ONEXPLAYER ONEXGPU 2 Recenzia
-
Design
-
Build Quality
-
Performance
-
Features
Zhrnutie
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 poskytuje vysoký herný výkon vďaka AMD Radeon RX 7800M, 12 GB GDDR6 RAM a rozšíriteľnému úložisku,
Celkovo
4.6Recenzia používateľa
( votes)Klady
- Vysoko výkonný grafický procesor AMD Radeon RX 7800M
- Pripojenie OCuLink a USB 4
- Ďalšie výstupy USB, Ethernet, HDMI a DP
- Slot SSD na ďalšie úložisko
- Vertikálna orientácia na úsporu miesta
Nevýhody
- Veľký PSU v porovnaní s internými
Popularita externých dokovacích staníc GPU prudko vzrástla a ponúka výkonný spôsob, ako zvýšiť herný výkon na vreckových, minipočítačoch a stolových počítačoch. ONEXPLAYER ONEXGPU 2 sa snaží nadviazať na svojho predchodcu modernizáciou na AMD Radeon 7800M a sľubuje vyšší výkon a rozšírené možnosti pripojenia. Aký je to však v skutočnosti rozdiel? A je to pre vás ten správny upgrade? Poďme sa na to pozrieť bližšie a zistiť to v našej recenzii ONEXPLAYER ONEXGPU 2.
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 Review Video
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 Prehľad
Našu recenziu ONEXPLAYER ONEXGPU 2 začíname pohľadom na samotnú dokovaciu stanicu eGPU. ONEXPLAYER ONEXGPU 2 má rozmery približne 9,03 x 6,8 x 1,6 palca (22,9 x 17,5 x 4,3 cm) a váži približne 1,6 kg bez zdroja napájania, 2,3 kg so zdrojom napájania. ONEXGPU 2 stojí vzpriamene, aby zaberal menej miesta na stole. Na prednej strane sa nachádza tlačidlo napájania, tlačidlo turbo a tlačidlo cyklu režimov RGB.
Tlačidlo Turbo prepína medzi predvoleným výkonom 180 W a 130 W. To je užitočné, ak chcete napríklad tichší hluk ventilátora. tlačidlo RGB prepína rôzne režimy osvetlenia, ktoré sú na hornej a dolnej ploche ONEXGPU 2.
Na zadnej strane sa zhora nadol nachádza konektor napájania, USB-C 4 a port OCuLink na rýchly prenos dát. Ďalej tu máme HDMI 2.1 a dva DisplayPorty 2.0 na výstup na tri televízory alebo monitory. Vedľa druhého DisplayPortu je čítačka kariet micro SD a pod ním dva porty USB-A, ktoré zakončuje port ethernetu.
Na ľavej strane pod mriežkou ventilátora sa nachádza odnímateľný kryt držaný magnetmi, do ktorého môžete nainštalovať SSD disk M.2 NVMe PCI-E Gen 3.0 pre ďalšie úložisko.
A krátky pohľad na napájanie, pretože je to veľký chlapec! Má rozmery približne 4,7 x 3,7 x 1,1 palca (12 x 9,5 x 3 cm), bez typu zástrčky, alebo môžete namiesto nej použiť zástrčku do kanvice. Ide o 330W nabíjačku GaN, ktorá nielenže napája ONEXGPU 2, ale dokáže tiež nabíjať vaše zariadenie až do výkonu 65 W. To, že je napájací zdroj externý pre ONEXGPU, pomáha pri teplotách, ale znamená to aj niečo navyše, čo treba nosiť so sebou, ak ste na cestách.
Technické špecifikácie ONEXPLAYER ONEXGPU 2
V rámci našej recenzie ONEXPLAYER ONEXGPU 2 sa pozrieme na technické špecifikácie a vykonáme vlastné testy hlučnosti ventilátorov a teploty.
GPU | AMD Radeon RX 7800M |
ARCHITEKTÚRA | Navi 32 |
RAM | 12 GB GDDR6 |
FREKVENCIA | 2145 MHz |
PRÚDOVÉ PROCESORY | 3840 |
VÝPOČTOVÉ JEDNOTKY | 60 |
JEDNOTKY RASTER | 96 |
ŠPIČKOVÝ VÝPOČTOVÝ VÝKON S POLOVIČNOU PRESNOSŤOU | 71,73 TFLOPs |
ŠPIČKOVÝ VÝPOČTOVÝ VÝKON S JEDNOU PRESNOSŤOU | 35,84 TFLOPs |
V našich testoch hlučnosti ventilátorov a teploty sme ich spustili s hrou Forza Horizon 5 na externom monitore pri nastavení grafiky 4K Extreme, aby sme hardvér skutočne zaťažili na 180 W. Dostali sme najvyššiu teplotu 60 °C a najvyššiu hlučnosť ventilátora 65 dB. Pri 130 W sme ako poznámku nezaznamenali veľký rozdiel.
Referenčné hodnoty
Recenziu ONEXPLAYER ONEXGPU 2 by sme nemohli urobiť bez benchmarkov. Preskočíme obvyklé benchmarky založené na CPU a zameriame sa na tie pre GPU. Budeme používať ONEXPLAYER X1 Pro s procesorom HX 370, ktorý má port OCuLink. A ONEXFLY F1 Pro s procesorom HX 365, ktorý má len USB. Zahrnuli sme výsledky benchmarkov pre interné a externé displeje, ako aj s pripojením OCuLink a bez neho na X1 Pro, aby sme videli rozdiely vo výkone.
3DMARK
Začneme našimi obvyklými testami 3DMARK Benchmark, Time Spy, Night Raid a Fire Strike. V Time Spy vidíme, že X1 Pro cez OCuLink prirodzene vedie, pričom USB zaostáva. Model F1 Pro si tu vedie celkom dobre a dosahuje dobré výsledky len cez USB.
Pri nočnom nájazde vidíme skôr zmes výsledkov. S F1 Pro môžete vidieť rozdiel medzi interným a externým displejom, ako aj s OCuLink a USB. A F1 Pro na externom displeji tu prekvapivo obsadil prvé miesto v hodnotení.
V prípade referenčného testu Fire Strike sú výsledky o niečo bližšie. X1 Pro opäť vedie cez OCulink, pričom výkon klesá len cez USB. A F1 Pro cez USB si v rôznych testoch vedie pomerne dobre.
Forza Horizon 5
Až pri spustení niektorých herných benchmarkov môžeme vidieť výhody OCuLink v porovnaní s pripojením len cez USB. X1 Pro s OCuLink zaznamenáva vo všetkých testoch obrovský nárast výkonu. Pri pripojení len cez USB môžeme vidieť, že obe zariadenia majú veľmi blízke snímky za sekundu, čo je obmedzené šírkou pásma USB 4.
Shadow of the Tomb Raider
V prípade hry Shadow of the Tomb Raider vidíme rovnaký model s X1 Pro cez OCuLink. V porovnaní s rozhraním USB má obrovský nárast výkonu. V relatívnych testoch oboch zariadení vidíme opäť podobné výsledky s USB.
Cyberpunk 2077
A náš posledný benchmark je pre hru Cyberpunk 2077. Vidíme dobré výsledky pre X1 Pro cez OCuLink, hoci pri rozlíšení 4K na externom monitore je viditeľný pokles. A v prípade F1 Pro cez USB vidíme očakávané výsledky v súlade s výsledkami X1 Pro USB.
Zhrnutie referenčnej hodnoty
Ako sme videli, ONEXPLAYER ONEXGPU 2 je skvelý z hľadiska výkonu, ale pri používaní iba USB 4 vidíme určité úzke hrdlá. Šírka pásma USB 4 nestačí držať krok a vidíme veľký rozdiel vo výkone v porovnaní s OCuLink. Na pôvodnej dokovacej stanici ONEXPLAYER ONEXGPU eGPU nebola medzera až taká veľká, pretože GPU mal menší výkon, ale stále tu bolo úzke hrdlo. V skutočnosti sme vďaka tomu získali na oboch zariadeniach pomerne podobné výsledky cez USB 4.
Po pripojení cez OCuLink však vidíme vyššie skóre ako pri GPU 7600M. Napríklad pri rozlíšení 4K v hre Forza Horizon 5 vidíme približne 38% rozdiel vo výkone. Pri nižších rozlíšeniach bude rozdiel medzi nimi podobný, ale ak by ste zvýšili kvalitu grafiky, rozdiel medzi nimi by sa rýchlo zväčšil.
Viac informácií o oboch vreckových počítačoch, ktoré sme používali, sa dozviete v tejto recenzii; recenzia ONEXPLAYER X1 Pro a recenzia ONEXPLAYER F1 Pro.
Herný výkon
Porovnávacie testy sú veľmi dobré, ale čo skutočné hranie v reálnom svete. Pozrieme sa na niektoré náročnejšie hry. Na to používame ONEXPLAYER X1 Pro s pripojením OCuLink pri rozlíšení 1600P.
Cyberpunk 2077
Ak chcete dosiahnuť solídnych 60 a viac snímok za sekundu, potom sme použili 1600P na predvolených nastaveniach grafiky Ray Tracing Low, s vysokou kvalitou textúr a technológiou AMD FidelityFX Super Resolution 2.1 nastavenou na Auto.
Forza Horizon 5
Na dosiahnutie solídnych viac ako 60 snímok za sekundu sme použili rozlíšenie 1600P pri predvolených nastaveniach grafiky Extreme. Pekné a jednoduché nastavenie tejto hry
Ak máte na displeji vyššiu obnovovaciu frekvenciu, napríklad 120 Hz s X1 Pro. Potom môžeme ísť so strednou grafikou 1600P. Alebo môžete klesnúť na 1200P a ísť s grafikou High, ak chcete.
Prisľúbené
Ďalšia rýchla hra pre 60+ FPS. V predvolených nastaveniach grafiky Epic sme použili rozlíšenie 1600P so zapnutým Ray Tracing a nastavením NVIDIA DLSS 3 na Quality.
Záverečné myšlienky
Zhrňme si naše myšlienky k recenzii ONEXPLAYER ONEXGPU 2. ONEXPLAYER ONEXGPU 2 je s určitými podmienkami skvelým doplnkom pre majiteľov vreckových, mini alebo stolných počítačov. Zhrňme si prečo.
Formát sa môže zdať veľmi veľký, ale ak ho porovnáte s grafickou kartou, je väčšinou väčší do hĺbky. Okrem toho je pohodlnejšie, keď stojí, a nie leží na stole, čo zaberá menej miesta.
Zvážte aj to, že vo vnútri nie je len grafická karta. Máte tu kompletnú sadu dokovacieho príslušenstva s podporou až troch externých displejov, dvoch ďalších portov USB, portu ethernet a slotu SSD pre ďalšie úložisko. Takže dodatočná veľkosť v porovnaní so štandardnou grafickou kartou to tu vynahradí.
Najdôležitejším faktorom je výkon. Vidíme vyšší výkon ako pri predchádzajúcej generácii ONEXGPU. Pri použití OCuLink vidíme v porovnaní so staršou verziou 7600M nárast výkonu o približne 50 % zo 103 na 153 FPS v hre Forza Horizon 5 v rozlíšení 4K.
Ak však vaše zariadenie nepodporuje OCuLink, nebudete môcť naplno využiť výkon ONEXPLAYER ONEXGPU 2 kvôli obmedzeniam šírky pásma USB 4. V niektorých prípadoch to môže mať za následok veľký pokles výkonu. Napríklad v hre Forza Horizon 5 pri rozlíšení 4K sme zaznamenali 208 FPS s pripojením OCuLink, ale len 73 FPS cez USB 4. Ak plánujete používať výlučne USB 4, rozdiel vo výkone v porovnaní s predchádzajúcim modelom 7600M je oveľa menší, čo z neho robí cenovo výhodnejšiu voľbu.
Ak máte alebo plánujete zaobstarať si zariadenie s OCuLink, potom je ONEXPLAYER ONEXGPU 2 vynikajúcou voľbou. Máte k dispozícii najrýchlejšie možné pripojenie pre grafický výkon, viacero video výstupov, ethernet a slot SSD pre ďalšie úložisko. Toto je určite zariadenie, ktoré stojí za zváženie!
Týmto končí naša recenzia ONEXPLAYER ONEXGPU 2, dúfame, že bola pre vás užitočná. Ak máte nejaké otázky, neváhajte sa opýtať v komentároch a my vám radi pomôžeme.