Guides, news & reviews from the DROIX team Discord community 4.8 on Trustpilot · 895 reviews
Aktualności Urządzenia przenośne do gier retro Urządzenia z systemem Android Updated 28 September 2026

MANGMI Air Y i Air Y Pro ogłoszone: nowa pionowa przenośna konsola do gier Android nadchodzi

MANGMI Air Y i Air Y Pro ogłoszone
In this article

Czym jest MANGMI Air Y?

MANGMI Air Y to kompaktowa pionowa przenośna konsola do gier Android zbudowana wokół 4,2-calowego ekranu dotykowego 4:3, kontrolerów w klasycznym stylu i podstawowej platformy Snapdragon 662. Pojawia się obok MANGMI Air Y Pro, modelu o wyższej specyfikacji, który zachowuje ten sam podstawowy format i rozmiar ekranu, ale przechodzi na sprzęt Snapdragon 865, szybsze opcje pamięci masowej, podwójne głośniki stereo i dwa drążki analogowe.

Razem oba modele dodają inny kształt do oferty przenośnych konsol do gier Android. Zamiast gonić za układem szerokoekranowym, oba są zaprojektowane wokół panelu 4:3, który lepiej pasuje do klasycznych treści konsolowych i automatowych. Efektem jest para opcji konsol do grania na Androidzie skierowanych do różnych budżetów i oczekiwań wydajnościowych.

MANGMI Air Y vs Air Y Pro specyfikacje

Oba modele mają 4,2-calowy ekran dotykowy IPS 1280 × 960 w proporcjach 4:3. MANGMI podaje również 500 nitów szczytowej jasności i 110% pokrycia kolorów sRGB dla wyświetlacza. Obie konsole przenośne mają wymiary 144,84 × 94,64 × 23 mm, zawierają aktywne chłodzenie i baterię 5000 mAh, ale podstawowy sprzęt znacznie się różni.

SpecyfikacjaMANGMI Air YMANGMI Air Y Pro
ProcesorQualcomm Snapdragon 662Qualcomm Snapdragon 865
RAM3 GB LPDDR4X4 GB lub 8 GB LPDDR4X
Pamięć masowa32 GB eMMC64 GB UFS 2.1 lub 128 GB UFS 3.1
ChłodzenieAktywne chłodzenieAktywne chłodzenie
Wyświetlacz4,2-calowy ekran dotykowy IPS, 1280 × 960, 4:34,2-calowy ekran dotykowy IPS, 1280 × 960, 4:3
ŁącznośćWi-Fi 5, Bluetooth 5.0Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1
PortyUSB Type-C, slot na kartę TF, gniazdo słuchawkowe 3,5 mmUSB Type-C, slot na kartę TF, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm
GłośnikiPojedynczy głośnikPodwójne głośniki stereo
System operacyjnyAndroid 14Android 13
Bateria5000 mAh5000 mAh
Ładowanie15 W18 W
Inne funkcjeKonfigurowalny przycisk, pokrętło głośności, żyroskop 6-osiowyKonfigurowalny przycisk, pokrętło głośności, żyroskop 6-osiowy
Rozmiar144,84 × 94,64 × 23 mm144,84 × 94,64 × 23 mm
Waga279 g286 g

Szczegóły designu są również wspólne: logo z podświetleniem oddechowym z przodu, metalowe boczne pokrętło, kontrastujące przyciski i zakrzywione przyciski barkowe. Układ kontrolerów jest bardziej widocznym wyróżnikiem. Air Y ma jeden lewy drążek analogowy, podczas gdy Air Y Pro ma dwa drążki analogowe, co powinno czynić go bardziej naturalnym wyborem dla gier i serwisów streamingowych, które zależą od pełnego układu dwóch drążków.

Wyświetlacz MANGMI Air Y i Air Y Pro
MANGMI Air Y i Air Y Pro wyświetlacz

Popular right now

What people are buying this month

Prices as listed on each store

4.5(24 reviews)

GPD WIN 5 (AI Max HX 385 – 32GB_RAM/1TB_NVME) (Raven Black)

£1,555.95No longer available
on 15 stores
−21%

MANGMI Pocket Max (Snapdragon 865 – 8GB_RAM/128GB_STORAGE) (Retro GB)

£190.07£240.95In stock
on 12 stores
5.0(11 reviews)

RETROID Pocket 6 – 12GB RAM/128GB SSD [SILVER]

£308.95In stock
on 12 stores

Snapdragon 662 w MANGMI Air Y

Standardowy Air Y używa Qualcomm Snapdragon 662, tej samej rodziny procesorów, którą można znaleźć w MANGMI Air X. Air Y nie jest bezpośrednią kopią Air X: jego konfiguracja 3 GB RAM i 32 GB eMMC jest niższa niż konfiguracja Air X, którą testowaliśmy, więc jego dokładne wyniki benchmarków i gier wciąż wymagają testów praktycznych. Air X pozostaje użytecznym kontekstem do zrozumienia prawdopodobnej roli platformy.

Emulator DuckStation PS1 na MANGMI Air X
Emulator PS1 DuckStation na MANGMI Air X z procesorem Snapdragon 662

W naszej recenzji MANGMI Air X platforma Snapdragon 662 uzyskała 256 886 w AnTuTu, 340 w single-core i 1119 w multi-core w Geekbench 6 oraz 115 w 3DMark Wild Life Extreme. Te wyniki plasują ją w tierze budżetowych urządzeń do grania na Androidzie: dobrze nadaje się do lżejszych i średnich gier Android, tytułów retro, gier w chmurze i streamingu, a nie do wymagających wydań 3D na Androida.

W zakresie emulacji Air X radził sobie z systemami do ery PlayStation 1 bez problemu. Emulacja PlayStation 2, 3DS i Vita była bardziej mieszana i zależała w dużym stopniu od gry, wersji emulatora, sterowników i ustawień. Niektóre lżejsze gry PlayStation 2 mogą być grywalne po dostosowaniu, Azahar był użyteczny w wielu grach 3DS, a Vita3K mógł dobrze uruchamiać mniej wymagające gry, ale nie są to uniwersalne gwarancje. Standardowy Air Y powinien więc najbardziej odpowiadać graczom, którzy chcą przenośnej konsoli do grania Android dla klasycznych bibliotek i codziennego użytkowania Androida.

Referencyjna konsola przenośna i procesorAnTuTuGeekbench 6 jednordzeniowy / wielordzeniowy3DMark Wild Life ExtremeCo to sugeruje dla serii Air Y
MANGMI Air X
(Snapdragon 662)
256 886340 / 1119115Wydajna platforma budżetowa do lżejszego grania na Androidzie i klasycznej emulacji
MANGMI Pocket Max
(Snapdragon 865)
1 049 9211205 / 33881225Znacznie wyższa platforma wydajnościowa z większym zapasem na wymagające gry Android i nowsze emulatory

Snapdragon 865 w MANGMI Air Y Pro

Air Y Pro przechodzi na Qualcomm Snapdragon 865, ten sam procesor, który jest używany w MANGMI Pocket Max. Dodaje również 4 GB lub 8 GB RAM LPDDR4X, 64 GB UFS 2.1 lub 128 GB UFS 3.1, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, głośniki stereo i szybsze ładowanie 18 W. Te ulepszenia pozycjonują Pro jako znacznie więcej niż Air Y z drugim drążkiem.

Emulator Vita3K jest doskonały w przypadku kompatybilnych gier
Procesor Snapdragon 865 jest świetny do emulacji Vita3K

Nasza recenzja MANGMI Pocket Max zapewnia najlepszy obecny kontekst dla wydajności Snapdragon 865. Pocket Max uzyskał 1 049 921 w AnTuTu, 1205 w single-core i 3388 w multi-core w Geekbench 6 oraz 1225 w 3DMark Wild Life Extreme. To wyniki urządzenia referencyjnego, a nie bezpośrednia obietnica wydajności dla Air Y Pro: chłodzenie, konfiguracja RAM, oprogramowanie i sterowniki mogą zmienić ostateczny wynik. Pokazują jednak znaczny zapas dostępny z wyższej platformy.

W testach Pocket Max natywne gry Android, streaming i systemy retro miały dużo miejsca do działania. Wydajność PlayStation 2 była ogólnie mocna, a wiele testowanych gier osiągało 60 FPS. Azahar uruchamiał wiele gier 3DS z pełną prędkością, w tym przy wyższych rozdzielczościach renderowania, a kompatybilne tytuły Vita3K działały bardzo dobrze. Bardziej wymagające emulatory i gry nadal różnią się pod względem zgodności i ustawień, ale Air Y Pro ma mocniejszą podstawę dla graczy, którzy chcą wykroczyć poza klasyczne systemy.

Który model MANGMI Air Y powinieneś wybrać?

MANGMI Air Y to prostszy, lżejszy model o wadze 279 g. Z Androidem 14, pojedynczym głośnikiem, jednym drążkiem analogowym i Snapdragon 662 jest pozycjonowany do grania retro, lżejszych tytułów Android, streamingu i tańszej drogi do pionowej konsoli przenośnej.

Przy 286 g MANGMI Air Y Pro jest tylko o 7 g cięższy, ale oferuje znacznie większy pułap wydajności. Jego Snapdragon 865, szybsze opcje pamięci masowej, dźwięk stereo, mocniejsza łączność bezprzewodowa i kontrolery z dwoma drążkami czynią go lepszym dopasowaniem dla użytkowników, którzy chcą bardziej wymagających gier Android i szerszego potencjału emulacji w tym samym kompaktowym formacie.

Oba urządzenia mają ten sam format ekranu, aktywne chłodzenie, slot rozszerzeń, port USB-C, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, konfigurowalny przycisk, pokrętło głośności i żyroskop 6-osiowy. To sprawia, że decyzja jest prosta: wybierz Air Y dla bardziej dostępnej drogi do klasycznego grania lub Pro, gdy wydajność, szybkość pamięci masowej i kontrolery z dwoma drążkami mają większe znaczenie.

Ostatecznym testem będzie to, jak MANGMI dostroi te komponenty w gotowym sprzęcie. Dopóki nie będziemy mogli bezpośrednio testować obu modeli, recenzje Air X i Pocket Max są użytecznymi wskazówkami, a nie substytutem testów konkretnego urządzenia. Jeśli porównujesz formaty i poziomy wydajności, przejrzyj szerszą ofertę przenośnych konsol do gier Android w DROIX.

FAQ

Jaka jest różnica między MANGMI Air Y i Air Y Pro?

Air Y używa Snapdragon 662, 3 GB RAM, 32 GB eMMC, jednego lewego drążka analogowego, Wi-Fi 5, pojedynczego głośnika i ładowania 15 W. Air Y Pro używa Snapdragon 865, 4 GB lub 8 GB RAM, opcji pamięci UFS, dwóch drążków analogowych, Wi-Fi 6, głośników stereo i ładowania 18 W.

Czy oba modele MANGMI Air Y mają ten sam wyświetlacz?

Tak. Oba używają 4,2-calowego ekranu dotykowego IPS 1280 × 960 w proporcjach 4:3. MANGMI podaje 500 nitów szczytowej jasności i 110% pokrycia kolorów sRGB dla wyświetlacza.

Czy MANGMI Air Y Pro jest lepszy do emulacji PS2, 3DS i Vita?

Snapdragon 865 daje Air Y Pro znacznie mocniejszą podstawę dla tych systemów niż Snapdragon 662 w standardowym Air Y. Testy Pocket Max z tym samym procesorem były mocne dla PlayStation 2, Azahar dla 3DS i kompatybilnych tytułów Vita3K, ale wydajność samego Air Y Pro wciąż wymaga testów konkretnego urządzenia.

Czy MANGMI Air Y ma rozszerzenie microSD?

Oba modele mają slot na kartę TF, obok USB Type-C i gniazda słuchawkowego 3,5 mm. Różne układy kontrolerów nadają MANGMI Air Y i Air Y Pro wyraźną tożsamość.

Popular in the Knowledge Base View all
Was this article helpful?
Written by DaveC

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DROIX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern. Contact me at [email protected]

Questions & comments

0

Every question gets an answer. Ask before you buy — DaveC and the team reply within one working day, and answers stay public so they help the next reader too.

We'll email you when your question is answered — no account needed.
Get the latest from DROIX New reviews, restocks and tech news — once a week, no spam.