Chat with us, powered by LiveChat

Recenze ONEXPLAYER ONEXGPU s videem – Vynikající eGPU dokovací stanice Ryzen RX 7600M XT se slotem NVMe

ONEXPLAYER ONEXGPU Review
ONEXPLAYER ONEXGPU Review
Recenze ONEXPLAYER ONEXGPU
  • Design
    (5)
  • Build Quality
    (4.5)
  • Performance
    (4.5)
  • Features
    (5)

Souhrn

ONEXPLAYER ONEXGPU je všestranná a výkonná možnost eGPU, která vyniká interním rozšířením SSD, robustními možnostmi připojení, přizpůsobitelným osvětlením RGB a vynikajícím výkonem OcuLink.

Overall
4.8
Sending
User Review
3.5 (2 votes)

Pros

  • Skvělý výkon OcuLink
  • Rozšíření interního úložiště SSD
  • Možnosti připojení
  • Vlastnosti 300W napájecího zdroje
  • Osvětlení RGB

Cons

  • Napájecí zdroj je velký a váží přes 700 gramů.
  • Mírně pomalejší výkon přes USB než GPD G1

Porovnali jsme ONEXPLAYER ONEXGPU s dokovací stanicí GPD G1 a provedli více než 200 srovnávacích testů výkonu OcuLink a USB. Podívejte se na naši recenzi ONEXPLAYER ONEXGPU a zjistěte, kdo je na vrcholu!

Video s recenzí ONEXPLAYER ONEXGPU

Rozbalení ONEXPLAYER ONEXGPU

Recenzi ONEXGPU začínáme krátkým rozbalením. Jako první je k dispozici uživatelská příručka. Je v angličtině a čínštině. Dále je zde samotný ONEXPLAYER ONEXGPU, který si za chvíli ukážeme podrobněji.

ONEXPLAYER ONEXGPU Review Unboxed
ONEXPLAYER ONEXGPU Rozbaleno

Pod ním se nachází obrovský 300W napájecí zdroj. Přiložíme správný adaptér zástrčky pro vaši zemi. A v neposlední řadě je to kabel USB 4. Upozorňujeme, že kabel OcuLink není součástí dodávky.

ONEXPLAYER ONEXGPU

Dále se v recenzi ONEXGPU podíváme blíže na samotnou dokovací stanici eGPU. ONEXPLAYER ONEXGPU měří přibližně 7,7 x 4,7 x 1,2 palce (19,6 x 12,0 x 3,2 cm) a váží 863 g.

ONEXPLAYER ONEXGPU Pohled shora
ONEXPLAYER ONEXGPU Pohled shora

Na pravé straně je tlačítko napájení, tlačítko turbo a tlačítko osvětlení RGB. Boční uspořádání je doplněno o dva porty USB 3.

ONEXPLAYER ONEXGPU Pohled z pravé strany
ONEXPLAYER ONEXGPU Pohled z pravé strany

Stisknutím tlačítka RGB se přepne na další vzor v pořadí osvětlení na levé i pravé straně.

ONEXPLAYER ONEXGPU Recenze RGB osvětlení
ONEXPLAYER ONEXGPU RGB osvětlení

Na zadní straně se nachází gigabitový ethernetový port a dva DisplayPorty a HDMI pro podporu až čtyř monitorů. K dispozici jsou porty OcuLink a USB 4 pro data a napájecí port.

ONEXPLAYER ONEXGPU Pohled zezadu
ONEXPLAYER ONEXGPU Pohled zezadu

Spodní část má odnímatelný kryt, do kterého můžete nainstalovat disk NVMe a rozšířit tak úložiště. Je to velmi snadné, stačí vyjmout šroub, přizpůsobit klíčování a vložit jej pod mírným úhlem, zatlačit dolů, nasadit šroub, zavřít víko a je to hotovo.

Zásuvka slotu NVMe ONEXPLAYER ONEXGPU
Zásuvka slotu NVMe ONEXPLAYER ONEXGPU

Krátká zmínka o napájení, je to absolutní bestie. Sám váží 725 g, ale dodává 300 W energie pro použití s dokovací stanicí a až 100W nabíjení zařízení. Příjemné je, že tuto část můžete odejmout a připojit přívodní kabel konvice, pokud nechcete, aby visela přímo na stěně. Pravděpodobně bude nejlepší, když použijete vodítko.

Technické specifikace ONEXPLAYER ONEXGPU

V rámci naší recenze ONEXGPU se věnujeme technickým specifikacím i vlastním testům spotřeby, hlučnosti ventilátorů a teplot.

GPUAMD Radeon RX 7600M XT RDNA 3.0, 32 výpočetních jednotek až 2300 MHz
RAM6 GB GDDR6
SKLADOVÁNÍm.2 2280 SSD PCIE 3.0 NVMe SSD
V/VUSB-C 4.0, USB-A x2, HDMI x2, DisplayPort X2, OcuLink, Gigabit Ethernet
VELIKOST7,7 x 4,7 x 1,2 palce (19,6 x 12,0 x 3,2 cm)
WEIGHT863 g, s napájecím zdrojem 1,58 kg

V našem testu spotřeby jsme spustili benchmark Street Fighter VI při 4K Nejvyšší nastavení grafiky na Win MAX 2023 přes Oculink a dosáhli jsme špičkové spotřeby 167 W a 21 W v nečinnosti na ploše.

ONEXPLAYER ONEXGPU termály
ONEXPLAYER ONEXGPU termály

V našem testu ventilátorů a teplot jsme také při spuštění benchmarku Street Fighter VI dosáhli nejvyšší hlučnosti ventilátoru 72 dB a nejvyšší teploty 60 °C.

Srovnávací testy

Nyní k hlavní části této recenze ONEXGPU, k benchmarkům! Při těchto srovnávacích testech jsme strávili mnoho hodin prováděním srovnávacích testů na dvou zařízeních: AYANEO Slide 7840U a GPD Win MAX 2 2023 7640U. AYANEO Slide jsme testovali s připojením USB 4 s interním i externím monitorem 4K. Totéž platí pro WIN MAX 2 23, ale opakovaně s OcuLinkem, a opět opakovaně s dokovací stanicí GPD G1 eGPU pro srovnání. Bylo zde více než 200 srovnávacích testů!

Výsledky jsme pro každý test spojili do tří sloupcových grafů. Porovnání výkonu OcuLink na Win MAX 23 a porovnání výkonu USB 4 na obou zařízeních. Neporovnáváme výkon kapesních počítačů, protože se jedná o dva různé procesory, ale o srovnání eGPU. Pokud si chcete výsledky porovnat sami, máme zde k dispozici tabulku.

A konečně, v těchto benchmarcích jsme nepoužili turbo tlačítko ONEXGPU. V několika benchmarcích jsme po zapnutí zaznamenali občasné drobné zvýšení výkonu, ale v mnoha testech byly výsledky totožné.

3DMark

Náš první benchmark je 3DMark, který testuje výkon CPU a GPU. Provedli jsme testy Time Spy, Night Raid a Fire Strike.

Ve výsledcích OcuLink vidíme v podstatě totožné výsledky plus minus několik snímků. V testech USB 4 dosáhlo AYANEO celkově o něco vyššího výkonu než GPD G1. V případě GPD Win Max 2 2023 jsme u několika výsledků zaznamenali znatelně vyšší skóre a u jiných těsnější skóre.

Forza Horizon 5

Hra Forza Horizon 5 běží na velmi nízkém nastavení grafiky. V našich výsledcích OcuLink vidíme téměř shodné výsledky ve všech srovnávacích testech.

V našich výsledcích AYANEO Slide USB 4 vidíme, že G1 překonává externí displej a dosahuje téměř stejných výsledků v interním displeji. A v případě Win Max 23 vidíme téměř identické výsledky ve všech oblastech.

Shadow of the Tomb Raider

Hra Shadow of the Tomb Raider je spuštěna na nejnižší grafické nastavení.

V našich výsledcích OcuLink vidíme obvyklé shlukování snímků za sekundu při 720, 1080p a 1440P na externím monitoru. A při rozlišení 4K značný pokles výkonu u obou externích grafických karet. V případě AYANEO na USB vidíme znatelné rozdíly ve výkonu na externím monitoru, přičemž G1 vede. Vnitřně však vidíme mnohem užší rozmezí výsledků. A v případě systému Win MAX 23 jsou výsledky ve srovnání s ostatními téměř totožné. Tato hra nám vždy přináší zajímavé výsledky pro porovnání různých zařízení.

Call of Duty: Modern Warfare III

Dále je to Call of Duty Modern Warfare III s minimálním nastavením grafiky a bez zapnutého FSR.

V testu Oculink jsme ve všech testech dosáhli stejných výsledků. U modelu AYANEO Slide vidíme, že při nízkém rozlišení vede G1, ale při vyšším rozlišení přebírá vedení ONEXGPU. A v případě WIN MAX 23 jsou výsledky na obou eGPU v podstatě stejné.

Street Fighter VI

Naše závěrečné benchmarky se týkají hry Street Fighter VI s nejvyšším nastavením grafiky, abychom skutečně zatížili eGPU.

Ve výsledcích Oculinku jsme na interním displeji při rozlišení 1080P dosáhli v podstatě 60 FPS a na externím displeji zhruba stejných výsledků. Tento vzorec se většinou opakuje na snímku AYANEO Slide s podobnými výsledky na obou eGPU. U modelu Win MAX 23 byly zaznamenány podobné výsledky, nic neobvyklého.

Přehled referenčních hodnot

Stručné shrnutí výsledků srovnávacího testu ONEXGPU. Ve všech benchmarcích jsme zaznamenali většinou stejné skóre pro benchmarky s OcuLinkem. V benchmarcích USB 4 vidíme určité rozdíly ve výkonu, které obecně vyznívají ve prospěch GPD G1. Použití externího monitoru namísto interního při použití USB přinese znatelné zvýšení výkonu, což je způsobeno tím, že data putují pouze jedním směrem z kapesního počítače do eGPU a poté do monitoru.

Celkově bych řekl, že GPD G1 je velmi mírně rychlejší pouze přes USB, ale není to nic moc.

Závěrečné myšlenky

Naši recenzi ONEXGPU nyní zakončíme závěrečnými myšlenkami a zároveň si ukážeme několik her spuštěných na AYA NEO Slide přes USB a Win Max 2 23 přes Oculink. Snažíme se o 60 a více snímků za sekundu s nejlepším možným rozlišením a nastavením grafiky. Nastavení můžete samozřejmě přizpůsobit svým vlastním preferencím a toto jsou jen příklady.

Nastavení hry Forza Horizon 5
Nastavení hry Forza Horizon 5

Celkově si ONEXPLAYER ONEXGPU vede jako eGPU velmi dobře. V případě výkonu Oculinku jsme zaznamenali téměř identické výsledky ve všech testech ve srovnání s G1. Viděli jsme různý výkon při připojení pouze přes USB, řekl bych, že GPD zde vede, ale ne s velkým náskokem.

Nastavení hry Overwatch 2
Nastavení hry Overwatch 2

Z hlediska funkcí vede dokovací stanice ONEXGPU eGPU nad G1. Za prvé máme interní úložiště SSD, což je skvělá funkce. Snadný přístup k většímu úložnému prostoru není nikdy na škodu. ONEXGPU má také jeden další port HDMI a ethernetový port, který G1 překvapivě chybí. G1 má však čtečku karet SD, kterou ONEX postrádá, a také jeden další port USB.

Nastavení Palworld
Nastavení Palworld

Z hlediska velikosti je G1 o něco větší, ale má výhodu v tom, že zdroj napájení je interní a k jeho napájení stačí pouze kabel. ONEXGPU potřebuje takovou obludu, jako je napájecí zdroj, který spolu se samotným eGPU váží 1,5 kg. Kombinovaná hmotnost G1 a kabelu je přibližně 986 g. To by mohlo být rozhodující, pokud je požadavkem přenosnost.

Kyberpunkové prostředí
Kyberpunkové prostředí

Cenově se pohybují přibližně na stejné úrovni, plus minus pár dolarů, takže není jednoznačný vítěz. Osobně bych řekl, že ONEXGPU je lepší eGPU dokovací stanice z hlediska hodnoty za peníze a funkcí, zatímco mírně chybí výkon při použití pouze USB, vyrovná se G1 při použití Oculink.

Nejnovější kapesní počítače jsou podporovány, pokud mají podporu OcuLink nebo USB 4. To se týká i nového modelu ROG Ally X, který má nyní port USB 4.

Který byste si koupili vy? ONEXPLAYER ONEXGPU nebo GPD G1? Dejte nám vědět v komentářích proč, protože nás vždy zajímají důvody, když jsou k dispozici dva podobné produkty.

Více informací o ONEXPLAYER ONEXGPU a jeho koupi najdete zde.

Děkujeme za přečtení naší recenze ONEXGPU, doufáme, že pro vás byla užitečná. Pokud máte nějaké dotazy, napište nám je do komentářů.

Email

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.