid Pocket 3 Rozbalení

Retroid Pocket 3 Přehled

Retro kapesní konzole Retroid Pocket 3 měří přibližně 7,2 x 3,1 x 0,9 palce (18,4 x 8,1 x 2,4 cm) a váží přibližně 230 gramů. Má 4,7″ dotykový displej s otočným rozlišením 750 × 1334. Na přední straně jsou standardní herní ovládací prvky včetně klikatelných dvou analogových páček, D-Padu a čtyř herních tlačítek.

Retroidní kapsa 3 vpředu
Retroidní kapsa 3 vpředu

Na levé straně je kolébka hlasitosti a na pravé straně tlačítko Domů.

Na horní straně se nachází levé a pravé rameno a tlačítka spouště. Na horní straně se nachází tlačítko napájení a port micro HDMI. A pak jsou tu podivně umístěná tlačítka SELECT a START, která podle mého názoru nejsou v přirozené poloze, aby se dala snadno stisknout během hraní hry.

Retroid Pocket 3 Top
Retroid Pocket 3 Top

Na spodní straně se nachází slot pro kartu Micro SD, port USB typu C pro připojení periferních zařízení a 3,5mm port pro sluchátka.

Retroid Pocket 3 Bottom
Retroid Pocket 3 Bottom

Technické specifikace a srovnání Retroid Pocket 2+ a 3

Hodně se mluví o tom, že mezi kapesními herními konzolemi Retroid Pocket 2 Plus a Pocket 3 nejsou rozdíly, a tak se na jejich specifikace podívejme blíže a porovnejme je.

RETROIDNÍ KAPSA 3RETROIDNÍ KAPSA 2+
CPUProcesory ARM Unisoc Cortex A75 a A55, @2,0 a 1,8 GHz.Procesory ARM Unisoc Cortex A75 a A55, @2,0 a 1,8 GHz.
GPUPowerVR GE8300 @800MhzPowerVR GE8300 @800Mhz
RAM2 GB nebo 3 GB LPDDR4x2 GB
SKLADOVÁNÍ32GB EMMC32GB EMMC
KOMUNIKACEWiFi 5 802.11 a/b/g/n/ac
Bluetooth 5.0
WiFi 5 802.11 a/b/g/n/ac
Bluetooth 5.0
OSAndroid 11Android 9
DISPLAY4,7″ dotykový displej 16:9, 750×13343,5″ dotykový displej s poměrem stran 4:3, 640×480
Výstup HDMIANO (port Micro HDMI)ANO (port Micro HDMI)
BATERIE*4000mAh dobíjecí
6 hodin s benchmarkem Antutu spuštěným ve smyčce
4000mAh dobíjecí
6 hodin s benchmarkem Antutu spuštěným ve smyčce
Technické specifikace Retroid Pocket 3

*Test baterie probíhá se spuštěnou smyčkou Antutu. Nechali jsme také spustit demo režim hry Sonic The Hedgehog na Mega Drive a baterie vydržela přes 6 hodin. Jedná se o kombinaci srovnávacích testů, takže nejde o konstantní plnou zátěž, ale poskytne dobrou představu o průměrném využití.

Retroid Pocket 3 ve srovnání s Pocket 2 Plus
Retroid Pocket 3 ve srovnání s Pocket 2 Plus

Nejvýraznější rozdíly jsou ve velikosti pouzdra a displeje. Model 2+ má menší 3,5″ displej s poměrem stran 4:3, rozlišením 640 × 480 bodů a je fyzicky menší než model Pocket 3.

V našich testech baterie měl Retroid Pocket 2+ přibližně stejnou výdrž jako Pocket 3, rozdíl byl asi 2 % ve prospěch Pocket 3. Obě kapesní herní konzole mají velmi dobrou výdrž baterie!

Srovnávací testy systému

3DMark

Systémové benchmarky začínáme programem 3DMark, který testuje CPU a GPU, abychom zjistili, jak dobře spolu fungují.

Výsledky 3DMarku
Výsledky 3DMarku

Retroid Pocket 2+ dosáhl ve dvou benchmarcích Slingshot skóre 665 a 374 bodů. Retroid Pocket 3 má vyšší skóre 705 a 401 bodů. Přestože mají stejné procesory, Pocket 3 má znatelně vyšší skóre.

Antutu

Dále spouštíme Antutu, který provádí řadu testů zahrnujících grafiku, uživatelské prostředí, dekódování médií a další.

Výsledky Antutu
Výsledky Antutu

Retroid Pocket 2+ dosáhl 153 075 bodů, Pocket 3 těsně zaostává s o 141 bodů nižším skóre 152934.

Geekbench

A v neposlední řadě spouštíme Geekbench. Testují se tak i různé aspekty herního kapesního počítače od procesoru po rychlost úložiště.

Výsledky Geekbench
Výsledky Geekbench

Oba modely dosáhly 372 bodů v rychlosti jednoho jádra, Pocket 2+ dosáhl 714 bodů ve vícejádrovém režimu a Pocket 3 dosáhl vyššího skóre 754 bodů.

Již brzy!

V našem dalším videu a článku společně porovnáme herní konzole se systémem Android, abychom zjistili, která má nejlepší výkon, funkce, cenu a další žádoucí vlastnosti. Přihlaste se k našemu odběru na YouTube, ať vám to neunikne!

Tváří v tvář kapesním počítačům se systémem Android
Tváří v tvář kapesním počítačům se systémem Android

Herní testy

Nyní vyzkoušíme několik nativních her pro Android, abychom zjistili, jak dobře fungují.

Call of Duty Mobile

Mapování obrazovky Retroid Pocket 3
Mapování obrazovky Retroid Pocket 3

Počínaje hrou Call of Duty Mobile. To nám také dává možnost vyzkoušet vestavěný software pro mapování obrazovky, který funguje velmi dobře. Ikony jednoduše přiřadíte k oblasti na obrazovce, klepnete na vstup ovladače, ke kterému je chcete přiřadit, a můžete začít. Funguje velmi dobře a rozhodně se vyrovná mapovacímu softwaru GPD XP+. Nejvyšší hodnocení!

Call of Duty Mobile
Call of Duty Mobile

Call of Duty Mobile běží na nižší grafické nastavení, ale většinou máme dobrou snímkovou frekvenci, i když jsme zaznamenali určité zpoždění po shození střely predátora. Jinak je hra velmi dobře hratelná a jednodušší než při použití ovládacích prvků na obrazovce.

Stardew Valley

Stardew Valley
Stardew Valley

Dále testujeme Stardew Valley, které nám doporučil @nickxcom na Twitteru. Hra skvěle funguje s vestavěným ovladačem systému Android, takže není třeba mapovat obrazovku. Hra samotná běží skvěle a bez jakýchkoli problémů.

Asfalt 8

Asfalt 8
Asfalt 8

Jedná se o další hru, která funguje s ovladačem. Hráli jsme několik závodů a během rušných scén jsme zaznamenali několik velmi vzácných výpadků snímků a zadrhávání. Nic, co by zlomilo hru.

Hraní v cloudu

Forza Horizon 5

Xbox Cloud Streaming Forza Horizon 5
Xbox Cloud Streaming Forza Horizon 5

V rámci cloudového hraní zkoušíme hru Forza Horizon 5 v cloudové streamovací službě Xbox Game pass. Jsme od routeru vzdáleni asi 15 metrů a máme vynikající výkon bez výpadků snímků nebo poruch proudu. Kromě některých her, kde je text špatně čitelný, byl celý zážitek perfektní.

Testy emulátoru

Retroid Pocket 3 dokáže bez problémů přehrát všechny klasické 8 a 16bitové konzole.

Commodore 64
Commodore 64 a vynikající Rick Dangerous

Podíváme se tedy na novější konzole. Děkujeme cyb3rn0id na Instagramu, který chtěl, abychom vyzkoušeli emulátor Commodore 64 na handheldu.

Emulace systému Saturn

Testy emulátorů začínáme emulací SEGA Saturn. Přestože se jedná o starou konzoli, vyžaduje stále slušný procesor, abyste v emulátoru dosáhli plné rychlosti. Dostáváme se do oblasti 26 FPS, což je poměrně málo. Přidáním přeskakování snímků se to určitě stane hratelným.

Contra Advance
Contra Advance

VBA Další emulátor pro kapesní počítače

Dále tu máme Contra Advance spuštěnou na VBA Next prostřednictvím RetroArch. S žádnou z her, které jsme na Pocket 3 zkoušeli, jsme neměli problémy.

Emulace Dreamcast

Emulace Dreamcastu pomocí Redreamu je přesná, vyzkoušeli jsme řadu her a neměli jsme žádné problémy s poklesem snímků nebo zpožděním zvuku při hraní.

Emulace systému PlayStation

Emulace PlayStation je téměř dokonalá. Můžete hrát téměř vše a nebudete mít žádné problémy. Některá nastavení můžete dokonce zvýšit, abyste dosáhli lepšího zobrazení.

Emulace Dreamcast
Emulace Dreamcast

Emulace DS

Pro systém Android je k dispozici několik různých emulátorů pro dvě obrazovky. Zkoušíme jeden z těch bezplatných s názvem Free DS pro Android a hry běží skvěle. Hry, které jsme vyzkoušeli, jsme hráli plnou rychlostí.

Emulátor Dolphin

Nyní se podíváme na emulátor Dolphin a zde se začnou projevovat problémy s výkonem emulátorů. Na OpenGL dosahujeme přibližně 35 FPS a na grafice Vulkan až 15 FPS. Některé hry jsou hratelné, ale není to důvod, proč si handheld kupovat.

Emulace systému PS2 AetherSX2
Emulace systému PS2 AetherSX2

Emulace systému PSP

Zkoušíme emulátor PSP PPSSPP a na God of War dosahujeme přibližně 30 FPS. Pokud změníte přeskakování snímků na 1, získáte přibližně 60 FPS s občasnými drobnými poklesy. Jedná se o náročnou hru, takže ostatní hry poběží vyšší, ne-li plnou rychlostí.

Emulace systému PlayStation 2

Pro emulaci PlayStation 2 pomocí AetherSX2 jsme snížili násobitel upscale na 0,5, abychom zvýšili výkon. Ani s tímto nastavením nedosahujeme velkého výkonu. To se liší v závislosti na hře, kterou hrajete, některé budou fungovat lépe než jiné.

Sonic Generations
Sonic Generations

Emulátor Citra

A abychom ukázali, že to běží, zkoušíme Citru. Říkáme, že běží, ale Sonic sotva běží rychlostí kolem 18 FPS, takže do hratelnosti má daleko. Některé základní hry poběží plynuleji, ale moc od toho nečekejte.

Souhrn

Retroid Pocket 3 je celkově slušný retro herní handheld. Pokud již máte Retroid Pocket 2+, není mezi nimi z hlediska výkonu takový rozdíl, který by vás opravňoval k upgradu. Pokud však toužíte po větší obrazovce v elegantní retro kapesní konzoli se systémem Android 11, možná stojí za zvážení.

Vyplatí se přejít na Retroid Pocket 3?
Vyplatí se přejít na Retroid Pocket 3?

Pokud jste v oblasti retro herních kapesních počítačů nováčkem, pak je Retroid Pocket 3 rozhodně vhodnou volbou mezi těmito dvěma zařízeními. Větší displej, větší paměť RAM, o něco vyšší výkon, hezčí design a skvělá cena – to vše jsou pozitiva. Jediné, co mi vadí, je umístění tlačítek SELECT a START v horní části místo vpředu. Jejich stisknutí může být nepohodlné, pokud je používáte například jako klávesovou zkratku v aplikaci RetroArch.

Další informace o Retroidu Pocket 3 a jeho koupi najdete zde. Použijte slevový kód RP35OFF na pokladně pro 5% slevu!

A nezapomeňte sledovat naše sociální sítě, kde najdete další video a článek, ve kterém porovnáme všechny kapesní herní konzole se systémem Android a zjistíme, která je zatím naším favoritem z roku 2022! Kdo podle vás vyhraje? Dejte nám vědět v komentářích!

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.