Parimad pihuarvuti Retro emulaatorid aastal 2022
Nostalgia on võimas asi. Mingil hetkel mõtlevad peaaegu kõik endamisi: “Ma tahaksin proovida seda, mida ma kunagi ammu tegin.” Nende jaoks, kes kasvasid üles mängijatena ja leiavad end tahtvat mängida oma lapsepõlve mänge, ei ole praktilisemat võimalust kui retrohirmutite emulaatorid .
Mis on retro pihuarvuti emulaator?
See on hea küsimus! Süveneme sellesse veidi…
Kogu mängude ajaloo vältel oli (kuni viimase ajani) tööstuse silmapaistev osa keskendunud “pihuarvutimängude” ideele. Kui soovid rohkem ülevaadet pihuarvutitest, võid vaadata meie artiklit mängukonsoolide ajaloo kohta.
Ülaltoodud artikli kokkuvõtteks võib aga öelda, et pihuarvutid olid väikesed elektroonikaseadmed, mis võimaldasid nautida olulisi mänguelamusi ka liikvel olles.
Tehnoloogia arenedes hakkas kõike hõlmav platvorm, mida tuntakse kui “mobiiltelefoni”, tungima mitmete vidinate ja vidinate territooriumile. Asendab tavakasutajate soovi kaamerate, MP3-mängijate ja muude seadmete järele.
T eekondlik tehnoloogiline singulaarsus jõuab lõpuks ka mängude valdkonda. Kuna mobiilimängud kõrvaldavad funktsionaalselt selle segmendi ja vastutavad umbes 51% hasartmängutööstuse tuludest.
Retrohirmutite emulaatorite tulek
Retrohirmutite emulaatorite idee kasvas koos emulatsiooni kui meediumi populaarsusega. Kuigi on raske täpselt öelda, millal nende populaarsus tegelikult plahvatuslikult kasvas, väidavad enamik, et see toimus mingil hetkel 2019. aastal, kui ANBERNICi retro-käsiemulaator RG350 turule tuli.
See seade oli võimeline mängima mänge erinevatelt platvormidelt. NES, MAME (arcade) ja isegi Playstation 1 mängud väga väikeste raskustega.
Tänu kõrgele ehituskvaliteedile, taskukohasele hinnale, (suhtelisele) kasutusmugavusele ja üllatavalt arvestatavale võimsusele hakkas retro-emulaatorite stseen tõeliselt õitsema.
S eetõttu on turule jõudnud palju uusi seadmeid. Ja nagu igal turul, on ka siin mõned seadmed head ja mõned mitte nii head. Nii et meie DroiXis oleme kokku pannud väikese nimekirja meie arvates parimatest retro-emulaatoritest, mis täna turul saadaval on.
Parimad Retro pihuarvuti emulaatorid 2022
Parim Retro pihuarvuti emulaator – Retroid Pocket 3
Retroid Pocket 3 esindab suurt jõudlust võrreldes hinnaga ja väärib õigustatult meie häält parima retro-emulaatori kategoorias.
Vaatamata sellele, et protsessor on sama, mis eelmises Retroid Pocket 2+ mudelis, on mitmeid täiustusi. Nende hulka kuulub suurem 4,7-tolline 16:9 puuteekraan, mille resolutsioon on 750×1334. Sellel on 2 GB asemel 3 GB RAM ja Android 11 asemel Android 9. Muudatused on kõik head ja see suudab ikka veel Pocket 2 Plusiga võrreldes veidi suurendada jõudlust.
Disain on väga mugav kasutada pikemateks mängusessioonideks. Kuid me leidsime, et SELECT ja START nuppude paigutus on väga kummaline. Need on retrohoidiku emulaatori ülaosas, nii et peate kätt liigutama, et vajutada mõnda nuppu.
Mängude lisamise ja käivitamise frontend on hõlpsasti kasutatav ja töötab väga hästi, pakkudes tuge kümnetele konsoolidele. Samuti on olemas liugmenüü, mis võimaldab kiiret juurdepääsu sageli kasutatavatele seadistustele ning nuppude ja ekraani vajutuste kaardistamist.
Meie põhjalikku Retroid Pocket 3 ülevaadet saate lugeda siit.
Mis meile meeldib!
- Suurem 4,7-tolline ekraan
- Android 11
- 3GB RAM
- Lihtsalt kasutatav frontend
- Sisseehitatud ekraani kaardistamine
Mis meile ei meeldi!
- Halva asukohaga SELECT & START nupud
Parim pihuarvuti emulaator – GPD XP+
GPD XP Plus on parim pihuarvuti emulaator, kui soovite suurimat jõudlust. See saavutas mugava esimese koha meie 2022. aasta parimas Android-käsiarvuti mängukonsoolis ning paistis silma kõigis süsteemi- ja emulatsioonivõrdlusuuringutes.
Tänu MediaTek Dimensity 1200 protsessorile ja ARM Mali-G77 MP9 GPU-le sobib GPD XP Plus suurepäraselt nii Androidi mängimiseks kui ka retroemulatsiooniks. Seadmes on 6 GB RAM ja 128 GB UFS-mälu koos micro SD-kaardipesaga ning 4G LTE sim-kaart mobiilse andmeside jaoks.
Kui soovid kõrgema taseme retroemulaatori jõudlust, näiteks stabiilset PSP-d ja uuemaid konsoole ja pihuarvuteid, siis GPD XP+ on parim pihuarvuti emulaator, mida valida. Saate nautida mõningaid mänge PlayStation 2-s AetherSX2 ning Dolphin ja Citra retroemulaatoritega.
Meie põhjalikku GPD XP+ ülevaadet saate lugeda siit.
Mis meile meeldib!
- Väga suure jõudlusega Dimensity 1200 protsessor
- 6 GB RAM
- Suur ülisuur 6,81-tolline ekraan
- Suurepärane Androidi mängimiseks ja emuleerimiseks
Mis meile ei meeldi!
- Mõneti mõttetu modulaarne kontrolleri disain
Parim emulatsiooniks sobiv pihuarvuti – Anbernic RG353V
RG353V ja RG353VS on Anberniku kaks uusimat emuleeritavat pihuarvuti mudelit. V mudel on nii Android 11 kui ka Linux OS dual boot, samas kui VS mudel on ainult Linux.
Meie põhjalik ülevaade mudelitest RG353V ja RG353VS selgitas nende kahe mudeli erinevusi. Me mainisime, et meile tundus, et operatsioonisüsteemi Androidi pool on veidi nõrk, kuid kui teil on aega ja kannatlikkust mõne seadistuse tegemiseks, on teil suurepärane Androidi pihuarvuti mängukonsool.
Mõlemad mudelid on varustatud RK3566 neljatuumalise 64-bitise Cortex-A55 protsessoriga, mis töötab kuni 1,8 GHz ja 2 GB või 1 GB RAM-i ning 16 GB Linuxi ja V-mudelil 32 GB eMMC-mälu. V-mudelil on ka puuteekraan, kuna sellel töötab Android. Mõlema mudeli jõudlus on peaaegu identne, seega võite VS-mudeli valimisega säästa raha.
Meile meeldib see, et seda toetab kohandatud püsivara, näiteks ArkOS. Seda on väga lihtne paigaldada, järgige meie samm-sammult ArkOSi paigaldusjuhendit siin. See muudab keskmise pihuarvuti üheks parimaks emuleerimiseks sobivaks pihuarvutiks.
Mis meile meeldib!
- Vertikaalne orientatsioon
- Valik Linux või dual boot Android/Linux operatsioonisüsteemi vahel
- Toetatud kohandatud püsivara
- Väga mugav mängida
Mis meile ei meeldi!
- Android OS vajab mõningast seadistamist, et seda saaks kasutada.
Retroid Pocket 2 Plus
Retroid Pocket 2 Plus, mis täiendab populaarset Retroid Pocket 2 pihuarvutit, toob endaga kaasa mitmeid täiustusi ja kindlustab kindlalt oma positsiooni ühe parima retro pihuarvuti turul.
Tänu täiustatud Unisoc T310 SoC-le ja suuremale hulgale RAM-mälule saab RP2+ hakkama suurema hulga emuleeritud mängudega kui tema eelkäija. Sealhulgas erinevad Sega Saturni ja Dreamcasti mängud.
See retro pihuarvuti sisaldab ka uuemat Androidi versiooni – Android 9.0, võrreldes eelmise mudeli Android 6-ga (mida oli võimalik uuendada Android 8.1-le).
Kuigi visuaalselt sarnaneb see retroheline pihuarvuti vanema mudeliga, on selle nuppude jaoks ette nähtud uus membraan. See annab neile pehmema ja kevadisema tunde – erinevalt vanema mudeli varasemast klõpsutavast tundest.
Et rohkem teada saada Retroid Pocket 2 Plus’i kohta, vaadake meie Retroid Pocket 2 Plus’i ülevaadet!
Mis meile meeldib!
- Uus kiirem protsessor
- Puuteekraan
- Uuem Android versioon
Mis meile ei meeldi!
- Ei ole kasutajasõbralik algajatele
- Kõikide seadistamine võtab aega
Miyoo Mini
Miyoo Mini on üks parimaid retro pihuarvuti emulaatoreid, millel on kaks lahedat müügipunkti. Esimene on see, et see on väga kaasaskantav. Selle mõõtmed on 2,55 x 3,68 x 0,70 tolli (6,5 x 9,35 x 1,8 cm) ja kaalub 110 grammi, see on ideaalne, kui soovite kiiresti kätte saada ja mängida, kui olete väljas. Teine oluline punkt on see, et hind on suurepärane, see maksab umbes poole vähem kui sarnased retrohoidikud.
Miyoo Mini sees on ARM Cortex-A7 kahetuumaline protsessor, mille sagedus on kuni 1,2 GHz. 128MB RAM hoolitseb eesliini ja emulaatorite eest, mis kasutavad vähem mälu. Hämmastav ekraan on 2,8-tolline IPS-ekraan 640×480 resolutsiooniga, mis sobib ideaalselt retro-mängude mängimiseks!
Miyoo Mini on võimeline töötama kuni PS1-ga ja see on koht, kus ta hakkab paljude mängude puhul aeglase jõudlusega võitlema. Ei ole kõik kadunud, selle asemel saate uuendada püsivara Onion OS-i, mis on suurepärane asendus. Sellel on hulk täiustusi, sealhulgas PlayStationi emulatsioon täiskiirusel, uus menüüteema ja palju muud!
Miyoo Mini kohta saate rohkem teada, kui loete meie täielikku Miyoo Mini ülevaadet.
RG552
RG552 on paljude retro-konsoolide emulaatorite kogenud tootja ANBERNICi “neljanda põlvkonna” esimene sissekanne.
Erinevalt oma eelkäijatest on ANBERNIC RG552-l linux-põhine püsivara kõrvale jäetud. Ja see on esimene ANBERNICi RG perekonna pihuarvuti, millel on native android operatsioonisüsteem (Android 7.1, kui olete uudishimulik).
See sobib hästi kokku suurenenud jõudlusega. RG552 kasutab võimsamat RockChip RK3399 SoC-d. See kuuetuumaline protsessor koos 4 GB RAM-iga võimaldab RG552-l käsitleda palju rohkem süsteeme kui varem, samas kindlustab ta ka parema jõudluse konsoolidel, millega tema eelkäijad olid kõvasti kehvemad (Dreamcast, N64 jne).
Seadme keskne osa on selle suur, värviline ja suure eraldusvõimega ekraan. Koos puuteekraaniga sobib see loomulikult Androidi operatsioonisüsteemi.
See retro pihuarvuti on oma eelkäijatega võrreldes samuti rikkalik, sealhulgas HDMI-väljundi olemasolu, võimalus vahetada Android- ja Linux-põhiste operatsioonisüsteemide vahel microSD-kaardi abil ning isegi klahvikartoteegi funktsionaalsus lisavõimaluse kaudu.
Kokkuvõttes on Anbernic RG552 suurepärane retroheline pihuarvuti, mis ei erine liiga palju RG351MP ja co. tuttavast välimusest ja tunnetusest. Samas pakuvad nad paremaid tulemusi kui paljud teised.
Et rohkem teada saada ANBERNIC RG552 kohta, soovitame teil tutvuda meie ANBERNIC RG552 ülevaatega! Palun vaadake ka meie RG552 stardijuhendit, et aidata teil selle suurepärase pihuarvuti kasutamisega alustada.
Mis meile meeldib!
- Äärmiselt kvaliteetne ekraan.
- Funktsioonirikas
- Saab hakkama rohkemate mängudega kui RG351 perekond.
Mis meile ei meeldi!
- Hinna ja jõudluse suhe võiks olla parem.
- Ergonoomika võiks olla parem.