Chat with us, powered by LiveChat

Vai jūsu anbernic ierīce ir droša vai ne? Neseno ziņojumu par uzlādes kļūmēm izpēte un drošības padomi

Is Your Anbernic Device Safe or Not
Is Your Anbernic Device Safe or Not

Pēdējos mēnešos Anbernic klienti arvien biežāk ir ziņojuši, ka viņu ierīces nedarbojas pareizi vai dažos gadījumos uzlādes laikā ir nodegušas. Lai gan, ņemot vērā pārdoto ierīču apjomu, vēsturiski šī problēma ir bijusi maznozīmīga, nesenie gadījumi, jo īpaši saistībā ar Anbernic RG35XXSP modeli, ir izraisījuši bažas, jo iespējami bīstami incidenti ir saistīti ar bojātām mikroshēmām, kas atrodas pie akumulatora.

Šī raksta mērķis ir pievērst uzmanību šim drošības jautājumam ne tikai mūsu klientiem, bet arī ikvienam, kas apsver iespēju iegādāties Anbernic ierīci. Mēs iedziļināsimies problēmas detaļās, dalīsimies ar ierīču īpašnieku piemēriem, noskaidrosim cēloni un apspriedīsim Anbernic reakciju, pamatojoties uz mūsu sarunām ar viņiem. Turklāt mēs paši veiksim testus ar Anbernic ierīcēm, mēģināsim atkārtot problēmu un sniegsim norādījumus, kā novērst vai mazināt risku, izmantojot savu ierīci.

Ziņojumi internetā

Mēs pavadījām kādu laiku, pētot šo problēmu, un īpaši vietnē Reddit ir vairāki neseni ziņojumi, kuros īpašnieki parāda ierīces, kas ir piedzīvojuši kļūmes ar savu ierīci. Zemāk ir divi:

Iepriekš minētajā piemērā, par ko kredīts ir No_Breakfast_1167 vietnē Reddit, redzams, ka izpūstais IC, kas atrodas tuvu akumulatoram, ir radījis tam bojājumus. Ierīce nebija uzlādēta laikā, kad IC sprāga. Viņi dzirdēja skaļu sprādzienu, un ierīce nomira.

Iepriekš redzamajā piemērā, par ko liecina Snoo74895 vietnē Reddit, redzams, ka akumulators ir uzbriedis. Tas ir izkropļojis akumulatora vāciņu un korpusa daļas. Atkal tā ir tā pati integrālā shēma, kas ir pārsprāgusi. Snoo74895 min, ka ierīce bija ar zemu akumulatora uzlādi, izslēgta un uzlādēta aptuveni divas stundas. Viņi bija izmantojuši Apple PD saderīgu USB-C/USB-C kabeli ar vispārēju 65 W PD lādētāju ar šādām specifikācijām: Ieeja 100-240 VAC, 50/60 Hz, 1A izeja: DC 5V/4A. 9V/4A, 12V-4A, 20V-3,25A. Citu piemēru varat izlasīt šeit.

Jautājums

Veicot izpēti un analīzi, esam noskaidrojuši, ka problēma ir saistīta ar integrālās shēmas, kas atbild par jaudas samazināšanas kontroli no lādētāja uz akumulatoru, kļūmi.

Lai gan precīzs šīs kļūmes cēlonis vēl nav galīgi apstiprināts, visticamāk, tas ir saistīts ar to, ka tika izmantotas lētas un nekvalitatīvas integrālās shēmas, kas, iespējams, tika iegūtas no bojātas partijas vai pat kā lietotas sastāvdaļas. Papildu faktori, kas var būt saistīti ar to, ka tiek izmantots lieljaudas lādētājs vai netiek izmantots komplektā iekļautais Anbernic USB-A USB-C lādēšanas kabelis.

Ja kļūme patiešām ir nejauša, tas, vai jūsu ierīce tiks ietekmēta, ir atkarīgs no nejaušības. Tomēr ir vērts izpētīt, vai nepareizu lādētāju un kabeļu lietošana patiešām var radīt Anbernic ierīces bojājumus.

Mūsu pašu testi

Daži lādētāji un kabeļi ar Anbernic RG35XXSP un RG353V
Daži lādētāji un kabeļi ar Anbernic RG35XXSP un RG353V

Sākām ar vairākiem birojā esošajiem lādētājiem, sākot no 100 W USB C lādētājiem līdz 5 W USB A lādētājiem. Izmēģinājām arī dažādus USB-C uz USB-C kabeli un USB-A uz USB-C kabeli.

Anbernic RG35XXSP

Veicot Anbernic RG35XXSP testus, mēs eksperimentējām ar dažādām USB-C lādētāju un USB-C-uz USB-C kabeļu kombinācijām. Kā bija gaidāms, neviena no šīm kombinācijām neuzsāka uzlādi, apstiprinot, ka pārnēsājamā ierīce neatbalsta C2C uzlādi. Pēc tam mēs pārbaudījām vairākus lādētājus ar USB-A pieslēgvietām un dažādus USB-A uz USB-C kabeļus. Visas šīs konfigurācijas veiksmīgi uzlādēja pārnēsājamo ierīci, ievērojot pareizos parametrus.

Mēs izvēlējāmies 100 W lādētāju, kas aprīkots gan ar USB-C, gan USB-A pieslēgvietām, un uzlādējām RG35XXSP, izmantojot USB-A USB-C kabeli. Mēs ik pa laikam uzraudzījām enerģijas patēriņu un termiskos apstākļus.

Jāatzīmē, ka šo testu mēs veicām vienā no siltākajām dienām Apvienotajā Karalistē, kad temperatūra bija aptuveni 30°C. Sākotnēji ierīces priekšējā pusē tika mērīta aptuveni 30°C temperatūra, kas maksimāli pieauga līdz 37,5°C. Ierīces aizmugurējā daļa sasniedza maksimālo temperatūru aptuveni 35°C. Šāds temperatūras pieaugums par aptuveni 5 līdz 7°C ir normāla parādība akumulatora uzlādes laikā, un tas bija zemāks, nekā mēs bijām paredzējuši.

Runājot par enerģijas patēriņu, mēs novērojām, ka sākotnējais enerģijas patēriņš bija 8 W, kas nedaudz samazinājās līdz 7,8 W, tiklīdz ekrāns, kas parāda uzlādes līmeni, izslēdzās. Enerģijas patēriņš turpināja samazināties akumulatora uzlādes laikā.

Sasniedzot pilnu uzlādi, ierīce pārtrauca uzlādi, oranžā LED izslēgās, un jaudas mērītājs rādīja 0,8 W patēriņu. Mēs atstājām lādētāju pieslēgtu vēl vienu stundu un nepamanījām turpmāku uzlādi vai enerģijas patēriņa pieaugumu.

Anbernic RG351V

RG351V, kas ir vecāks Anbernic modelis, ir bijis vismaz viens apstiprināts ziņojums par kļūmi, kad lietotājs pieslēdza USB-C uz USB-C kabeli.

Testu sākām ar 5 W 2A lādētāju, lai iegūtu sākotnējos datus. Sākot no auksta stāvokļa, ierīces temperatūra bija aptuveni 30°C. Uzlādes laikā temperatūra sasniedza 39°C. Šo pieaugumu, kas ir nedaudz augstāks nekā RG35XXSP, daļēji var skaidrot ar testēšanu pēcpusdienā, kad birojā bija augstāka temperatūra nekā no rīta. Neraugoties uz to, temperatūra saglabājās drošu parametru robežās. Līdzīgi mēs novērojām maksimālo enerģijas patēriņu 8 W, kas pakāpeniski samazinājās akumulatora uzlādes laikā.

Anbernic RG351V mēģina C2C uzlādi
Anbernic RG351V mēģina C2C uzlādi

Tālāk mēs testējām ar 100 W lādētāju, izmantojot DroiX USB-C uz USB-C kabeli. Gatavojoties visļaunākajam, ar ugunsdzēšamajiem aparātiem gatavībā, mēs pievienojām kabeli rokas ierīcei. Mūsu pārsteigumam un atvieglojumam, nekas nenotika – jauda netika patērēta. Mēs atkārtojām testu ar tiem pašiem lādētājiem un kabeļiem kā iepriekš, taču neviens no tiem nenodrošināja strāvas padevi. Mēs pat izmēģinājām otrajā USB-C pieslēgvietā, kas netiek izmantota uzlādei, un tā turpināja darboties bez problēmām.

Secinājums

Mēs neesam elektrotehnikas inženieri vai eksperti; mūsu testi būtībā atspoguļo to, kas vidējam īpašniekam varētu būt pieejams mājās. Tas ietver dažus vecus 5 V tālruņu lādētājus un lieljaudas lādētājus, ko parasti izmanto ar rokas spēļu datoriem, klēpjdatoriem vai tālruņiem, kā arī nejauši atrastu USB-A un USB-C kabeļu kolekciju.

Neskatoties uz vairāku lādētāju un dažādu USB-A un USB-C kabeļu testēšanu, mums nekādi neizdevās “salauzt” portatīvos datorus. Tomēr mūsu testi nav izsmeļoši. Ir pieejami daudzi lādētāji un kabeļi ar dažādiem kvalitātes standartiem, un tas varētu būt viens no faktoriem.

Anbernic RG351V un RG35XXSP izdzīvoja
Neskatoties uz mūsu pūlēm, gan Anbernic RG351V, gan RG35XXSP izdzīvoja.

Pārskatot mūsu sākotnējo hipotēzi, šķiet, ka jaudas regulatora integrālā shēma ir nekvalitatīva, kas laika gaitā var pasliktināties un galu galā sabojāties. Šāda kļūme visdrīzāk var rasties uzlādes vai uzlādes laikā, kamēr ierīce ir viskarstākā temperatūrā. Tas varētu būt iespējams arī ierīces pārtaktēšanas rezultātā, taču tas nav apstiprināts. Šādos gadījumos var rasties papildu bojājumi platē, korpusā vai pat akumulatorā.

Anbernic RG35XXSP jaunākajai versijai ir “zivju papīra” tipa materiāls starp pamatplati un korpusu un, savukārt, akumulatoru. Zivju papīrs, pazīstams arī kā vulkanizēta šķiedra vai zivju papīrs, ir izolācijas materiāls, kas izgatavots no kokvilnas papīra, kurš apstrādāts ar ķīmiskām vielām, lai uzlabotu tā dielektriskās īpašības. Šis materiāls ir pazīstams ar augstu mehānisko izturību, elastību un lieliskām elektriskās izolācijas spējām, tāpēc tas ir ideāli piemērots izmantošanai elektriskās un elektroniskās ierīcēs. Šajā gadījumā tas nodrošina zināmu elektrisko un siltumizolāciju.

Jaunākiem Anbernic RG35XXSP ir zivju papīrs
Jaunākiem Anbernic RG35XXSP ir zivju papīrs

DroiX var apstiprināt, ka pēdējā pārdotajai partijai bija “zivju papīrs”, kā redzams attēlā iepriekš. Mēs sagaidām, ka arī nākamajai partijai tas būs.

Ņemot vērā negadījumu skaitu attiecībā pret lielo pārdoto vienību skaitu un papildu aizsardzībai pievienoto zivju papīru, mēs uzskatām, ka negadījumu biežums ir pietiekami zems, lai mēs varētu turpināt Anbernic retro spēļu rokas datoru tirdzniecību. Tomēr mēs stingri iesakām visiem, neatkarīgi no tā, vai viņi ir mūsu klienti vai nav, ievērot turpmāk minēto labāko praksi, uzlādējot jebkuras ierīces, ne tikai Anbernic. Ja situācija mainīsies attiecībā uz drošumu klientiem, mēs nevilcināsimies pārtraukt produkta pārdošanu mūsu veikalā.

Vai esat iegādājies no DroiX un jums ir bijusi šī problēma?

Ja esat iegādājies ierīci no DroiX un uzskatāt, ka tā ir bojāta bojātu komponentu dēļ viena gada garantijas laikā, lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu [email protected], norādot savu pasūtījuma numuru un attiecīgo informāciju. Lai gan citi pārdevēji, iespējams, uz šādām problēmām neattiecas garantija, mēs esam apņēmušies nodrošināt visaptverošu klientu atbalstu un ievērot mūsu garantijas politiku.

Ierīču uzlādes labākā prakse

Pareiza uzlāde ir ļoti svarīga Anbernic ierīces ilgmūžībai un drošībai. Ievērojiet šīs vadlīnijas, lai nodrošinātu drošu uzlādi un izvairītos no iespējamiem bojājumiem.

Izmantojiet tikai pievienoto kabeli

  • Vienmēr izmantojiet kopā ar Anbernic ierīci pievienoto USB-A uz USB-C kabeli.
  • Izvairieties no USB-C savienojuma ar USB-C kabeļiem, pat ja tie šķiet saderīgi.
Izmantojiet komplektā iekļauto USB-A uz USB-C kabeli
Izmantojiet komplektā iekļauto USB-A uz USB-C kabeli

Palieciet pie 5 V lādētājiem

  • Izmantojiet lādētājus, kuru izejas spriegums ir tikai 5 V.
  • Ideāla izejas jauda: 5V/1A vai 5V/1,5A (pārbaudiet ierīces specifikācijas).
  • Maksimālā drošā jauda: 5V/2A (nepārsniegt).
Izmantojiet vecu 5V 2A lādētāju
Izmantojiet vecu 5V 2A lādētāju

Izvairieties no ātrās uzlādes ierīcēm

  • Neizmantojiet ātros lādētājus, ātros lādētājus vai lādētājus ar marķējumu “PD” (Power Delivery).
  • Tie var sabojāt ierīci vai radīt problēmas ar akumulatoru.
Augstas jaudas USB lādētāji
Augstas jaudas USB-C lādētāji

Drošas uzlādes iespējas

  • Izmantojiet Anbernic ierīcei pievienoto lādētāju (ja tas ir iekļauts komplektācijā).
  • Izmantojiet standarta USB-A portu datorā.
  • Izmantojiet vecākus, mazāk jaudīgus tālruņa lādētājus (piemēram, vecākus iPhone lādētājus, kuru jauda ir 5 V/1 A).

Labākā uzlādes prakse

  • Uzraugiet savu ierīci uzlādes laikā, jo īpaši pirmajās reizēs.
  • Atvienojiet ierīci no tīkla, kad tā ir pilnībā uzlādēta; neatstājiet to nepārtraukti ieslēgtu.
  • Ja uzlādes laikā ierīce ir neparasti silta, nekavējoties atvienojiet to no tīkla.

Brīdinājuma zīmes

Ja pamanāt kādu no turpmāk minētajām situācijām, pārtrauciet ierīces lietošanu un sazinieties ar ierīci iegādes vietu. Ja ierīce ir iegādāta no mums, DroiX, lūdzu, rakstiet uz [email protected] vai sazinieties ar mums, izmantojot lapu Sazinieties ar mums, kur varat izmantot tērzēšanu tiešraidē, nosūtīt ziņu utt.

  • Akumulatora pietūkums
  • Neparasts karstums uzlādes laikā
  • Ātra akumulatora izlāde
  • Ierīce netiek pareizi uzlādēta

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.