Anbernic RG353PS recenze
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Souhrn
Ačkoli nepřináší na retro handheldovou scénu nic nového, je sám o sobě slušně navrženým handheldem inspirovaným SNES/GameBoy s podporou mnoha klasických i modernějších herních systémů.
Overall
4.6User Review
( votes)Pros
- Pěkný design a výběr barev
- Slušná cena vs. výkon
- Podporuje mnoho systémů, pokud si vytvoříte vlastní nastavení
- Výstup HDMI
Cons
- Mírně drsný pocit z tlačítek ve srovnání s Miyoo Mini Plus+
- Nepřináší nic nového na stůl kapesních počítačů
Už dlouho jsme neměli k dispozici retro herní handheld k recenzi! V naší recenzi Anbernic RG353PS se podíváme na tento design inspirovaný SNES a GameBoy a zjistíme, zda stojí za koupi, nebo ne.
Anbernic RG353PS Review Video
Rozbalení zařízení Anbernic RG353PS
Naši recenzi Anbernic RG353PS začínáme rozbalením. Nejprve tu máme samotnou přenosnou retro herní konzoli RG353PS, na kterou se brzy podíváme blíže.
Pod ním se nachází uživatelská příručka v čínštině a angličtině. Dále tu máme ochranný kryt obrazovky a ubrousky pro jeho aplikaci. A v neposlední řadě je v kartonové krabici umístěn nabíjecí kabel USB.
Anbernic RG353PS Přehled
V rámci naší recenze modelu Anbernic RG353PS jsme se věnovali přehledu jeho funkcí. Klasický herní handheld je k dispozici ve třech barvách: šedé, průhledné bílé a průhledné fialové. Design je inspirován klasickým ovladačem SNES s nádechem GameBoye na ploše displeje.
Měří přibližně 2,9 x 3,1 x 0,78 palce (7,4 x 8,1 x 2,0 cm) a váží 213 g. Displej je 3,5″ IPS s rozlišením 640 × 480 bodů. Je stejný jako u předchozích modelů a je kvalitní.
K dispozici máte obvyklá herní tlačítka a dvě analogové páčky. Na levé straně se nachází funkční tlačítko a na pravé straně uprostřed tlačítko napájení, která jsou snadno dostupná.
Na horní straně se nachází port USB typu C pro připojení periferních zařízení, tlačítko reset a port HDMI pro výstup na televizor nebo monitor, který si ukážeme později. K dispozici je kolébka hlasitosti a druhý port USB typu C, který slouží k nabíjení.
Na spodní straně jsou dva sloty pro karty micro SD, první slouží pro operační systém Linux a druhý pro úložiště her. Mezi nimi je 3,5mm port pro sluchátka.
Na zadní straně přenosné retro herní konzole jsou dvě texturované plochy, které zajišťují jistý úchop. Celkově se RG353PS drží velmi pohodlně. Je větší než ovladač SNES, ale vždycky mi připadal trochu malý, je spíš jako ovladač třetí strany, který poskytuje více místa pro ruce. Tlačítka ABXY mi přišla trochu hrubá ve srovnání s tlačítky Miyoo Mini Plus+, ale to je jen drobnost, abych byl spravedlivý.
Technické specifikace Anbernic RG353PS
DISPLAY | 3,5palcový IPS s plným pozorovacím úhlem, nulová vzdálenost OCA fullfit, 640*480 |
CPU | RK3566 Quad-Core 64 bit Cortex-A55, hlavní frekvence až 1,8GHz |
RAM | 1 GB LPDDR4 |
SKLADOVÁNÍ | 16GB karta Micro SD – Slot 1 pro operační systém Linux Až 512GB karta Micro SD – Slot 2 pro ukládání (není součástí dodávky) |
KOMUNIKACE | 2.4/5G WIFI 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2 |
OS | Linux |
BATERIE | 3 500 mAh Li-polymer. V závislosti na způsobu použití vydrží až 6 hodin. |
ROZMĚRY | 2,9 x 3,1 x 0,78 palce (7,4 x 8,1 x 2,0 cm) |
WEIGHT | 213g |
Anbernic RG353PS OS Přehled
Pokračujeme v recenzi notebooku Anbernic RG353PS a krátce se podíváme na operační systém Linux a jeho funkce. Používá rozhraní ve stylu EmuELEC, které se velmi snadno používá a reaguje. Mimochodem: Pokud hledáte návod, jak přidat hry na kartu micro SD, podívejte se na našeho průvodce krok za krokem ve znalostní databázi DroiX.
V hlavní nabídce můžete stisknout tlačítko START, čímž získáte přístup k mnoha nastavením včetně nastavení Wi-Fi, seškrabávání her a motivů.
Jakmile jsou hry na kartě micro SD, zobrazí se na příslušných konzolích, které lze ovládat levým a pravým tlačítkem. Stisknutím tlačítka A vstoupíte do seznamu her a tlačítky nahoru a dolů nebo ramenními tlačítky přeskočíte stránku. Poté jednoduše stiskněte tlačítko A pro spuštění emulátoru a načtení hry.
Ve hře můžete stisknutím funkčního tlačítka vyvolat nabídku RetroArch. Hru Netplay můžete spustit také na kompatibilních jádrech systému. K tomu je třeba používat stejnou ROM a emulátor. Zde můžete mimo jiné ukládat a načítat uložené stavy, pořizovat snímky obrazovky, restartovat nebo ukončit hru.
Kromě toho, že je RG353PS mobilní herní kapesní počítač, podporuje výstup HDMI prostřednictvím kabelu Mini HDMI na HDMI. Jeho výstup je 720P a vypadá poměrně čistě i na monitoru 4K. Mezi vstupem a zobrazením na obrazovce není žádná znatelná prodleva, takže je to v pořádku.
Operační systém a nabídky fungují skvěle. Líbí se nám, že zobrazuje pouze systémy, pro které máte nainstalované hry, takže nemusíte procházet spoustu prázdných systémů. Snadno se používá a má dostatek pokročilých možností, aby byli spokojeni i kutilové.
Testování emulátoru
Dále se v naší recenzi Anbernic RG353PS podíváme na některé emulátory. Výkon procesoru RK3566 už asi všichni dobře známe. Pokud jste však nováčkem, můžete si v podstatě emulovat až do éry PS1 a Dreamcast a jako bonus některé hry pro PSP.
Většina lidí s přednabitými kartami získá přibližně tucet systémů. Jsou to ty nejoblíbenější, ale když strávíte trochu času jejich výrobou, můžete se dostat k mnohem více. Myslel jsem, že by bylo dobré podívat se na několik méně známých i populárních.
Intellivision – BeamRider
Intellivision byla první konzole, kterou si pamatuji, když mi bylo asi 5 nebo 6 let. Je zde několik klasických her, jako například BeamRider, Burger Time a Dungeons & Dragons.
Colecovision – Montezumerova pomsta
Na konzoli Colecovision bylo několik skvělých her. Vzpomínám si, že jsem jich spoustu hrál u kamaráda ve škole. Bylo zde mnoho arkádových portů, jako například Frogger a Galaxians, ale také poměrně hodně exkluzivních her.
Vectrex – Pole Position
Zážitek z Vectrexu není ani zdaleka tak skvělý, jako když na něm hrajete ve skutečnosti, ale tento originální hardware je dnes dost drahý, takže mnozí bohužel tuto příležitost nedostanou. Na těchto handheldech se snadno hraje Vectrex a opět jsou na něm velmi dobře hratelné hry, které byste normálně nikdy nezkusili.
Amstrad CPC 464 – Rick Dangerous
Amstrad CPC 464 byl můj první domácí počítač v 80. letech. Je také lepší než C64 a Speccy a mé slovo je konečné 🙂 Hry, které mají podporu joysticku, by měly většinou fungovat hned, bez nutnosti vyvolávat klávesnici. Na tomto počítači je několik úžasných her a rozhodně byste je měli vyzkoušet.
Amstrad GX4000 – Pang
Dobře, uznávám, že Amstrad GX4000 byl mizerný, ale bylo na něm pár dobrých her, například Pang. V některých hrách jsem zaznamenal několik závad, ale to je spíše kompatibilita s emulací než klasický herní hardware handheldu.
Spectrum – Hlava nad hlavou
Speccy je trochu podobný emulátorům Amstrad, protože hry, které podporují joysticky, vyžadují méně úsilí na zprovoznění. Nebojte se, že by se barvy střetávaly, dělal to původní hardware, a proto je Amstrad CPC lepší 🙂 Ale vážně, stejně jako na Amstradu, je na něm pár skvělých klasik, které si můžeš vyzkoušet, pokud jsi je nikdy nehrál.
3DO – Road Rash
3DO má několik slušných her, ale je často přehlíženo. Vyzkoušel jsem na něm několik her a rozhodně jsou hratelné. Některé z nich měly problémy se zvukem, obvykle s hudbou a pravděpodobně kvůli přeskakování snímků.
Pico-8 – Galaxie
Pico-8 není retro konzole, ale je to fantasy konzole, která nikdy nebyla vyrobena. Je založena na několika technických specifikacích, které byly standardizovány, a hry jsou vytvořeny tak, aby na nich běžely. Pro tento systém najdete jak remaky, tak stovky původních her. Rozhodně stojí za to je vyzkoušet.
Mega Drive – Decap Attack
Na této přenosné retro herní konzoli přejdeme k dalším známým konzolím, počínaje Mega Drive. Jak se dalo očekávat, všechny hry běží skvěle a neměli byste mít žádné problémy. Stejné je to i u Mega CD a 32X.
SEGA Saturn – Galaktický útok
Sourozenec Mega Drive, Saturn, funguje celkově velmi dobře. Ve hrách můžete narazit na poklesy snímků, ale obvykle se jedná o poklesy, které byste našli na původním hardwaru. Vyzkoušel jsem několik her včetně Daytony a Galactic Attack a všechny fungovaly skvěle.
Dreamcast – GigaWing 2
A poslední konzole od společnosti SEGA celkově funguje velmi dobře. Vyzkoušeli jsme obvyklé hry, jako je Sonic Adventure 2, a neměli jsme žádné problémy s výkonem. Jedna nebo dvě hry se nám nenačetly, ale to mohl být spíše problém s obrazem disku nebo emulátorem než s hardwarem.
GBA – V-Rally 3
S výkonem emulace GBA byste neměli mít žádné problémy. Vyzkoušeli jsme několik různých žánrů her a nezaznamenali jsme žádné problémy s kompatibilitou ani výkonem. Vše fungovalo skvěle a hry na tomto displeji vypadaly přesně.
PS1 – Crash Bandicoot Warped
PlayStation 1 celkově funguje velmi dobře. U naprosté většiny her nebudete mít žádné problémy, u jedné nebo dvou může být problém s kompatibilitou nebo výkonem způsoben spíše emulátorem než hardwarem. Hry běží skvělou rychlostí a na tomto displeji Abernic RG353PS také skvěle vypadají.
PSP – Tekken 6
Naší oblíbenou hrou pro PSP je samozřejmě God Of War. Ve výchozím nastavení jsme dosahovali přibližně 22 snímků za sekundu, s určitým vylepšením se můžete dostat až na 30 FPS, což je hratelné. Jiné hry, jako například Tekken 6, běží lépe, takže úspěch se může lišit.
Závěrečné myšlenky
Naši recenzi modelu Anbernic RG353PS shrnujeme našimi názory na tento kapesní počítač. Vintage herní handheld RG353PS nepřináší nic nového, co se týče hardwaru nebo funkcí, vše už tu tak či onak bylo. Protože však hodnotíme na základě vlastního produktu, je RG353PS slušný kapesní počítač.
Pokud si ho koupíte jinde s předinstalovaným systémem, získáte polovinu produktu. Přicházíte tak o poměrně velké množství systémů, o kterých byste jinak nevěděli, že jsou vlastně již na klasickém herním handheldu Anbernic RG353PS. Upřímně řečeno, jsou tu všechny konzole a počítače zmíněné dříve a také Commodore 64, Amiga, různé systémy Atari, Channel-F, MSX, Odyssey 2, PC98 a X6800, abychom jmenovali alespoň některé. Využijte naplno svůj kapesní počítač a nespoléhejte se na nesmyslná předinstalovaná nastavení. Je velmi snadné vytvořit si vlastní, stáhněte si balíček rom a zkopírujte jej do složky na kartě Micro SD. Nezapomeňte, že DroiX zde má průvodce krok za krokem.
Zpět k recenzi Anberic RG353PS, líbí se nám design handheldu, je to pěkný mix SNES a GameBoy, který vypadá. Používá se pohodlně, i když povrchová úprava tlačítek je ve srovnání s Miyoo Mini Plus+, který jsem v poslední době často používal, trochu drsná. Pokud si pořídíte předinstalovaný systém, je jich slušný počet, ale věnujte trochu času tomu, abyste si to udělali sami, a budete mít dvojnásobný zážitek.
K samotnému zařízení nemáme žádné skutečné výtky. Z hlediska designu, použitelnosti nebo výkonu na něm není nic špatného. Na kapesní scénu nepřináší nic nového, pokud máte jeden, máte je všechny. Pro nováčky v oblasti kapesních počítačů se s historickým herním kapesním počítačem Anbernic RG353PS nemůžete splést.
Více informací o modelu RG353PS a jeho zakoupení najdete zde. Použijte slevový kód RG353PS5OFF pro 5% slevu. Upozorňujeme, že platnost kódu může vypršet po jednom měsíci a nelze jej použít s jinými kódy nebo během výprodejů v obchodě. Nebo pokud vám tento model vyhovuje, prohlédněte si naši kompletní nabídku retro herních handheldů zde.
Tímto končí naše recenze modelu Anbernic RG353PS. Doufáme, že pro vás byla užitečná. Co si myslíte o kapesním počítači? Je to stejná specifikace, jiný design, nebo důstojný přírůstek do vaší sbírky?