Chat with us, powered by LiveChat

Anbernic RG ARC-S & ARC-D ülevaade koos videoga – klassikaline SEGA Saturni kontrollerist inspireeritud retro pihuarvuti

Anbernic RG ARC-S and ARC-D Review SEGA Saturn controller inspired retro gaming handheld
Anbernic RG ARC-S and ARC-D Review SEGA Saturn controller inspired retro gaming handheld
Anbernic RG ARC-S & ARC-D läbivaatamine
  • Design
    (5)
  • Build Quality
    (4.5)
  • Display
    (4.5)
  • Performance
    (4.5)
  • Features
    (4.5)
  • Software
    (4.5)

Kokkuvõte

Anbernic RG ARC-S ja ARC-D retro-mängukonsoolid toovad kaasa ühe Linuxi ja kaksikstartimise võimaluse koos Android OS-iga ning suurepärase välimusega SEGA Saturni kontrollerist inspireeritud disaini.

Overall
4.6
Sending
User Review
0 (0 votes)

Pros

  • Suurepärane SEGA Saturni kontrollerist inspireeritud disain
  • Valik Linux või dual boot koos Androidiga
  • Anbernics parim D-Pad seni!
  • 4-tolline ekraan sobib täielikult pihuarvuti esiosale

Cons

  • RK3566 protsessor näeb nüüd väga vana välja

Anbernic RG ARC-S ja Anbernic RG ARC-D naaseb ühe Linuxi ja kahest bootimisest koos Androidiga, mida me nägime esimest korda Anbernic RG353V ja VS mudelites. Kas midagi on paranenud, et tasub kulutada natuke rohkem ARC-D dual-bootiga? Jätka meie Anbernic RG ARC-S & ARC-D ülevaate lugemist ja me anname sulle teada.

Anbernic RG ARC-S & ARC-D ülevaatevideo

Anbernic RG ARC-S ja ARC-D lahtipakkimine

Alustame meie Anbernic RG ARC-S ja ARC-D ülevaadet karbi avamisega. Mõlema retro-mängukonsooli karbi sisu on peale värvide sama. Kõigepealt on meil Anbernic ARC ise, mida me peagi lähemalt vaatame.

Anbernic RG ARC-S & ARC-D läbivaatamine
Anbernic RG ARC-S ARC-D lahtipakitud

Olemas on USB Type-C laadimiskaabel. Järgmisena on meil 128 GB või 256 GB mikro SD-kaart, see läheb seadme 2. pessa. Esimeses pesa on 16 GB kaart Linux OS jaoks. Teisel pool on kasutusjuhend inglise ja hiina keeles. Ja viimasena, kuid mitte vähemtähtsana, on olemas ekraanikaitse ja pühkmed selle pealekandmiseks.

Anbernic RG ARC-S ARC-D lahtipakkimine
Anbernic RG ARC-S ARC-D lahtipakkimine

Anbernic RG ARC ülevaade

Järgnevalt vaatame meie Anbernic RG ARC-S ja ARC-D ülevaates neid kahte mudelit lähemalt. Anbernic RG ARC on umbes 19,1 x 8 x 2,2 cm (7,5 x 3,14 x 2,2 tolli) suur ja kaalub 242 g. Anbernic RG ARC-S klassikaline mängukonsool on saadaval läbipaistva musta ja sinise värviga ning Anbernic RG ARC-D musta ja halli värviga.

Anbernic RG ARC-S ARC-D värvid
Anbernic RG ARC-S ARC-D värvid

Kontrolleri disain on inspireeritud klassikalisest SEGA Saturni kontrollerist, koos D-padiga ja kuue nupuga ees. Start-nupp koos Select-nupuga asuvad ekraani mõlemal pool ülevalpool.

SEGA Saturni kontrollerist inspireeritud disain
SEGA Saturni kontrollerist inspireeritud disain

Ekraan on 4,0-tolline IPS-ekraan, mille resolutsioon on 640×480, mis sobib suurepäraselt retro-mängude mängimiseks. Kaasaskantaval retro mängukonsoolil ARC-D on puutetundlik ekraan, kuna see kasutab Android OS-i.

Üleval on tavalised vasak- ja parempoolsed õlanupud. On kaks USB Type-C porti, üks andmete edastamiseks ja teine laadimiseks. Väljundiks telerisse või monitorile on Mini HDMI port. Järgnevalt on meil funktsiooninupp menüüde avamiseks, helitugevusnupp ja toitenupp.

Anbernic RG ARC-S ARC-D Ülaltvaade
Anbernic RG ARC-S ARC-D Ülaltvaade

Alumisel küljel on kaks micro SD-kaardi pesa. Esimeses pesa on juba sees 16 GB kaart Linux OS-i jaoks ja teine pesa on mõeldud 128 GB või 256 GB kaardi jaoks mängude salvestamiseks.

Anbernic RG ARC-S ARC-D Alumine vaade
Anbernic RG ARC-S ARC-D Alumine vaade

Anbernic RG ARC tehnilised näitajad

Jätkates meie Anbernic RG ARC-S ja ARC-D ülevaadet võrdleme spetsifikatsioone ja viime läbi mõned võrdlusuuringud Anbernic RG ARC-D kaasaskantava mängukonsooliga, millel on Android OS.

Anbernic RG ARC-SAnbernic RG ARC-D
CPURK3566 Quad-Core 64-bitine Cortex-A55, põhisagedus 1,8GHzRK3566 Quad-Core 64-bitine Cortex-A55, põhisagedus 1,8GHz
GPUMali-G52 MP2Mali-G52 MP2
RAM1GB LPDDR42GB LPDDR4
LAOSTAMINE16GB (Linux)
128 GB või 256 GB (salvestusruumi)
16GB (Linux)
128 GB või 256 GB (salvestusruumi)
32 GB eMMC (Android)
DISPLAY4,0-tolline IPS, täielik vaatenurk, nullkaugus OCA täielik sobivus/ 640*4804,0-tolline IPS puuteekraan, täielik vaatamisnurk, nullkaugus OCA täielik sobivus / 640*480
WIFI2.4/5G WIFI 802.11a/b/g/n/ac,2.4/5G WIFI 802.11a/b/g/n/ac,
BLUETOOTHBluetooth 4.2Bluetooth 4.2
OSLinuxLinux
Android 11
RÄÄKIMINEKvaliteetne topelt sarvega stereokõlarKvaliteetne topelt sarvega stereokõlar
BATTERILi-polümeer 3500 mAh, kestab kuni 6 tundi, toetab C2C-laadijatLi-polümeer 3500 mAh, kestab kuni 6 tundi, toetab C2C-laadijat

Androidi operatsioonisüsteemi võrdlusuuringud

ARC-D, nagu mainitud, töötab Android OS. Tegime mõned võrdlusuuringud, et näha jõudlust võrreldes teiste sarnaste Android-seadmetega, sealhulgas RG353V ja RG353M.

3DMark Slingshot testi puhul nägime märgatavat erinevust jõudluses võrreldes teiste sama protsessorit kasutavate seadmetega.

ARC-D 3DMARK võrdlusuuringu võrdlusuuring
ARC-D 3DMARK võrdlusuuringu võrdlusuuring

Geekbenchis olid ka ühe- ja mitmetuumaliste protsessorite skoorid sama kiibistikuga mudelitel veidi kõrgemad.

ARC-D Geekbenchi võrdlusuuringu võrdlusuuring
ARC-D Geekbenchi võrdlusuuringu võrdlusuuring

Ja Antutu puhul nägime taas märgatavat jõudluse kasvu võrreldes samade kiibistikute puhul.

ARC-D Antutu võrdlusnäitajate võrdlus
ARC-D Antutu võrdlusnäitajate võrdlus

Võrreldes RK3566 kiibistikuga RG353V ja RG353M pihuarvutitega näeme, et Anbernic RG ARC-D saavutab üldiselt suuremat jõudlust kui RG353V ja RG353M. Kuid see on meie võrdlusuuringutes kõige madalama jõudlusega kiip, millel on suured erinevused võrreldes teiste, kuigi kallimate pihuarvutitega, nagu näiteks AYN Odin 2, mis on kaugelt kõige parema jõudlusega.

Linuxi ülevaade

Ülevaade menüüst

Järgmisena vaatame meie Anbernic RG ARC-S & ARC-D ülevaates lähemalt Linuxi operatsioonisüsteemi. Nii Anbernic RG ARC-S kui ka ARC-D on saadaval Linux OS. Tegemist on eelkonfigureeritud seadistusega, mille kasutajaliides on emulatsioonijaama stiilis. Teemavaliku tõttu on kujundus veidi erinev, kuid seadetes saab seda muuta visuaalsemaks.

Anbernic RG ARC-S ARC-D Linuxi menüüd
Anbernic RG ARC-S ARC-D Linuxi menüüd

Emulaatorite menüü on RetroArchist sõltumatute emulaatorite jaoks, nende hulka kuuluvad SEGA Naomi Arcade, Dreamcast, Saturn ja PlayStation Portable.

Ja RetroArchi menüüs on täielikum nimekiri ühilduvatest emulaatoritest, mille hulka kuuluvad erinevad pihuarvutid nagu Game Gear ja WonderSwan, 8-bitised konsoolid, sealhulgas Master System, vahepeal PC Engine ja 16-bitised süsteemid nagu Genesis / Mega Drive. Samuti leiate Arcade-süsteeme ja emulaatoreid, sealhulgas CPS, MAME, Neo Geo jne.

Saate D-padiga sirvida olemasolevaid süsteeme, valida ühe süsteemi, et siseneda selle süsteemi mängude loendisse, ja valida mäng, mida mängida.

Anbernic RG ARC-S ARC-D RetroArch menüü
Anbernic RG ARC-S ARC-D RetroArch menüü

RetroArchi valikusse kuuluva mängu ja mõne üksiku emulaatori käivitamisel saate menüü avamiseks puudutada nuppu Function (funktsioon). Eelkõige RetroArchi puhul on võimalik kasutada kõiki tavapäraseid funktsioone, näiteks salvestada ja laadida olekuid, teha ekraanipilte, taaskäivitada mängu, muuta juhtimispunkte ja nii edasi.

Märkasime ka, et paljudel emulaatoritel on nüüd raam. Sõltuvalt süsteemist võib teil olla väga väike telerilaadne kujundus ja pihuarvutitel suurem, et täita tühja ruumi. See on Anbernic’i poolt kena puudutus ja ma usun, et see on esimene kord, kui nad teevad seda vaikimisi oma vintage-mängukonsoolides.

Analoogpulkade puudumine

Märkus seoses juhtimispuldiga: kuna mõlemal mudelil puudub analoogkepi, võib mõnes mängus olla vaja seda, et mäng oleks mängitav.

Anbernic RG ARC-S ARC-D Analoogpulgad puuduvad
Anbernic RG ARC-S ARC-D Analoogpulgad puuduvad

Mõnel juhul saate lihtsalt minna emulaatori seadistustesse ja määratleda analoogid ümber, et kasutada D-pad’i. Kui aga mängud kasutavad funktsioonide jaoks eraldi digitaalset ja analoogilist juhtimist, tekitab see konflikti ja ei tööta. See kehtib loomulikult nii Linuxi kui ka Android OSi kohta.

Emulaatori jõudlus

Üldiselt töötavad emulaatorid kõik väga hästi. 8 ja 16 süsteemiga ei ole teil mingeid probleeme. PlayStation 1 ja Dreamcasti puhul võib PS1-l aeg-ajalt näha kaadrite langust, kuid see ei ole midagi märkimisväärset. Ja Dreamcasti puhul näeme segatud jõudlust, mõned mängud toimivad suurepäraselt, mõned jooksevad umbes poole kiiremini.

Anbernic RG ARC-S ARC-D Linux PS1 emulatsioon
Anbernic RG ARC-S ARC-D Linux PS1 emulatsioon

Ja üleminek uuematesse süsteemidesse. Drastic emulaatori puhul saame korraliku üldise jõudluse. Pidage meeles, et Anbernic RG ARC-S mudelil puudub puuteekraani tugi, nii et teil võib tekkida probleeme seda nõudvate mängudega.

Anbernic RG ARC-S ARC-D Linux PSP emulatsioon
Anbernic RG ARC-S ARC-D Linux PSP emulatsioon

PSP puhul leidsime jälle väga erinevaid tulemusi sõltuvalt mängust. Meie go to mängu God of War saame madala kaadrisageduse alla 30’s, mõned kaadri vahelejätmine teeb selle mängitavamaks. Palju vähem nõudlikud mängud jooksevad paremini, kuid ma ei ostaks seda, kui PSP on teie peamine valik mängude mängimiseks sellel.

Androidi operatsioonisüsteemi ülevaade

Ja pärast Linuxi operatsioonisüsteemi ülevaadet vaatame Anbernic RG ARC-S ja ARC-D ülevaate raames ka Androidi operatsioonisüsteemi.

Ülevaade operatsioonisüsteemist

Anbernic RG ARC-D pakub Android OS-i topeltkäivitust, millele pääseb ligi, kui eemaldada kaardipesa 1. Esimesel käivitamisel avaneb tervitusekraan, mis võtab paar minutit, et seadistada kõik rakendused jne.

Anbernic RG ARC-D Android emulaatorid
Anbernic RG ARC-D Android emulaatorid

Märkusena ei ole Google Play Store’i toetust, kuid saate oma rakendusi alla laadida ja paigaldada või soovi korral SD-kaardilt installida. Meil ei olnud probleeme mõne emulaatori uuendamisega.

Esialgne ekraan on tühi, kuid saate ekraani üles libistada, et kuvada rakenduste loetelu ja lohistada oma lemmikuid põhiekraanile.

Teil on siin kaks võimalust emulaatoritele juurdepääsuks. Kiire viis Anbernic’i frontendiga või pikem viis, mis eeldab mõningaid seadistusi.

Kiire viis on libistada allapoole menüüd ja koputada mängurežiimi ikooni. See laadib Anbernic’i eesliini, esimene laadimine võtab kauem aega, kuna see otsib teie mälukaardilt mänge.

Anbernic RG ARC-D Anbernic Frontend
Anbernic RG ARC-D Anbernic Frontend

Pärast laadimist on see sorteerinud teie mängukollektsiooni vastavatesse süsteemidesse. Seejärel saate sirvida puuteekraani või D-padiga ja käivitada mängu. Nagu Linux, kasutab see segu RetroArchist ja individuaalsetest emulaatoritest toetatud süsteemide jaoks.

Teine võimalus on veidi keerulisem ja nõuab tavaliselt, et te vähemalt konfigureeriksite iga emulaatori jaoks kontrolli ja mängutee. See võib olla kasulik emulaatorite puhul, mida Anbernic’i frontend ei toeta. Aga muidu ma läheksin Anberniku frontendiga.

Emulaatori jõudlus

8- ja 16-bitiste süsteemide jõudlus on põhimõtteliselt sama. Sa ei näe seal mingit erinevust tulemuslikkuses. Sama kehtib ka PlayStation 1 emulatsiooni puhul, võib-olla aeg-ajalt kaadri langus siin ja seal, kuid mitte midagi, mis rikub mängu. Dreamcasti emulatsioon on umbes samal tasemel, mida nägime Linuxi puhul.

Anbernic RG ARC-D Android Dreamcast emulaator
Anbernic RG ARC-D Android Dreamcast emulaator

Drastic emulaatori puhul saame sama jõudluse Linuxis, mis on väga hea. Selle klassikalise mängukonsooli puutetundliku ekraani toega on võimalik mängida palju rohkem mänge, mis on kindlasti boonus.

PSP puhul näete väiksemaid erinevusi jõudluses võrreldes Linuxi versiooniga. Mõned mängud jooksevad veidi sujuvamalt, kuid selle protsessoriga ei saa te imet näha.

On olemas ka Dolphin ja AetherSX2 emulaatorid, kuid selle protsessoriga ei saa te jälle ühtegi muud kui kõige elementaarsemat mängu mängitavale tasemele.

Lõplikud mõtted

Võtame oma mõtted kokku meie Anbernic RG ARC-S & ARC-D ülevaates. Anbernic RG ARC klassikaline mängukonsool on tore vaheldus tavalisele vertikaalsele ja horisondilisse telliskivi stiilis disainile. Mulle meeldib Saturni kontrollerist inspireeritud disain väga. See tundub käes mõnusalt ja ekraan võtab kogu esiküljel oleva ruumi. Juhtseadmed on suurepärased, eriti D-pad tundub suurepärane, see on siiani Anberniku parim D-pad,

Kuue eesmise nupuga lõbu Street Fighter II-ga
Kuue eesmise nupuga lõbu Street Fighter II-ga

Mis puudutab seda, millist mudelit peaksite ostma, kas Anbernic RG ARC-S või Anbernic RG ARC-D… Hinnavahe on umbes 10 £/$10, nii et see ei ole suur summa. Kuid kui teil on piiratud eelarve, võib see olla väärt raha kokkuhoidu.

Mõlema mudeli üldine jõudlus on kõigis emulaatorites sama. Anbernic RG ARC-D kaasaskantaval retromängukonsoolil on küll rohkem RAM-i ja sisemist mälu, kuid see on peamiselt mõeldud Androidi kasutamiseks. Puuteekraani olemasolu võib olla oluline tegur, kui eelistate sellega navigeerida või mängida rohkem mänge Drasticu emulaatoriga.

PC Engine emulaator RG ARC-l
PC Engine emulaator RG ARC-l

Androidi puhul saate ka mõned emulaatorid. Kuid need on kõrgema klassi omad ja ei sobi selle protsessori jaoks nii hästi. Teil on siiski võimalus alla laadida ka teisi emulaatoreid, mis ei ole lisatud, näiteks selliste arvutite nagu Amstrad CPC või Commodore 64 jaoks.

Kui teil on eelarve, siis valige Anbernic RG ARC-S kaasaskantav mängukonsool, saate säästa paar dollarit ja saada sama standardse kogemuse. Mina isiklikult valiksin sel juhul Anbernic RG ARC-D, natuke lisatasu eest saate üsna palju rohkem. See tähendab, et kui te ei viitsi kulutada aega uute emulaatorite allalaadimisele ja konfigureerimisele, mida te muidu ARC-S-iga ei saaks.

Lisateavet ja tellida Anbernic RG ARC-S siin ja Anbernic RG ARC-D siin. Meie retro-mängukonsoolide valikut saate sirvida siin.

Ja kui plaanite osta kas või Anbernic RG ARC, vaadake meie alustamise juhendit, mis hõlmab kõike alates seadistamisest, lisamängude lisamisest ja palju muud!

Täname, et lugesid meie Anbernic RG ARC-S & ARC-D ülevaadet, loodame, et see oli sulle kasulik. Kui teil on selle pihuarvuti kohta küsimusi, siis andke meile kommentaarides teada. Aitäh!

Email

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.