beCreatus DP1310 läbivaatamine
-
Design
-
Build Quality
-
Features
Kokkuvõte
Kui soovite oma kolmekordse monitori seadistust mitme seadmega täielikult ära kasutada, on beCreatus DP1310 suurepärane valik hübriiddokki.
Overall
4.7User Review
( votes)Pros
- Lihtne seadistamine ja paigaldamine
- Kuni kolmekordse monitori tugi
- Kuni 8K 60Hz/4K 120Hz resolutsioonid sõltuvalt seadistusest
- Lihtne ümberlülitamine kahe sisendallika vahel
- Lihtne juurdepääs välisseadmete ühendamiseks
- Premium välimusega ja tundega toode
Cons
- See võib nõuda veidi kaablijuhtimist, et hoida oma laud korralikuna.
- SD-kaardi lugeja puudub
beCreatus DP1310 on kahe sisendiga dokkimisjaam, mis toetab kuni kolme monitori väljundit, mille vahel on lihtne vahetada. Kombineerituna kokku 5 USB-pordiga pakub DP1310 palju ühendusvõimalusi, kuid kas see on seda hinda (299 dollarit) väärt?
Vastutusest loobumine: BenQ andis beCreatus DP1310 dokkimisjaama meile tutvumiseks tasuta. Meile ei makstud selle ülevaate kirjutamise eest tasu. Kõik käesolevas ülevaates avaldatud arvamused on meie enda omad ja neid ei ole ettevõtte poolt kasutatud.
BenQ beCreatus DP1310 ülevaate video
beCreatus DP1310 lahtipakkimine
Karbi sees on esmalt kiirkäsiraamat, mis näitab paigaldamise samme.
Seejärel on meil beCreatus DP1310 hübriiddokk ise. Peagi käsitleme seda üksikasjalikumalt.
On olemas tasuta laiendatud garantiikaart ja teave.
Pakendi all on toiteplokk ja teie riigile vastava pistikuga kaabel.
Järgmine on HDMI 2.1 8K sertifitseeritud kaabel.
Ja lõpuks on olemas ka USB-C 3.2 kaabel, mis on 4K-ühilduv.
beCreatus DP1310 Ülevaade
beCreatus DP1310 dokkimisjaama mõõtmed on umbes 156 x 103 x 40 mm ja kaal 550 g. Korpus on alumiiniumsulamist ja pakub suurepärast passiivset jahutust.
Dokki saab kasutada nii vertikaalselt kui ka horisontaalselt, põhjas ja ühel küljel on libisemisvastased pehmendused, et vältida kriimustusi teie tööpinnal.
Hübriiddoki esiküljel vasakult paremale on kaks USB A-porti, mis toetavad nii laadimist kuni 7,5 W kui ka andmeedastuskiirust kuni 10 Gbps. Nende kõrval on USB-C port, mis pakub kuni 36W laadimist, samuti 10Gbps ülekandekiirusega. Pordid sobivad ideaalselt täiendavate seadmete, näiteks mobiiltelefoni laadimiseks, ning kiire mäluseadme, näiteks kaasaskantava NVMe-ketta ühendamiseks.
Seadmel on 3,5 mm audioport, mille külge saate ühendada kõrvaklapid. See on väga kasulik, sest ükskõik millise seadme heli on kasutusel, tuleb selle heli läbi. Heliväljundeid ei ole vaja muuta.
Võib-olla mõtlete, mis on see suur roheline nupp? See toimib nii toitenupuna, hoides seda kolm sekundit all, lülitub seade välja ja sisse. Ja üheainsa vajutusega lülitub see kahe HDMI-sisendi allika vahel ümber.
Tagaküljel vasakult paremale on veel kolm USB-A porti, millest kaks on 480Mbps ja kolmas 10Gbps. On olemas väga kasulik Gigabit Ethernet port, mis on ideaalne, kui kasutate sülearvutit, millel puudub selline port.
Järgmisena on meil videopordid. Alustame HDMI 2.0 ja DisplayPort 1.2 videoväljundiga. Järgneb HDMI 2.1 sisend ja HDMI 2.1 väljund.
Siis on meil USB-C port, mille saate ühendada oma sülearvuti või sarnase seadmega. See toetab ka 100 W PD-laadimist, nii et seade on alati täisvõimsusel.
Hind | $299 |
Ühendage vastuvõtjaga | USB-C IN x 1, HDMI 2.1 IN x 1 |
Näitab kokku väljundit | 3 |
Maksimaalne video väljundresolutsioon ja värskendussagedus | 4K 60Hz (USB-C IN), 8K 60Hz (HDMI 2.1 IN) |
Maksimaalne USB-ülekande kiirus | 10 Gbps |
Maksimaalne võimsus USB-seadmete laadimiseks | USB-C PD 36W (pad, mobiiltelefon) |
Võrgustik | Gigabit Ethernet RJ-45 (10/100/1000M) |
Audio | 3,5 mm audiopesa (IN/OUT) |
Soojuse hajutamise lahendus | Alumiiniumsulam |
OS ühilduvus | Windows, macOS (Intel/M1/M2), Ubuntu, Android, ChromeOS |
BeCreatus DP1310 paigaldamine ja seadistamine
Esimene ja kõige tähtsam samm seadistamisel ja paigaldamisel on kõigepealt installida DisplayLink draiverid oma seadme(te)le. See võimaldab teil kasutada oma seadmega kuni kolme monitori. Saate neid alla laadida siit. Ühilduvad operatsioonisüsteemid on Windows, macOS, Ubuntu, Android ja ChromeOS.
Seejärel saate ühendada oma põhiseadme. Kui teie seade, näiteks arvuti või sülearvuti, toetab video- ja andmesideühendust USB-C kaudu, ühendage see tagaküljel asuvasse USB-C In porti. Vastasel juhul saate kasutada HDMI 2.1 sisendporti, kuid kaotate kahekordse HDMI-sisendi funktsionaalsuse.
Seejärel saate ühendada teise seadme. Üldiselt on see midagi sellist nagu mängukonsool, näiteks Xbox, PlayStation 5 või isegi ühilduv mängukonsool. See läheb HDMI 2.1 porti, mis toetab kuni 8K 60Hz / 4K 120Hz.
Valikuliselt saate ühendada etherneti ja mis tahes USB-perifeerseadmeid, nagu hiir ja klaviatuur, kuni nõudlikumate kiirusketaste jne.
Ühendage vooluühendus ja olete valmis. Vajutage ja hoidke rohelist nuppu kolm sekundit all ning teie kolme monitori seadistus käivitub!
BeCreatus DP1310 kasutamine
Olen kasutanud beCreatus DP1310 nii kodus kui ka tööl selle toote ülevaatamiseks, et saaksin kogeda selle kõiki kasutusvõimalusi.
Minu igapäevatöö hõlmab toodete ülevaatamist ja testimist, mis võib tähendada, et kasutan mitmeid erinevaid seadmeid isegi mõne tunni jooksul. Minu töölaual on kolm monitori, kaks tööks ja kolmas muude seadmete kasutamiseks. Ma olen juba mõnda aega tahtnud kasutada kolmandat monitori täiendava töömonitorina, kuid minu arvutil oli ainult kaks videoväljundit.
BeCreatus DP1310 puhul saan ma lihtsalt ühendada USB-C kaabli oma arvutist dokkimisjaama, kasutada kahe HDMI ja ühe DisplayPort kombinatsiooni minu monitoride jaoks. Nii lihtne on see, et kõik kolm monitori kuvaksid Windowsi töölaudu.
Proovisin teist HDMI-sisendit erinevate seadmetega, alates sülearvutitest kuni pihuarvutite nagu GPD WIN Mini ja isegi Androidil põhinevate retro-mängukonsoolidega, nagu näiteks uhiuus AYN Odin 2. Rohelise nupu vajutamisega lülitus kolmas monitor vaevata teisele HDMI-allikale ja kuvatakse kolmandal monitoril. See töötab täpselt nii, nagu te seda tahaksite.
Kodus on minu seadistus veidi teistsugune. Mul on kaks peamist monitori ja kaasaskantav monitor, mida ma aeg-ajalt kasutan. Jällegi, mõne hetkega olid kõik kolm monitori minu töölaua ja minu Xboxi mängukonsooli teises pordis kuvatud. Mängudokina töötab see suurepäraselt, üks nupuvajutus ja minu Xbox kuvab veatult 4K 120Hz.
Ma olen ainult Windowsi kasutaja, seega palusin ühel töökaaslasel proovida dokki Macbook M1/M2 ühilduvust. Pärast draiverite paigaldamist oli ta üllatunud lihtsast kolmekordse monitori kuvamisest ning sellest, kui lihtne oli seadistamine ja kasutamine. Heaks ajaks proovisin ka oma Chromebooki, mida ma tavaliselt kodus diivanil istudes kasutan. Selleks ei olnud mul vaja paigaldada ühtegi draiverit, kuna ChromeOS toetab seda alates build R51 (2016) või hilisemast versioonist.
Dokkimisjaama külge on mul ühendatud NVMe-ketas, mis minu testides saavutas suurepärase 600+Mbps andmeedastuse, mis on umbes see, mida tegelik SSD toetab. Seega ei tundu olevat probleeme andmeedastuse jõudlusega. Mul on ka veebikaamera, hiir, klaviatuur ja 3,5 mm kõrvaklapid ühendatud, kuna minu arvuti on natuke kaugemal kui dokki. Kiire USB-C port on minu jaoks ehk dokkimisjaama teine suurim omadus. Varem pidin ma toolist üles tõusma ja kummarduma, et ühendada arvutiga välisseade, nüüd on see käeulatuses.
Üks funktsioon, mis hübriiddokil puudub, on SD-kaardi lugeja. Esipaneelil (või isegi küljel) on piisavalt ruumi nii SD- kui ka micro-SD-kaardilugejale. Kuna ma regulaarselt edastan andmeid SD-kaartidele ja SD-kaartidelt, et neid teistes seadmetes kasutada, oleks see olnud selle dokkimisjaama jaoks tõeline jäätis tordil.
Olen hübriiddokki kasutanud juba nädal aega ja mul ei ole olnud mingeid suuremaid probleeme. Ükskord lülitusid ekraanid korraks välja ja sisse, kuid ma ei ole kindel, kas seda põhjustas dokkimisjaam või minu arvuti. Jätsin DP1310 ööseks sisse lülitatud, tulin järgmisel päeval tagasi ja pinnatemperatuur oli veidi soe. See ei ole kindlasti midagi murettekitavat ja alumiiniumsulamist korpus tegi oma tööd suurepäraselt.
Lõplikud mõtted
BeCreatus DP1310 HDMI 2.1 dokk on kindlasti muutnud minu tööruumi ja selle kasutamise viisi. Ma saan nüüd kasutada oma kolme monitori koos Windowsiga ja kõiki lisaseadmeid, mis mul on ühendatud. Sisendallikate vahetamiseks ei ole vaja monitori tagaküljel segadust tekitada. Isegi HDMI-kaablid, kui vahetate mikro-, mini- ja täissuuruste HDMI vahel, on käeulatuses. Vajutage lihtsalt nuppu ja see lülitub koheselt ümber. Minu jaoks on see hämmastav aja kokkuhoid, sest ma teen seda päeva jooksul sageli.
Kui kõik teie kaablid lähevad ühte piirkonda teie laual asuvasse dokki. See võib tähendada, et ümberringi vedeleb mitu kaablit ja see võib muuta teie töölaua välimuse ebameeldivaks. Kindlasti pean tegema kaablijuhtimise, et see näeks kenam välja. See on üks dokkimisjaamade puudusi, kui te ei kasuta traadita välisseadmeid.
299 dollariga kuulub beCreatus DP1310 kõrgema hinnaga dokkimisjaamade hulka. Kuigi on võimalik kasutada 50 dollarit maksvat tavalist dokkimisjaama ja HDMI-lülitit, on kõik mugavuse küsimus. Kas odavam lahendus pakub kuni 8K 60Hz videoväljundit, kas sellel on kuni 100W PD laadimine, kas seal on hea hulk USB-A ja USB-C välisseadmete jaoks? Kas see lihtsalt töötab karbist välja ilma igasuguse vaevata?
Plussid kaaluvad kindlasti üles beCreatus DP1310 miinused ja just sel põhjusel saab sellest minu töölaua alaline püsikinnitus. Lisateavet beCreatus DP1310 hübriiddoki kohta saate BenQ veebilehel siin.