Chat with us, powered by LiveChat

Архиви

Преглед на ONEXPLAYER ONEXGPU с видео - Отлична докинг станция за eGPU Ryzen RX 7600M XT с NVMe слот

ONEXPLAYER ONEXGPU Review
ONEXPLAYER ONEXGPU Review
Преглед на ONEXPLAYER ONEXGPU
  • Design
    (5)
  • Build Quality
    (4.5)
  • Performance
    (4.5)
  • Features
    (5)

Резюме

ONEXPLAYER ONEXGPU е универсален и мощен eGPU, който се отличава с вътрешно разширение на SSD, надеждни опции за свързване, персонализирано RGB осветление и отлична производителност на OcuLink.

Общо
4.8
Изпращане на
Преглед на потребителя
3 (3 votes)

Плюсове

  • Отлично представяне на OcuLink
  • Разширяване на вътрешното SSD хранилище
  • Опции за свързване
  • Характеристики на 300W захранване
  • RGB осветление

Против

  • Захранването е голямо и тежи над 700 грама.
  • Малко по-бавна работа през USB в сравнение с GPD G1

Сравнихме ONEXPLAYER ONEXGPU с докинг станцията GPD G1 и проведохме над 200 сравнителни теста за производителността на OcuLink и USB. Вижте нашето ревю на ONEXPLAYER ONEXGPU, за да видите кой излиза начело!

Видео преглед на ONEXPLAYER ONEXGPU

Разглобяване на ONEXPLAYER ONEXGPU

Започваме прегледа на ONEXGPU с кратко разопаковане. Първо от кутията изваждаме ръководство за потребителя. То е на английски и китайски език. След това има самия ONEXPLAYER ONEXGPU, който ще покажем по-подробно след малко.

Преглед на ONEXPLAYER ONEXGPU Unboxed
ONEXPLAYER ONEXGPU Без опаковка

Под него се намира огромно 300W захранване. Ние ще включим правилния адаптер за вашата страна. И накрая, но не на последно място, е USB 4 кабел. Моля, обърнете внимание, че кабелът OcuLink не е включен в комплекта.

ONEXPLAYER ONEXGPU

След това в прегледа на ONEXGPU разглеждаме по-отблизо самата докинг станция eGPU. ONEXPLAYER ONEXGPU е с размери около 7,7 x 4,7 x 1,2 инча (19,6 x 12,0 x 3,2 cm) и тежи 863 g.

ONEXPLAYER ONEXGPU Изглед отгоре
ONEXPLAYER ONEXGPU Изглед отгоре

От дясната страна има бутон за включване, бутон за турбо и бутон за RGB осветление. Има два USB 3 порта, които завършват страничното оформление.

ONEXPLAYER ONEXGPU Десен страничен изглед
ONEXPLAYER ONEXGPU Десен страничен изглед

Натискането на бутона RGB превключва към следващия модел в последователността на осветяване от лявата и дясната страна.

ONEXPLAYER ONEXGPU Преглед RGB осветление
ONEXPLAYER ONEXGPU RGB осветление

На гърба има гигабитов Ethernet порт, последван от два DisplayPort и HDMI за поддръжка на до четири монитора. Има портове OcuLink и USB 4 за данни и захранващ порт.

ONEXPLAYER ONEXGPU Заден изглед
ONEXPLAYER ONEXGPU Заден изглед

В долната част има подвижен капак, където можете да инсталирате NVMe стик, за да разширите паметта си. Това се прави много лесно, просто извадете винта, подберете ключа и го поставете под лек ъгъл, натиснете надолу, поставете винта, затворете капака и сте готови.

ONEXPLAYER ONEXGPU Залив за NVMe слот
ONEXPLAYER ONEXGPU Залив за NVMe слот

Кратко споменаване на захранването, то е абсолютен звяр. Само то тежи 725 г, но осигурява 300 W мощност за използване с док станцията, както и за зареждане на устройства с мощност до 100 W. Хубаво е, че можете да отстраните тази част и да включите кабел за чайник, ако не искате да виси директно на стената. Вероятно е най-добре да използвате кабел.

Технически спецификации на ONEXPLAYER ONEXGPU

Като част от нашето ревю на ONEXGPU обхващаме техническите спецификации, както и нашите собствени тестове за консумация на енергия, шум от вентилатора и температури.

GPUAMD Radeon RX 7600M XT RDNA 3.0, 32 изчислителни единици с честота до 2300 MHz
RAM6GB GDDR6
СЪХРАНЕНИЕm.2 2280 SSD PCIE 3.0 NVMe SSD
ВХОД/ИЗХОДUSB-C 4.0, USB-A x2, HDMI x2, DisplayPort X2, OcuLink, Gigabit Ethernet
РАЗМЕР7,7 x 4,7 x 1,2 инча (19,6 x 12,0 x 3,2 см)
ТЕГЛО863 г, със захранване 1,58 кг

В нашия тест за захранване стартирахме бенчмарка Street Fighter VI при 4K Най-високи графични настройки, на Win MAX 2023 чрез Oculink и получихме пикова консумация на енергия от 167 W. И 21 W в състояние на покой на работния плот.

Термични материали ONEXPLAYER ONEXGPU
Термични материали ONEXPLAYER ONEXGPU

В нашия тест на вентилатора и температурите, също и при изпълнението на бенчмарка Street Fighter VI, получихме най-висок шум от 72db и най-висока температура от 60 °C.

Бенчмаркове

Сега за основната част от това ревю на ONEXGPU - бенчмарковете! За тези бенчмаркове прекарахме много часове, изпълнявайки бенчмаркове на две устройства: AYANEO Slide 7840U и GPD Win MAX 2 2023 7640U. За AYANEO Slide тествахме с USB 4 връзка с вътрешен и външен 4K монитор. Същото и за WIN MAX 2 23, но повторено с OcuLink, и отново повторено с докинг станция GPD G1 eGPU за сравнение. Бяха проведени над 200 сравнителни теста!

Обединихме резултатите в три стълбови диаграми за всеки тест. Сравняваме производителността на OcuLink на Win MAX 23 и сравняваме производителността на USB 4 на двете устройства. Не сравняваме производителността на портативните устройства, тъй като те имат два различни процесора, а това е сравнение на eGPU. Направихме електронна таблица, която е достъпна тук, ако искате сами да сравните резултатите.

И накрая, в тези бенчмаркове не използвахме бутона ONEXGPU turbo. При активирането му видяхме някои случайни незначителни увеличения на производителността в няколко бенчмарка, но за много тестове резултатите бяха идентични.

3DMark

Първият ни бенчмарк е 3DMark, който тества производителността на CPU и GPU. Изпълнихме тестовете Time Spy, Night Raid и Fire Strike.

При резултатите от OcuLink виждаме по същество идентични резултати, плюс или минус няколко кадъра. При тестовете с USB 4 AYANEO показа като цяло малко по-висока производителност в сравнение с GPD G1. А при GPD Win Max 2 2023 виждаме забележимо по-високи резултати при няколко резултата и по-близки резултати при други.

Forza Horizon 5

Работим с Forza Horizon 5 на много ниски графични настройки. В резултатите на OcuLink виждаме почти идентични резултати във всички бенчмаркове.

В нашите резултати от AYANEO Slide USB 4 виждаме, че G1 се представя по-добре на външен дисплей и има почти идентични резултати на вътрешен. А за Win Max 23 виждаме почти идентични резултати по всички показатели.

Сянката на Tomb Raider

Използваме Shadow of the Tomb Raider на най-ниските графични настройки.

В нашите резултати от OcuLink виждаме обичайното натрупване на кадри в секунда при 720, 1080p и 1440P на външен монитор. А при 4K - значителен спад в производителността и при двете външни графични карти. За AYANEO на USB виждаме забележими разлики в производителността на външния монитор, като G1 заема водеща позиция. При вътрешния обаче виждаме много по-близък диапазон от резултати. А за Win MAX 23 резултатите са почти идентични в сравнение помежду си. Тази игра винаги ни дава интересни резултати за сравнение между различните устройства.

Call of Duty: Modern Warfare III

Следващата игра е Call of Duty Modern Warfare III на минимални графични настройки без активиран FSR.

При Oculink получаваме едни и същи резултати при всички тестове. При AYANEO Slide виждаме, че G1 води при ниска разделителна способност, но с увеличаване на резолюцията ONEXGPU взема превес. А при WIN MAX 23 резултатите са по същество еднакви и при двата eGPU.

Street Fighter VI

Последните ни бенчмаркове са за Street Fighter VI с най-високи графични настройки, за да натоварим наистина eGPU.

В резултатите на Oculink получаваме основно 60 FPS на вътрешния дисплей при 1080P и приблизително същите резултати на външния дисплей. Този модел се повтаря най-вече на AYANEO Slide със сходни резултати на двата eGPU. При Win MAX 23 се наблюдават подобни резултати, нищо необичайно тук.

Обобщение на бенчмарка

Кратко обобщение на резултатите от прегледа на бенчмарка ONEXGPU. Във всички бенчмаркове видяхме предимно идентични резултати за бенчмарковете с OcuLink. При бенчмарковете с USB 4 виждаме някои разлики в производителността и като цяло те са в полза на GPD G1. Използването на външен монитор вместо вътрешен при използване на USB ще доведе до забележимо увеличение на производителността, което се дължи на това, че данните се пренасят само в една посока от джобното устройство към eGPU и след това към монитора.

Като цяло бих казал, че GPD G1 е много малко по-бърз в работата само през USB, но няма много в него.

Заключителни мисли

Сега ще завършим прегледа на ONEXGPU с нашите последни мисли, като покажем някои игри, работещи на AYA NEO Slide чрез USB и Win Max 2 23 чрез Oculink. Стремим се към 60 и повече кадъра в секунда с най-добрата резолюция и графични настройки, които можем да получим. Разбира се, можете да адаптирате настройките към собствените си предпочитания и това са само примери.

Настройки на Forza Horizon 5
Настройки на Forza Horizon 5

Като цяло ONEXPLAYER ONEXGPU се справя много добре като eGPU. За производителността на Oculink видяхме почти идентични резултати във всички тестове в сравнение с G1. Видяхме различна производителност при свързване само с USB, бих казал, че GPD води тук, но не с огромна разлика.

Настройки на Overwatch 2
Настройки на Overwatch 2

По отношение на характеристиките докинг станцията ONEXGPU eGPU води пред G1. На първо място имаме вътрешно SSD хранилище, което е чудесна характеристика. Лесният достъп до повече място за съхранение никога не е нещо лошо. Освен това ONEXGPU има един допълнителен HDMI порт и Ethernet порт, нещо, което изненадващо липсва на G1. Но G1 има четец за SD карти, който липсва на ONEX, както и един допълнителен USB порт.

Настройки на Palworld
Настройки на Palworld

От гледна точка на размера G1 е малко по-голям, но предимството му е, че захранващият блок е вътрешен и изисква само кабел за захранването му. ONEXGPU изисква това чудовищно захранване, което заедно със самия eGPU тежи 1,5 kg. Комбинираното тегло на G1 и кабела е около 986 g. Това може да бъде решаващ фактор, ако преносимостта е изискване.

Киберпънк настройки
Киберпънк настройки

Ценово те са на една и съща цена, плюс или минус няколко долара, така че няма категоричен победител. Лично аз бих казал, че ONEXGPU е по-добрата докинг станция за eGPU от гледна точка на съотношението цена-качество и функции, въпреки че леко изостава по отношение на производителността, когато се използва само USB, тя е равна на G1, когато се използва Oculink.

За отбелязване е, че най-новите джобни устройства се поддържат, при условие че имат поддръжка на OcuLink или USB 4. Това включва и новия ROG Ally X, който вече има порт USB 4.

Кой бихте купили? ONEXPLAYER ONEXGPU или GPD G1? Съобщете ни в коментарите защо, тъй като винаги ни е интересно да прочетем причините, когато има два сходни продукта.

Можете да научите повече за и да закупите ONEXPLAYER ONEXGPU тук.

Благодарим ви, че прочетохте нашето ревю за ONEXGPU, надяваме се да сте го намерили за полезно. Уведомете ни в коментарите, ако имате някакви въпроси.

ONEXGPU eGPU Dock

ONEXGPU eGPU Dock

3.9 / 5 (4)

New Hardware - No Coil Whine, Oculink Support, AMD Radeon RX 7600M XT, 8GB GDDR6, 300W Charger, USB-C 4.0, Quad Monitor Display, 4K Gaming - World\'s 1st Portable eGPU with Storage

Имейл