Chat with us, powered by LiveChat

Retroid Pocket 3 Review – Android retro mängude pihuarvuti

Ülevaade
  • Design
    (5)
  • Build Quality
    (5)
  • Display
    (4.5)
  • Performance
    (4.5)
  • Features
    (4.5)

Kokkuvõte

Mõned toredad täiendused selles mudelis, sealhulgas ekraan, ümberkujundamine ja uuem Android OS versioon.

Overall
4.7
Sending
User Review
0 (0 votes)

Pros

  • Suur 4,7-tolline puuteekraan
  • 2 GB või 3 GB RAM-i valik
  • Oma eelkäijast kenama välimusega kujundus
  • Suurepärane aku kestvus

Cons

  • START & SELECT nuppude asukoht on mängimise ajal ebamugav kasutada
  • Võimalus rohkem kui 32 GB sisemise salvestusruumi jaoks oleks suurepärane.

Retroid Pocket 3 ülevaates võrdleme retromängude pihuarvutit selle aasta alguses välja antud Retroid Pocket 2+-ga. Vaatame, millised on erinevused, testime mõningaid emulaatoreid ja Android-mänge ning vaatame, kas vanemate mudelite puhul tasub neid uuendada.

Retroid Pocket 3 Review Video

Retroid Pocket 3 Unboxing

Nagu alati, alustame lahtipakkimisega. Kõigepealt on meil Retroid Pocket 3 retro-mängukonsool, mida me peagi lähemalt vaatame.

Retroid Pocket 3 Unboxed
Retroid Pocket 3 Unboxed

Järgnevalt on olemas kiirkäsiraamat, milles käsitletakse mõningaid põhilisi seadistusi ja kasutamist. On olemas ekraanikaitse, mille saate soovi korral ekraanile paigaldada. Ja viimasena, kuid mitte vähemtähtsana on USB tüüp-A USB tüüp-C laadimiskaabel.

Retroid Pocket 3 Unboxing
Retroid Pocket 3 Unboxing

Retroid Pocket 3 ülevaade

Retroid Pocket 3 retrohoidikonsooli mõõtmed on umbes 7,2 x 3,1 x 0,9 tolli (18,4 x 8,1 x 2,4 cm) ja kaalub umbes 230 grammi. Sellel on 4,7-tolline puuteekraan, mille resolutsioon on pööratud 750×1334. Esiküljel on tavalised mängude juhtimisseadmed, sealhulgas klõpsatavad kaks analoogpulti, D-pad ja neli mängunuppu.

Retroid Pocket 3 ees
Retroid Pocket 3 ees

Vasakul küljel on helitugevuse nupp ja paremal küljel on kodunupp.

Ülal on vasak ja parem õlg- ja päästikunupud. Piki ülemist osa on toitenupp ja micro HDMI port . Ja siis on veel kummaliselt paigutatud SELECT ja START nupud, mis minu arvates ei ole loomulikus asendis, et neid mängu mängimise ajal kergesti vajutada.

Retroid Pocket 3 Top
Retroid Pocket 3 Top

Alumisel küljel on Micro SD-kaardi pesa, USB Type-C port välisseadmete ühendamiseks ja 3,5 mm kõrvaklapipesa.

Retroid Pocket 3 põhi
Retroid Pocket 3 põhi

Retroid Pocket 2+ & 3 tehnilised andmed ja võrdlus

Palju on räägitud Retroid Pocket 2 Plus ja Pocket 3 pihuarvutite mängukonsoolide erinevuste puudumisest, seega vaatame lähemalt andmeid ja võrdleme neid.

RETROIDNE TASKU 3RETROID TASKU 2+
CPUARM Unisoc Cortex A75 ja A55 protsessorid, 2,0 ja 1,8 GHz.ARM Unisoc Cortex A75 ja A55 protsessorid, 2,0 ja 1,8 GHz.
GPUPowerVR GE8300 @800MhzPowerVR GE8300 @800Mhz
RAM2GB või 3GB LPDDR4x2GB
LAOSTAMINE32GB EMMC32GB EMMC
SIDEWiFi 5 802.11 a/b/g/n/ac
Bluetooth 5.0
WiFi 5 802.11 a/b/g/n/ac
Bluetooth 5.0
OSAndroid 11Android 9
DISPLAY4,7″ 16:9 puuteekraan, 750×13343,5″ 4:3 puuteekraan, 640×480
HDMI väljundJAH (Micro HDMI port)JAH (Micro HDMI port)
BATTERI*4000mAh laetav
6 tundi koos Antutu võrdlusuuringuga, mis töötab loopis
4000mAh laetav
6 tundi koos Antutu võrdlusuuringuga, mis töötab loopis
Retroid Pocket 3 tehnilised näitajad

*Aku test on Antutu käivitatud tsükliga. Samuti jätsime Sonic The Hedgehogi Mega Drive’i demo režiimis jooksma ja aku kestis üle 6 tunni. Tegemist on võrdluskatsete kombinatsiooniga, nii et tegemist ei ole pideva täiskoormusega, kuid see annab hea ülevaate keskmisest kasutusest.

Retroid Pocket 3 võrreldes Pocket 2 Plusiga
Retroid Pocket 3 võrreldes Pocket 2 Plusiga

Kõige märgatavamad erinevused on korpuse ja ekraani suurused. 2+ on väiksema 3,5-tollise 4:3 kuvasuhtega ja 640×480 resolutsiooniga ekraaniga ning füüsiliselt väiksem kui Pocket 3.

Meie aku testides oli Retroid Pocket 2+ aku kestvus umbes sama pikk kui Pocket 3, Pocket 3 kasuks oli umbes 2% erinevus. Mõlemad pihuarvutid on väga hea aku kestvusega!

Süsteemi võrdlusnäitajad

3DMark

Alustame süsteemi võrdlusuuringuid 3DMarkiga, mis testib protsessorit ja GPU-d, et näha, kui hästi nad koos toimivad.

3DMark tulemused
3DMark tulemused

Retroid Pocket 2+ saavutas kahes Slingshot võrdlusuuringus 665 ja 374 punkti. Retroid Pocket 3 saavutab kõrgemad tulemused 705 ja 401. Hoolimata sellest, et Pocket 3 protsessorid on samad, on Pocket 3 märgatavalt parem.

Antutu

Järgmisena käivitame Antutu, mis läbib rea teste, mis hõlmavad graafikat, kasutajakogemust, meedia dekodeerimist ja muud.

Antutu tulemused
Antutu tulemused

Retroid Pocket 2+ saavutab 153,075 punkti, Pocket 3 jääb napilt maha 141 punkti vähemaga 152934.

Geekbench

Ja viimasena, kuid mitte vähem tähtsana, käivitame Geekbenchi. Sellega testitakse ka mängukonsooli erinevaid aspekte alates protsessorist kuni salvestuskiiruseni.

Geekbenchi tulemused
Geekbenchi tulemused

Mõlemad mudelid said ühe tuumaga kiiruses 372 punkti, Pocket 2+ saavutas 714 punkti mitme tuumaga ja Pocket 3 kõrgemad 754 punkti.

Varsti tulemas!

Meie järgmises videos ja artiklis võrdleme koos Androidil põhinevaid mängukonsoole, et näha, millisel on parim jõudlus, funktsioonid, hind ja muud soovitavad omadused. Telli meid nüüd YouTube’is, et sa ei jääks sellest ilma!

Androidi pihuarvuti Face Off
Androidi pihuarvuti Face Off

Mängu testid

Proovime nüüd paar natiivset Android-mängu, et näha, kui hästi need toimivad.

Call of Duty Mobile

Retroid Pocket 3 ekraani kaardistamine
Retroid Pocket 3 ekraani kaardistamine

Alustades Call of Duty Mobile’iga. See annab meile ka võimaluse proovida sisseehitatud ekraani kaardistamise tarkvara, mis töötab väga hästi. Sa lihtsalt määrad ikoonid ekraanialale, koputad, millise kontrolleri sisendiga sa soovid seda seostada, ja see ongi valmis. See töötab väga hästi ja annab kindlasti GPD XP+ kaardistustarkvarale oma raha eest. Parimad hinded siin!

Call of Duty Mobile
Call of Duty Mobile

Call of Duty Mobile töötab madalamatel graafika seadistustel, kuid enamasti on kaadrisagedus hea, kuigi pärast kiskja raketi langetamist tekkis mõningane viivitus. Muidu on see väga hästi mängitav ja lihtsam kui ekraani juhtnuppude kasutamisel.

Stardew Valley

Stardew Valley
Stardew Valley

Järgmisena testime Stardew Valley’t, mida soovitas meile Twitteris @nickxcom. Mäng töötab suurepäraselt Androidi sisseehitatud kontrolleriga, nii et ekraani kaardistamist ei ole vaja teha. Mäng ise jookseb suurepäraselt, ilma igasuguste probleemideta.

Asfalt 8

Asfalt 8
Asfalt 8

See on veel üks mäng, mis töötab kontrolleriga. Me mängisime mõned võistlused ja meil oli mõned väga harva esinevad kaadri väljalangemised ja stutterid hõivatud stseenide ajal. Midagi, mis oleks mängu lõhkunud.

Pilvemängimine

Forza Horizon 5

Xbox Cloud Streaming Forza Horizon 5
Xbox Cloud Streaming Forza Horizon 5

Pilvemängude puhul proovime Forza Horizon 5 Xbox Game pass pilvede voogedastusteenuses. Me oleme ruuterist umbes 15 meetri kaugusel ja meil on suurepärane jõudlus ilma kaadri kukkumise või voogedastuse tõrgeteta. Kui mõned mängud välja arvata, kus teksti võib olla raske lugeda, oli kogu kogemus täiuslik.

Emulaatori testid

Retroid Pocket 3 on väga võimeline mängima kõiki klassikalisi 8- ja 16-bitiseid konsoole ilma igasuguste probleemideta.

Commodore 64
Commodore 64 ja suurepärane Rick Dangerous

Seega vaatame uuemaid konsoole. Tänu cyb3rn0idile Instagramis, kes soovis näha, kuidas me Commodore 64 emulaatorit pihuarvutis proovime.

Saturni emulatsioon

Alustame emulaatori teste SEGA Saturni emulatsiooniga. Hoolimata sellest, et tegemist on vana konsooliga, nõuab see emulaatoril täiskiiruse saavutamiseks ikka veel korralikku protsessorit. Me saame umbes 26 FPS-i, mis on üsna madal. Kaadrite vahelejätmise lisamine muudab selle kindlasti mängitavaks.

Contra Advance
Contra Advance

VBA Next pihuarvuti emulaator

Järgmisena on meil Contra Advance, mis töötab VBA Next’ile RetroArchi kaudu. Meil ei olnud üldse mingeid probleeme ühegi mänguga, mida me Pocket 3-ga proovisime.

Dreamcast emulatsioon

Dreamcasti emulatsioon Redreamiga on täpne, me proovisime mitmeid mänge ja meil ei olnud mängimise ajal probleeme kaadri kukkumise või heli mahajäämusega.

PlayStationi emulatsioon

PlayStationi emulatsioon on üsna täiuslik. Saate mängida peaaegu kõike ja teil ei ole mingeid probleeme. Saate isegi suurendada mõningaid seadeid parema visuaali saavutamiseks.

Dreamcast emulatsioon
Dreamcast emulatsioon

DS emulatsioon

Androidi jaoks on saadaval mõned erinevad kahe ekraaniga emulaatorid. Me proovime ühte tasuta versiooni nimega Free DS for Android ja mängud jooksevad suurepäraselt. Saime proovitud mängudega täiskiirusel hakkama.

Delfi emulaator

Ja nüüd vaatame Dolphini emulaatorit ja siin on see, kus me hakkame nägema emulaatorite jõudlusprobleeme. OpenGL-i puhul on meil umbes 35 FPS ja Vulkani graafika puhul isegi 15. On mõned mängud, mis on mängitavad, kuid see ei ole põhjus, et osta pihuarvuti.

AetherSX2 PS2 emulatsioon
AetherSX2 PS2 emulatsioon

PSP emulatsioon

Proovime PSP emulaatorit PPSSPP ja saame God of War’is umbes 30 FPS-i. Kui muudad kaadri vahelejätmise väärtuseks 1, siis saad umbes 60FPS koos väikeste langustega aeg-ajalt. See on nõudlik mäng, nii et teised mängud töötavad kõrgemal, kui mitte täielikul kiirusel.

PlayStation 2 emulatsioon

PlayStation 2 emulatsiooni jaoks AetherSX2-ga oleme vähendanud upscale-kordajat 0,5-le, et suurendada jõudlust. Isegi nende seadistustega ei saa me suurt jõudlust. See sõltub mängust, mida te mängite, mõned töötavad paremini kui teised.

Sonic Generations
Sonic Generations

Citra emulaator

Ja lihtsalt selleks, et näidata, et see töötab, proovime Citra. Ütleme jooksmine, kuid Sonic on vaevalt jooksutempo umbes 18 FPS, nii et see on kaugel mängitavast. Mõned põhilisemad mängud jooksevad sujuvamalt, kuid ärge oodake sellest palju.

Kokkuvõte

Retroid Pocket 3 on üldiselt korralik retro-mängude pihuarvuti. Kui teil on juba Retroid Pocket 2+, siis ei ole jõudluse osas suurt erinevust, mis õigustaks uuendamist. Kui aga soovid suuremat ekraani elegantselt disainitud retro-konsooliga, millel on Android 11, siis võib see olla kaalumist väärt.

Kas tasub uuendada Retroid Pocket 3-le?
Kas tasub uuendada Retroid Pocket 3-le?

Kui olete uus retromängude pihuarvuti, siis Retroid Pocket 3 on kindlasti valik nende kahe vahel. Suurem ekraan, rohkem RAM-i, veidi kiirem jõudlus, kenam disain ja suurepärane hind on kõik positiivsed küljed. Minu ainus pahameel on SELECT- ja START-nuppude asukoht, mis asub eesmise asemel üleval. Neid võib olla ebamugav vajutada, kui kasutate seda näiteks RetroArchis kiirklahvina.

Lisateavet Retroid Pocket 3 kohta ja selle ostmise kohta leiate siit. Kasutage allahindluskoodi RP35OFF kohta Kassas 5% maha!

Ja ärge unustage meie sotsiaalmeedias silma peal hoida meie järgmise video ja artikli jaoks, kus me võrdleme kõiki Androidi pihuarvutite mängukonsoole, et näha, milline on meie senine lemmik 2022. aastast! Kes teie arvates võidab? Anna meile kommentaarides teada!

Email

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.