Powerbox Mini
-
Design
-
Build Quality
-
Performance
-
Features
Резюме
Общо
4.5Преглед на потребителя
( votes)Плюсове
- Високопроизводителен процесор AMD Ryzen 7 5700U
- Поддръжка на три монитора
- Ефективно управление на захранването и шума от вентилатора
- Чудесно за леки игри и емулация
Против
- Неконфигурируемо LED осветление
- Шумът на вентилатора е доста силен в режим на производителност
В първия от нашите прегледи на ACEPC Powerbox проверяваме модела Mini със средна производителност. В нашето ревю на ACEPC Powerbox Mini ще видим как той се сравнява с модела Pro, включително разопаковане, преглед, бенчмаркове и някои тестове за производителност на игри и емулатори.
Видео преглед на ACEPC Powerbox Mini
Разопаковане на ACEPC Powerbox Mini
Започваме нашия преглед на ACEPC Powerbox Mini с разопаковането. Първо от кутията извадихме ACEPC Powerbox Mini, който ще разгледаме отблизо след малко.
Отдолу има ръководство за потребителя, което е на няколко езика, включително английски, китайски, немски и италиански.
След това имаме захранване и ще включим правилния адаптер за вашата страна. И накрая, но не на последно място, имаме HDMI кабел.
Преглед на ACEPC Powerbox Mini
Продължаваме прегледа на ACEPC Powerbox Mini с преглед на компактния компютър AMD Ryzen. ACEPC Powerbox Mini е с размери около 6,15 x 5,22 x 2,83 инча (15,6 x 13,25 x 7,18 cm) и тегло 581 g.
Предната част на мини настолния компютър Ryzen, от горе до долу, започва с бутон за включване, който е част от циферблата за промяна на производителността на мини компютъра. Разполагате с три настройки: Smart (интелигентен), Auto (автоматичен) и Performance (производителност). Ще покажем разликите в бенчмарковете, които предстоят. Отдолу е разположен 3,5 мм аудиопорт, следван от два USB 3 порта и един USB Type-C порт за данни.
На гърба има още два порта USB 3, DisplayPort и HDMI, които при използване с порта Type-C осигуряват поддръжка на до три монитора. По-долу има порт за Ethernet и порт за захранване.
Технически спецификации на ACEPC Powerbox Mini
Като част от нашето ревю на ACEPC Powerbox Mini разглеждаме техническите спецификации и провеждаме някои тестове за консумация на енергия, шум от вентилатора и температури.
CPU | AMD Ryzen 7 5700U (8 ядра, 16 нишки, максимална честота 4,3 GHz) |
GPU | AMD Radeon Graphics, 8 ядра @ 1900 MHz |
RAM | 32GB SO-DIMM DDR4 RAM |
СЪХРАНЕНИЕ | SSD диск M.2 2280 с капацитет 512 GB, с налични опции за конфигурации с капацитет 1 TB и 2 TB, всяка от които може да бъде разширена до 4 TB |
КОМУНИКАЦИИ | Wi-Fi 6 Bluetooth 5.2 |
За нашия шум от вентилатора и температури тестваме в режим Performance. Получихме най-висок шум от вентилатора от 68 db и най-висока температура от 55 °C. А за режим Auto получихме най-висок шум на вентилатора от 50 db и Smart - само 48 dB.
Системни бенчмаркове
Сега ще проведем някои бенчмаркове, за да проверим цялостната производителност за нашия преглед на ACEPC Powerbox Mini. Ще направим сравнение с мини компютъра ACEPC Powerbox Pro.
Набиране на мощността
Циферблатът на бутона за захранване може да бъде настроен на три настройки за производителност: Smart, Auto и Performance.
Първо ще покажем разликите между трите в Cinebench. Циферблатът по същество променя ограничението на скоростта на обработка на процесора, което намалява производителността, генерираната топлина и шума от вентилатора.
НАСТРОЙКА НА ЦИФЕРБЛАТА | РЕЗУЛТАТ ЗА МНОГОЯДРЕН ПРОЦЕСОР В CINEBENCH | Честота на процесора (приблизително) |
SMART | 6272 | 2,12 GHz |
AUTO | 7845 | 2,77 GHz |
ПРЕДСТАВЯНЕ | 8498 | 3,20 GHz |
За останалата част от бенчмарковете ще работим в режим на производителност.
Passmark
Passmark провежда сравнителни тестове на CPU, GPU, RAM и паметта за цялостната производителност.
Получихме резултат от 3679 точки, който надминава този на Powerbox Pro с 3082 точки.
PCMark
С PCMark се извършват по-ежедневните сравнителни тестове за задачи като текстообработка, сърфиране в интернет, видеоконференции и мини компютър за създаване на съдържание.
Получаваме резултат от 5282 точки, който е в горната част на средния клас модели мини компютри. Моделът Pro получи 5 153 точки, така че и двата модела имат много добри резултати.
Cinebench
Cinebench тества производителността на единичните и многоядрените процесори. Получихме резултат от 1255 точки за едноядрен и 8498 точки за многоядрен процесор.
Отново това са добри резултати за ACEPC, моделът Pro печели с по-висока производителност на едно ядро при 1667, но изостава при многоядрения резултат.
3DMark
Завършваме бенчмарковете с 3DMark, който тества съвместната работа на процесора и графичния процесор за постигане на производителност в игрите.
В бенчмарка Time Spy получихме резултат от 1 481 точки, за Fire Storm - 3 718 точки, а за Night Raid - 14 671 точки. И трите резултата са прилични за мини компютър с процесор AMD Ryzen, като моделът Pro изостава доста и при трите.
Производителност на игрите
След това в нашия преглед на ACEPC Powerbox Mini ще разгледаме накратко представянето му в игрите. Въпреки че ACEPC Powerbox Mini не е геймърски мини компютър, тези процесори са достатъчно мощни за игри на осветление. Последните игри с по-ниски изисквания и по-старите игри като цяло трябва да работят добре до 4K с добри графични настройки. Когато навлезете в по-взискателни 3D среди, ще трябва да намалите резолюцията до 1080P или 720P, както и графичните настройки в зависимост от играта.
В нашите бенчмаркове за Street Fighter 6 при най-ниски графични настройки 720P получихме 60, 30 и 30 в трите теста. Докато моделът Pro получи малко под 30 и в трите теста. А за Shadow of the Tomb Raider при 720P Най-ниски графични настройки получихме 43 срещу 33 кадъра в секунда. Графичният процесор на AMD дава допълнителен тласък на производителността при игрите.
Производителност на емулацията
Като част от прегледа на ACEPC Powerbox Mini ще разгледаме и производителността на емулацията.При емулацията виждаме перфектна производителност на системи до ерата на PlayStation 1 и Dreamcast с ACEPC Powerbox Mini. Ще можете да увеличите резолюцията на рендиране и да се насладите на по-качествени визуални ефекти на тези по-ранни системи.
За PS2 виждаме добра производителност в OutRun с предимно високи 50 FPS, но от време на време падащи до по-ниски 50. При Gran Turismo 2 виждаме стабилни 60 FPS. А за PS3 - предимно 60 FPS на Tekken 6 след кеширане на шейдърите, а за Wipeout виждаме FPS от 47 до 60 в по-малко натоварени сцени.
Заключителни мисли
Ние обобщаваме нашия преглед на ACEPC Powerbox Mini с някои заключителни мисли. ACEPC Powerbox Mini веднага се откроява с вертикалната си ориентация, RGB осветлението и циферблата за захранване. За съжаление RGB осветлението не може да бъде изключено, така че може би не е идеален за офис среда, но като мини компютър от среден клас за дома се вписва достатъчно добре.
Този миникомпютър за производителност е достатъчно производителен за ежедневните ви натоварвания до редактиране на изображения и работа с големи документи. И няма да имате проблеми с възпроизвеждането на любимото си 4K съдържание без никакви проблеми. За игри е достатъчен за леки и средни игри, а не забравяйте, че можете да използвате и Xbox game pass за стрийминг на по-взискателни игри.
Между моделите Pro и Mini Powerbox компактният компютър ACEPC Powerbox Mini AMD Ryzen надминава Pro в тестовете за сравнение. Така че, ако нямате нищо против цветните светлини и дизайна, това ще е компютърът, който трябва да изберете, ако производителността е задължителна.
Можете да научите повече за ACEPC Powerbox Mini и да го закупите тук. В момента тече разпродажба, така че можете да вземете своя ACEPC или други мини компютри на страхотна цена!
Благодарим ви, че прочетохте нашия преглед на ACEPC Powerbox Mini и ни кажете в коментарите, ако имате някакви въпроси.