Většina lidí, kteří si zakoupí RG351P, se bude ptát, jak k němu přidat další hry. My v DroiXu vám tyto dva procesy přiblížíme v praktickém textovém průvodci. Tato příručka platí i pro RG351M.
Tento průvodce se bude zabývat konkrétně systémem Windows. Postup je však v podstatě stejný i pro zařízení Mac. Stačí najít odpovídající umístění/funkce v rozhraní Macu.
Do zařízení RG351P a jeho současníků můžete přidávat hry dvěma způsoby (pozn. stejnými způsoby můžete hry také odebírat). První z nich je…
Prostřednictvím karty SD
Jedná se o nejjednodušší a nejpreferovanější způsob přidávání a odebírání her ze zařízení RG351P, RG351M a RG351V.
Budete potřebovat počítač a způsob čtení karet microSD. Vhodná je buď čtečka karet USB, nebo vlastní slot pro karty microSD.
Nejprve vyjměte kartu SD ze systému a vložte ji do počítače.
Nyní otevřete oddíl s hrami v průzkumníku souborů.
Nakonec zkopírujte herní soubory do příslušné složky a přidejte je do zařízení, nebo je odstraňte a odstraňte je ze zařízení! Je to opravdu tak snadné!
Nevidím přepážku!
Pokud oddíl GAMES nevidíte, je pravděpodobné, že mu nebylo přiřazeno písmeno jednotky. V podstatě je to, jako byste se pokoušeli vstoupit do domu bez dveří.
Chcete-li to napravit, musíte oddílu přiřadit písmeno jednotky. To lze provést buď pomocí nástrojů třetích stran, nebo přímo v systému Windows následujícím způsobem.
Nejprve otevřete rozhraní pro správu disků. Do vyhledávacího řádku systému Windows 10 zadejte „správce disků“ a poté vyberte „Vytvořit a formátovat oddíly pevného disku“.
Nyní klikněte pravým tlačítkem myši na oddíl GAMES a vyberte možnost „Změnit písmeno jednotky a cesty…“.
Klikněte na tlačítko „Přidat“, vyberte písmeno jednotky a v obou oknech klikněte na tlačítko „OK“.
Nyní uvidíte oddíl a můžete přidávat/odebírat hry podle libosti.
Druhý způsob přidávání/odebírání her z RG351P (a jeho rodiny) je:
Přes SSH
Tato metoda je trochu složitější, ale celkově není obtížná. Budete potřebovat:
Tento druhý způsob lze použít, i když nemáte čtečku karet SD.
Nejprve se ujistěte, že je váš RG351P připojen k internetu, a poznamenejte si jeho IP adresu.
Nyní otevřete klienta FTP a vytvořte nové připojení SFTP pro IP adresu (název hostitele), kterou jste si zapsali.
Uživatelské jméno RG351P je „root“ a heslo RG351P je „emuelec„. Port ponechte jako 22.
Uložte jej a klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
Pokud se to podařilo, měli byste být nyní schopni procházet obsah zařízení. Pokud se vám to nepodaří, zkontrolujte, zda jsou název hostitele a uživatelské jméno/heslo správné.
Přejděte do správné složky a nyní můžete kopírovat a odebírat soubory, jak to umožňuje váš klient FTP. Kliknutím na složku se dvěma tečkami jako názvem přejdete o úroveň adresáře výš.
Nyní můžete hry odstranit tak, že na ně kliknete a odstraníte je (ve WinSCP – klikněte na soubor a poté na ikonu červeného křížku, která se rozsvítí). Nebo můžete soubory zkopírovat z počítače do zařízení (v programu WinSCP – stačí přetáhnout z levé strany na pravou).
Děkujeme, že jste dočetli až sem! Pokud máte zájem o vlastní retro kapesní počítač (v době psaní tohoto článku včetně modelů RG351P, RG351M a RG351V), neváhejte se podívat na naši nabídku níže.
Do příště!