Chat with us, powered by LiveChat

GPD Pocket 4 Review – Mini sülearvuti, mida olete oodanud!

GPD Pocket 4 Review
GPD Pocket 4 Review
GPD Pocket 4 läbivaatamine
  • Design
    (5)
  • Build Quality
    (5)
  • Display
    (5)
  • Performance
    (5)
  • Features
    (5)
  • Software
    (4.5)

Kokkuvõte

GPD Pocket 4 on kompaktne 2-in-1 sülearvuti, millel on 8,8-tolline 144 Hz 2560×1600 puuteekraan, modulaarsed pordid ja võimsad konfiguratsioonivõimalused, sealhulgas AMD Ryzen 9 AI HX 370 koos 890M GPUga, kuni 64 GB LPDDR5x RAM ja 2 TB NVMe SSD mälu, mis muudab selle ideaalseks valikuks professionaalidele, kes otsivad kaasaskantavust ja jõudlust.

Overall
4.9
Sending
User Review
0 (0 votes)

Pros

  • Täiustatud 8,8-tolline ekraan 1600P resolutsiooni ja 144 Hz värskendussagedusega
  • Valik suure jõudlusega AMD Ryzen 7 8840U või kiirem Ryzen 9 AI HX 370
  • Moodulport RS-232, 4G LTE ja KVM-moodulite valikutega
  • Paremad ühendusvõimalused: HDMI 2.1, USB4, 2,5Gbps ethernet, WiFi 6E, Bluetooth 5.3.

Cons

  • Aktiivne pliiats ei ole toetatud, toetatud on ainult mahtuvuslik pliiats.

GPD Pocket-seeria ei ole ehk nii palju tähelepanu saanud kui selle mängude seeria, kuid me oleme alati olnud selle 2-in-1 mini sülearvuti ja tahvelarvuti fännid, mis on mõeldud tootlikkuse ja tööstusliku kasutamise jaoks. See GPD Pocket 4 on eelviimane näidis HX 370 protsessoriga, nii et mõned aspektid võivad lõpliku mudeli puhul muutuda. Uurime selle kohta lähemalt meie GPD Pocket 4 ülevaates ja võrdleme pärast seda muudatusi GPD Pocket 3-ga.

GPD Pocket 4 ülevaatevideo

GPD Pocket 4 ülevaade

Alustame GPD Pocket 4 ülevaadet ülevaate ja võrdlusega. GPD Pocket 4 ultra-kandjalise sülearvuti mõõdud on 8,14 x 5,6 x 0,87 tolli (20,68 × 14,45 × 2,22 cm) ja kaalub 785 g. Võrreldes GPD Pocket 3-ga on see veidi suurem ja raskem.

Mõnevõrra suuremate mõõtmete ja kaaluga saame 8,8-tollise, 144Hz, 2560×1600 resolutsiooniga puuteekraani. See on tore kasv võrreldes GPD Pocket 3 seeria 8-tollise 60 Hz puuteekraaniga ja 1920×1200 resolutsiooniga. Märkusena võib öelda, et aktiivne pliiats ei ole ühilduv ja selle asemel on vaja kapatsitiivset pliiatsit.

GPD Pocket 4 ekraan ja kaamera
GPD Pocket 4 ekraan ja kaamera

Vasakul üleval on uus ja täiustatud kaamera, mille resolutsioon on 2592×1944 ning millel on automaatne kadreerimine ja video heledus. See on veel üks tore uuendus võrreldes Pocket 3 kaameraga, mille resolutsioon oli 1600×1200.

GPD Pocket 4 kaamera ülesvõtted
Ikka GPD Pocket 4 videomaterjalist

Kui liigume Pocket 4 alumisele poolele, näeme tuttavat paigutust, kus vasakul on kolm hiirt ja paremal puuteplaat. Nagu Pocket 3 puhul, ei saa puuteplaadil klõpsata, nii et näiteks lohistamiseks ja langetamiseks tuleb kasutada vasakpoolseid hiirenuppe. Sisseehitatud sõrmejäljega toitenupp on kolinud keskelt seadme esiküljele.

GPD Pocket 4 puuteplaat ja hiirenupud
GPD Pocket 4 puuteplaat ja hiirenupud

Klaviatuur on peaaegu sama, mis Pocket 3 puhul, millel on auhinnatud šokolaadist šikletiklaviatuur. See on taustavalgustusega ja seda saab sisse- ja väljalülitada klaviatuuri kombinatsiooni abil ning see lülitub automaatselt välja, kui mingit tegevust ei toimu, ja süttib, kui vajutatakse mõnda klahvi.

GPD Pocket 4 klaviatuur lähedalt
GPD Pocket 4 klaviatuur lähedalt

Klaviatuur on hea suurusega, piisavalt suur, et sellel oleks lihtne pikemat aega kirjutada. Klahvid on madala profiiliga ja nende vajutamine nõuab minimaalset pingutust. Olen Pocket 3 klaviatuuri kasutanud juba paar aastat ja mul ei ole kunagi olnud probleeme dokumentide kirjutamisel, märkmete tegemisel jne.

Vasakul küljel on HDMI 2.1 port, millele järgneb USB-A 3.2 Gen 2 port. Paremal pool on 3,5 mm audioliides ja USB-A port.

GPD Pocket 4 tagaküljel on 2,5 Gbps ethernetiport, USB-C port laadimiseks, millele järgneb USB4 port kiirete lisaseadmete, näiteks eGPU jaoks. Ja paremal on mooduliport, mis tuleb vaikimisi koos Micro SD-kaardilugeja mooduliga. Rohkem infot modulaarportist on tulemas.

HDMI ja kahte USB-C porti saab kasutada väljundiks monitorile või telerile, et toetada kuni kolmekordset välismonitori, mis on väga kasulik, kui sulle meeldib multitasking!

GPD Pocket 4 kolmekordse välise monitori seadistus
GPD Pocket 4 kolmekordse välise monitori seadistus

Ja kaks kõlarit, mis asuvad esiküljel, on suurepärase kvaliteediga. Alati on raske reprodutseerida, kuidas väliselt salvestatud heli videol, kuid vaadake meie ülalolevat videot, et kuulata klassikat.

2-in-1 sülearvuti ja tahvelarvuti disain

Järgmisena vaatame meie GPD Pocket 4 ülevaates ühte kompaktsete sülearvutite tipphetke, 2-in-1 sülearvuti ja tahvelarvuti disaini.

GPD Pocket 4 esitlusrežiim
GPD Pocket 4 esitlusrežiim

GPD Pocket 4 ülemist poolt saab ühe käega 180 kraadi keerata, et näidata ekraani kellelegi vastaspoolele, ja seejärel klappida alla, et muuta see tahvelarvutiks.

Olen leidnud end mitu korda, et olen vajadusel vahetanud nii sülearvuti kui ka tahvelarvuti kasutamise vahel. See on suurepärane funktsioon ja alati silmad avanevad, kui vahetad režiimi kellegi ees 🙂

GPD Pocket 4 vertikaalses tahvelarvutirežiimis
GPD Pocket 4 vertikaalses tahvelarvutirežiimis

Modulaarne sadam

Teine funktsioon, mida me ei saanud meie GPD Pocket 4 ülevaates mööda lasta, on selle sülearvuti modulaarne port tööstuse jaoks. Nagu mainitud, tuleb GPD Pocket 4 standardselt koos Micro SD-kaardilugeja mooduliga. Turuletulekul on olemas ka RS-232 moodul, 4G LTE moodul ja üheportiline KVM-moodul. GPD Pocket 3 moodulid ei ühildu Pocket 4 mudeliga.

GPD Pocket 4 Moodulportide lahti kruvimine
GPD Pocket 4 Moodulportide lahti kruvimine

Moodulite vahel vahetamine võtab mõne hetke. Lihtsalt eemaldage kaks kinnituskruvi, võtke moodul välja, asendage see uue mooduliga ja pange kruvid tagasi. Teisi mooduleid meil veel ei ole, aga me vaatame neid teises videos.

Moodulport ise on suurepärane omadus. Me teame Pocket 3-st, kui paljud kliendid soovisid sellist pesa ainult RS-232 ja KVM-moodulite jaoks. Ei ole mingit segadust kolmanda osapoole lisaseadmete, kaablite või dongle’idega, sõna otseses mõttes plug and play (ühenda ja mängi). See on üks GPD Pocket 4 suuri müügiargumente ja seda põhjusega.

GPD Pocket 4 tehnilised andmed

Osana meie GPD Pocket 4 ülevaatest vaatame selle kompaktse sülearvuti tehnilisi andmeid ja teeme mõned aku kestvuse, ventilaatori müra ja temperatuuri testid. GPD Pocket 4 on saadaval kahes protsessorikonfiguratsioonis.

AMD RYZEN 7 8840U MUDELAMD RYZEN 9 AI HX 370 MUDEL
CPUAMD Ryzen 7 8840UAMD Ryzen AI 9 HX 370
KORES / TÕRVED8C / 16T12C / 24T
ALUSKELL3,3 GHz2,0 GHz
MAKSIMAALNE VÕIMENDUSKELL5,1 GHz5,1 GHz
AI JÕUDUTAMINE16 TOPS50 TOPS
PROTSESSORI KOGUTÕHUSUS38 TOPS80 TOPS
TDP28W kuni 35W35W kuni 60W
GPUAMD Radeon 780MAMD Radeon 890M
ARHITEKTUURZen 4 (Hawk Point)Zen 5 (Strix Point)

Muud spetsifikatsioonid on mõlemale protsessorikonfiguratsioonile ühised.

DISPLAY8,8″, 144 Hz, 2560 × 1600, 10-punktiline multi-touch-teenindus
RAM16GB, 32GB, 64GB LPDDR5x sõltuvalt protsessori konfiguratsioonist
LAOSTAMINE1TB, 2TB, 4TB NVMe PCI-E Gen 4.0 SSD sõltuvalt protsessori konfiguratsioonist
KAMERA2592 × 1944 automaatne kaaderkaamera
SIDE2,5Gbps ethernet
Wi-Fi 6E
Bluetooth 5.3
SISSE- JA VÄLJALÜLITUS1x USB4
1x USB-C
2x USB A (2.0 ja 3.2 Gen 2)
1x HDMI 2.1
1x RJ45 2.5Gbps
1x 3,5 mm audiopesa
1x modulaarne port (koos microSD kaardilugeja mooduliga)
BATTERI45Wh aku

Seda kõike toidab 45Wh aku, mis toetab 100W PD kiirlaadimist. Meeldetuletuseks, et tegemist on HX 370 protsessoriga mudeliga. Meie aku kestvuse testides 28W TDP täisvalguses 144Hz juures saime 1 tund 1 minut täislastil Cinebenchi võrdlusuuringu tsükli käivitamisel. Keskmise igapäevase kasutuse korral, näiteks veebi sirvimise, videote vaatamise või kontoriprogrammide koostamise korral on see umbes 5 tundi. Keskmist aku kasutusaega saab muidugi pikendada, vähendades värskendussagedust 60 Hz-le ja lubades näiteks automaatse TDP nõudmisel.

Aku testide läbiviimisel mõõtsime ka ventilaatori müra ja soojusnäitajaid. Tühikäigul saime vaevu kuuldava 43 dB ja täiskoormusel üsna valju 67 dB. Me arvame, et ventilaatori kõver on natuke liiga kõrge ja ebavajalik, kujutame ette, et seda muudetakse enne väljalaskmist.

GPD Pocket 4 Täielik koormus termiline
GPD Pocket 4 Täielik koormus termiline

Temperatuurideks saime 30 °C tühikäigul ja 49 °C täiskoormuse all. See on jahedam kui tavaline sülearvuti, kuid see on tingitud ventilaatorite täisvõimsusest.

Süsteemi võrdlusnäitajad

Kuna GPD Pocket 4 on eeltoodangu mudel, ei tee me oma GPD Pocket 4 ülevaates laiaulatuslikke võrdlusuuringuid, kuni meil on olemas lõplik tarbijamudel. Samuti tasub märkida, et GPD Duo oli samuti eeltoodangumudel. Meil on nende mõlema kohta täielikud võrdlusuuringud, kui lõplikud mudelid ilmuvad.

Cinebench R24

Cinebench testib ühe- ja mitmetuumalise protsessori jõudlust.

GPD Pocket 4 CINEBENCH 2024 võrdlusnäitajate võrdlus
GPD Pocket 4 CINEBENCH 2024 võrdlusnäitajate võrdlus

Ühe tuumaga jõudluse kohta saame peaaegu identsed tulemused, mida on hea näha. Mitme tuumaga jõudluse puhul näeme siiski veidi madalamat tulemust.

GeekBench 6

GeekBench testib ka protsessorite ühe- ja mitmetuumalist jõudlust. Pocket 4 ja Duo tulemused on üsna sarnased, mõlemad ületavad eelmise põlvkonna 8840U seadmeid.

GPD Pocket 4 GEEKBENCH 6 võrdlusnäitajate võrdlus
GPD Pocket 4 GEEKBENCH 6 võrdlusnäitajate võrdlus

GeekBench AI

Ja GeekBench AI testid, mis, nagu nimigi ütleb, testib protsessori AI jõudlust. Pocket 4 sai märgatavalt kõrgemad tulemused kui Duo. Korraldasime need testid uuesti ja saime taas sarnased tulemused, pidage meeles, et tegemist on tootmisjärgsete mudelitega.

GPD Pocket 4 GEEKBENCH AI võrdlusnäitajate võrdlemine
GPD Pocket 4 GEEKBENCH AI võrdlusnäitajate võrdlemine

3DMark

3DMark testib protsessori ja GPU üheskoos töötamise jõudlust. See on suurepärane võimalus näha üldist jõudlust mitte ainult mängude, vaid ka näiteks videotöötluse puhul.

GPD Pocket 4 3DMARK võrdlusnäitajate võrdlus
GPD Pocket 4 3DMARK võrdlusnäitajate võrdlus

Kolme võrdlustesti käigus saime Pocket 4 puhul häid tulemusi, mis on võrreldavad Duo’ga. Mõlema mudeli jõudlus on võrreldes eelmise põlvkonna 8840U-ga suurenenud.

Mängude võrdlusalused

Kuigi tegemist ei ole mänguseadmega, on see enam kui võimeline AAA-mängude käivitamiseks, ühendage lihtsalt kontroller ja olete valmis mängima. Kuna tegemist on eeltootmismudeliga, testime GPD Pocket 4 ülevaates ainult 1080P ja 720P 28W juures, et saaksime ligikaudse võrdluse. Märkusena võib öelda, et Duo võrdlusuuringud on tehtud eelmiste draiveriversioonidega ja 8840U selle aasta algusest, seega võivad draiveriversioonide jõudlusel olla mõningaid erinevusi.

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 puhul kasutame väga madalaid graafika seadeid. 1080P puhul näeme, et Pocket 4 on Duo mudeliga võrreldes väiksema jõudlusega, kuid 8840U mudelite puhul on see kena tõus. Kuid 720P juures näeme, et positsioonid on vahetatud ja jõudlus on suurem kui Duo puhul.

GPD Pocket 4 FORZA HORIZON 5 võrdlusnäitajate võrdlus
GPD Pocket 4 FORZA HORIZON 5 võrdlusnäitajate võrdlus

Shadow of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raider annab sõltuvalt graafikadraiverist alati erinevaid tulemusi. Kuid me näeme, et GPD Pocket 4 on parem nii 1080P kui ka 720P võrdlusuuringu tulemustes.

GPD Pocket 4 SHADOW OF THE TOMB RAIDER võrdlusnäitajate võrdlemine
GPD Pocket 4 SHADOW OF THE TOMB RAIDER võrdlusnäitajate võrdlemine

Võrdlusarvu kokkuvõte

Võttes arvesse, et nii Duo kui ka GPD Pocket 4 on tootmiseelsed mudelid, on võrdlustulemused üsna erinevad, mõlemal on nii võite kui ka kaotusi. Üldiselt on tulemused selle äriklassi sülearvuti puhul väga head, eriti kui võrrelda eelmise põlvkonna 8840U võrdlusuuringu tulemustega. Selleks ajaks, kui näeme lõplikke mudeleid ja draiverid on paranenud, peaksime nägema veelgi kõrgemaid ja stabiilsemaid tulemusi.

GPD G1 eGPU dokkimisjaama tugi

Kuigi GPD Pocket 4-l puudub OCuLink port, saate seda siiski kasutada koos GPD G1 eGPU dokkimisjaamaga USB 4 pordi kaudu.

GPD Pocket 4 koos GPD G1 eGPU dokkimisjaamaga
GPD Pocket 4 koos GPD G1 eGPU dokkimisjaamaga

AMD Radeon RX 7600M XT annab suure graafikaprotsessori võimenduse, mis on ideaalne mitte ainult mängimiseks, vaid ka nõudlikumateks meediaülesanneteks, nagu 3D tarkvara, videotöötlus ja renderdamine.

GPD Pocket 4 läbivaatamine Lõplikud mõtted

Aeg on kokku võtta meie mõtted selle GPD Pocket 4 läbivaatamise kohta. Meie seni GPD Pocket 4-ga veedetud aeg on olnud suurepärane. Kerge sülearvutite Pocket-seeria on juba aastaid olnud üks minu lemmikuid igapäevaseks tööks. See mahub väikesesse kotti ja seda saab hõlpsasti kaasas kanda, ilma et see oleks liiga raske või segaks. See on minu jaoks isiklikult peamine müügiargument.

Järgmine on jõudlus, GPD Pocket 3 oli veidi vananenud ja vajas hädasti uut mudelit, et seda ajakohastada. Neil olid madalama jõudlusega protsessoriga mudelid isegi veel paar kuud tagasi. Need on suurepärased igapäevaseks keskmiseks kasutamiseks, kuid kui tahtsid midagi, millel on rohkem kick, siis polnud sul õnne.

Video redigeerimine GPD Pocket 4 abil
Video redigeerimine GPD Pocket 4 abil

GPD Pocket 4 koos 8840U ja HX 370 protsessoritega on suurepärased uuendusvõimalused. Teame teiste GPD WIN 4, MAX 2 ja Mini mudelite põhjal, kui hästi 8840U töötab, ning see on suurepärane sülearvuti õpilastele. Ja kui soovite lisajõudu nõudlikuma tarkvara jaoks, siis on meil HX 370, mida oleme näinud selles artiklis.

GPD Pocket 4 on kummagi protsessoriga vinge mini sülearvuti, millel on suurem ekraan, suurem värskendussagedus ja rohkem modulaarseid porte. GPD Pocket 4 on kindlasti üks, mida tasub kaaluda oma järgmise mini sülearvutina!

Mängu mängimine GPD Pocket 4 kontrolleriga
Mängu mängimine GPD Pocket 4 kontrolleriga

Me ei jõua oodata lõplikku GPD Pocket 4 mudelit, et see tõesti läbi viia meie tavaliste võrdlusnäitajate ja uute moodulite kontrollimisega. Andke meile teada, kui soovite midagi konkreetset näha. Enne lõplikku ülevaadet järgmise aasta alguses on meil veel mõned eraldi videod mängude, tehisintellekti jne kohta, nii et hoidke silma peal.

Sellega on meie peamine GPD Pocket 4 läbivaatamine lõppenud. Järgmisena tahame võrrelda GPD Pocket 4 vs GPD Pocket 3, kui te mõtlete uuendamisele või ei ole kindel, millist mudelit osta.

GPD Pocket 4 vs GPD Pocket 3 füüsiline suurus ja kaal

GPD Pocket-seeria üks silmapaistvamaid omadusi on selle kompaktne ja kerge disain. GPD Pocket 3 on mõõtmetega 7,5 x 5,3 x 0,7 tolli (19,2 × 13,7 × 2 cm) ja kaalub vaid 720 g (1,6 naela). Tänu oma suurusele ja kaalule on see ideaalne kerge sülearvuti neile, kes peavad sageli reisima või töötama liikvel olles. See kompaktne sülearvuti on piisavalt väike, et mahtuda enamikku kottidesse ilma märkimisväärse mahu lisamiseta, mistõttu on see üks kõige mugavamaid sülearvuteid nii üliõpilastele kui ka tööstuses töötavatele professionaalidele.

GPD Pocket 4 vs GPD Pocket 3
GPD Pocket 4 vs GPD Pocket 3

GPD Pocket 4 on seevastu veidi suurem ja raskem, mõõtmetega 8,14 x 5,6 x 0,87 tolli (20,68 × 14,45 × 2,22 cm) ja kaalub 785 g. Lisasuuruse ja -kaaluga kaasnevad olulised eelised, näiteks täiustatud riistvara ja suurem ekraan. Sellele vaatamata on mõlemad seadmed endiselt suurepärased näited ultrakantavatest sülearvutitest, kusjuures Pocket 3 pakub paremat kaasaskantavust ja Pocket 4 tasakaalustavat tasakaalu kaasaskantavuse ja võimsuse vahel.

GPD Pocket 4 vs GPD Pocket 3 ekraanide võrdlus

Ekraan on üks valdkond, kus GPD Pocket 4 ja GPD Pocket 3 võrdlus toob esile olulise uuenduse. GPD Pocket 3-l on 8-tolline puutetundlik ekraan, mille resolutsioon on 1920×1200 ja värskendussagedus 60 Hz. See ekraan sobib igapäevaste ülesannete, näiteks dokumentide redigeerimise, veebi sirvimise ja meediatarbimise jaoks. Kuigi enamikule kasutajatele piisab sellest, puudub sellel siiski elujõulisus ja teravus, mida kaasaegsed kasutajad võivad oodata kõrgekvaliteedilistelt väikesemõõtmelistelt sülearvutitelt.

GPD Pocket 4 viib oma 8,8-tollise puuteekraaniga ekraanikogemuse uuele tasemele. Selle lahutusvõime on 2560×1600, värskendussagedus 144 Hz ja heledus 500 nitti. Suurem ekraan pakub rohkem ruumi multitegutsemiseks ja teravamat visuaalset kujutist meediatarbimiseks või esitlusteks. See nõuab aga pigem mahtuvuslikule kui aktiivsele pliiatsile, mis võib olla probleemiks kasutajatele, kes kavatsevad seda kasutada joonistamiseks või märkmete tegemiseks.

Üldiselt on Pocket 4 ekraan selles kategoorias selge võitja, mis teeb sellest suurepärase valiku neile, kes otsivad sülearvutit äriettekannete jaoks või üliõpilastele, kes vajavad oma projektide jaoks selgust.

Kiireid otsuseid: GPD Pocket 4 ja GPD Pocket 3 kaamerakvaliteet.

GPD Pocket 4 kaamerat on võrreldes GPD Pocket 3-ga märkimisväärselt täiustatud, muutes selle sobivamaks kaasaegseteks videokonverentsideks ja sisu loomiseks. Pocket 3 on varustatud 1600×1200 resolutsiooniga kaameraga, millel on 2 miljonit pikslit ja mis pakub põhifunktsioone selliste ülesannete jaoks nagu videokõned või kiirkokkuvõtted. Kuigi see on kasutuskõlblik, puuduvad sellel täiustatud funktsioonid, mis on tänapäeval seadmetes standardiks muutumas.

Ülaltoodud fotod on tehtud Windows Camera rakendusega vaikimisi seadistustes. Pildid on sellisel kujul, nagu need salvestati ja mida ei ole muudetud.

Võrdluseks on Pocket 4 varustatud 2592×1944 eraldusvõimega kaameraga, mis pakub tänu paremale pikslite arvule teravamat ja detailsemat pilti. Lisaks on kasutusel automaatne kadreerimine ja süsteemi video heleduse reguleerimine, mis parandab selle jõudlust dünaamilistes valgustingimustes või kõne ajal liikudes. Need uuendused muudavad Pocket 4 mitmekülgsemaks valikuks spetsialistidele ja üliõpilastele, kes kasutavad virtuaalsete koosolekute, esitluste või veebikursuste jaoks kvaliteetset videot.

2-in-1 disain: Kohandatavus oma parimal kujul

Mõlemal mudelil on mitmekülgne 2-in-1 disain, mis võimaldab seadmetel sujuvalt vahetada sülearvuti- ja tahvelarvutirežiimi. Mõlemad ekraanid on pööratavad 180 kraadi, mis võimaldab kasutajatel sisu teistele esitleda või seda tahvelarvutina kasutamiseks lamedaks voltida. Selline kohanemisvõime teeb sellest suurepärase valiku sülearvutiks üliõpilastele, kes peavad vahetama märkmete tegemise ja uurimistööde tegemise vahel, või sülearvutiks äritöötajatele, kes peavad sageli esitlusi.

GPD Pocket 4 säilitab selle armastatud funktsiooni, parandades samal ajal üldist kogemust. Suurem ekraan täiustab tahvelarvutirežiimi, pakkudes rohkem ruumi suhtlemiseks, olgu siis tegemist ideede visandamise või projektidega seotud koostööga. Ka hingemehhanism on tugevam, tagades sujuva ülemineku režiimide vahel. See 2-in-1-funktsionaalsus on GPD Pocket-seeria tunnusjoon, mis teeb need seadmed kergete sülearvutite seas silmapaistvaks valikuks.

GPD Pocket 4 vs GPD Pocket 3 jõudluse võrdlus

Kui võrrelda GPD Pocket 4 ja GPD Pocket 3 vahel, on jõudlus peamine erinevus. Viimane mudel GPD Pocket 3 on varustatud Intel Pentium 7505 protsessoriga, mis sobib igapäevaste põhitööde, näiteks tekstitöötluse ja veebi sirvimise jaoks. Kuigi tavakasutajate jaoks on see piisav, võib see raskusi tekitada nõudlike rakenduste puhul, mistõttu on see vähem ideaalne ülikandvaid sülearvuteid otsivatele võimekatele kasutajatele.

GPD Pocket 4 vs GPD Pocket 3 PASSMARK BENCHMARK Võrdlus
GPD Pocket 4 vs GPD Pocket 3 PASSMARK BENCHMARK Võrdlus

Seevastu Pocket 4 tutvustab AMD Ryzeni protsessoreid, sealhulgas Ryzen 7 8840U ja Ryzen 9 AI HX 370. Need protsessorid pakuvad märkimisväärset jõudluse paranemist, kusjuures Ryzen 9 on 12 tuuma ja 24 niiti, mis teeb sellest võimsa jõujaama multitaskinguks ja nõudlikeks töökoormusteks. Sellised võrdlusuuringud nagu Cinebench ja Geekbench näitavad, et GPD Pocket 4 ületab Pocket 3 nii ühe- kui ka mitmetuumalistes testides tunduvalt. Kõigile, kes vajavad suurt jõudlust väikesemõõtmelises sülearvutis, on Pocket 4 selge valik.

GPD Pocket 4 vs GPD Pocket 3 CINEBENCH BENCHMARK Võrdlus
GPD Pocket 4 vs GPD Pocket 3 CINEBENCH BENCHMARK Võrdlus

Tehisintellekti võimalused: Tulevikku astudes

Tehisintellekti töötlemine on tänapäeva sülearvutites üha olulisem ning GPD Pocket 4 ja GPD Pocket 3 võrdlus näitab olulisi edusamme. GPD Pocket 3 tugineb põhilisele integreeritud töötlusele, mis on piisav üldiseks kasutamiseks, kuid millel puuduvad spetsiaalsed AI-funktsioonid.

GPD Pocket 4 määratleb uuesti tehisintellekti võimekuse ultrakantavates seadmetes oma märkimisväärse 80 TOPS (Triljon operatsiooni sekundis) tehisintellekti arvutusvõimsusega, mis ületab märkimisväärselt konkurente, nagu Qualcomm Snapdragon X Elite 45 TOPS-iga ja Apple M4 38 TOPS-iga.

Videotöötlus GPD Pocket 4 seadmel
Videotöötlus GPD Pocket 4 seadmel

Kompaktne sülearvuti Pocket 4 on varustatud AMD Ryzen AI 9 HX 370 protsessoriga, millel on integreeritud XDNA 2 tehnoloogia, mis toetab täiustatud masinõpet, reaalajas andmeanalüüsi ja intelligentset automatiseerimist. Peamised funktsioonid hõlmavad suuremat tootlikkust tehisintellekti kiirendatud töövoogude kaudu, suurte tehisintellekti mudelite toetust kuni 16 GB GPU-le eraldatud mäluga, ühilduvust tipptasemel tehisintellekti rakenduste ja arendusvahenditega ning võimalust tehisintellekti töötlemiseks seadmes, mis vähendab sõltuvust pilveteenustest.

Koos lisavarustusena pakutava dokkimisjaama GPD G1 eGPU lisaseadmega ulatub Pocket 4 tehisintellekti kogutõhusus muljetavaldava 108 TOPS-ini, mis suurendab veelgi selle võimekust nõudlike tehisintellektiülesannete täitmisel. GPD G1 lisaseadme lisavõimsus suurendab oluliselt töötlemisvõimsust, asetades Pocket 4 oma klassi liidriks tehisintellektipõhiste rakenduste puhul.

GPD Pocket 4 vs GPD Pocket 3 graafiline jõudlus

Graafika jõudlus on veel üks valdkond, kus Pocket 4 ületab GPD Pocket 3. Pocket 3 integreeritud Inteli graafika on piisav igapäevaste ülesannete täitmiseks, kuid jääb alla mängude või meediatöötluse puhul. Seevastu Pocket 4 pakub Radeon 780M või 890M graafikaprotsessorit, mis suurendab oluliselt graafilist võimekust.

GPD Pocket 4 vs GPD Pocket 3 3DMARK TIME SPY BENCHMARK Võrdlus
GPD Pocket 4 vs GPD Pocket 3 3DMARK TIME SPY BENCHMARK Võrdlus

Kasutajate jaoks, kes vajavad veelgi suuremat võimsust, ühildub GPD Pocket 4 USB 4 pordi kaudu GPD G1 eGPU dokkimisjaamaga. Selline ühendamine võimaldab seadmel töötada AAA-mängude ja ressursimahukate ülesannetega, nagu 3D-renderdamine või videotöötlus, muutes selle nii professionaalseks kui ka isiklikuks kasutuseks mõeldud ultrakantavate sülearvutite seas tõeliseks konkurendiks.

GPD Pocket 4 suudab käivitada uusimaid mänge
GPD Pocket 4 suudab käivitada uusimaid mänge

GPD Pocket 4 vs GPD Pocket 3 tehnilised näitajad

GPD POCKET 3GPD POCKET 4
CPUPentium® Gold 7505
Core™ i7-1195G7
Pentium® Silver N6000
Ryzen 7 8840U
Ryzen AI 9 HX 365
Ryzen AI 9 HX 370
GPU(Pentium® Gold 7505) UHD graafika
(Core™ i7-1195G7) Iris® Xe graafika
(Pentium® Silver N6000) UHD graafika
(8840U) AMD Radeon 780M
(HX 365) AMD Radeon 880M
(HX 370) AMD Radeon 890M
RAM(Pentium® Silver N6000) 8 GB
(Core™ i7-1195G7) 16 GB
(Pentium® Gold 7505) 16 GB
16GB, 32GB, 64GB LPDDR5X 7500 MT/s
LAOSTAMINE(Pentium® Gold 7505) 512GB
(Core™ i7-1195G7) 1TB
(Pentium® Silver N6000) 512GB
NVMe PCI-E Gen 3.0
1TB, 2TB, 4TB NVMe PCI-E Gen 4.0
SIDEWi-Fi 6
Bluetooth 5
2,5Gbps Ethernet
Wi-Fi 6E
Bluetooth 5.3
2,5 Gbps Ethernet
DISPLAY8″, 1920×1200, 60 Hz, 284 PPI8,8″, 2560×1600, 144 Hz, 343 PPI, 500 nitti
SISSE- JA VÄLJALÜLITUS(Core™ i7-1195G7) 1x Thunderbolt 4 USB Type-C
(Pentium® Gold 7505) 1x Thunderbolt 4 USB Type-C
(Pentium® Silver N6000) 1x USB Type-C 3.2 Gen 2
1x USB 4.0 Type-C,
1x USB Type-C
1x USB Type-A 2.0
1x USB Type-A 3.2 Gen 2
BATTERI38.5Wh Li-po44.8Wh Li-po
OSTAHERESIIN

GPD Pocket 4 ja GPD Pocket 3 peamised eelised

GPD Pocket 4 ja ja GPD Pocket 3
GPD Pocket 4 ja ja GPD Pocket 3

Meie GPD Pocket 3 (7505) ülevaadet saate lugeda siit. Pocket 3 paistab silma kui taskukohane, kerge sülearvuti, millel on suurepärane kaasaskantavus ja piisav võimsus põhiülesannete täitmiseks. Pocket 4 on aga selge võitja kasutajate jaoks, kes vajavad suuremat jõudlust, paremaid ekraane ja tulevikuvõimalusi. Selle edusammud tehisintellekti töötlemise, mooduliportide ja graafikavõimaluste osas teevad sellest parema valiku võimekatele kasutajatele ja professionaalidele, kes otsivad ülimat väikesemõõtmelist sülearvutit.

Kust osta GPD Pocket 3 ja GPD Pocket 4?

Lisateavet ja GPD Pocket 3 saate osta siit ja GPD Pocket 4 siit. Kõigile GPD seadmetele annab DROIX kaks aastat garantiid.

Kokkuvõte: Teie kord otsustada

GPD Pocket 4 vs GPD Pocket 3 arutelu sõltub lõppkokkuvõttes teie vajadustest. Kui te peate esmatähtsaks äärmist kaasaskantavust ja taskukohasust, on GPD Pocket 3 endiselt suurepärane valik. Kui aga vajate suuremat võimsust, teravamat ekraani ja täiustatud funktsioone, on GPD Pocket 4 väärt investeering. Andke meile kommentaarides teada, milline mudel teile kõige paremini sobib ja kuidas te seda kasutada kavatsete – kas sülearvutina õpilastele, äritegevuseks või hoopis millekski muuks!

Email

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.