Преглед на Anbernic RG556
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Резюме
Anbernic RG556 е преносим джобен компютър за игри, който блести с яркия си 5,48-инчов AMOLED дисплей, осигуряващ изключителни визуални ефекти за геймърите в движение. Неговият процесор T820, съчетан с графичен процесор Mali-G57, осигурява гладко гейминг изживяване в широк спектър от игри за Android и емулатори.
Общо
4.5Преглед на потребителя
( votes)Плюсове
- Отличен 5,84-инчов AMOLED 1080P дисплей изглежда кристално ясен
- Добро качество на изработката
- Android 13 и включеният софтуер за стартиране работи много добре
- Тих шум от вентилатора и ниски температури
Против
- Не е толкова високопроизводителен, колкото портативните компютри с подобни цени
Anbernic RG556 е най-новият джобен компютър с Android на Anbernic, насочен към по-високия клас на пазара. Дали новият процесор T820 ще бъде достатъчен, за да се справи с процесорите Dimensity и Snapdragon, които се срещат в по-новите джобни устройства, базирани на Android? Нека да разберем това в нашето ревю на Anbernic RG556, докато разопаковаме, разглеждаме отблизо джобния компютър, провеждаме някои бенчмаркове за сравнение и след това проверяваме цял куп игри за тяхната производителност.
Видео преглед на Anbernic RG556
Разопаковане на Anbernic RG556
Започваме нашия преглед на Anbernic RG556 с кратко разопаковане. Първо от кутията е изваден самият Anbernic RG556, който ще разгледаме отблизо след малко.
Под опаковката има ръководство за потребителя, което е на английски и китайски език. В кутията има USB Type-C кабел за зареждане. И накрая, но не на последно място, има протектор за екрана и кърпички за екрана, когато го прилагате.
Преглед на Anbernic RG556
Следващата част от нашия преглед на Anbernic RG556, Anbernic RG556 е с размери около 8,7 x 3,5 x 0,5 инча (22,3 x 9 x 1,5 cm) и тежи 331 g.
Геймърското устройство с Android се предлага в два цвята - черен и прозрачно син. Материалът е малко по-различен - черният корпус е с по-матово покритие, докато Синият изглежда и се усеща гланциран в ръцете ви.
Дисплеят е 5,48-инчов AMOLED сензорен екран с разделителна способност 1080P. Благодарение на това, че е OLED, дисплеят изглежда чудесно с приятни цветове и яркост. От лявата страна имаме аналози със зален ефект и D-Pad, а отдолу са разположени функционален бутон и бутон за връщане. От дясната страна има геймърски бутони с SELECT и START под десния аналогов стик.
В горната част са разположени бутоните за задействане на ефекта на рамото и ефекта на залата, следвани от бутоните за захранване и сила на звука.
В долната част има 3,5-милиметров порт за слушалки, порт тип USB-C и покрит слот за micro SD карта.
Технически спецификации на Anbernic RG556
След това в нашето ревю на Anbernic RG556 ще разгледаме техническите спецификации, последвани от тестове за живота на батерията, шума от вентилатора и температурата. Anbernic RG556 разполага с процесор Unisoc T820, който виждаме за първи път, така че ще бъде интересно да видим как се представя в сравнение с процесорите Retroid Pocket 4 PRO и AYN Odin 2.
CPU | Процесор Unisoc T820, 6nm EUV 5G SOC чип. Осемядрен 1x A76 @2,7GHz, 3x A76 @2,3GHz, 4x A55@2.1GHz |
GPU | Четириядрен Mali G57 @850MHz |
RAM | 8GB LPDDR4X |
СЪХРАНЕНИЕ | 128G UFS 2.2 |
ДИСПЛЕЙ | 5,48-инчов AMOLED екран, OCA full fit 1080*1920 |
КОМУНИКАЦИИ | Wi-Fi 6 Bluetooth 5.0 |
БАТЕРИЯ | 5500mAh полимерна литиева батерия |
OS | Android 13 |
ДРУГИ ФУНКЦИИ | Вграден джойстик на Хол, шест-осов жироскопски сензор, задействане на Хол, високоскоростен вентилатор + активна топлинна тръба за разсейване на топлината, поддръжка на безжичен ъпгрейд FOTA, netplay, стрийминг, безжично предаване на екрани, USB Type-C поддържа 1080p Display Port изход, вибрационен мотор, 3,5 мм стерео слушалки, енергоспестяващи настройки, управление на светлината на джойстика, яркостта на дисплея и др. |
RG556 се захранва от акумулаторна батерия с капацитет 5500 mAh. При тестовете ни с Antutu в цикъл получихме малко над четири часа.
По време на работа с Antutu тествахме също така шума от вентилатора и температурата. Получихме 60db шум от вентилатора и най-висока температура от около 39 градуса С. Като забележка, вентилаторът по принцип не е активен често, освен ако не е наистина натоварен, така че трябваше да го настроим на най-висока скорост ръчно, за да получим най-високия шум.
Преглед на операционната система Android
Продължаваме прегледа на Anbernic RG556 с преглед на операционната система, нейните функции и софтуер. Anbernic RG556 работи с Android 13, който е доста актуален. При първото зареждане имате кратък екран за настройка, който предварително ще инсталира някои емулатори за вас. Бих препоръчал обаче да отидете направо в магазина на Play, за да ги актуализирате, тъй като те са по-стари версии.
Можете да избирате дали да стартирате отделните емулатори, или да използвате стартера на Anbernic, за да разглеждате и играете игрите си. Ако разполагате с игри на микро SD картата си, пусковият модул ще сканира и добави игри. След като бъде сканиран, ще разполагате с множество системи и игри, които да разглеждате и играете. Софтуерът е доста прост, но се настройва и използва лесно и се представя много добре.
Можете също така да стартирате емулаторите поотделно. Това ще изисква малко повече настройки, но често, особено при по-взискателните системи, емулаторите са по-оптимизирани от тези, използвани в RetroArch например. Ако установите, че игрите вървят бавно в RetroArch, проверете дали има самостоятелен емулатор, който да помогне за подобряване на производителността, това може да доведе до голяма разлика.
В падащото меню има опции за картиране на клавишите, режим на скорост на процесора и управление на вентилатора. Ако не сте запознати с функцията Keymapping, тя ви позволява да съпоставите контролите на екрана с физическите контролери на устройството. Това ще ви позволи да играете повечето игри с контролер, дори ако те не го поддържат.
Поддържа се видеоизход през USB C. Ще ви е необходима подходяща докинг станция с HDMI изход, като нашата DroiX SD1, или още по-добре - DroiX NH8 USB хъб с NVME. А и нашата гама от преносими монитори работи чудесно с конфигурацията!
След като се свържете, ще имате възможност да превключвате между огледално отразяване на екрана или интерфейс, подобен на този на работния плот на телевизора, с въвеждане на сензорния екран на устройството. Режимът на огледален екран работи перфектно, но имахме някои дребни проблеми с влизането в менютата с настройки или излизането от тях, докато играехме емулатори. Като цяло обаче устройството изглежда и играе чудесно на преносим монитор.
Сравнителни тестове на системата
Тъй като това е операционна система Android, можем да проведем някои системни бенчмаркове и да сравним производителността с други джобни устройства с Android за игри като част от този преглед на Anbernic RG556.
3DMARK
Започваме бенчмарковете с 3DMark, който тества производителността на CPU и GPU. В резултатите от Slingshot получаваме 4736 точки за RG556, което е среден резултат. Моделите AYN Odin 2, AYANEO Pocket Air и Retroid Pocket 4 PRO постигнаха максимални резултати.
При по-взискателния бенчмарк Wildlife Extreme RG556 получава 564 точки. Макар че това е най-ниският резултат, някои от по-слабо производителните портативни компютри едва смогват да изпълнят бенчмарка, камо ли да получат резултат.
Antutu
Antutu е цялостна серия от бенчмаркове, която тества всичко - от производителността на потребителския интерфейс до скоростта на съхранение.
Anbernic RG556 има респектиращ резултат от малко под половин милион. Все пак устройствата с по-висока цена и производителност имат значителна преднина.
Geekbench
Третият ни и последен бенчмарк е Geekbench, който тества производителността на едно и няколко ядра.
Виждаме прилични резултати за RG556, който отново е на четвърто място след по-скъпите устройства, но не с огромни разлики.
Обобщение на бенчмарка
Anbernic RG556 остава на четвърто място след могъщите конзоли за игри с Android AYN Odin 2, AYANEO Pocket Air и Retroid Pocket 4 Pro. Имайте предвид, че първите две са поне два пъти по-скъпи от RG556, но разликата в цената с Retroid Pocket 4 PRO е много по-малка.
Производителност на игрите
Препоръчваме ви да гледате видеоклипа с преглед на Anbernic RG556 по-горе за кадри от играта. Изпробвахме няколко различни игри, включително Diablo, Dan the Man, Horizon Chase и Magic Rampage.
Всички игри се изпълняват добре, без забавяне или забавяне. Както беше споменато, има вградено картографиране на екрана и успяхме да го настроим без проблеми.
Производителност на емулатора
Отново препоръчваме да гледате видеоклипа с преглед на Anbernic RG556 по-горе за кадри от емулатор на голям брой системи. По същество всички ваши 8- и 16-битови системи до PlayStation 1 и Dreamcast ще работят без никакви проблеми. Освен това ще можете да увеличите резолюциите на вътрешното рендиране до 1080P, за да изглеждат 3D графиките много по-плавно.
При по-взискателните системи от PlayStation 2 нататък успехът ще бъде смесен. За PlayStation 2 по-взискателните игри ще се изпълняват бавно, освен ако не намалите резолюцията на изобразяване. За игрите с по-ниски изисквания обаче можете да увеличите разделителната способност на визуализация и да продължите да работите на пълна скорост.
При по-новите системи, включително джобните компютри, успехът отново ще бъде смесен. За Vita например имаше голям брой игри от съвместимите, които работят с пълни 30 или 60 FPS. Въпреки това игри като Street Fighter X Tekken вървяха с около 40 FPS.
За джобните компютри от настоящото поколение ще могат да се играят само 2D игри с по-ниски изисквания. Ако искате да емулирате на това ниво, препоръчваме ви AYN Odin 2 Pro
Заключителни мисли
Ще обобщим нашия преглед на Anbernic RG556 с нашите мисли за конзолата за игри с Android. Anbernic RG556 като цяло е добър ретро джобен компютър, но производителността му е по-ниска от тази на Retroid Pocket 4 PRO на сходна цена. Но за тази разлика в цената получавате по-голям 5,48 „AMOLED дисплей с висока разделителна способност в сравнение с 4,7“ IPS дисплей с по-ниска разделителна способност на 4 PRO. В зависимост от предпочитанията си може да искате по-голям или по-малък дисплей, но AMOLED ще победи IPS по качество във всеки един ден от седмицата.
Харесва ни лесният за използване пускови модул Anbernic, който просто сканира вашата micro SD карта и добавя игри в съответните системни менюта. Той работи чудесно и е отличен за бързо стартиране и работа. Все пак имайте предвид, че за по-взискателните системи ще искате да използвате специалните приложения, а не ядрата на RetroArch. Специалните приложения изискват малко настройки, но увеличението на производителността, което получавате, си заслужава.
Ако се интересувате от по-голям и висококачествен дисплей с доста бърза настройка, тогава гейминг устройството Anbernic RG556 с Android определено си заслужава да бъде разгледано. Ако искате малко повече производителност, тогава изберете Retroid Pocket 4 Pro.
Можете да научите повече и да закупите Anbernic RG556 тук. Използвайте кода за отстъпка „RG5565OFF“ за 5% отстъпка, кодът изтича един месец след публикуването на този преглед и не може да се използва по време на продажби или промоции в магазина.
Благодарим ви, че прочетохте (или гледахте) нашия преглед на Anbernic RG556. Споделете в коментарите какво мислите за този джобен компютър за игри с Android, струва ли си да го купите или гледате към друг джобен компютър?