Ülevaade
-
Build Quality
-
Performance
-
Features
Kokkuvõte
Retroflagi GPi korpus on ajaloolise retro-mängukonsooli tõetruu taasesitus, milles klassikaline disainifilosoofia seguneb moodsate võtetega.
Overall
4User Review
( votes)Pros
- Klassikalise Game Boy disaini täpne taasesitus.
- Ühildub mitme Raspberry Pi tüübiga.
- Kassetisüsteem on meelelahutuslik trikk.
- Ühildub paljude erinevate mängudega, sõltuvalt kasutatavast pildist ja Pii mudelist.
Cons
- Usaldusväärne rekreatsioon tähendab mõnevõrra kehva ergonoomikat.
- Kassetisüsteem tähendab, et ühendus võib muutuda ebastabiilseks, kui seadet üldse põrutada.
The Gameboy DMG on ikooniline käeshoitav retro-mängukonsool, mida müüdi üle 100 miljoni kogu maailmas. On tehtud palju katseid klassikalise disaini taasluua kaasaegse riistvaraga, kuid ükski neist ei ole siiamaani tabanud eesmärki.
Retroflagi GPi Case on DMG truu taasloomine, tuttav halli värvi korpus, kõlariruut ja isegi D-pad on originaaliga väga sarnane. Mõõtmetega 135*81*32mm on see veidi väiksem ja 178g kergem. See on kena suurusega ja seda on mugavam pikema aja jooksul käes hoida.
Ekraan on 2,8-tolline 320×240 taustavalgustusega LCD-ekraan, mis võtab suurema osa GPi laiusest, võrreldes DMG palju väiksema 160×144 2-bitise ekraaniga. On ilmselge, kumb on siinkohal võitja, GPi ekraan on suur, värviline ja särav. Kiirete külgmiste kerimismängude puhul ei ole ekraani rebenemist. Ja mis kõige tähtsam, te ei pea istuma valguse all, et ekraani näha.
GP casei töötab läbi Raspberry Pi Zero või Zero W, kusjuures Zero W-l on WiFi ja Bluetooth-ühendus. Neil on 1Ghz ühetuumaline protsessor ja 512MB RAM, mis ei tundu palju, kuid mõõtmetega vaid 65mm x 30mm on see piisavalt väike, et mahtuda GPi korpusesse ja ei vaja näiteks jahutusventilaatoreid.
Teoreetiliselt saab GPi korpusel käivitada mis tahes Pi Zero ühilduvat tarkvara, kuid paljud tahavad seda lihtsalt otse kantavate retro-mängude jaoks. Populaarne valik on Retropie koos romidega, kuid võite proovida ka RecalBox või Lakka (kõiki 3 võrreldakse siin ). Saate mõlema jaoks alla laadida DroiXi paljaskujulisi pilte. foorumid ja lisada omaenda mänge või laadida alla eeltäidetud pilte teistest allikatest. Need pildid kirjutatakse Micro SD mäluplaadile . Kaart ja kui see on kirjutatud, olete valmis.
GPi korpus saab toidet kolme AA patarei abil, et saavutada autentne 80ndate tunne, või kui soovite, võite kasutada kaasasolevat USB-toitekaablit, et ühendada telefonilaadija või, kui pistikupesa lähedal ei ole, laetava energiapanga abil. Kui soovite midagi sobivamat, siis on olemas 3. osapoole modid, mis kasutavad akut.
Kui olete varem proovinud Retropie Consoles’i, siis olete tuttav menüüdega, mis näitavad erinevaid klassikalisi arvuteid ja konsoole, nagu Atari 2600, Amiga, C64, Game Gear, Gameboy, Genesis/Megadrive ja SNES. Pi Zero suudab mängida enamikku süsteemidest kuni PlayStationini, kuid leiate, et madalama taseme PlayStationi mängud jooksevad hästi, kuid kõrgema taseme mängud ei ole mängitavad.
GPi juhtimispunktid tunduvad originaalile üsna sarnased, D-padil on vajutamiseks vajalik õige surve. Eesmised nupud tunduvad suurepäraselt, nagu ka SELECT- ja START-nupud. Kaks tagumist “õlanuppu” on veidi madalamal, kui ma eelistaksin, ja see nõuab harjumist. Siiski saab enamikku mänge mängida nelja või vähemate nuppude abil, nii et nelja esipoolse nupu abil olete hästi varustatud.
Olles proovinud paljusid retrokonsoolide mänge, nagu LDK ja Bittboy, leidsin, et GPi on kvaliteedi poolest palju parem. GPi korpuse ehituskvaliteet tundub kindel ja kindlasti mitte odav. Ekraan näeb eriti muljetavaldav välja, see on tunduvalt tundlik ja sellel ei ole ekraani rebenemist, mis on mõnede teiste pihuarvutite häda. Retroflagi GPi korpus on nüüd minu käepärane valik, kui ma tahan mõnda kaasaskantavat retromängu.
Lisateavet ja Retroflag GPi ostmise võimalust leiate aadressilt https://droix.net/product/retroflag-gpi-handheld/.