AYN Odin2 portaali läbivaatamine
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Kokkuvõte
AYN Odin2 Portal on esmaklassiline Android-mängukonsool, millel on üheplaaniline klaasist esiosa, 7-tolline 1080P 120Hz OLED-ekraan, Snapdragon 8 Gen 2 protsessor, Adreno 740 GPU, kuni 16 GB RAM ja 1 TB mälu, mis pakub suurt jõudlust mängimiseks ja emulatsiooniks.
Overall
4.5User Review
( votes)Pros
- Esmaklassiline ehituskvaliteet
- Suure jõudlusega Snapdragon 8 Gen 2 protsessor
- 7″ 1080P OLED ekraan 120Hz värskendussagedusega
- Hea soojusjuhtimine
- Suurepärane mängu- ja emulatsioonivõime
Cons
- Kallis võrreldes teiste sama protsessoriga vähem preemium-seadmetega
AYN on astunud sammu kõrgemale, pakkudes esmaklassilise välimuse ja tunnetusega Android-mängukonsooli, mis konkureerib AYANEO Pocket S-ga. Kuid kuidas on see võrreldav hinna, jõudluse, funktsioonide ja kvaliteedi poolest? Uurime seda meie AYN Odin2 portaali ülevaatest.
AYN Odin2 portaali ülevaatevideo
AYN Odin2 portaali ülevaade
Alustame seda AYN Odin2 portaali ülevaadet Androidi mängukonsooli ülevaatega. AYN Odin2 Portal on mõõtmetega 10,1 x 3,8 x 0,6 tolli (25,7 x 9,8 x 1,2 cm) ja kaalub umbes 430 g (0,94 lbs).
Nagu AYANEO Pocket S, on ka portaali esiküljel ühekordne klaas, mis on kumer, et sobituda külgede kontuuriga. See näeb välja ja tundub, nagu oleks tegemist kvaliteetsema pihuarvutiga.
Kesksel kohal on 7-tolline OLED puuteekraan, mille resolutsioon on 1920×1080 ja sagedus 60 Hz või 120 Hz. Värvid ja heledus on sellel pihuarvutil tõesti tippkvaliteediga!
Külgedel on kaks analoogpulti, D-pad ja tavalised mängunupud. Lisaks on kaks Android-nuppu Home ja Back.
Alumisel küljel on kaetud Micro SD-kaardilugeja, 3,5MM audioliides ja USB 3.1 Type-C port laadimiseks ja andmete edastamiseks, sealhulgas video väljund. Ülal on vasak ja parem päästiku- ja õlanupud, helitugevusnupud ja toitenupp. Tagaküljel on suur võre õhu sisselaskmiseks ja kaks kohandatavat nuppu.
AYN Odin2 tehnilised näitajad
Järgmisena vaatame meie AYN Odin2 portaali ülevaates lähemalt tehnilisi näitajaid ning viime läbi oma aku kestvuse, ventilaatori müra ja temperatuuri testid. AYN Odin2 Portal on varustatud Qualcomm Snapdragon G3x Gen2 protsessoriga ja Adreno 740 GPU-ga. See on sama protsessor, mida kasutatakse praegustes Odin2 seeria pihuarvutites ja me võrdleme peagi nende jõudlust.
CPU | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8 tuuma / 8 niiti, (1x Kyro GoldPlus) 3,2Ghz, (4x Kyro Gold) 2,8Ghz, (3x Kyro Silver) 2,0Ghz. |
GPU | Qualcomm Adreno 740 |
DISPLAY | 7″ OLED, 1080P, 120Hz, 155% sRGB, 800 NITS, 100 000:1 kontrasti |
RAM | 8GB, 12GB, 16GB |
LAOSTAMINE | 128GB, 512GB, 1TB |
SISSE- JA VÄLJALÜLITUS | 1x 3,5 mm audioliitmik 1x USB 3.1 Type C 1x Micro SD kaardilugeja |
SIDE | Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3 |
BATTERI | 8000 mAh, 27W laadimiskiirus |
KASSI VÄRVID | Must, indigo ja valge |
MÕÕTMED | 10,1 x 3,8 x 0,6 tolli (25,7 x 9,8 x 1,2 cm) |
KAALU | 430g (0.94 lbs) |
Meie aku kestvuse testides, kus Antutu töötas tsüklis, maksimaalse jõudluse seadistuses ja täies heleduses, saime aku kestvuseks umbes 5 tundi. Keskmine kasutus on sõltuvalt nõudlusest veelgi suurem.
Meie ventilaatori müra ja temperatuuri testides. Seadistades ventilaatori kiiruse käsitsi maksimaalsele, saime umbes 58 dB. Kui te ei mängi midagi väga nõudlikku, kuulete ventilaatorit keskmises kontorikeskkonnas vaevalt, kui see on seadistuses Smart ventilaator, kui te ei mängi midagi väga nõudlikku. Kõrgeim temperatuur oli täiskoormusel vaid 45 °C ja keskmisel kasutamisel veidi madalam. See on väga vaikne ja töötab väga jahedalt, nagu Android-mänguseadme puhul ongi oodata.
Süsteemi võrdlusnäitajad
Nagu alati, teeme mõned võrdlusnäitajad, et näha jõudlust ja võrrelda teiste sarnaste seadmetega meie AYN Odin2 portaali läbivaatamise osana. Me võrdleme teiste Odin2 mudelitega, millel on sama protsessor, ja AYANEO Pocket S-iga, millel on suurema jõudlusega protsessor ning mis maksab. Ja odavama hinnaga Android-käekasutajat võrdleme Retroid Pocket 5’ga.
Geekbench 5
Alustame geekbench 5 abil päranditestide tegemiseks. See täidab rea võrdlusuuringuid protsessorite ühe- ja mitme südamiku kohta. Näeme, et ühe tuumaga jõudluses on tulemused peaaegu identsed teiste Odin2 mudelitega. Mitme tuuma hinded on Odin2 mudelite vahel erinevad, kusjuures AYN Odin 2 Portal on nende vahel teisel kohal.
Geekbench 6
Uuemates Geekbench 6 võrdlusuuringutes näeme taas sarnaseid tulemusi teiste Odin2 mudelitega ühe tuumaga. Mitme tuumaga arvestuses langeb Portal siiski kolme mudeli vahel kolmandale kohale.
Antutu
Antutu teeb erinevaid teste Android-mängukonsooli igapäevaseks kasutamiseks, alates sirvimisest kuni mängimiseni. Portaal läheb väga hästi, jäädes napilt maha originaalsest Odin2-st ja õiglase vahega AYN Odin 2 Mini Pro ees.
3DMARK
Ja viimasena, kuid mitte vähemtähtsana on 3DMARK. Nagu oodatud, on Slingshot võrdlusuuringu tulemused maksimaalsed. Wildlife Extreme võrdlusuuringus on meil kolme Odin2 mudeli vahel peaaegu identsed tulemused. Pocket S näitab siin oma GPU võimsust märgatavalt kõrgema skooriga.
Võrdlusarvu kokkuvõte
Lühikokkuvõte AYN Odin2 portaali läbivaatamise võrdlusnäitajatest. Üldiselt oli Portalil suurepärased tulemused võrreldes teiste Odin2 mudelitega. Meil on kõrgem protsessori jõudlus kui Pocket S Snapdragon G3x Gen2 puhul. Kuid kui GPU on kasutusel, lööb see Odin2 GPU välja. Kuid pidage silmas hinnaerinevusi!
Android OS
Järgmisena käsitleme meie AYN Odin 2 portaali ülevaates Androidi operatsioonisüsteemi ja sellega kaasasolevat tarkvara. AYN Odin2 Portal on üsna paljas ja sisaldab tavalisi Google’i rakendusi, sealhulgas Play Store’i. Sealt saate alla laadida mis tahes rakendusi või paigaldada neid teistest allikatest.
Allapoole tõmmatavates seadetes saate kiiresti reguleerida mitmeid seadeid, sealhulgas jõudlust, ventilaatori kiirust ja vahetada 60 Hz ja 120 Hz värskendussageduse vahel. Saate muuta ka LED-valguse seadeid ja kontrolleri stiili.
AYN overlay annab teile hulga hõlpsasti kättesaadavaid võimalusi, nagu näiteks ekraani kaardistamine, mida me kohe näitame. Saate määrata kaadrid sekundis, temperatuuri, protsessori ja GPU kasutamist ning seal on mõned võimalused ekraanipiltide, otseülekande jne jaoks.
Android Gaming
Lisaks meie Android-mängudele mõtlesime, et proovime selle AYN Odin 2 portaali läbivaatamise raames ka mõned teised mängud. Selle protsessori ja GPUga saate hõlpsasti nautida suurt hulka mänge alates madalate nõudmistega mõistatuste mängudest kuni põnevamate esimese isiku tulistamismängudeni.
Paljud mängud toetavad nüüdseks kontrollereid ja need, mis seda teevad, toimisid meie jaoks suurepäraselt. Mängude puhul, millel ei ole sisseehitatud juhtimispuldid, saate hõlpsasti seadistada ekraani kaardistamise ja mängida neid väga hästi.
Ekraanide kaardistamise seadistamine on väga lihtne. Avage mängus olles ekraani kaardistamise funktsioon ning lihtsalt lohistage vastavad ikoonid ekraanil olevate juhtnuppude ja nuppude kohale. Teie Androidi mänguseadme kontrolleri sisestus jäljendab nüüd ekraani vajutamist. See töötab suurepäraselt ja ühilduvusega pole probleeme.
Emulatsioon
Lisaks Android-mängudele saad aega tagasi kerida ja nautida tohutut valikut retro-konsoole, arvuteid ja pihuarvuteid. Odin2 Portal saab hõlpsasti ja probleemideta hakkama peaaegu kõigega alates Atari 2600-st kuni PlayStation 2 ajastuni.
Vaatleme lühidalt mõningaid nõudlikumaid emulaatoreid meie AYN Odin 2 portaali ülevaates nii vanemate kui ka uuemate süsteemide jaoks.
PPSSPP
Sa võid suurendada renderdamise resolutsiooni 1080P-ni koos kõigi graafikaparandustega ja portaal ei hakka higistama. 3D-põhised mängud näevad täiustatud visuaalidega suurepäraselt välja.
Citra
Citra töötab enamasti väga hästi. Nõudlikumate mängude puhul võib siin ja seal tekkida mõni shader lags, kuid üldiselt ei ole suuri probleeme. Keskmise ja väiksema nõudlikkusega mängud jooksevad suurepäraselt ja te saate isegi suurendada renderdusresolutsiooni.
AetherSX2
PlayStation 2 emulaator AetherSX2 töötab suurepäraselt. Minu mänguga OutRun saame sujuvalt 60+ FPS-i 1x resolutsiooni juures. Me võime minna kuni 3x resolutsiooniga ja hoida 60 FPS-i, mis on suurepärane.
Vita3K
Vita3K-ga saate paljusid ühilduvaid mänge täiskiirusel käivitada. Sõltuvalt sellest, kui nõudlik on mäng, saate soovi korral suurendada renderdusresolutsiooni kuni 1080P-ni.
Yuzu
Nüüdseks allahinnatud Yuzu emulaatori puhul näeme üsna head jõudlust. Ärge oodake, et esimese osapoole tiitleid täiskiirusel käivitada, kuid keskmise ja madalama nõudluse puhul saate häid tulemusi. Cruisn’ Blastil saame täiskiiruse, aeg-ajalt on ka mõned väiksemad langused alla 60 FPS-i.
Lõplikud mõtted
Aeg on kokku võtta meie mõtted meie AYN Odin 2 portaali ülevaates. AYN Odin2 Portal esindab kõrgema klassi Android-mänguseadet, kui võrrelda seda näiteks AYN Odin 2 Pro & MAX ja Odin2 Mini Pro mudelitega. Meil on suurepärase välimusega 7″ 1080P 120Hz OLED, võrreldes teiste mudelite LCD- ja IPS-ekraanidega. Meil on ka kvaliteetsema välimusega klaasist esikülg, mis eristub kahest teisest mudelist.
Võrreldes AYANEO Pocket S-ga näeme mõningaid erinevusi. Pocket S-l on väiksem 6-tolline IPS-ekraan, mis näeb küll väga hea välja. Samuti on sellel üks klaasplaat, mis lisab esmaklassilist tunnet. Peamine erinevus on siinkohal protsessor, kiirem Snapdragon G3X Gen 2 annab kuni 15% lisakiirust GPU-intensiivsete ülesannete puhul.
Aga nagu me mainisime oma AYANEO Pocket S ülevaates. Kas teil on tegelikult vaja lisatõhusust? Näiteks AetherSX2 ja YuZu on lõpetatud ja neid ei arendata enam aktiivselt. Ei ole midagi, mis tegelikult suuremat jõudlust nõuda, kui te ei taha, et paar lisamängu emulaatoritel kiiremini toimiks.
AYN Odin2 Portal on fantastiline Androidi pihuarvuti omaette. See on esmaklassilise välimusega, sama hea jõudlusega, mugav mängida ja OK tarkvara pihuarvuti juhtimiseks. Kui olete turul, kus on rohkem premium välimusega pihuarvuti, siis Portal on suurepärane valik.
See lõpetab meie AYAN Odin2 portaali ülevaate, loodame, et leidsite selle kasulikuks. Kui teil on portaali kohta küsimusi, küsige neid julgelt allpool olevates kommentaarides.