ONE Netbook A1 Pro pārskats
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
Kopsavilkums
Overall
4.4User Review
( votes)Pros
- Kompakts un viegls dizains
Daudzpusīgas savienojamības iespējas, tostarp RS232 ports
Inovatīvs dizains divkāršai lietošanai
Augstas izšķirtspējas IPS skārienekrāns
Cons
- Lēnāka daudzkodolu veiktspēja nekā GPD Pocket 3
ONE Netbook A1 Pro ir ultrabook, kas darbojas kā tradicionāls klēpjdators un ar ātru pagriešanu un apgriešanu pārvēršas planšetdatoram līdzīgā ierīcē. Mūsu ONE Netbook A1 Pro pārskatā mēs to pārbaudīsim sīkāk, veiksim dažus salīdzinošos testus, salīdzināsim ar līdzīgo GPD Pocket 3 un izmēģināsim to ar ONEXGPU eGPU dokstaciju, lai spēlētu spēles.
One Netbook A1 Pro pārskata video
One Netbook A1 Pro iziešana no kastes
Vispirms no kastes ir izņemts pats A1 Pro ultrabook. Pēc brīža mēs to pārbaudīsim sīkāk.
Aploksnes iekšpusē ir pievienota sākuma rokasgrāmata angļu un ķīniešu valodā. Kastītē ir lādētājs un C tipa USB kabelis. Mēs pievienosim jūsu valstij piemērotu adapteri.
One Netbook A1 Pro pārskats
A1 Pro izmēri ir 6,8 x 5,35 x 0,74 collas (17,3 x 13,6 x 1,9 cm), un tas sver 550 g. Displejs ir 7″ IPS skārienekrāns ar 1200P izšķirtspēju. Kopējā attēla kvalitāte ir laba, spilgtums un krāsas ir augstas.
A1 Pro apakšējā daļā ir ievietota ieslēgšanas poga ar integrētu pirkstu nospiedumu skeneri, lai pierakstītos. Zemāk ir izgaismota QWERTY tastatūra, neskatoties uz ultrabook mazo izmēru, galvenie taustiņi ir diezgan lieli un viegli uzrakstāmi. Pārējie taustiņi ir mazāki, taču tas ir labs kompromiss starp to, vai tie ir lietojami vai nav.
Kreisajā pusē ir USB 4 C tipa ports, ko vari izmantot, lai pieslēgtu augstas veiktspējas ierīces, piemēram, eGPU dokstaciju.
Labajā pusē ir 3,5 mm audio ports un micro SD kartes slots.
Aizmugurē ir RS232 sērijas ports, micro HDMI un divi USB 3 porti. Un mēs pabeidzam ar RJ45 Ethernet pieslēgvietu.
Augšējā puse var nolocīties kā parasts klēpjdators, kad to neizmanto, un tā aizsargā ekrānu un tastatūru.
Ja vēlaties ērti turēt rokās planšetdatoram līdzīgu ierīci, varat pagriezt ekrānu un nolocīt to atpakaļ uz leju. Tagad ekrānu var izmantot kā planšetdatoru, un man īpaši patika eņģes daļa apakšā. Varat droši turēt ierīci, nespiežot un nejauši nepieskaras ekrānam. Ekrāna rotācija ir vienmērīga, un tas droši turas savā vietā gan klēpjdatora, gan planšetdatora režīmā.
One Netbook A1 Pro tehniskā specifikācija
CPU | Intel i3-1110G4, 2 kodi, 4 pavedieni līdz 3,90 GHz, 15 W TDP |
GPU | Intel UHD Graphics, 48 ES, 1,10 GHz |
RAM | 16 GB LPDDR4x 4267 MHz |
GLABĀŠANA | 512 GB SSD |
KOMUNIKĀCIJAS | WiFi 5 Bluetooth 4.2 |
BATTERY | 6000 mAh uzlādējams akumulators |
PORTS | Natīvā RS-232 pieslēgvieta, RJ45 pieslēgvieta, 3,5 mm audio pieslēgvieta, USB 3.0 x2, Micro HDMI x1, C tipa x1, Micro SD lasītājs. |
Mūsu testos, izmantojot Cinebench daudzkodolu etalonu, lai to patiešām noslogotu, mēs saņēmām 1 stundu un 45 minūtes.
Mūsu ventilatora trokšņa un siltuma rādītāji liecina, ka visaugstākais ventilatora troksnis ir 58 db, bet visaugstākā temperatūra – aptuveni 45°C.
Salīdzinājums ar GPD Pocket 3
A1 Pro tiešais konkurents ir populārais GPD Pocket 3, kas jau kādu laiku ir pieejams. Veiksim īsu ieskatu un salīdzināsim to ar A1 Pro.
Pocket 3 ir lielāks – 7,7 × 5,3 × 0,7 collas (19,8 × 13,7 × 2,0 cm) un smagāks – 725 g. Taču šis papildu izmērs nodrošina lielāku 8″ H-IPS skārienekrānu. Pocket 3 ir lielāka tastatūra, uz kuras ir nedaudz vieglāk rakstīt, salīdzinot ar A1 Pro.
Galvenā atšķirība ir peles skārienpaliktnis Pocket 3 un pirkstu optiskais sensors A1 Pro. Es vienmēr izvēlēšos skārienpaliktni, nevis optisko sensoru, tos ir vieglāk izmantot, taču paliktņa novietojums augšējā labajā pusē nav ideāls, taču tas darbojas labi.
Runājot par tehniskajām specifikācijām, Pocket 3 ir Intel N6000 procesors ar četriem kodoliem un četriem pavedieniem, kas darbojas līdz 3,3 GHz. Ir 8 GB LPDDR4x RAM un 512 GB NVMe SSD. A1 Pro atpaliek procesora kodolu ziņā, taču ir līderis ar 16 GB RAM un tikpat lielu atmiņas apjomu.
Veicot to pašu Cinebench daudzkodolu etalonu, akumulatora darbības laiks bija 2 stundas un 30 minūtes. Un gandrīz tāds pats augstākais ventilatora troksnis – 59 db, un augstākā temperatūra – 45°C.
Sistēmas etaloni
Veiksim dažus sistēmas salīdzinošos testus un salīdzināsim ONE Netbook A1 Pro un GPD Pocket 3 ultrabookus.
PassMark
PassMark veic virkni testu ar CPU, GPU, RAM un atmiņas krātuvi, lai noteiktu to maksimālo veiktspēju. Ar A1 Pro tika iegūts 4 116, bet ar Pocket 3 – 4 393 punkti. Diezgan līdzīgi rezultāti.
PCMark
PCMark veic virkni testu, lai pārbaudītu reālās pasaules scenārijus, piemēram, tīmekļa pārlūkošanu, lielu biroja dokumentu rediģēšanu, videokonferenču rīkošanu, vieglu attēlu rediģēšanu un citus.
A1 Pro ieguva 3 453 punktus, salīdzinot ar 2 821 punktu GPD Pocket 3. Mēs varam redzēt, ka ikdienas lietošanā A1 Pro šajā ziņā ir līderis.
Cinebench
Cinebench salīdzinošajā testā tiek pārbaudīta procesoru viena un vairāku kodolu veiktspēja. Ar A1 Pro mēs iegūstam attiecīgi 809 un 1181 rezultātu, bet ar GPD Pocket 3 – 696 un 2235.
Tieši šeit mēs redzam lielu atšķirību – GPD Pocket 3 divi papildu CPU kodoli nodrošina gandrīz divkāršu veiktspēju, izmantojot vairākus kodolus.
3DMark
Pēdējā salīdzinošajā testā mēs izmantojam 3DMark TimeSpy, kas pārbauda CPU un GPU sadarbību, lai nodrošinātu veiktspēju tādās programmās kā spēles, video kodēšana un dekodēšana.
A1 Pro ieguva 583 punktus, bet Pocket 3 – 437 punktus. Ne pārāk augsti rādītāji spēļu spēlēšanai, taču šie ultrabookingi nav radīti šim nolūkam.
Salīdzinošo kritēriju kopsavilkums
Starp abiem modeļiem ir neliela atšķirība starp salīdzinošajiem testiem. Pocket 3 uzvarēja PassMark, bet A1 Pro uzvarēja 3DMark un PCMark. Izmantojot Cinebench, vislabākā ir augstāka daudzkodolu veiktspēja, tāpēc mēs to nododam GPD Pocket 3.
Kurš šeit ir uzvarētājs? Es teiktu, ka Pocket 3 ir nedaudz priekšā dzīvoklis no veiktspējas, jo ir vairāk kodolu. Piemēram, ja izmantojat prasīgas programmas, procesi parasti tiek pabeigti ātrāk. Taču procesora veiktspēja ir tikai daļa no tā, ir jāsalīdzina kopējā sistēmas veiktspēja, un tieši šajā ziņā A1 Pro pārņem vadību.
Spēļu veiktspēja
Iekšējais GPU
A1 Pro spēj veikt vieglu attēlu rediģēšanu, pamata video rediģēšanu un vieglu spēļu spēlēšanu, izmantojot Intel integrēto GPU. Varat bez problēmām palaist pietiekami daudz zemākas prasības spēļu ar labu grafikas līmeni un izšķirtspēju.
Iespējams, ka pat varēsiet nedaudz paaugstināt izšķirtspēju un grafikas iestatījumu kvalitāti, taču par to būs jāsamazina izšķirtspējas un grafikas iestatījumu kvalitāte. Tas nav spēļu rokas viedtālrunis un ir paredzēts profesionālai lietošanai, taču nekas netraucē jums, piemēram, pa ceļam uz darbu un no darba uzspēlēt kādu ātru spēli.
Ārējais GPU
Tomēr, ja jums nepieciešama lielāka grafiskā jauda video montāžai vai spēlēm, varat pārveidot A1 Pro (vai GPD Pocket 3) par gandrīz darbvirsmas datoru. Izmantojot ONEXGPU vai GPD G1 2024, varat izveidot savienojumu ar AMD Radeon 7600M XT eGPU un izbaudīt ievērojami augstāku spēļu kvalitāti, izmantojot iekšējo 1080P vai ārējo displeju līdz pat 4K, piemēram, televizoru vai monitoru.
Piemēram, ar ONEXGPU 3DMark Time Spy mēs ieguvām 4680 punktus, kas ir par 702% vairāk nekā ar iekšējo GPU. Apskatiet mūsu atsevišķu padziļinātu pārskatu par ONEXGPU. Tas ir ideāli piemērots, ja nepieciešams rediģēt sarežģītākus multivides materiālus, piemēram, videoklipus, vai vēlaties spēlēt AAA klases spēles.
Nobeiguma domas
A1 Pro kā atsevišķs produkts ir labs ultrabook, un to noteikti ir vērts apsvērt. Tas ir ļoti viegli pārnēsājams un var viegli ievietot jakas kabatā. Tas ir viegls, un to var lietot ar vienu roku gan ultrabook, gan planšetdatora režīmā, kas ir noderīgi, ja strādājat ar roku un tas ir nepieciešams kā atsauce. Kopējais veiktspējas līmenis ir labs ikdienas uzdevumu veikšanai, gan pārbaudot e-pasta vēstules, gan strādājot ar dokumentiem vai pārlūkojot tīmekli ikdienas ceļā uz darbu un no darba, gan veicot darba uzdevumus, kad atrodaties birojā.
Salīdzinājumā ar GPD Pocket 3 ir dažas priekšrocības un trūkumi. Pocket 3 ir fiziski lielāks un ar nedaudz lielāku displeju. Mūsu salīdzinošajos testos mēs redzējām, ka daudzkodolu veiktspējas ziņā Pocket 3 apsteidz A1 Pro, taču kopējā sistēmas veiktspēja ir vienāda vai mazāka atkarībā no situācijas. Izšķirošais faktors varētu būt daudzkodolu veiktspēja, bet, ja tā ir svarīga, iespējams, vēlēsieties pievērsties augstākas specifikācijas ierīcēm, piemēram, GPD WIN Mini 2024 vai GPD WIN Max 2 2023, ja tas ir svarīgi.
Citādi abi ultraboki ir ļoti piemēroti darbam, kuram tie ir paredzēti: Atkarībā no situācijas tie ir pārnēsājami, izmantojami kā klēpjdators vai planšetdators un lieliski piemēroti ikdienas darbiem.
Mēs ceram, ka mūsu A1 Pro pārskats jums ir noderīgs, un, ja jums ir kādi jautājumi, lūdzu, nekautrējieties tos uzdot komentāros.