Retroid Pocket 5 läbivaatamine
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Kokkuvõte
Retroid Pocket 5 on Android-mängukonsooliga pihuarvuti, millel on Snapdragon 865 protsessor, Adreno 650 GPU, 8 GB LPDDR4x RAM ja 128 GB UFS 3.1 mälu, mis pakub sujuvat jõudlust elujõulisel 5,5-tollisel AMOLED 1080p ekraanil.
Overall
4.8User Review
( votes)Pros
- Suurem AMOLED-ekraan
- Premium disain
- Tugev emulatsiooni jõudlus
- Konkurentsivõimeline hinna ja kvaliteedi suhe
Cons
- Ei ole tohutu jõudluse kasv võrreldes Retroid Pocket 4 PRO mudeliga.
On möödunud veidi vähem kui aasta sellest, kui Retroid Pocket 4 PRO ilmus suure poolehoiu osaliseks (lugege meie ülevaadet siit). Kuidas võrdleb Retroid Pocket 5 Android-mängukonsooliga? Uurime seda meie Retroid Pocket 5 arvustuses mõnede võrdluste, võrdlusuuringute ja emulaatoritestide abil, et näha, kas tasub osta või uuendada Pocket 4-st.
Retroid Pocket 5 läbivaatamise video
Retroid Pocket 5 ülevaade
Alustame Retroid Pocket 5 ülevaadet ülevaate ja võrdlusega eelmise Android-mängukonsooliga. Retroid Pocket 5 mõõdud on umbes 7,8 x 3,0 x 0,6 tolli (19,9 x 7,85 x 1,56 cm) ja kaalub umbes 280 g.
Võrreldes Retroid Pocket 4 PRO mudeliga, mille mõõtmed on 7,2 x 3,2 x 1,5 tolli (18,4 x 8,2 x 1,58 cm) ja 261 g (0,57 lbs), on uus mudel veidi suurem ja raskem.
Kuid koos selle väikese suuruse ja kaalu suurenemisega saame suurema 5,5-tollise AMOLED-ekraani 1080P resolutsiooniga, võrreldes Pocket 4i 4,7-tollise väiksema resolutsiooniga ekraaniga.
Teil on tüüpiline paigutus D-Padiga kahekordse 3D-halli efektiga analoogpulkade ja mängunuppudega, mida on üsna mugav kasutada, kõik on käeulatuses.
Ülevalpool on õla- ja analoogpäästikunupud ning paremal pool on helitugevuse ja toitenupud. Alumisel küljel on kaetud Micro SD-kaardi pesa täiendava salvestusruumi jaoks. Ja keskel on USB-C port laadimiseks ja välise monitori või teleri ühendamiseks. Tagaküljel on suurem ventilaatori võre ala täiendava õhuvoolu jaoks ja mõned kühmud, mis aitavad pakkuda käele rohkem haaret, need aitavad kindlasti!
Kahe mudeli visuaalsed erinevused on üsna kontrastsed. Pocket 5 on täielikult klaasist esiküljega, mis näeb palju parem välja kui Retroid Pocket 4 PRO. Rohkem kumerad servad muudavad selle visuaalselt atraktiivsemaks. Mugavuse poolest on mõlemad head, Pocket 5 on tänu tagaküljel olevatele käepidemetele ees.
Retroid Pocket 5 tehnilised näitajad
Järgmisena vaatame Retroid Pocket 5 ülevaates tehnilisi andmeid ja võrdleme neid Retroid Pocket 4 Proga.
Retroid Pocket 4/PRO | Retroid Pocket 5 | |
CPU | Dimensity 1100 – [email protected] südamikud & [email protected] GHz südamikud | Qualcomm Snapdragon 865 – 1*A77 @2.8G, 3*A77 @2.4G, 4*A55 @1.8G |
GPU | Mali G77 MC9 @836MHz | Adreno 650 |
RAM | 8GB LPDDR4x | 8GB LPDDR4x @2133MHz |
LAOSTAMINE | 128 GB UFS 3.1 Micro SD-kaardi pesa | 128 GB UFS 3.1 Mikrokaardi pesa |
DISPLAY | 4,7-tolline, puutetundlik ekraan, 750×1334 @60Hz, 500nits | 5,5-tolline, AMOLED, 1080p @60Hz, 500nits |
OS | Android 11 | Android 13 |
SIDE | Wi-Fi 6 BT 5.1 | Wi-Fi 6 BT 5.1 |
BATTERI | 5000mAh | 5000mAh |
Meie suure jõudlusega aku kestvustesti käigus, kus Antutu töötas protsessori suure jõudlusega seadistuses, saime aku kestvuseks umbes 4 tundi ja 15 minutit. Keskmine kasutus kestab muidugi kauem, mitme tunni vahemikus pole probleemi.
Aku kestvuse testimisel kontrollisime ka ventilaatori müra ja temperatuuri. Keskmine ventilaatorimüra oli 58 dB Sport ventilaatorirežiimil ja kõrgeim 62 dB kohandatud ventilaatori seadetega. Võite jätta selle Smart-režiimi, mis kiirendab ventilaatorit nõudmisel ja on üldiselt palju vaiksem. Kõrgeim temperatuur oli meil Sport ventilaatori režiimil umbes 42 °C.
Retroid Pocket 5 võrdlusnäitajad
Nagu alati, käivitame Retroid Pocket 5 läbivaatamise raames mõned võrdlusuuringud, et selgitada välja Androidi mänguseadme jõudlus ja võrrelda tulemusi teiste mudelitega.
Geekbench 5
Alustades Geekbench 5 , näeme ühe tuumaga jõudluse kasvu võrreldes Retroid Pocket 4 mudelitega, kuid mitmetuumalise jõudluse langust võrreldes Pro mudeliga. AYANEO Pocket S ja AYN Odin 2 Mini Pro mudelite vahel on üsna suur vahe, kuid need on palju kallimad.
Geekbench 6
Geekbench 6 abil näeme taas väikest tõusu ühe tuumaga jõudluses ja jälle väikest langust mitme tuumaga jõudluses võrreldes 4 Pro mudeliga. Need on ainult protsessori testid, nii et võib-olla näeme erinevust, kui neid kombineerida GPU testidega.
Antutu
Antutus, mis testib muu hulgas protsessori ja GPU jõudlust, näeme korralikku tõusu umbes 12% võrreldes Pocket 4 Proga ja üha suuremat 63% võrreldes algse 4 mudeliga.
3DMARK
3DMARKis käivitasime Slingshot testi pärandipõhise võrdlusuuringu eesmärgil ja me ei olnud üllatunud, et saavutasime maksimaalse tulemuse. Keerulisemas Wildlife Extreme võrdlusuuringus saime tulemuseks 1283, mis on kena tõus võrreldes Pocket 4iga, kuid peaaegu identne 4 PRO skooriga.
Mõned huvitavad võrdlusandmed. Me näeme üldist jõudluse kasvu, kuid võib-olla ei ole see mõnes tulemuses päris nii suur kui oodatud, eriti protsessori mitmiktuumaliste protsessorite jõudluses.
Ülevaade operatsioonisüsteemist
Jätkame Retroid Pocket 5 ülevaadet lühikese ülevaatega operatsioonisüsteemist ja tarkvarast. Retroid Pocket seeria on jätkanud päris soliidse esiotsa oma tarkvaraga. Teil on võimalik valida standardse Android-stiilis esiplaani või Retroidi enda käivitaja vahel, mis nõuab veidi seadistamist rakenduste ja mängude romide lisamiseks.
Kindlasti tasub see seadistada, kui teil on mängude ROM-id. Andke sellele skaneerimiseks tee, see tuvastab mängud ja laeb automaatselt alla sobiva karbi kujunduse. Mõned mängud võivad jääda vahele, kuid soovi korral saate oma mängud käsitsi lisada. Kui olete seadistanud, saate mänge sirvida ja see käivitab sobiva RetroArchi tuuma.
Sul on ka Retroid overlay, millel on otseteed kasulikele ülesannetele, nagu kontrolleri ekraanikartoteerimine, ekraanipildid ja otseülekanne. See kõik töötab suurepäraselt ja siin ei ole kaebusi.
Android Gaming
Järgmisena meie Retroid Pocket 5 ülevaates veedame veidi aega mõnede omamaiste Androidi mängudega. Kuigi enamik inimesi kasutab neid pihuarvuteid retromängude jaoks, on muidugi palju Android-mänge, mida saab nautida. Suurepärane asi on ekraani kaardistamine juhtidele, mida on väga lihtne teha ja mis töötab suurepäraselt. Siin on meil see Call of Duty, mis teeb mängu mängimise palju lihtsamaks. Seda saab kasutada peaaegu iga mängu puhul, millel on ekraanil olevad juhtimisseadmed.
Ja sisseehitatud kontrolleritoega mängude puhul töötab see veelgi paremini. Kuigi me ei ole suured Androidi pihuarvuti fännid, proovisime mitmeid mänge ja meil ei olnud üldse mingeid probleeme ei ekraani kaardistamise ega emakeelse kontrolleri toetusega.
Emulatsiooni jõudlus
Ja meie Retroid Pocket 5 ülevaates ei saanud me emulatsiooni jõudlust mööda lasta. Retroid Android-mängukonsoolide seeria on alati pakkunud oma hinnaklassi kohta suurepärast emulatsioonitoetust ja Pocket 5 jätkab seda trendi. Kõigi 8- ja 16-bitiste, kuni PlayStationi ajastu süsteemideni soovitame RetroArch’i. See peaks käivitama kõiki teie klassikalisi lemmikmänge ilma igasuguste probleemideta ning visuaalsuse parandamiseks saate neid üles skaleerida, lisada varjundeid jne.
Nõudlikumate süsteemide jaoks soovitame spetsiaalseid emulaatorirakendusi, kuna need töötavad üldiselt optimaalsemalt kui RetroArch. Esmakordsel käivitamisel saate võimaluse eelinstalleerida mõned populaarsed emulaatorid, kuid ärge unustage neid uuendada Google Play poest või nende kodulehtedelt, kuna mõned emulaatorid on veidi vananenud.
PlayStationi emulaator DuckStation on suurepärane ja Retroid Pocket 5 abil saate probleemideta keerata ülesskaleerimist kuni 1080P-ni, isegi kõrgemale, koos erinevate graafikaparandustega. Mängud näevad ekraanil suurepäraselt välja!
Ja Dreamcast-emulaatorite Flycast ja Redream abil ei tohiks teil olla mingeid probleeme ka jõudlusega. Iga mäng, mida me proovisime, töötas suurepäraselt.
PPSSPP-ga saate seadistada kõik maksimaalselt 1080P resolutsiooniga ja see näeb hämmastav välja. Sa võid minna kõrgema resolutsiooniga, isegi 4K, kui soovid.
PlayStation 2 jõudlus on üldiselt väga hea. Sõltuvalt mängust saab suurendada renderdusresolutsiooni ja on mõned graafikaparandused, et parandada visuaalsust. Loodetavasti näeme, et uue PS2 emulaatori kallal töötatakse, sest nüüd võiksime näha selle jaoks suuri asju Android-mänguseadmetes.
Citra töötab ootuspäraselt väga hästi. Tõenäoliselt saate esimesel läbilaskmisel mängude puhul mõningast šaderite vahemälu, mille aeglustumise ulatus võib mängude kaupa erineda. Aga üldiselt on jõudlus väga hea, saate isegi renderduse resolutsiooni veidi suurendada.
Vita emulaator Vita3K töötab üsna hästi. Proovisime hulga mänge ja kõik olid väga mängitavad. Sõltuvalt mängust saate suurendada renderduse resolutsiooni, et parandada visuaalset esitust.
Yuzu emulaator on koht, kus hakkame nägema oodatud jõudluse langust. Madalama nõudlikkusega mängud võivad olla mängitavad, kuid ärge oodake, et saate mängida ühtegi esimese osapoole tiitlit. Kiirema jõudluse saavutamiseks peate vaatama kõrgema hinnaga pihuarvutite poole.
Lõplikud mõtted
Retroid Pocket 5 on väga populaarse seeria uue mudeli huvitav väljalase. Visuaalselt näeme toredat disaini uuendust kumerate servade ja ühekordse klaasist esiküljega, mis on selgelt inspireeritud AYANEO Pocket S-i esmaklassilisest disainist. Ja kui aus olla, siis välimuse poolest teeb see väga head tööd, andes sellele kõrgema klassi välimuse.
Tulemuslikkus on see, kus me ei näi nägevat tohutut hüpet. Võrdlustestid näitavad, et võrreldes esialgse Retroid Pocket 4 mudeliga on jõudlus kenasti suurenenud, kuid Pro-mudeliga on see vähem. Kuid me peame silmas pidama hinda. Võrreldes AYN Odin 2 Mini Proga, mis maksab umbes 50% rohkem, ja AYANEO Pocket S-ga, mis on umbes 130% kallim, on hinna ja jõudluse suhe suurepärane.
Kas te peate lisatõhususe jaoks nii palju rohkem kulutama? Realistlikult vaadatakse suuremat jõudlust koos YuZuga, mis ei ole enam arenduses. Te näeksite mõningast jõudluse kasvu PlayStation 2 puhul, kuid ka see ei ole enam arenduses. Retroid Pocket 5 jõudlustase sobib ideaalselt sellega, mida tegelikult vajatakse, kui soovite mängida enamikku emulaatoritest.
Kui otsite otsekui uut pihuarvutit, siis Retroid Pocket 5 on hinna poolest suurepärane valik. Kui te uuendate Pocket 4-st, siis on jõudluse kasv päris hea ja seda tasub kaaluda. Retroid Pocket 4 Pro mudelilt uuendamine on raskem valik, sest jõudlus ei ole märkimisväärselt suurenenud ja ma ütleksin, et see on rohkem tingitud disainist, nii füüsiliselt kui ka visuaalselt, sest see on kõrgema kvaliteediga ja suurema ekraaniga.
See lõpetab meie Retroid Pocket 5 ülevaate. Andke meile kommentaarides teada, mida te arvate Retroid Pocket 5-st. Kas tasub uuendada või kohe osta? Oleme alati huvitatud teie mõtetest.