Recenze
-
Build Quality
-
Performance
-
Features
Souhrn
Pouzdro Retroflag GPi je věrnou rekonstrukcí historického retro herního handheldu, která kombinuje klasickou filozofii designu s moderními vychytávkami.
Overall
4User Review
( votes)Pros
- Věrná rekonstrukce klasického designu Game Boy.
- Kompatibilní s více typy počítačů Raspberry Pi.
- Systém kazet je zábavná vychytávka.
- Kompatibilní s mnoha různými hrami v závislosti na použitém obrázku a modelu Pi.
Cons
- Věrné ztvárnění znamená poněkud špatnou ergonomii.
- Systém kazet znamená, že při jakémkoli nárazu do zařízení může dojít k nestabilitě připojení.
Na stránkách Gameboy DMG je kultovní kapesní retro herní konzole, které se po celém světě prodalo více než 100 milionů kusů. Bylo již mnoho pokusů o obnovení klasického designu s moderním hardwarem uvnitř, ale žádný z nich se až doposud nepodařil.
Pouzdro Retroflag GPi je věrnou kopií modelu DMG, známá šedá barva pouzdra, mřížka reproduktoru a dokonce i D-Pad jsou velmi podobné originálu. S rozměry 135*81*32 mm je o něco menší a o něco lehčí, váží 178 g. Má příjemnou velikost a pohodlněji se drží delší dobu.
Displej je 2,8″ 320×240 podsvícený LCD, který zabírá většinu šířky GPi, ve srovnání s mnohem menším 160×144 2bitovým displejem na DMG. Je zřejmé, kdo zde zvítězí, displej GPi je velký, barevný a jasný. V rychlých hrách s bočním skrolováním nedochází k trhání obrazovky. A hlavně nemusíte sedět pod světlem, abyste viděli na obrazovku.
GP casei je spuštěn prostřednictvím Raspberry Pi Zero nebo Zero W, s tím rozdílem, že Zero W má připojení WiFi a Bluetooth. Mají 1Ghz jednojádrový procesor a 512MB RAM, což nezní moc, ale při rozměrech pouhých 65mm x 30mm jsou dostatečně malé, aby se vešly do skříně GPi a nevyžadovaly například chladicí ventilátory.
Teoreticky můžete na pouzdru GPi spustit jakýkoli software kompatibilní s Pi Zero, ale mnozí ho budou chtít jen pro přímé přenosné retro hraní. Oblíbená volba je Retropie s ROM, ale můžete také vyzkoušet RecalBox nebo Lakka (všechny 3 jsou srovnávány zde ). Obrázky pro obě aplikace si můžete stáhnout z webu DroiX. na fóru a přidat vlastní hry nebo si stáhnout předpřipravené obrazy z jiných zdrojů. Tyto obrázky jsou zapsány na paměťovou kartu Micro SD . Karta je jednou napsaná a můžete začít.
Kufřík GPi lze napájet třemi bateriemi AA pro autentický pocit z 80. let, nebo pokud chcete, můžete použít přiložený napájecí kabel USB pro připojení k nabíječce telefonu, nebo pokud nemáte poblíž zásuvku, k dobíjecí powerbance. Pokud si přejete něco vhodnějšího, existují mody třetích stran, které používají dobíjecí baterii.
Pokud jste již dříve vyzkoušeli hru Retropie Consoles, jistě znáte menu s nabídkou klasických počítačů a konzolí, jako jsou Atari 2600, Amiga, C64, Game Gear, Gameboy, Genesis/Megadrive a SNES. Pi Zero dokáže přehrát většinu systémů až po PlayStation, hry pro PlayStation nižší třídy poběží v pořádku, ale hry pro vyšší třídy budou nehratelné.
Ovládání GPi je poměrně věrné originálu, D-Pad má správnou míru tlaku potřebnou pro stisknutí. Tlačítka na přední straně jsou skvělá, stejně jako tlačítka SELECT a START. Dvě zadní „ramenní tlačítka“ jsou na pouzdře trochu níže, než bych si přál, a je třeba si na ně zvyknout. Většinu her však lze hrát pomocí čtyř nebo méně tlačítek, takže máte k dispozici čtyři tlačítka na přední straně.
Poté, co jsem vyzkoušel mnoho retro konzolí s hrami jako LDK a Bittboy, jsem zjistil, že GPi je z hlediska kvality mnohem lepší. Kvalita provedení skříně GPi je solidní a rozhodně není levná. Zejména displej vypadá velmi působivě, je citlivý a nedochází k trhání obrazovky, které je postrachem některých jiných kapesních počítačů. Pouzdro Retroflag GPi je nyní mou volbou, když si chci zahrát přenosné retro hry.
Více informací a možnost zakoupení Retroflag GPi naleznete na adrese https://droix.net/cs/product/retroflag-gpi-handheld/.