Pārskats
-
Build Quality
-
Performance
-
Features
Kopsavilkums
Retroflag GPi korpuss ir vēsturiskas retro spēļu rokassprādzes uzticama rekonstrukcija, kurā klasiskā dizaina filozofija apvienota ar mūsdienīgiem risinājumiem.
Overall
4User Review
( votes)Pros
- Precīza klasiskā Game Boy dizaina atveidošana.
- Saderīgs ar vairāku veidu Raspberry Pi.
- Kārtridžu sistēma ir izklaidējošs triks.
- Atkarībā no izmantotā attēla un Pi modeļa ir saderīgs ar daudzām dažādām spēlēm.
Cons
- Uzticama atpūta nozīmē nedaudz sliktu ergonomiku.
- Kasešu sistēma nozīmē, ka savienojums var kļūt nestabils, ja ierīce tiek sasista.
Portāls Gameboy DMG ir ikoniska rokas retro spēļu konsole, kuras visā pasaulē tika pārdoti vairāk nekā 100 miljoni eksemplāru. Ir bijuši daudzi mēģinājumi atveidot klasisko dizainu ar mūsdienīgu aparatūru, taču līdz šim neviens no tiem nav izdevies.
Retroflag GPi Case ir uzticams DMG atveidojums, pazīstamā pelēkā krāsa, skaļruņa režģis un pat D-Pad ir ļoti līdzīgs oriģinālam. Tā izmēri ir 135*81*32 mm, tas ir nedaudz mazāks un nedaudz vieglāks – 178 g. Tas ir jauka izmēra un ērtāk to turēt rokās ilgāku laiku.
Displejs ir 2,8 collu 320×240 LCD displejs ar aizmugurējo apgaismojumu, kas aizņem lielāko daļu GPi platuma, salīdzinot ar daudz mazāku 160×144 2 bitu displeju DMG. Ir skaidrs, kurš no tiem būs uzvarētājs, jo GPi displejs ir liels, krāsains un spilgts. Ātrajās sānu ritināšanas spēlēs ekrāns neslīd. Un pats svarīgākais – lai redzētu ekrānu, jums nav jāsēž zem gaismas.
GP casei tiek palaists, izmantojot Raspberry Pi Zero Zero vai Zero W, ar to atšķirību, ka Zero W ir WiFi un Bluetooth savienojums. Tiem ir 1Ghz vienkodolu procesors un 512MB RAM, kas neizklausās daudz, bet, piemēram, izmēri ir tikai 65mm x 30mm, tas ir pietiekami mazs, lai ietilptu GPi korpusā un tam nebūtu nepieciešami dzesēšanas ventilatori.
Teorētiski GPi korpusā var palaist jebkuru ar Pi Zero saderīgu programmatūru, taču daudzi to vēlēsies tikai pārnēsājamām retro spēlēm. Populāra izvēle ir Retropie ar ROM, bet varat izmēģināt arī RecalBox vai Lakka (visi 3 ir salīdzināti šeit ). No DroiX varat lejupielādēt abu programmu attēlus. forumos un pievienot savas spēles vai lejupielādēt iepriekš sagatavotus attēlus no citiem avotiem. Šie attēli tiek ierakstīti uz Micro SD . Kartē un pēc tās uzrakstīšanas varat sākt darbu.
GPi korpusu var darbināt, izmantojot trīs AA baterijas, lai radītu autentisku 80. gadu sajūtu, vai, ja vēlaties, varat izmantot komplektā iekļauto USB barošanas kabeli, lai pieslēgtu tālruņa lādētāju vai uzlādējamu barošanas banku, ja neesat tuvu sienas rozetei. Ja vēlaties kaut ko piemērotāku, ir pieejami trešo pušu modi, kas ļauj izmantot uzlādējamu akumulatoru.
Ja jau iepriekš esat izmēģinājis Retropie Consoles, jums būs pazīstamas izvēlnes, kurās redzami dažādi klasiskie datori un konsoles, piemēram, Atari 2600, Amiga, C64, Game Gear, Gameboy, Genesis/Megadrive un SNES. Pi Zero var atskaņot lielāko daļu sistēmu līdz pat PlayStation, taču zemākas klases PlayStation spēles darbosies labi, bet augstākas klases būs nederīgas.
GPi vadības ierīces ir diezgan uzticīgas oriģinālajai versijai, D-Pad ir pareizais spiediens, kas nepieciešams, lai nospiestu. Priekšpusē esošās pogas, kā arī SELECT un START pogas ir lieliskas. Abas aizmugurējās “plecu pogas” ir nedaudz zemāk uz korpusa, nekā man būtu vēlams, un pie tā ir jāpierod. Tomēr lielāko daļu spēļu var spēlēt, izmantojot četras vai mazāk pogas, tāpēc četras priekšpusē esošās pogas ir labi nodrošinātas.
Izmēģinot daudzas retro konsoles ar tādām spēlēm kā LDK un Bittboy, es atklāju, ka GPi ir daudz labāka kvalitātes ziņā. GPi korpusa uzbūves kvalitāte ir stabila un noteikti nav lēta. Displejs jo īpaši izskatās ļoti iespaidīgi, tas jūtas atsaucīgi un nav ekrāna plīsumi, kas ir bāne no dažiem citiem rokas ierīcēm. Retroflag GPi futrālis tagad ir mana plaukstas ierīce, ko izvēlos, kad vēlos spēlēt pārnēsājamas retro spēles.
Uzzināt vairāk un iegādāties Retroflag GPi var no https://droix.net/lv/product/retroflag-gpi-handheld/.