Chat with us, powered by LiveChat

Anbernic RG Nano arvustus koos videoga – Kas head asjad tulevad väikestes retro mängukonsoolides?

Anbernic RG Nano Review
Anbernic RG Nano läbivaatamine
  • Design
    (4.5)
  • Build Quality
    (4.5)
  • Display
    (4)
  • Performance
    (4)
  • Features
    (4.5)
  • Software
    (4)

Kokkuvõte

Sellel pisikesel retrohoidikul on oma võlu. Paljud klassikalised pihuarvutid ja konsoolid on väga hästi mängitavad, kuid lühemate pausidena, enne kui väsimus saab alguse.

Overall
4.3
Sending
User Review
0 (0 votes)

Pros

  • Äärmiselt kaasaskantav
  • Metallist korpus
  • Emuleeritud süsteemide korralik valik

Cons

  • Madalam aku kestvus võrreldes suuremate pihuarvutitega
  • Ekraani suuruse tõttu ei ole pikemate mängusessioonide puhul silmadele mugav

Öeldakse, et head asjad tulevad väikestes pakendites, paneme selle proovile Anberniku seni väikseima pihuarvuti RG Nano abil. Liitu meiega meie RG Nano ülevaates, kus me avame karbi, anname ülevaate, testime emulaatorite jõudlust ja vaatame, kuidas mängud sellel pisikesel retro-mängukonsoolil välja näevad.

Anbernic RG Nano ülevaatevideo

RG Nano lahtipakkimine

Alustame seda RG Nano ülevaadet karbi avamisega. Esmalt on karbist välja toodud kasutusjuhend, mis on inglise ja hiina keeles. Järgmisena on meil Anbernic RG Nano retromängude emulaator, mida me peagi lähemalt näitame.

Anbernic RG Nano läbivaatamine - Unboxed
Anbernic RG Nano Unboxed

RG Nano jaoks on olemas võtmehoidja, mida saate kasutada koos RG Nano ‘ga, et hoida seda tõmbluku, rihma või võtmehoidja küljes. Järgmine on USB Type-C laadimiskaabel. Ja viimasena, kuid mitte vähemtähtsana on olemas Type-C 3,5 mm audiomuundurkaabel, mida saate kasutada kõrvaklappide või kõlarite ühendamiseks.

Anbernic RG Nano läbivaatamine Unboxing
Anbernic RG Nano lahtipakkimine

RG Nano ülevaade

Jätkame oma RG Nano ülevaadet käepärase mängude emulaatori ülevaatega. Anbernic RG Nano on saadaval kolmes värvitoonis: sinine, lilla ja punane. Nende mõõtmed on 2,79 x 1,69 x 0,66 tolli (7,1 x 4,3 x 1,7 cm) ja kaaluvad vaid 75 grammi. Väike kaal on muljetavaldav, kuna tegemist on alumiiniumsulamist korpusega, see ei ole palju raskem kui keskmise suurusega muna või 2 viilu leiba või 4 kompaktkettad, et seda konteksti panna.

Anbernic RG Nano värvid ja mõõtmed
Anbernic RG Nano ülevaade – värvid ja mõõtmed

Ekraan on 1,54-tolline IPS-ekraan, mille resolutsioon on 240×240. Vaatamata madalale resolutsioonile olid ka väiksema resolutsiooniga pihuarvutid, sealhulgas Gameboy-seeria, kuni Advance-mudelini, mille resolutsioon oli 240×160.

Esiküljel on klassikaline D-pad, neli mängunuppu ning nupud Select ja Start.

Anbernic RG Nano esiosa
Anbernic RG Nano esiosa

Ülal on kaks õlanuppu ja keskel on USB Type-C port. Port on laadimiseks ja selle ümber on kena LED-laadimisindikaator. Võite kasutada kaasasolevat muundurkaablit, et ühendada 3,5 mm pistikupesa välise heli jaoks. See tähendab kahjuks, et te ei saa laadida ja kuulata muusikat välistest allikatest samal ajal. Kui see on teie jaoks oluline, on eraldi saadaval jagamiskaablid, millel on mõlemad ühendused.

Anbernic RG Nano läbivaatamine - Ülevaade ülevaltpoolt
Anbernic RG Nano Ülaltvaade

Paremal küljel on toitenupp, mida vajutades on see ka menüü nupp. Ja seal on pesa mikro SD-kaardi jaoks.

Anbernic RG Nano külgvaade
Anbernic RG Nano külgvaade

D-pad’i on üllatavalt mugav kasutada, ehkki see on hetkel veidi ebatäpne. Mängunupud on üsna väikesed, kuid pärast mõningast aega nende kasutamisel ei ole need nii halvad ja reageerivad. RG Nano kaasaskantavat mängude emulaatorit ei saa käes hoida, vaid see toetub hoopis sõrmedele, mis on lühikest aega üsna mugav.

RG Nano tehnilised näitajad

CPUAllwinner V3s ARM Cortex-A7 kahetuumaline protsessor, mis töötab kuni 1,2 GHz.
RAM64MB DDR2
LAOSTAMINE64GB micro SD kaart, saab kasutada kuni 512GB kaarti
DISPLAY1,54″ 60 Hz IPS-ekraan 240×240 resolutsiooniga
OSLinux
BATTERIPolümeer liitium-ioon aku 1050 mAh, kestab 2,5 tundi.

Meie RG Nano läbivaatamise raames testisime akut ja saame kinnitada, et keskmiselt kasutame seda umbes 2,5 erineva emulaatori abil.

Operatsioonisüsteemi ülevaade

Meie RG Nano läbivaatuse aluseks on püsivara uusim versioon 1.0.1, mis sisaldab mõningaid parandusi võrreldes tarnitud püsivara versiooniga. See sisaldab mõningaid retroarhiivi emulaatori südamikke ja ka portitud mänge. Meil on siin juhend RG Nano püsivara uuendamise kohta.

gmenu2x Frontend
gmenu2x Frontend

Frontend

Kõigepealt käivitate gmenu2x’i, mis loetleb kõik teie emulaatorid alates Atari Lynxist kuni PlayStation 1’ni. Süsteemi valimine toob esile teie mängude nimekirja, valige üks ja see käivitab vastava emulaatori ning laadib mängu. On ka vahekaart Retroarch, kus on mõned emulaatorite südamikud, sealhulgas arcade, PC Engine, Mega Drive ja SNES.

Reaalajas kella funktsioon

Retroemulaatoril on ka kellafunktsioon, mis mäletab kellaaega isegi siis, kui see on välja lülitatud. See on tore lisa, kuigi võib-olla ei ole ekraani pidev sisselülitamine aku kestvusele kasulik, kuid soovi korral saate selle täielikult välja lülitada.

RetroFE frontend
RetroFE frontend

Lisaks gmenu2x-le on olemas ka teine frontend nimega RetroFE. See on visuaalsem frontend ja teil võib olla näiteks mängu boxart, mitte tavalised tekstiloendid. On mõned teemad, mida saate kasutada. Üldiselt töötab see hästi, kuigi mulle tundus, et mõnel teemal oli see veidi lünklik.

Emulaatori funktsioonid

Emulaatoritel on tore funktsioon, mille puhul, kui olete valitud mängu varem mänginud, palutakse teil jätkata sealt, kus te viimati pooleli jäite, või alustada mängu, nagu mängiksite seda esimest korda. Parimad hinded selle funktsiooni lisamise eest!

Anbernic RG Nano emulaatori menüü
Anbernic RG Nano emulaatori menüü

Emulaatorisisesesse menüüsse pääseb sisse, kui vajutad kiiresti nupule Power. Siit saate muuta helitugevust ja heledust ning salvestada ja laadida olekuid. Saate muuta ka kuvasuhet, mis tavaliselt ei ole oluline, kuid selle 240×240 ekraani puhul on see oluline, kuna mõnel on suurem resolutsioon.

RG Nano külgede suhe
RG Nano külgede suhe

Hea näide on Crash Bandicoot 2 GBA-l. Me näeme, et kuvasuhte muutmine vahemikus Scaled, mis on originaalile kõige täpsem, näitab kogu mängu ekraani, kuid sellel on ülemine ja alumine piir. Kui Zoomed kasutab suuremat osa kuvarist, kuid jätab küljed vahele, siis Stretched kasutab kogu ekraani ja jätab osa külgedest vahele. Ja Cropped jätab palju külgi vahele. See varieerub konsooli algse ekraani resolutsiooniga, seega vaadake, mis on teie jaoks parim, sõltuvalt näiteks mängu tüübist.

Garlic OS kohandatud püsivara?

Tasub mainida, et Black Seraph on vihjanud, et Garlic OS kohandatud püsivara võib tulla RG Nano vintage mängude emulaatorile. Muid üksikasju ei ole veel teada antud. Kuid me teame tema varasematest versioonidest teistele pihuarvutitele, et see peaks väga hästi toimima ja tasub kindlasti paigaldada, kui see ilmub. Me teeme paigaldusjuhendi meie teadmistebaasi, kui see on saadaval.

Emulaatori jõudlus

RG Nano läbivaatamise raames vaatame emulaatorite jõudlust. Protsessorit on kasutatud mõnes klassikalises mängusimulaatoris, nii et me teame selle jõudlust juba praegu. Me võime joosta kuni PS1 ajastuni, kuid mõned mängud sellel ei pruugi väga hästi toimida. Me veedame mõne hetke, et testida mõningaid pihuarvuti- ja konsoolide süsteeme, et näha, kuidas need sellel pisikesel retrohoidikul välja näevad ja mängivad.

Gameboy, Gameboy Colour ja Game Gear

GB emulaator RG Nano'l
GB emulaator RG Nano’l

Game Gearil, algsel Gameboy’l ja Gameboy Colouril on kõigil sama 160×144 piksliline resolutsioon. Saate valida, kas kasutada originaalsuuruses või venitatud, et muuta see täisekraaniks. Kõik mängud jooksevad loomulikult suurepäraselt ilma igasuguste probleemideta.

Neo Geo Pocket

NeoGeo Pocket emulaator
Neo Geo Pocket emulaator

Neo Geo Pocket töötab väga hästi skaleeritud kuvasuhtega ja mõne lisapiksli pärast ei tasu venitada, suumida või kärpida. Nagu arvata võis, jooksevad kõik mängud suurepäraselt ja probleemideta.

WonderSwan Color

WonderSwan Color emulaator
WonderSwan värvi emulaator

WonderSwan Coloril on laiem resolutsioon, seega tähendab skaleerimine mõningaid ülemisi ja alumisi piire. See sõltub mängust, millist kuvasuhet kasutada. Selle mängu puhul näeme, et Zoomed töötab hästi, kuna tegemist on võidusõidumänguga ja raja küljed ei ole nii olulised.

Gameboy Advance

GBA emulaator
GBA emulaator

See on sarnane ka GBA-l, millel on laiem ekraan. Nagu me nägime varem, näitab Scaled’i mängimine kogu algset kuvamist, kuid teil on piirid. Suurendatud režiim on ehk kõige parem, kuid see võib sõltuda mängust.

Ja nüüd edasi konsoolidele, neil on suurem algupärane pikslilahutus kui 240×240. See tähendab, et mänge tuleb ekraanile sobitamiseks vähendada, suurendada või kärpida.

Master System

Master System emulaator
Master System emulaator

Master Systemi ja PC Engine’i emakeelne resolutsioon ei ole kaugel RG Nanost, nii et saate kasutada Scaled, Zoomed või Cropped sõltuvalt teie eelistustest.

MegaDrive & SNES

Genesis emulaator
Genesis emulaator

Kui me liigume 16-bitiste süsteemide juurde, nagu SNES ja Mega Drive, näeme, et toetatakse suuremaid lahutusi. Skaleeritud resolutsioonil on väiksemad ülemised ja alumised piirid ja see peaks sobima paljude mängude jaoks, venitatud ei ole tegelikult liiga halb, kärbitud ja suumitud on OK sõltuvalt mängust, mida mängid.

PS1

PS1 emulaator
PS1 emulaator

PlayStation 1 puhul on see segane. Leiad palju mänge, mis ei tööta algul täiskiirusel. Ma arvan, et kohandatud püsivara abil näeksid sa siiski parandusi. Veelgi enam on probleemiks ekraan, hoolimata PS1 originaalsest resolutsioonist 320×240, on see sisemiselt üles skaleeritud 480P-le, mis võib muuta teksti sellel väikesel ekraanil väga raskesti loetavaks. Ma ütleksin, et mõned mängud on hea, aga ärge ostke seda spetsiaalselt PS1 mängimiseks.

Lõplikud mõtted

Lõpetame meie RG Nano ülevaate meie mõtetega pihuarvuti mängude emulaatori kohta. RG Nano on huvitav retroemulaator. Kui läbivaatuse näidised saabusid, seisid kõik kontoris järjekorras, et neid proovida. Esialgne tagasiside oli “ma kavatsen osta ühe oma lapsele” või “see on suurepärane rongisõiduks” jne. Me saame sellist tagasisidet ka teiste toodete kohta, kuid mitte nii palju kui RG Nano puhul.

GBC emulaator Anbernic RG Nano'l
GBC emulaator Anbernic RG Nano’l

Mul olid algselt täpselt samad tunded, kuid pärast seda, kui ma olen RG Nano’t mõnda aega kasutanud, on minu arvamus veidi muutunud. Võib-olla on asi minu vanuses, kuid pärast tund aega kestnud käsimänguemulaatori kasutamist hakkasid mu silmad nii väikest ekraani vaadates pingutama. Minu nägemine on OK, mitte täiuslik, aga mul ei ole seda probleemi tavalise suurusega pihuarvutitega. See on midagi, mida tuleb arvestada, kui teil on nägemishäired.

RG Nano kuulub minu jaoks uudsuse kategooriasse. See on pigem juhuslik retroemulaator-seade kiireteks mängusessioonideks, mis on uskumatult kaasaskantav ja ladustatav, kui seda ei kasutata. See tõmbab kohe tähelepanu, näidake seda kellelegi ja nad jäävad konksu alla mängitavate pihuarvuti- ja konsoolisüsteemide valikule sellises pisikeses retro pihuarvutis.

NES emulaator RG Nano's
NES emulaator RG Nano’s

Et Anbernic RG Nano oleks teie peamine istuma ja mängima pikendatud mängusessiooni pihuarvuti, ei saa ma seda ausalt soovitada. Selle asemel peaksite ostma traditsioonilise suurusega pihuarvuti. Saate Miyoo Mini Plus või Anbernic RG35XX sarnase hinna eest ning saate nautida suuremat ekraani, pikemat aku kestvust ja kiiremat jõudlust.

Vaatamata mõningatele kaebustele on RG Nano kindel võlu. Ja arvake ära, nüüd on mul üks taskus, mis on igal ajal mängimiseks valmis!

Kust osta Anbenic RG Nano?

Lisateavet ja Anbernic RG Nano saate osta siit. Kasutage koodi RGNANO5OFF , et saada 5% allahindlust kassas. Või sirvige meie retro-mängukonsoolide valikut siin.

See lõpetab meie RG Nano ülevaate. Loodame, et see on teile kasulik. Mida arvate RG Nano kohta? Kas see on liiga väike, uudne või meeldib see? Anna meile kommentaarides teada!

RG Nano alustamise juhend

Kui plaanite tellida RG Nano või olete just oma seadme kätte saanud, on meil siin mugav juhend, millega alustada. Selles käsitletakse üksikasjalikult selliseid teemasid nagu esiosa muutmine, kuvasuhte vahetamine, püsivara uuendamine, failide lisamine SD-kaardile ja palju muud.

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.