-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Резюме
Много добра бюджетна алтернатива на ретро гейминг портативния компютър на невъзможния за закупуване Miyoo Mini.
Общо
4.3Преглед на потребителя
( votes)Плюсове
- Може да емулира PS1 от кутията
- По-удобен за държане от Miyoo Mini
- HDMI изход към телевизор или монитор
- Достоен живот на батерията до 5 часа в зависимост от начина на използване
Против
- Потребителският интерфейс е съвсем основен
Имаме отговора на Anbernic на изключително популярния, но рядък като кокоши зъби Miyoo Mini, пуснат по-рано тази година. В нашето ревю на RG35XX ще разберем как този бюджетен ретро джобен компютър се справя с Miyoo Mini, има само един начин да разберете… figh…. Ще започна с разопакованетоһттр://….
Видеоклип за преглед на RG35XX
Разопаковане на RG35XX
Първо имаме ретро портативния компютър RG35XX, който ще разгледаме по-подробно след малко.
Има протектор за екрана и кърпички за нанасяне. Следва кратко ръководство за потребителя, което ви дава възможност да започнете работа. И накрая, но не на последно място, е USB Type-C кабел за зареждане.
Преглед на RG35XX
Продължаваме прегледа на RG35XX с преглед на портативната игра за ретро игри. Размерите на RG35XX са 3,18 x 4,6 x 0,7 инча, а теглото му е само 165 г. В сравнение с Miyoo Mini, RG35XX не е толкова малък, но по мое мнение се усеща малко по-удобно да се държи по време на по-дълги гейминг сесии, тъй като ръцете ви са по-свободни.
В сравнение с легендарния Gameboy OG той е малко по-малък и по-пригоден за носене в джоба.
Тя е с размерите на Gameboy Pocket или Gameboy Colour, ако имате такъв. Като цяло смятам, че размерът му е приличен, не е толкова удобен за носене в джоба, колкото Miyoo Mini, но не е далеч от него.
В предната част са разположени обичайните бутони за игри. Няма аналогови бутони, тъй като те не са ви необходими за по-голямата част от поддържаните игри.
От лявата страна се намира бутонът за регулиране на звука, а отдясно - бутоните за включване и нулиране. Следват два слота за Micro SD карти, първият е за операционната система, а вторият - за съхранение.
В горната част е разположен порт Mini HDMI за свързване към телевизор или монитор. В долната част е портът за зареждане USB Type-C и 3,5 мм порт за слушалки.
На гърба са разположени левият и десният спусък и бутоните за рамо. Те са приятни за опора на пръстите ви и външните бутони са лесни за натискане, но открих, че вътрешните бутони са трудни за натискане, без да се натискат външните. Дизайнът на Miyoo Mini беше малко по-добър, можете да прочетете повече за него в пълното ни ревю на Miyoo Mini тук, но като цяло за някои системи и игри е необходимо да използвате само външните бутони.
Технически спецификации на RG35XX
CPU | Четириядрен ARM Cortex-A9 |
GPU | Четириядрен графичен процесор PowerVR SGX544MP |
RAM | 256MB DDR3 |
СЪХРАНЕНИЕ | 64GB Micro SD карта |
БАТЕРИЯ* | 2100mAh литиево-полимерен акумулатор |
*Батерията с капацитет 2100 mAh, която според Anbernic издържа до 5 часа. При нашите тестове с Tekken 3 на PS1 получихме 3 часа и 3 минути, което е много добре. По-малко взискателните системи би трябвало да са по-близо до границата от 5 часа.
Преглед на операционната система и потребителския интерфейс на RG35XX
Като част от нашия преглед на RG35XX ще разгледаме операционната система и потребителския интерфейс. Ретро емулаторът на портативни компютри RG35XX използва чипсет и операционна система със затворен код, така че може изобщо да не видим потребителски фърмуер за него.
Но тъкмо когато се канех да запиша това видео, видях, че Black Seraph е пуснал версия на RetroArch, която включва повече емулаторни ядра и потребителски интерфейс с името GarlicOS. Ще разгледаме това в отделна статия или публикация в базата знания. Но да се върнем към съществуващия фърмуер, потребителският интерфейс е доста елементарен, със списък на геймърските системи, който може да се превърти, заедно с наличните игри, които се показват, след като изберете система.
Потребителският интерфейс е сравнително елементарен, като в него има списък с гейминг системите, които трябва да превъртите, и наличните игри, които се показват, след като изберете система.
Има преки пътища към любимите ви игри и история на игрите, което е удобно. В менюто можете да променяте теми, език, яркост на екрана и др.
Вграденият софтуер е основен, но функционален, все пак това е бюджетен джобен компютър.
Изход HDMI
По-рано видяхме Mini HDMI порта и ето го на снимка. Изходът е 720P с известно филтриране, за да се изглади увеличението на мащаба. Той се разтяга на широк екран, но освен това работи добре. Miyoo Mini не разполагаше с HDMI, така че е хубаво да има тази функция.
Производителност на емулатора
Аркада
Сега към някои тестове на емулатора без определен ред. Започваме с Arcade и Double Dragon. Забелязах някои ускорения и забавяния в тази игра, но не съм сигурен дали проблемът е в емулатора или в хардуера, тъй като в нито един от емулаторите няма настройки за показване на FPS или за премахване на кадрите.
GBA
Емулацията на GBA работи чудесно и също така изглежда страхотно на екрана. Не забелязахме проблеми със забавяне на игрите, когато не би трябвало да се случва. Тук получаваме най-високи оценки!
Вертикална аркада
Може би сте забелязали вертикалното меню Arcade в списъка със системи. Можете да играете игри с въртящ се екран на вашия ръчен емулатор, като използвате клавишите за сила на звука като бутони за игра. Като цяло това работи добре и не е толкова неудобно за игра.
SNES
Изпробвах няколко игри и не видях забавяния. Но на няколко пъти видях, че някои игри се ускоряват, което отново ме кара да мисля, че може да се използва прескачане на кадри.
Gameboy
Игрите за Gameboy ще работят добре, но е неприятно, че няма опция за промяна на цветовете в оригиналната зелена тема, така че ще трябва да се задоволите със сиво-бялата тема.
Двигател за PC
Не очаквах да имам някакви проблеми с емулацията на PC Engine и нямах такива. Всички игри, които изпробвах на RG35XX, работеха добре.
Master System
Същото важи и за Master System - всички игри, които изпробвах, работеха добре и без никакви проблеми.
PlayStation 1
И към PlayStation 1. Като цяло производителността е прилична, изпробвах няколко различни игри, включително Tekken 3, Gran Turismo и Ridge Racer 4, и не забелязах никакво забавяне. Не мисля, че се използва и прескачане на кадри. Това е нещо, което Miyoo Mini със стоков фърмуер не постигна без персонализиран фърмуер, така че най-високите оценки за джобния компютър за ретро игри RG35XX, ако не се използва прескачане на кадри!
Заключителни мисли
Завършваме прегледа на RG35XX с мислите си за ръчния емулатор и дали си струва да се купи в сравнение с Miyoo Mini. Трябва да имаме предвид, че RG35XX е бюджетен ретро джобен компютър, като повечето други джобни компютри струват двойно повече от този. Затова нека разгледаме какво ни хареса и какво не ни хареса.
Размерът е основният аргумент. Всички сравняват размера с този на Miyoo Mini, тъй като той е целевият бюджетен ретро джобен компютър. Лично аз нямам нищо против размера, тъй като той е по-голям, а това означава, че ръцете ми не са толкова стеснени, докато го държа за дълги периоди от време. Но съм съгласен, че не е толкова лесно да се сложи в джоба, колкото MIyoo Mini. RG35XX има HDMI изход, което е приятна екстра, невинаги срещана в по-скъпите джобни устройства.
Операционната система и потребителският интерфейс са много елементарни, но вършат работата си добре. Навигацията в системите, както и в игрите, е бърза. Понякога простотата е най-добра и в този случай нямам нищо против. Но наличието на персонализиран фърмуер издигна Miyoo Mini до невероятен бюджетен джобен компютър. С фърмуер като Onion OS видяхме подобрен потребителски интерфейс, по-бърза работа с емулатори и още повече емулатори за игра. След като GarlicOS се утвърди по-добре, би трябвало да видим много сходни резултати с Onion OS
Но емулацията на RG35XX като цяло е доста добра, тя играе PlayStation 1 без видими проблеми. Бих искал обаче да видя дали при някои от емулаторите определено се използва прескачане на кадри, както и възможността да го деактивирате. Може да е досадно да виждате нормални и ускорени движения на героите в игрите.
RG35XX или Miyoo Mini?
Заслужава ли си да купите RG35XX вместо Miyoo Mini? Ако можете да намерите Miyoo Mini, купете си го, това е любимият ми ретро джобен компютър тази година и това няма да се промени. Но да се сдобиете с него е почти невъзможно - в нашия магазин има над 1000 души, които са се регистрирали за известия за наличност, за да си представим ситуацията.
Така че да, RG35XX си струва да се купи, ако искате бюджетен ретро ръчен компютър точно сега, това не е Miyoo Mini, но е следващото най-добро нещо!
Къде да купя RG35XX?
Можете да научите повече и да закупите своя RG35XX тук. Използвайте кода за отстъпка RG35XX5OFF на касата, за да получите още по-добра цена! Можете да разгледате нашата гама от портативни устройства за ретро игри тук.
С това приключваме прегледа на RG35XX, надяваме се да ви е бил полезен. Кой от тях е по-добър? RG35XX или Miyoo Mini? Споделете с нас в коментарите!