Chat with us, powered by LiveChat

Parimad käeshoitavad retro-konsoolid koos videoga

Best Handheld Retro Consoles
Best Handheld Retro Consoles

Parim pihuarvuti retrokonsool

1. Retroid Pocket 2 Plus

Retroid Pocket 2 oli üsna populaarne käeshoitav retrokonsool selle aja kohta, mil see välja anti. Retroid Pocket 2 Plus on selle mudeli iteratsioon, mis pakub paremat jõudlust kõigis valdkondades. Meie arvates on see üks parimaid käeshoitavaid retrokonsoole, mis praegu turul on.

Retroid Pocket 2 Plus on varustatud täiustatud SoC-ga, Unisoc Tiger T310 SoC-ga, mis toob kaasa mitmeid jõudluse parandusi, mis võimaldavad mugavalt mängida veelgi suuremat hulka retromänge. Kaasa arvatud need platvormid, mida oli varem liiga raske jäljendada.

Lisaks paranenud jõudlusele on Retroid Pocket 2 Plus’il ka täiustatud nupud, millel on suurem liikumisruum, mis tagab mugavama kasutuskogemuse.

Et rohkem teada saada Retroid Pocket 2 Plus’i kohta, soovitame teil tutvuda meie Retroid Pocket 2 Plus’i ülevaatega!

Mis meile meeldib!

  • Emuleerib kiiremini
  • Rohkem sisseehitatud hoiuruumi
  • WiFi 5G toetab
  • Uus kiirem protsessor

Mis meile ei meeldi…

  • Kõikide seadistamine võtab aega
  • Ei ole kasutajasõbralik algajatele

2. Miyoo Mini

Miyoo Mini on suhteline uustulnukas retro-konsoolide seas. Mis kohe silma torkab, on see, et see on väga taskukohane, mõõtmetega 2,55 x 3,68 x 0,70 tolli (6,5 x 9,35 x 1,8 cm) ja kaaluga 110 grammi.

Miyoo Mini toiteallikaks on ARM Cortex-A7 kahetuumaline protsessor sagedusega kuni 1,2 GHz. Mälu on 128 MB, mis on piisav operatsioonisüsteemi ja selle poolt toetatavate konsooliemulaatorite jaoks. Hämmastav ekraan on 2,8-tolline IPS-ekraan 640×480 resolutsiooniga, mis sobib ideaalselt retro-mängude mängimiseks!

Vaikimisi operatsioonisüsteem töötab piisavalt hästi, kuid PlayStationi emulatsiooniga on veidi raskusi. Onion OS CFW (Custom Firmware) on aga suurepärane asendaja ja võimaldab PlayStationi emulatsiooni täiskiirusel. Ja hind on umbes vähem kui pool teiste pihuarvutite hinnast, see on tõeline soodne ja väga kaasaskantav!

Miyoo Mini kohta saate rohkem teada, lugege meie täielikku Miyoo Mini ülevaadet või ostke Miyoo Mini siit.

Mis meile meeldib!

  • Ideaalne igapäevaseks pendeldamiseks
  • Madal hind
  • 640×480 2,8-tolline ekraan näeb hämmastav välja.
  • Lihtne kasutada operatsioonisüsteemi
  • Lihtne akut vahetada

Mis meile ei meeldi…

  • Vaja paigaldada CFW, et saada pihuarvutist parim võimalik kasutusotstarve.

3. RG552

Neljanda põlvkonna retro-konsoolide juhtmudel on ANBERNIC RG552. Viimane valik paljude populaarsete pihuarvutite tootjalt ANBERNIC.

RG552 on uue põlvkonna pihuarvuti, millel on võimsamad tehnilised näitajad kui selle 351-seeria eelkäijatel. Rockchip RK3399 System-on-a-Chipi abil. Sellel SoC-l on kuuetuumaline protsessor, mille maksimaalne sagedus on 1,80 GHz, ning 4 GB LPDDR4 RAM-i (see on neli korda rohkem RAM-i kui 351-seeria mudelil).

See jõudluse tõus võimaldab RG552-l käsitleda paljusid platvorme, mida eelmine põlvkond ei suutnud (Sega Saturn, Sega Dreamcast, DS jne.), ning saada paremini hakkama ka platvormidega, mis olid nõrgemad (N64, PSP jne.).

RG552 tõeline tipphetk on selle suur ekraan. Suurus on umbes 5,36 tolli ja resolutsioon 1920 x 1152 (kuid ebatavaline). See ekraan on puutetundlik. Ja 5:3 kuvasuhe ei sobi ideaalselt ei laiekraani (16:9) ega standard (4:3/3:2) mängudele, vaid leiab nende kahe vahel korraliku kompromissi.

Muud eelmise põlvkonna põhitõed on samuti alles, näiteks kaks microSD-kaarti. Oluline erinevus on aga sisemise eMMC-mälu lisamine. Eellaaditud Android 7 paigaldusega. See on õige, RG552 töötab Androidiga!

EmulationStationi fännid ei pea siiski muretsema, sest alternatiivseid operatsioonisüsteeme on endiselt võimalik hõlpsasti käivitada (võib-olla olete isegi huvitatud mõne RG552 Custom Firmware’i proovimisest!).

Pikalt igatsetud funktsioonid on samuti tagasi, lisades mini-HDMI-porti seadme katusel.

Lisateavet RG552 kohta ja selle kohta, mida see pakub, saate meie RG552 ülevaatest.

Mis meile meeldib!

  • Kvaliteetne, suure eraldusvõimega ekraan.
  • Käitab nii Androidil kui ka Linuxil põhinevaid operatsioonisüsteeme
  • HDMI port naaseb!
  • Kuvasuhe 5:3 on hea keskpunkt 16:9, 4:3 ja 3:2 vahel.
  • Mugavad nupud.

Mis meile ei meeldi…

  • Hinna ja jõudluse suhe ei ole kõige parem.
  • Ergonoomika hakkab suurema suuruse juures takerduma
  • GBA emulatsioon ei ole enam pikslitäpne (4:3 ekraaniga kaasnev kompromiss).

4. RG351MP

ANBERNICi RG351MP on meie retro-konsoolide nimekirja esimesel kohal. Olles uusim sissekanne pikaaegses seadmerivis ja loogiline lõpp kolmanda põlvkonna pihuarvutitele.

RG351MP keskne osa ei ole mitte üks üksik aspekt, vaid pigem on selles sisalduvad paljud aspektid. Sellel on RG351V 4:3, 640x480p IPS-ekraan koos RG351M metallkattega. Samuti on säilinud RG351V kaks microSD-pesa, mis lihtsustab püsivara ja mängude eraldi haldamist.

Paljude jaoks oli see “see” pihuarvuti, mida nad kolmanda põlvkonna puhul ootasid. Ja kui te kaalute oma esimese käeshoitava retrokonsooli ostmist, oleks raske leida midagi paremat kui RG351MP, mis on praegu turul.

Ainus punkt, mida meil on RG351MP puhul tõeliselt dokki panna, on sisseehitatud Wi-Fi puudumine. See tähendab, et võrguga seotud ülesannete täitmiseks on vaja välist dongle’i.

RG351MP jõudluse aspektist – RG351MP kasutab RK3326 SoC-d (System-on-a-Chip), millel on 1 GB RAM-i. See võimaldab süsteemil peaaegu täiusliku jõudlusega töödelda enamikku Playstation 1 mänge, aga ka kõiki vanemaid mänge. Kui aga PS1-st (st N64 ja PSP) kaugemale minna, hakkab see muutuma “mängude kaupa” kogemuseks. Mõni neist töötab suurepäraselt, mõni mitte nii väga.

Mis meile meeldib!

  • ANBERNICi kvaliteedikontroll on täielikult välja toodud. Nuppudega, mis on just sobivalt priske, ja puhta viimistlusega retro-käepidemega.
  • Kaks microSD-kaardipesa muudavad mängude ja operatsioonisüsteemi haldamise lihtsaks.
  • 480p, 4:3 ekraan pakub venivaba visuaalset kujutist suurel hulgal platvormidel.

Mis meile ei meeldi…

  • Sisemise wifi puudumine on jama…
  • Tegelik jõudluse paranemine võrreldes eelmiste mudelitega puudub.
  • GBA emulatsioon ei ole enam pikslitäpne (4:3 ekraaniga kaasnev kompromiss).

Lisateavet selle hämmastava pihuarvuti kohta leiate meie RG351MP ülevaatest. RG351MP saate osta ka DroiXist juba täna!


5. Retroid Pocket 2

Retroid Pocket 2 võtab meie nimekirjas teise koha. Käeshoitava retrokonsoolina on see kindlasti üks parimaid, mida praegu turul leida saab. Sellel on siiski omad hoiatused, millest tuleks olla teadlik.

Alustame siiski positiivsetest külgedest! Retroid Pocket 2 on üks vähestest “kolmanda põlvkonna” pihuarvutitest, millel töötab Linuxil põhineva distributsiooni asemel Android. Täpsemalt öeldes töötab see Android 6 varuoperatsioonisüsteemiga, kuid ametlik uuendus Android 8.1-le on olemas.

Androidi kasutamine tähendab, et Retroid Pocket 2-l on kohene juurdepääs paljudele platvormidele sobivatele, täisfunktsionaalsetele emulaatoritele. Nii et peale (seaduslikult hangitud) mängude algse hankimise ei ole palju seadistamist.

Ainus asi, mis meile aga kõige rohkem ei meeldi, on nupud. Kõik Retroid Pocket 2-l olevad nupud on digitaalsed. See tähendab, et nad on kõik väga “klõpsatavad”. Kas teate, et kui te vajutate enamikul mängukontrolleritel nuppu, siis on väike vahemaa, mida nupp peab tegelikult vajutama, enne kui sisend registreeritakse? See kaugus on Retroid Pocket 2 puhul peaaegu kohene.

See on aga lõppkokkuvõttes eelistuste küsimus. Teisest küljest võimaldavad digitaalsed nupud kiiresti ja kindlalt käsklusi sisestada, mis on oluline kiiremate arcade- ja konsoolimängude puhul.

Erinevalt teistest oma “põlvkonna” pihuarvutitest ei kasuta Retroid Pocket 2 RockChip SoC-i. Pigem kasutab see neljatuumaline Cortex-A7 SoC. Tulemused on siiski väga sarnased, ilma tõelise märkimisväärse erinevuseta (üks või kaks kaadrit siin ja seal).

Retroid OS?

Kõik Retroid Pocket 2 seadmed on varustatud ka ainulaadse “Retroid OS” operatsioonisüsteemiga, mis töötab samaaegselt tavalise Androidi paigaldusega. Retroid OS on täiustatud operatsioonisüsteem, mis on mõeldud ainult mängude mängimiseks, lisaks sellele, et sellel on veel üks või kaks muud kasulikku funktsiooni.

Kuigi see on kasulik neile, kellel ei ole aega/koormust emulaatorite kogumi loomiseks, eelistame Retroid Pocket 2 mängimisel siiski tavalist Androidi installimist.

RETROID Pocket 2 SNES Colour - esiplaaniline nurgavaade
Retroid Pocket 2 “Aged/Yellowed Plastic” Ameerika SNESi värvuses.

Mis meile meeldib!

  • Android pakub juurdepääsu paljudele küpsetele emulaatoritele ja muudele lahedatele rakendustele, mida teistes seadmetes ei ole võimalik kasutada.
  • Mikro-HDMI-port võimaldab mängida suurematel ekraanidel.
  • Palju lahedaid ja lõbusaid värve, mille hulgast valida.

Mis meile ei meeldi…

  • Digitaalsed nupud on meie maitse jaoks veidi klõpsatavad.
  • Androidi kasutajaliides võib olla veidi aeglane.
  • Kasutab eMMC sisemälu, seega on püsivara (kohandatud või mitte) veidi keerulisem paigaldada.

Lisateavet Retroid Pocket 2 kohta leiate meie Retroid Pocket 2 ülevaatest ja ärge unustage, et saate Retroid Pocket 2 osta DroiXist!


6. RG351V

Nimekirja kolmandal kohal on veel üks ANBERNICi pihuarvuti – see on ANBERNIC RG351V, mis on pärast RG351MP kõige uuem pihuarvuti retrokonsool.

“V” RG351V-s tähistab ühte asja. Kas te oskate arvata, millel see põhineb, vaadates seadet ennast?

Kui arvasite “vertikaalne”, siis olete õigesti! ANBERNIC RG351V on järjekordne ANBERNICi katse toota vertikaalselt orienteeritud disainiga pihuarvuti.

See tähendab ka seda, et ekraan ei toeta enam algset 3:2 suhet. Selle asemel on ekraan uuendatud 4:3 640x40p ekraanile. See sobib ideaalselt enamiku retrokonsoolide emuleerimiseks, kuna paljud neist olid algselt 4:3 kuvasuhtega.

RG351V tähistab ka tagasipöördumist vormi, mis hõlmab kahe microSD-kaardi paigutuse tagasipöördumist. Teeme oma püsivara ja mängude haldamise lihtsamaks kui kunagi varem.

RG351V on varustatud sama SoC-ga nagu teised kolmanda põlvkonna pihuarvutid, seega sobib see kõige paremini Playstation 1 ja varasemate mängude mängimiseks. Käputäis N64 ja PSP mänge on samuti mängitavad.

Teise analoogkepi puudumine on mõnevõrra kahjulik, kuid väga, väga vähestel mängudel (mida süsteem suudab emuleerida) oli isegi emakeelne ühilduvus teise analoogkepiga. Nii et me võime selle väljajätmise üle vaadata.

Mis meile meeldib!

  • Veidi kõrgem käeasend muudab selle veidi mugavamaks suuremate käte jaoks.
  • 4:3 ekraan on tõesti terav ja selge.
  • ANBERNICu iseloomulik ehituskvaliteet jääb püsima, sest nupud, põrkerauad ja päästikud on hea tunnetusega.

Mis meile ei meeldi…

  • Ainult üks kõlar, mida teie käsi katab.
  • Teine analoogpulk puudub.

Selle vertikaalse käeshoitava retrokonsooliga lähemalt tutvumiseks vaadake meie ülevaadet RG351V. Samuti saate RG351V osta DroiXist juba täna!


7. Gameforce Chi

GameForce Chi võtab meie retro-konsoolide nimekirjas neljanda koha. See on ka ehk meie kõige visuaalselt eristuvam seade selles nimekirjas.

Esteetiliselt on Gameforce Chi julge, kasutades heledaid, mati värve (käesoleva artikli kirjutamise ajal on saadaval oranž, roheline ja “Tan” värv). Seadme kuju meenutab tahtlikult ka populaarset Game Boy Advance’i pihuarvutit, mille siluett on mõnevõrra ovaalne.

Mis Gameforce’il puudub peensusteni, seda korvab ta aga praktilisuse ja käetundlikkuse poolest. Seadme ebatavaline kuju muudab kogu seadme käes üllatavalt ergonoomiliseks, võimaldades mugavamaid mängusessioone.

Kõikide muude aspektide puhul on GameForce Chi üldiselt lihtsalt kindel valik. Nupud tunduvad korralikult, ekraan (4:3 suhe ja 640x480p) on korraliku kvaliteediga. Ka kõlarid on hea kvaliteediga.

Ainus asi, mille pärast me peame seda koputama, on helitugevusratta ja L3/R3-nuppude puudumine. Nii et snap helitugevuse reguleerimine ei ole nii intuitiivne.

Mis meile meeldib!

  • Ainulaadne, ergonoomiline disain koos erksate, pilkupüüdvate värvidega.
  • Kvaliteetne 4:3 IPS-ekraan.
  • Taustavalgustusega nupud on kasulikud pimedas mängimiseks.

Mis meile ei meeldi…

  • Puuduvad spetsiaalsed helitugevusrattad/rokkurid.
  • Matt viimistlus tundub veidi krobeline.
  • Ei ole L3/R3 nuppe!

Vaadake meie ülevaadet, et rohkem teada saada GameForce Chi kohta. Võite osta GameForce Chi ka täna DroiXist!


Auväärsed nimetused

Selles jaotises vaatame üle mõned vanemad pihuarvutid, mis ei ole veel piisavalt hiljutised, et neid parimaks nimetada, kuid mis on siiski väärt, et neid osta, kui neid on olemas.

RG351M

RG351M on meie retro-konsoolide nimekirja viies ja viimane kirje. Olles ANBERNICi kolmanda põlvkonna pihuarvutite teine liige.

See oli algselt mõeldud algse RG351P uuendamiseks. Umbes nagu RG350M oli RG350 eelmisele põlvkonnale.

Kuid erinevalt eelmisest põlvkonnast on RG351M ostetud ainult väike käputäis täiustusi. Need on metallkesta kasutuselevõtt ja funktsionaalse sisemise Wi-Fi kiibi olemasolu.

Vaatamata vähendatud kogusele parandusi siiski, RG351M ikka tegi suurepärase sissepääsu maailma pihuarvuti retro konsoolid tänu see on lihtne kasutada ja taskukohane hind-punkt

Erinevalt selle põlvkonna viimastest mudelitest on RG351M-l 3:2 ekraan (480x320p) ja ainult üks microSD-kaardi pesa. See tähendab, et operatsioonisüsteem ja mängud on samal microSD-kaardil, kuid ka eraldi partitsioonidel.

Nagu RG351MP ja RG351V, töötab ka RG351M sama RockChip RK3326 SoC, mistõttu on oodata sama jõudlust mängudes. 3:2 kuvasuhe sobib paremini Game Boy Advance’i mängudele, kuid selle tulemuseks on kas mustad ribad või venitatud visuaalid kõikidel muudel mängudel.

Mis meile meeldib!

  • Metallist kest toetab üldist tugevat “premium” tunnet.
  • Funktsionaalne sisseehitatud Wi-Fi!
  • Palju lahedaid ja lõbusaid värve, mille hulgast valida.

Mis meile ei meeldi…

  • Kui teil on juba RG351P, ei ole palju põhjust seda uuendada.
  • D-pad võib olla mõnevõrra jäik, kuni see on “sisse harjunud”.
  • 3:2 resolutsioon tähendab, et enamik mänge peavad kas venitama või kannatavad mustade ribade all.

Vaadake meie RG351M ülevaadet, et rohkem teada saada, või vaadake DroiX-i, kust saate RG351M-i kohe osta!


Round-Up

MudelProtsessorNäitaOperatsioonisüsteemOstu link
Retroid Pocket 2 PlusUnisoc Tiger T310; neljatuumaline @ 1,8GHz640x480p; 4:3; 3,5″Android 9.0Osta nüüd
MIYOO MINIARM Cortex-A7 kahetuumaline 1,2 GHz protsessor640x480p; 4:3; 2.8″Kohandatud (Linux-põhine)Osta nüüd
ANBERNIC RG552RockChip RK3399; Hexa-core @ 1.8GHz 1920x1152p; 5:3; 5.36″Android 7.1 + muu (Linux-põhine)Osta nüüd
ANBERNIC RG351MPRockChip RK3326; neljatuumaline @ 1,5 GHz640x480p; 4:3; 3,5″EmuELEC (kohandatud)Osta nüüd
Gameforce Chi RockChip RK3326; neljatuumaline @ 1,5 GHz 640x480p; 4:3; 3.45″EmuELEC (ametlik)Osta nüüd
Retroid Pocket 2 Cortex-A7; neljatuumaline @ 1,5 GHz 640x480p; 4:3; 3,5″ Android 6.0 + RetroidOSOsta nüüd
ANBERNIC RG351V RockChip RK3326; neljatuumaline @ 1,5 GHz 640x480p; 4:3; 3,5″ EmuELEC (kohandatud) Osta nüüd
ANBERNIC RG351M RockChip RK3326; neljatuumaline @ 1,5 GHz 480×320; 3:2; 3.5″ EmuELEC (kohandatud) Osta nüüd
Parim käeshoitav retrokonsool – tabel

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.