Pārveidojiet savu rokas spēļu datoru par jaudīgu galddatora konfigurāciju, izmantojot pareizos piederumus un dokstacijas risinājumus. Neatkarīgi no tā, vai izmantojat GPD WIN MAX 2024, ONEXPLAYER X1, ONEXPLAYER X1 Mini vai AYANEO Flip, šajā rokasgrāmatā uzzināsiet, kā izveidot daudzpusīgu dokstaciju, izmantojot portatīvos monitorus, centrmezglus un pat eGPU, lai palielinātu spēļu veiktspēju.
Rokas datoru dokēšanas priekšrocības
Portatīvā spēļu datora pieslēgšana pie doksta ir saistīta ar daudzām priekšrocībām, kas var ievērojami uzlabot jūsu spēļu un produktivitātes pieredzi. Savienojot ar portatīvo monitoru vai televizoru, jūs varat baudīt spēles uz lielāka ekrāna ar lielāku izšķirtspēju un uzlabotu krāsu precizitāti. Ārējo perifērijas ierīču, piemēram, tastatūras un peles, izmantošana var nodrošināt arī lielāku ergonomisku komfortu, padarot ilgākas spēļu vai darba sesijas patīkamākas.
Savienošana ar dokstaciju arī atvieglo daudzuzdevumu veikšanu, ļaujot vienlaikus ar spēlēm darbināt vairākas lietojumprogrammas vai izmantot ierīci produktivitātes uzdevumiem. eGPU un centrmezgli parasti piedāvā paplašinātas glabāšanas iespējas ar papildu USB pieslēgvietām un karšu lasītājiem, tādējādi atvieglojot ārējo atmiņas ierīču pieslēgšanu, lai palielinātu spēļu bibliotēku.
Vēl viena priekšrocība ir uzlabota audio kvalitāte. Savienojot ar ārējiem skaļruņiem vai mājas kinozāles sistēmu, varat ievērojami uzlabot skaņas pieredzi salīdzinājumā ar iebūvētajiem skaļruņiem. Dokēšanas risinājumi nodrošina arī pārnēsājamās ierīces barošanu, tādējādi ļaujot ilgāk izmantot ierīces, neuztraucoties par akumulatora darbības laiku. Šī elastība ļauj lietotājiem pārslēgties starp rokas un dokā pieslēgtās ierīces režīmiem, padarot to piemērotu dažādām vidēm un spēļu scenārijiem, īpaši ar tādām ierīcēm kā GPD Win Max 2 2024.
Doki un centrmezgli arī atvieglo vietējo vairāku spēlētāju spēlēšanu, ļaujot pieslēgt vairākus kontrolierus un parādīt tos uz lielāka ekrāna. Turklāt tie atvieglo straumēšanu un satura veidošanu, atbalstot pieslēgumus uztveršanas kartēm un citām perifērijas ierīcēm. Šīs funkcijas palīdz pārveidot jūsu pārnēsājamo spēļu ierīci par daudzpusīgu mājas izklaides sistēmu, pārvarot plaisu starp pārnēsājamām un tradicionālajām konsoļu vai personālo datoru spēlēm.
Salīdzināt dokošanas opcijas
Radot dokstacijas pieredzi ar portatīvajiem spēļu datoriem, ir divas galvenās pieejas: izmantot universālus USB centrmezglus, piemēram, DroiX NH8 USB centrmezglu ar NVMe, un dokstacijas stacijas, piemēram, DroiX SD1, vai izvēlēties īpašu eGPU risinājumu, piemēram, GPD G1.
DroiX NH8 centrmezgls piedāvā pieejamu un kompaktu risinājumu savienojamības paplašināšanai:
- – Vairāki USB porti perifērijas ierīcēm
- – HDMI izeja ārējiem displejiem
- – Vieta NVMe atmiņas paplašināšanai
- – Pilna izmēra un mikro SD karšu lasītāji papildu atmiņai
- – Ethernet ports vadu internetam
- – Caurlaides uzlāde, kas ir būtiska, lai uzturētu strāvas padevi lietošanas laikā (piemēram, ar GPD WIN Mini).
Šis centrmezgls ir ideāli piemērots lietotājiem, kuriem galvenokārt ir nepieciešami papildu porti un displeja izeja, nepalielinot grafikas veiktspēju.
GPD G1 eGPU dokstacija ir jaudīgāks risinājums spēļu konfigurācijām:
- – AMD Radeon RX 7600M XT GPU augstas klases spēļu veiktspējai
- – Oculink un USB4 savienojamība maksimālam joslas platumam
- – Vairākas displeja izejas (HDMI un DisplayPort)
- – Iebūvētas USB pieslēgvietas un SD karšu lasītājs
- – Regulējami TGP režīmi, lai līdzsvarotu veiktspēju un troksni
GPD G1 ir ideāli piemērots tiem, kas vēlas, lai viņu portatīvie datori nodrošinātu darbvirsmas klases spēļu veiktspēju, īpaši, ja tie ir savienoti ar ārējiem displejiem. Lai gan tas ir dārgāks par pamata centrmezgliem, tas nodrošina ievērojamu grafikas iespēju pieaugumu prasīgām spēlēm un lietojumprogrammām.
Perifēro ierīču savienošana, izmantojot DroiX NH8 centrmezglu
DroiX NH8 USB koncentrators ar NVMe ir daudzpusīgs piederums, kas atvieglo vairāku perifērijas ierīču pieslēgšanu rokas spēļu datoram. Šajā kompaktajā koncentratorā ir vieta m.2 NVMe SSD diskam un HDMI 2.0 pieslēgvieta, kas atbalsta 4K izšķirtspēju ar 60 Hz frekvenci, tāpēc tas ir ideāli piemērots ārējiem displejiem. Tam ir arī RJ45 Gigabit Ethernet ports ātram un stabilam interneta savienojumam un vairāki USB porti tastatūru, peļu un citu piederumu pieslēgšanai.
Lai iestatītu savu doku pieredzi, pievienojiet NH8 centrmezglu savam rokas spēļu datoram un pievienojiet vēlamās perifērijas ierīces. Tas ļauj ērti pāriet no portatīvā spēļu datora uz darbvirsmai līdzīgu funkcionalitāti, uzlabojot GPD WIN 4 portatīvā datora spēļu un produktivitātes iespējas. Lai iegūtu detalizētākus norādījumus, skatiet mūsu rokasgrāmatu par to, kā sākt lietot DroiX NH8 hub.
Uzlabota veiktspēja ar GPD G1 un ONEXPLAYER ONEXGPU eGPU
GPD G1 eGPU dokstacija nodrošina ievērojamu veiktspējas palielinājumu saderīgiem portatīvajiem spēļu datoriem. AMD Radeon RX 7600M XT GPU ar RDNA 3.0 arhitektūru nodrošina iespaidīgas grafikas iespējas gan spēļu, gan produktivitātes uzdevumu veikšanai. G1 un ONEXGPU pieslēdzas, izmantojot OCuLink vai USB 4, nodrošinot elastību dažādām ierīcēm, tostarp GPD Win Max 2 2024.
Galvenās GPD G1 funkcijas:
- – TGP pārslēdzamais slēdzis klusā (60 W) un veiktspējas (100 W) režīma regulēšanai.
- – Vairāki porti, tostarp USB 3, HDMI, DisplayPort un SD karšu lasītājs.
- – Kompakts un pārnēsājams dizains lietošanai ceļā
- – Savietojamība ar dažādiem portatīvajiem spēļu datoriem un mini klēpjdatoriem, piemēram, ONEXPLAYER X1 Mini.
Lai iestatītu GPD G1, savienojiet to ar ierīci, izmantojot atbilstošos kabeļus, vispirms ieslēdziet G1 un pēc tam ieslēdziet portatīvo datoru. Ja nepieciešams, instalējiet vai atjauniniet AMD grafikas draiverus, lai nodrošinātu optimālu veiktspēju. Lai iegūtu sīkāku informāciju, skatiet mūsu rokasgrāmatu par GPD G1 eGPU dokstacijas darbības uzsākšanu.
Izmantojot GPD G1, lietotāji var sagaidīt ievērojamus uzlabojumus spēļu veiktspējas ziņā. Piemēram, portatīvais dators bez eGPU var sasniegt aptuveni 30 FPS prasīgās spēlēs, piemēram, Cyberpunk 2077, bet ar GPD G1 kadru nomaiņas ātrums var palielināties līdz 60 FPS, nodrošinot vienmērīgāku spēlēšanas pieredzi. Izmantojot ONEXPLAYER ONEXGPU, arī produktivitātes uzdevumi, piemēram, video renderēšana, var samazināt apstrādes laiku par 40 %.
Portatīvais monitors produktivitātes palielināšana
Portatīvie monitori, piemēram, DroiX PM14 un 15,6″ modeļi, ir lielisks veids, kā paplašināt portatīvā spēļu datora ekrāna platību. Šos plānos un vieglos displejus var viegli savienot, izmantojot USB-C vai HDMI, tādējādi nodrošinot vairāku monitoru konfigurāciju, lai kurp jūs dotos. Portatīvā monitora pievienošana pietauvotajai konfigurācijai ļauj:
- – Lielāka produktivitāte, izmantojot daudzuzdevumu veikšanu
- – Uzlabotas spēļu konfigurācijas ar vienu ekrānu spēlēšanai un otru – tērzēšanas vai ceļvežu pārraudzīšanai.
- – Uzlabota darba plūsma satura veidotājiem
- – Viegla ekrāna koplietošana kopīgam darbam vai prezentācijām
Pārnēsājamie monitori var ievērojami palielināt efektivitāti, jo samazinās nepieciešamība nepārtraukti pārslēgties starp logiem. Spēlētājiem tas nozīmē ar spēlēm saistītu lietotņu, Discord tērzēšanas un spēlēšanas pārvaldīšanu bez problēmām.
Atkarībā no ierīces varat izveidot viena, divu vai pat trīs monitoru konfigurācijas. Lai iegūtu sīkāku informāciju, skatiet mūsu rokasgrāmatas par DroiX PM14 portatīvo monitoru un 15,6″ 4K portatīvo monitoru.
Spēļu perifērijas ierīču paplašināšana
Papildinot savu rokas spēļu datoru ar papildu perifērijas ierīcēm, varat ievērojami uzlabot savu spēļu un produktivitātes pieredzi. Pilna izmēra tastatūras un peles kombinācija nodrošina precīzu vadību un komfortu ilgākām sesijām, turklāt ir pieejamas daudzas bezvadu iespējas, lai nodrošinātu vienkāršu un netraucētu uzstādīšanu.
Spēļu kontrolierus, piemēram, Xbox bezvadu kontrolieri vai PlayStation DualSense, var viegli savienot, izmantojot Bluetooth vai USB, nodrošinot ar konsoles funkciju līdzīgu pieredzi, spēlējot saderīgas spēles.
Lai iegūtu papildu atmiņu, ārējie SSD diski vai lielas ietilpības SD kartes var paplašināt jūsu spēļu bibliotēku, nezaudējot ātrumu. Audio entuziasti var pieslēgt augstas kvalitātes austiņas vai skaļruņus, lai iegūtu aizraujošu skaņu. Varat pievienot arī tīmekļa kameras un mikrofonus straumēšanai vai videozvaniem, pārvēršot savu portatīvo pārnēsājamo ierīci par pārnēsājamu satura veidošanas staciju.
Daži lietotāji pat izmanto zīmēšanas planšetdatorus vai citas specializētas ievades ierīces, tādējādi vēl vairāk palielinot konfigurācijas daudzpusību.
Kopīgojiet savu paplašināto iestatījumu
Vēlamies jūs uzklausīt! Vai jums ir dokā pieslēgts portatīvais spēļu dators, kas pārvērš jūsu ierīci par darbvirsmas spēkstaciju? Vai arī jūs sapņojat par savu ideālo GPD doka un centrmezgla konfigurāciju? Dalieties savās pārdomās komentāros zemāk:
- – Kā jūsu pašreizējā dokošanas konfigurācija uzlabo jūsu pieredzi
- – Sapņu aksesuāri vai perifērijas ierīces, ko labprāt iekļautu.
- – Izaicinājumi, ar kuriem esat saskāries, strādājot ar dokiem
- – Radoši veidi, kā esat izmantojis savu dokā pieslēgto konfigurāciju ne tikai spēlēšanai
Neatkarīgi no tā, vai izmantojat GPD, Steam Deck, ROG Ally vai citu ierīci, jūsu informācija var palīdzēt citiem optimizēt savas konfigurācijas. Droši uzdodiet jautājumus vai lūdziet padomu kopienai, jo pārnēsājamo spēļu datoru pasaule turpina attīstīties. Dalīšanās ar savu pieredzi palīdz ikvienam gūt maksimālu labumu no savām daudzpusīgajām ierīcēm.