Chat with us, powered by LiveChat

Labākās rokas retro konsoles ar video

Best Handheld Retro Consoles
Best Handheld Retro Consoles

Labākā rokas retro konsole

1. Retroid Pocket 2 Plus

Retroid Pocket 2 bija diezgan populāra rokas retro konsole laika periodam, kurā tā tika izdota. Retroid Pocket 2 Plus ir šī modeļa iterācija, kurai ir uzlabota veiktspēja visās jomās. Mūsuprāt, tā ir viena no labākajām rokas retro konsolēm tirgū.

Retroid Pocket 2 Plus ir aprīkots ar uzlabotu SoC, Unisoc Tiger T310 SoC, un tam ir vairāki veiktspējas uzlabojumi, kas ļauj ērti spēlēt vēl plašāku retro spēļu klāstu. Tostarp platformās, kuras iepriekš bija pārāk grūti atdarināt.

Retroid Pocket 2 Plus ir ne tikai uzlabota veiktspēja, bet arī uzlabotas pogas ar lielāku kustību, kas nodrošina ērtāku lietošanu.

Lai uzzinātu vairāk par Retroid Pocket 2 Plus, iesakām iepazīties ar mūsu Retroid Pocket 2 Plus pārskatu!

Kas mums patīk!

  • Iemulē ātrāk
  • Vairāk iebūvētu glabāšanas vietu
  • Atbalstīts WiFi 5G
  • Jauns ātrāks procesors

Kas mums nepatīk…

  • Lai visu iestatītu, ir nepieciešams laiks
  • Nav draudzīgs iesācējiem

2. Miyoo Mini

Miyoo Mini ir relatīvs jaunpienācējs retro rokas konsoļu jomā. Uzreiz izceļas tas, ka tas ir ļoti ietilpīgs kabatā, izmēri ir 2,55 x 3,68 x 0,70 collas (6,5 x 9,35 x 1,8 cm) un sver 110 gramus.

Miyoo Mini darbina ARM Cortex-A7 divkodolu ar frekvenci līdz 1,2 GHz. Ir 128 MB RAM, kas ir pietiekami daudz operētājsistēmai un tās atbalstītajiem konsoļu emulatoriem. Pārsteidzošā izskata displejs ir 2,8″ IPS displejs ar 640×480 izšķirtspēju, kas ir ideāli piemērots retro spēlēm!

Noklusējuma operētājsistēma darbojas pietiekami labi, taču tā nedaudz cīnās ar PlayStation emulāciju. Tomēr Onion OS CFW (Custom Firmware) ir lielisks aizstājējs un ļauj pilnībā emulēt PlayStation. Un cena ir aptuveni mazāk nekā puse no citu rokas datoru cenas, tā ir īsts izdevīgs darījums un ļoti pārnēsājams!

Lai uzzinātu vairāk par Miyoo Mini, varat izlasīt mūsu pilnu Miyoo Mini pārskatu vai iegādāties Miyoo Mini šeit.

Kas mums patīk!

  • Lieliski piemērots ikdienas braucieniem uz darbu
  • Zema cena
  • 640×480 2,8″ displejs izskatās pārsteidzoši
  • Viegli lietojama operētājsistēma
  • Viegli nomaināms akumulators

Kas mums nepatīk…

  • Nepieciešams uzstādīt CFW, lai vislabāk izmantotu plaukstas ierīces priekšrocības.

3. RG552

Rokas retro konsoļu ceturtās paaudzes līderis ir ANBERNIC RG552. Jaunākā iespēja no ANBERNIC, daudzu populāru portatīvo datoru ražotāja.

RG552 ir jaunās paaudzes rokas portatīvais dators, un tā specifikācijas ir jaudīgākas nekā 351. sērijas priekšgājējiem. Ar Rockchip RK3399 System-on-a-Chip. Šim SoC ir seškodolu procesors ar maksimālo frekvenci 1,80 GHz, kā arī 4 GB LPDDR4 RAM (tas ir četras reizes vairāk RAM nekā 351. sērijas procesoriem).

Šis veiktspējas kāpums ļauj RG552 darboties ar daudzām platformām, ar kurām iepriekšējā paaudze nespēja tikt galā (Sega Saturn, Sega Dreamcast, DS u. c.), kā arī uzlabot to platformu veiktspēju, kuras bija vairāk atkailinātas (N64, PSP u. c.).

RG552 īstais izcilākais elements ir tā lielais displejs. Tā izmērs ir aptuveni 5,36 collas, bet izšķirtspēja – 1920 x 1152. Šim displejam ir skārienjutīga ekrāna funkcija. Turklāt 5:3 malu attiecība nav ideāli piemērota ne platekrāna (16:9), ne standarta (4:3/3:2) spēlēm, bet gan atrod pienācīgu kompromisu starp abām formām.

Saglabātas arī citas iepriekšējās paaudzes pamatlietas, piemēram, dubultā microSD kartes konstrukcija. Tomēr galvenā atšķirība šajā gadījumā ir iekšējās eMMC atmiņas iekļaušana. Iepriekš ielādēta Android 7 instalācija. Tieši tā, RG552 darbojas ar Android!

Tomēr EmulationStation fani neuztraucieties, jo joprojām ir iespējams viegli palaist alternatīvas operētājsistēmas (iespējams, jūs pat varētu ieinteresēt izmēģināt kādu no RG552 pielāgotajām firmprogrammatūrām!).

Atgriežas arī sen trūkstošās funkcijas – ierīces jumtā ir mini-HDMI ports.

Vairāk par RG552 un tā priekšrocībām varat uzzināt mūsu RG552 pārskatā.

Kas mums patīk!

  • Augstas kvalitātes, augstas izšķirtspējas displejs.
  • Darbojas gan ar Android, gan Linux operētājsistēmām
  • HDMI pieslēgvieta ir atgriezta!
  • 5:3 attiecība ir labs viduspunkts starp 16:9, 4:3 un 3:2.
  • Ērtas pogas.

Kas mums nepatīk…

  • Cenas un veiktspējas attiecība nav vislabākā.
  • Ergonomika sāk pasliktināties, ja izmērs ir lielāks.
  • GBA emulācija vairs nav pikseļu perfekta (4:3 displeja kompromiss).

4. RG351MP

ANBERNIC RG351MP ieņem pirmo vietu mūsu rokas retro konsoļu sarakstā. Tā ir jaunākais ieraksts ilgstošā ierīču līnijā un loģisks trešās paaudzes rokas datoru nobeigums.

RG351MP centrālais elements nav viens vienīgs aspekts, bet gan vairāki aspekti, kas tajā ir ietverti. Tam ir RG351V 4:3, 640x480p IPS displejs ar RG351M metāla korpusu. Tas saglabā arī RG351V dubulto microSD slotu konstrukciju, tādējādi ļaujot atsevišķi pārvaldīt programmaparatūru un spēles.

Daudziem šis bija “tas” rokas viedtālrunis, ko viņi gaidīja trešajā paaudzē. Ja apsverat iespēju iegādāties savu pirmo rokas retro konsoli, šobrīd tirgū būtu grūti atrast kaut ko labāku par RG351MP.

Vienīgie punkti, kas mums patiešām ir jāpievieno RG351MP, ir iebūvēta Wi-Fi trūkums. Tas nozīmē, ka ar tīklu saistītu uzdevumu veikšanai būs nepieciešams ārējs dongle.

RG351MP veiktspējas aspekts – RG351MP izmanto RK3326 SoC (System-on-a-Chip) ar 1 GB RAM. Tas ļauj sistēmai darboties ar lielāko daļu Playstation 1 spēļu, kā arī ar visām vecākām spēlēm ar gandrīz nevainojamu veiktspēju. Tomēr, tiklīdz jūs pārspējat PS1 (t.i., N64 un PSP), tā sāk kļūt par “spēle pēc spēles” tipa pieredzi. Dažas darbojas lieliski, bet citas – ne tik labi.

Kas mums patīk!

  • ANBERNIC kvalitātes kontrole ir pilnībā redzama. Pareizi saspiestām pogām, kā arī retro rokas ierīcei ar tīru apdari.
  • Divi microSD karšu sloti atvieglo spēļu un operētājsistēmas pārvaldību.
  • 480p, 4:3 izšķirtspējas displejs nodrošina vizuālo kvalitāti bez izstiepumiem daudzās platformās.

Kas mums nepatīk…

  • Iekšējā wi-fi neesamība ir bēdīga…
  • Nav reālu veiktspējas uzlabojumu salīdzinājumā ar iepriekšējiem modeļiem.
  • GBA emulācija vairs nav pikseļu perfekta (4:3 displeja kompromiss).

Lai uzzinātu vairāk par šo apbrīnojamo portatīvo datoru, skatiet mūsu RG351MP pārskatu, kurā atradīsiet vairāk informācijas. Jūs varat arī iegādāties RG351MP no DroiX jau šodien!


5. Retroid Pocket 2

Retroid Pocket 2 ieņem otro vietu mūsu sarakstā. Kā rokas retro konsole tā noteikti ir viena no labākajām, ko šobrīd var atrast tirgū. Tomēr tam ir savi iebildumi, kas jāņem vērā.

Tomēr mēs sāksim ar pozitīvajiem aspektiem! Retroid Pocket 2 ir viens no nedaudzajiem “trešās paaudzes” portatīvajiem datoriem, kurā darbojas Android, nevis uz Linux balstīta izplatīšanas sistēma. Precīzāk, tajā darbojas Android 6 krājumu operētājsistēma, taču pastāv oficiāls atjauninājums uz Android 8.1.

Android operētājsistēma nozīmē, ka Retroid Pocket 2 ir tūlītēja piekļuve daudzu platformu emulatoriem, kas ir nobrieduši un bagāti ar dažādām funkcijām. Tātad papildus sākotnējam (likumīgi iegādāto) spēļu iegādei nav daudz uzstādīšanas pasākumu.

Vienīgā lieta, kas mums visvairāk nepatīk, ir pogas. Visas Retroid Pocket 2 pogas ir digitālās. Tas nozīmē, ka tie visi ir ļoti “klikšķīgi”. Vai zināt, ka, nospiežot pogu uz vairuma spēļu kontrolleru, ir noteikts neliels attālums, kurā pogai ir jābūt nospiestai, pirms tiek reģistrēta ievadīšana? Ar Retroid Pocket 2 šis attālums tiek sasniegts gandrīz uzreiz.

Tomēr tas galu galā ir izvēles jautājums. No otras puses, digitālās pogas ļauj ātri un pārliecinoši ievadīt komandas, kas ir ļoti svarīgi ātrā tempā spēlējamām arkādes un konsoļu spēlēm.

Atšķirībā no citiem savas “paaudzes” portatīvajiem datoriem Retroid Pocket 2 neizmanto RockChip SoC. Tajā drīzāk tiek izmantots četrkodolu Cortex-A7 SoC. Tomēr veiktspēja ir ļoti līdzīga, bez ievērojamām atšķirībām (viens vai divi kadri šur un tur).

Retroid OS?

Visās Retroid Pocket 2 ierīcēs ir arī unikālā operētājsistēma “Retroid OS”, kas darbojas vienlaikus ar parasto Android instalāciju. Retroid OS ir racionalizēta operētājsistēma, kas paredzēta tikai spēļu spēlēšanai, turklāt tai ir vēl viena vai divas noderīgas funkcijas.

Lai gan tas ir noderīgi tiem, kam nav laika un pūļu, lai patiešām izveidotu emulatoru kolekciju, tomēr, spēlējot spēles ar Retroid Pocket 2, mēs joprojām dodam priekšroku izmantot parasto Android instalāciju.

RETROID Pocket 2 SNES krāsa - priekšējais skats no malas
Retroid Pocket 2 amerikāņu SNES krāsojumā “Aged/Yellowed Plastic”.

Kas mums patīk!

  • Android nodrošina piekļuvi daudziem nobriedušiem emulatoriem un citām lieliskām lietotnēm, ko nav iespējams izmantot citās ierīcēs.
  • Micro-HDMI ports ļauj spēlēt spēles uz lielākiem ekrāniem.
  • Daudz foršu un jautru krāsu, no kurām izvēlēties.

Kas mums nepatīk…

  • Digitālās pogas mūsu gaumei ir mazliet kliķīgas.
  • Android saskarne var būt nedaudz gausa.
  • Izmanto eMMC iekšējo atmiņu, tāpēc programmaparatūru (pielāgotu vai ne) ir nedaudz grūtāk instalēt.

Lai uzzinātu vairāk par Retroid Pocket 2, skatiet mūsu Retroid Pocket 2 pārskatu un neaizmirstiet, ka Retroid Pocket 2 varat iegādāties no DroiX!


6. RG351V

Trešajā vietā sarakstā ir vēl viena ANBERNIC rokas konsole – ANBERNIC RG351V, kas ir jaunākā rokas retro konsole pēc RG351MP.

RG351V burts “V” apzīmē vienu lietu. Vai varat uzminēt, uz ko tas balstās, aplūkojot pašu ierīci?

Ja uzminējāt “vertikāli”, jums ir taisnība! ANBERNIC RG351V ir vēl viens no ANBERNIC mēģinājumiem izgatavot vertikāli orientētu rokas ierīci.

Tas nozīmē arī to, ka displejs vairs neatbalsta sākotnējo 3:2 attiecību. Tā vietā ekrāns ir uzlabots līdz 4:3 640x40p displejam. Tas ir lieliski piemērots, lai atdarinātu lielāko daļu retro konsoļu, jo daudzām no tām bija raksturīga 4:3 formāta attiecība.

RG351V arī iezīmē atgriešanos pie formas, jo tajā ir atgriezies dubultais microSD karšu izkārtojums. Programmatūras un spēļu pārvaldība ir vienkāršāka nekā jebkad agrāk.

RG351V ir aprīkots ar tādu pašu SoC kā pārējie trešās paaudzes portatīvie datori, tāpēc tas ir vislabāk piemērots Playstation 1 un agrāku spēļu spēlēšanai. Turklāt var spēlēt arī dažas N64 un PSP spēles.

Otrās analogās nūjiņas trūkums ir nedaudz neveiksmīgs, taču ļoti, ļoti maz spēlēm (kuras sistēma var emulēt) bija pat savietojamība ar otro analogo nūjiņu. Tāpēc mēs varam neņemt vērā šo izlaidumu.

Kas mums patīk!

  • Nedaudz augstāka rokas pozīcija padara to nedaudz ērtāku lielākām rokām.
  • 4:3 displejs ir patiešām skaidrs un skaidrs.
  • ANBERNIC raksturīgā uzbūves kvalitāte ir saglabājusies, jo ir labi jūtamas pogas, buferi un sprūda slēdži.

Kas mums nepatīk…

  • Tikai viens skaļrunis, kas tiks aizsegts ar roku.
  • Nav otrās analogās spieķītes.

Lai labāk iepazītos ar šo vertikālo rokas retro konsoli, skatiet mūsu RG351V pārskatu. Jūs varat arī iegādāties RG351V no DroiX jau šodien!


7. Gameforce Chi

GameForce Chi ieņem ceturto vietu mūsu rokas retro konsoļu sarakstā. Iespējams, tā ir arī vizuāli visizteiksmīgākā ierīce šajā sarakstā.

No estētikas viedokļa Gameforce Chi ir drosmīgs, izmantojot spilgtas, matētas krāsas (rakstīšanas brīdī pieejamās krāsas ir oranžā, zaļā un iedeguma krāsa). Ierīces forma arī apzināti atgādina populāro Game Boy Advance handheld ierīci – tās siluets ir nedaudz ovāls.

Tomēr Gameforce trūkst izsmalcinātības, taču tas tiek kompensēts ar praktiskumu un rokas sajūtu. Ierīces neparastā forma padara visu ierīci pārsteidzoši ergonomisku rokā, ļaujot spēlēt ērtāk.

Visos pārējos aspektos GameForce Chi kopumā ir tikai stabils izvēle. Pogas ir pieklājīgas, ekrāns (4:3 attiecība un 640x480p) ir cienījamas kvalitātes. Arī skaļruņi ir labas kvalitātes.

Vienīgā lieta, par ko mēs varam to noraut, ir skaļuma regulēšanas ritenīša trūkums un L3/R3 pogu trūkums. Tāpēc snap skaļuma regulēšana nav tik intuitīva.

Kas mums patīk!

  • Unikāls, ergonomisks dizains ar spilgtām, uzmanību piesaistošām krāsām.
  • Augstas kvalitātes 4:3 IPS displejs.
  • Apgaismotas pogas ir noderīgas, lai spēlētu tumsā.

Kas mums nepatīk…

  • Nav speciāla skaļuma riteņa/rockera.
  • Matēta apdare ir nedaudz raupja.
  • Nav L3/R3 pogu!

Pārbaudiet mūsu pārskatu, lai uzzinātu vairāk par GameForce Chi. Jūs varat arī iegādāties GameForce Chi no DroiX jau šodien!


Goda vārdi

Šajā sadaļā mēs apskatīsim dažus vecākus rokas portatīvos datorus, kas nav pietiekami jauni, lai tos varētu dēvēt par labākajiem, taču joprojām ir vērts tos iegādāties, ja varat atrast noliktavā.

RG351M

RG351M ir piektais un pēdējais ieraksts mūsu rokas retro konsoļu sarakstā. Otrais ANBERNIC trešās paaudzes portatīvo datoru pārstāvis.

Sākotnēji tas tika izstrādāts kā oriģinālā RG351P uzlabojums. Līdzīgi kā RG350M bija RG350 iepriekšējās paaudzes RG350.

Tomēr atšķirībā no iepriekšējās paaudzes RG351M ir tikai daži uzlabojumi. Tās ir metāla apvalka ieviešana un funkcionāla iekšējā Wi-Fi mikroshēma.

Neskatoties uz samazināto uzlabojumu skaitu, tomēr RG351M joprojām ir lielisks ieejas punkts rokas retro konsoļu pasaulē, pateicoties tā lietošanas vienkāršībai un pieejamai cenai.

Atšķirībā no pēdējiem šīs paaudzes ierakstiem RG351M ir aprīkots ar 3:2 displeju (480x320p) un tikai ar vienu microSD kartes slotu. Tas nozīmē, ka operētājsistēma un spēles atrodas uz vienas microSD kartes, taču ir arī atsevišķos nodalījumos.

Tāpat kā RG351MP un RG351V, arī RG351M darbojas ar to pašu RockChip RK3326 SoC, tāpēc sagaidāma tāda pati veiktspēja spēlēs kopumā. Tomēr 3:2 formāta attiecība ir piemērotāka Game Boy Advance spēlēm, taču visās pārējās spēlēs tā radīs vai nu melnas joslas, vai izstieptus attēlus.

Kas mums patīk!

  • Metāla apvalks nodrošina kopumā izturīgu “premium” sajūtu.
  • Funkcionāls iebūvēts Wi-Fi!
  • Daudz foršu un jautru krāsu, no kurām izvēlēties.

Kas mums nepatīk…

  • Nav daudz iemeslu, lai atjauninātu, ja jums jau bija RG351P.
  • D-Pad var būt nedaudz stīvs, kamēr nav “iestrādāts”.
  • 3:2 izšķirtspēja nozīmē, ka vairums spēļu ir vai nu jāstiepj, vai jāveido melnas joslas.

Pārbaudiet mūsu RG351M pārskatu, lai uzzinātu vairāk, vai apmeklējiet DroiX, kur varat iegādāties RG351M tieši tagad!


Round-Up

ModelisProcesorsDisplejsOperētājsistēmaIegādes saite
Retroid Pocket 2 PlusUnisoc Tiger T310; Četrkodolu @ 1,8 GHz640x480p; 4:3; 3,5″Android 9.0Nopirkt tagad
MIYOO MINIARM Cortex-A7 divkodolu @ 1,2 GHz640x480p; 4:3; 2,8″Pielāgota (Linux bāzēta)Nopirkt tagad
ANBERNIC RG552RockChip RK3399; seškodolu @ 1,8 GHz 1920x1152p; 5:3; 5,36″Android 7.1 + citi (Linux bāzēti)Nopirkt tagad
ANBERNIC RG351MPRockChip RK3326; Četrkodolu @ 1,5 GHz640x480p; 4:3; 3,5″EmuELEC (pielāgots)Nopirkt tagad
Spēļu spēks Chi RockChip RK3326; Četrkodolu @ 1,5 GHz 640x480p; 4:3; 3,45″EmuELEC (Oficiālais)Nopirkt tagad
Retroid Pocket 2 Cortex-A7; četrkodolu @ 1,5 GHz 640x480p; 4:3; 3,5″ Android 6.0 + RetroidOSNopirkt tagad
ANBERNIC RG351V RockChip RK3326; Četrkodolu @ 1,5 GHz 640x480p; 4:3; 3,5″ EmuELEC (pielāgots) Nopirkt tagad
ANBERNIC RG351M RockChip RK3326; Četrkodolu @ 1,5 GHz 480×320; 3:2; 3.5″ EmuELEC (pielāgots) Nopirkt tagad
Labākā rokas retro konsole – galds

Email

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.