AYANEO Pocket Micro Review
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Zhrnutie
Celkovo
4.6Recenzia používateľa
( votes)Klady
- Prémiová stavebná kvalita s plášťom z hliníkovej zliatiny CNC
- Kompaktný a prenosný
- Pôsobivý výkon emulácie
- Vlastný softvér AYANEOs
- Joysticky s Hallovým efektom
Nevýhody
- Chýbajúci 3,5 mm port pre slúchadlá, s podivnou voľbou použitia portu USB
- 3,5″ displej môže byť pre niektorých používateľov príliš malý
AYANEO Pocket Micro, inšpirovaný Gameboy Advance Micro, prináša hry so systémom Android do malého vreckového počítača s prívlastkom AYANEO. Poďme sa v našej recenzii AYANEO Pocket Micro presvedčiť, či si zaslúži vaše peniaze, keď si pozrieme jeho funkcie, skontrolujeme systém, herný a emulačný výkon a porovnáme ho s inými vreckovými zariadeniami založenými na systéme Android.
AYANEO Pocket Micro Review Video
AYANEO Pocket Micro Prehľad
Našu recenziu AYANEO Pocket Micro začíname prehľadom hernej konzoly so systémom Android. AYANEO Pocket Micro má rozmery 6,1 x 2,4 x 0,7 palca (15,6 x 6,3 x 1,8 cm) a váži 233 g (0,51 lbs). Plášť je z hliníkovej zliatiny, ktorá mu dodáva veľmi pevný prémiový dojem a pôsobí ťažšie, ako vyzerá. Pri tejto veľkosti sa dá vložiť do vrecka, hoci kvôli analógovým páčkam ho možno budete chcieť mať vo vrecku bundy alebo v taške.
Displej je 3,5-palcový bezokrajový dotykový displej IPS s rozlíšením 960 × 640 pixelov. To je presne štvornásobok rozlíšenia pôvodného Gameboya Advance.
K dispozícii máme bežné herné ovládanie s analógovými páčkami s halovým efektom. Na ľavom a pravom dolnom okraji sú dva páry tlačidiel SELECT a START, AYA Overlay a Home.
Spodná časť má port USB typu C s podporou USB 2.0 OTG. O tom si povieme viac za chvíľu. Na ľavej strane je zakrytá čítačka kariet Micro SD. a na pravej strane je niekoľko makro tlačidiel.
Vrchná časť má na oboch stranách dvojicu ramenných a spúšťacích gombíkov. Vpravo od stredu sa nachádza tlačidlo napájania s integrovaným skenerom odtlačkov prstov a tlačidlá hlasitosti.
Myslel som si, že mám na porovnanie červený a zlatý GBA Micro, ale ukázalo sa, že mám strieborný 🙂 Môžete vidieť určitú inšpiráciu v tvare a s tlačidlami SELECT a START na zakrivených stranách. Podobne ako AYANEO Pocket DMG, ani toto zariadenie nemá byť replikou, ale skôr inšpiráciou.
Vreckový port Micro USB AYANEO
Chceli sme sa zmieniť o porte USB typu C, pretože sa nám zdal trochu zvláštny. Port USB sa dá štandardne použiť na nabíjanie Micro. Ak by ste však chceli pripojiť flash disk USB alebo použiť konektor Type-C na 3,5 mm audio jack, musíte najskôr cez nastavenia vypnúť interný gamepad.
To znamená, že používanie externého úložiska alebo káblových slúchadiel počas hrania hry nie je možné, pretože gamepad je vypnutý. Nie je tu žiadny 3,5 mm audio port, aký nájdete takmer na každom hernom zariadení so systémom Android. Samozrejme, bez problémov môžete používať slúchadlá Bluetooth, ale celé nastavenie nás trochu sklamalo. Denne vidím ľudí, ktorí so svojimi telefónmi a vreckovými zariadeniami stále používajú káblové slúchadlá.
Technické špecifikácie AYANEO Pocket Micro
Ďalej v našej recenzii AYANEO Pocket Micro preberáme technické špecifikácie, ako aj vlastné testy výdrže batérie, hlučnosti ventilátora a teploty.
CPU | MediaTek Helio G99 2x Arm Cortex-A76 do 2,2 GHz 6x Arm Cortex-A55 do 2,0 GHz |
GPU | Rameno Mali-G57 MC2 |
RAM | 6 GB LPDDR4x 8 GB LPDDR4x |
SKLADOVANIE | 128GB UFS 2.2 256GB UFS 2.2 |
KOMUNIKÁCIA | Wi-Fi 5 Bluetooth 5.2 |
DISPLAY | 3,5″ bezokrajový dotykový displej IPS Rozlíšenie 960 × 640 330 PPI 400 nitov Pomer obrazovky 3:2 100 % pokrytie sRGB / 115 % objemu sRGB |
ROZMERY | 6,1 x 2,4 x 0,7 palca (15,6 x 6,3 x 1,8 cm) |
WEIGHT | 233 g (0,51 lbs) |
Napájanie zabezpečuje nabíjateľná batéria s kapacitou 2 600 mAh. Aby sme otestovali výdrž batérie, spustili sme benchmark Antutu v slučke pri plnom jase s nastavením režimu Performance. Získali sme výdrž batérie 3 hodiny. Priemerná spotreba batérie bude do 6 hodín v závislosti od toho, aké aplikácie máte spustené.
Pri našich testoch hlučnosti a teploty ventilátora, ktoré sme tiež vykonávali pri spustenom Antutu, sme museli priložiť ucho k mriežke ventilátora, aby sme skutočne počuli, či sa ventilátor točí. Hernú konzolu so systémom Android by ste nepočuli v bežných kancelárskych priestoroch, a dokonca aj v tichej miestnosti je ťažké čokoľvek počuť. V prípade teplôt sme dostali 46 °C, ktoré vychádzali najmä z displeja, a nie z mriežky výfuku.
Porovnávacie testy systému
Ako vždy v prípade herných vreckových počítačov so systémom Android sme v rámci našej recenzie AYANEO Pocket Micro vykonali niekoľko benchmarkov, aby sme zistili jeho výkon a porovnali ho aj s inými vreckovými počítačmi. Bohužiaľ sme nemali k dispozícii žiadne iné zariadenia G99, preto sme do testu zaradili niekoľko podobne výkonných populárnych zariadení, ako aj prémiový cenovo a výkonnostne dostupný vreckový počítač Pocket S od spoločnosti AYANEO.
Geekbench 5
V programe Geekbench 5 sa testuje výkon jedného a viacerých jadier procesora. V porovnaní s oveľa lacnejším Retroidom Pocket 2S a podobne drahým RG Cube vidíme približne očakávaný výkon. Oveľa vyšší ako Pocket 2S s rozdielom 43 % a nižší ako Anbernic RG Cube s rozdielom 14 % pri jednojadrovom výkone.
Geekbench 6
Pre Geekbench 6 bohužiaľ nemáme skóre pre Pocket 2S. Vidíme však približne 16 % rozdiel vo výkone medzi RG Cube a AYANEO Pocket Micro pre jedno jadro a približne 19 % pre viac jadier.
Antutu
V teste Antutu, ktorý vykonáva rôzne testy pre každodenné používanie zariadenia so systémom Android, vidíme Pocket Micro opäť uprostred z troch. V porovnaní s Pocket 2S je tu 56 % nárast a v porovnaní s RG Cube 15 % rozdiel.
3DMARK
A náš záverečný test s 3DMARK. Na Slingshot vidíme slušný nárast výkonu oproti 2S, ale väčší 33% rozdiel oproti RG Cube. A pri benchmarku Wildlife Extreme opäť vidíme slušný rozdiel medzi Pocket 2S a približne 48 % rozdiel oproti RG Cube.
Zhrnutie referenčnej hodnoty
Celkovo vidíme dobré výsledky pre AYANEO Pocket Micro. Prekonáva Retroid Pocket 2S, ktorý má o 35 % nižší rozdiel v cene, ale vidíme, že Anbernic RG Cube sa dostáva na vrchol s vyšším výkonom a nižšou cenou s približne 15 % rozdielom. RG Cube má síce nižšiu cenu a vyšší výkon, ale celková kvalita nie je prémiová, na rozdiel od herného zariadenia AYANEO Pocket Micro so systémom Android.
Prehľad operačného systému AYANEO Pocket Micro OS
V pokračovaní našej recenzie AYANEO Pocket Micro sa v krátkosti pozrieme na operačný systém a dodávaný softvér herného vreckového počítača so systémom Android. Kapesný počítač AYANEO s operačným systémom Android 13 je vybavený pomerne holým systémom s bežnými aplikáciami pre Android vrátane obchodu Google Play a vlastného softvéru AYANEO Home.
Pomocou softvéru AYA Home máte prístup k frontendu pre hry, ako aj k množstvu nastavení operačného systému a zariadenia. Budete musieť nastaviť frontend ROM hry, čo môže zabrať trochu času, ale stojí to za to.
A vďaka aplikácii AYA Overlay máte jednoduchým pohybom prsta prístup k množstvu informácií, ako je napríklad FPS, teplota a rýchlosť ventilátora. Rovnako ako skratky na zmenu režimov výkonu, nastavenia ovládača a ďalšie.
Rovnako ako ostatné vreckové počítače AYANEO, aj ich softvér poskytuje prémiovejší vzhľad a používanie ako u iných výrobcov, ako sú Anbernic, AYN a Retroid.
Hry pre Android
V rámci tejto recenzie AYANEO Pocket Micro sme vyskúšali niektoré herné vreckové zariadenia so systémom Android, S nižším výkonom procesora v porovnaní s povedzme AYANEO Pocket S môžete stále hrať slušný počet hier.
V prípade hier, ktoré nie sú kompatibilné s ovládačom, môžete použiť zabudovaný softvér na mapovanie obrazovky. Pristúpte k nemu z prekrytia a jednoducho pretiahnite ikony na príslušné oblasti na obrazovke, ktorými chcete simulovať stlačenia obrazovky. Nastavenie a používanie je rýchle a jednoduché, ako sa patrí.
Výkonnosť emulácie
Ďalej sme v našej recenzii AYANEO Pocket Micro testovali emulátory pre staršie aj novšie systémy. Výkon emulácie pre AYANEO Pocket Micro nás skutočne veľmi prekvapil. Vychádzajúc z výkonu procesora sme mali všeobecné očakávanie, aké emulátory budú dobre fungovať. Sledujte však aj naďalej pôsobivé výsledky.
Samozrejme, všetky vaše 8, 16 a 32-bitové konzoly, počítače a vreckové počítače budú fungovať skvele. Kde je to možné, môžete zvýšiť rozlíšenie vykresľovania a pridať grafické vylepšenia atď.
PPSSPP
PPSSPP je skvelý emulátor a v hre God Of War sa nám podarilo nastaviť rozlíšenie vykresľovania na 3× bez preskakovania snímok, 16× anizotropné filtrovanie a niekoľko ďalších úprav. Dosiahli sme solídnych 60 FPS, čo je skvelé vidieť.
AetherSX2
Na Aether SX2 bola naša hra OutRun bohužiaľ nehratelná aj pri polovičnom rozlíšení. Väčšie šťastie sme mali s hrou Gran Turismo 3 pri polovičnom rozlíšení vykresľovania. V závislosti od náročnosti hry môžete na nižších rozlíšeniach ísť až na 0,75 alebo 1×.
Citra
V emulátore Citra sme dosiahli slušné výsledky. Vyskúšali sme niekoľko hier a mnohé z nich boli dokonale hrateľné. V náročnejších hrách sa vyskytli určité poklesy snímok a oneskorenia shader cache, ale celkovo boli potom hrateľné!
Vita3K
Naša triková hra TxK na emulátore Vita3K bežala perfektne a mohli sme zvýšiť rozlíšenie vykresľovania na 2-násobok. S hrou Street Fighter X Tekken sme museli bežať v normálnom rozlíšení a celkovo sme zaznamenali dobré snímkové frekvencie s občasnými oneskoreniami pri cachovaní, čo je pôsobivé!
Yuzu
Naším posledným emulátorom je už zrušený emulátor YuZu. Pri rozlíšení 1x na Cruisn‘ Blast dosahoval priemer 30 až 40 snímok za sekundu, čo je vzhľadom na procesor veľmi dobré. Ak znížite rozlíšenie na polovicu, potom môžeme dosiahnuť až 50 snímok za sekundu. Nečakajte, že sa takto dobre bude hrať veľa hier, ale z menej náročných hier môžete dosiahnuť slušné výsledky.
Záverečné myšlienky
Je čas zhrnúť naše myšlienky v našej recenzii AYANEO Pocket Micro. Predtým, ako som dostal do rúk AYANEO Pocket Micro, som si nebol istý, či to bude hodnotný vreckový počítač so systémom Android. Ale po čase strávenom s ním sa moje dojmy posunuli k tomu, že je to vreckový počítač, o ktorom treba uvažovať. Tu je dôvod.
Začnime najprv s výkonom. Napriek tomu, že má procesor nižšej triedy, odvádza skutočne skvelú prácu! V benchmarkoch sme zaznamenali dobrý výkon, aj keď nie taký dobrý ako v prípade lacnejšieho modelu Anbernic RG Cube. Pri skutočnom spustení emulátorov sme však videli slušný výkon pre PS2, Citra a YuZu a skvelé výsledky s Vita3K.
Prémiovejšia kvalita, pokiaľ ide o vzhľad a pocit, je to, čo odlišuje AYANEO Pocket Micro od kocky Anbernic RG. Na modeli Micro máme rám z hliníkovej zliatiny CNC v porovnaní s plastovou škrupinou na modeli Cube. K dispozícii máte aj softvér AYA, ktorý funguje veľmi dobre a vyzerá skvele.
Jednu vec musím spomenúť, je veľkosť obrazovky, na 3,5″, to je na malej strane. Pri nastavovaní všetkých emulátorov a hraní niektorých hier som zistil, že je ťažké čítať niektoré texty, najmä na modernejších emulovaných systémoch. Keď dosiahnete určitý vek, vaše oči sa už tak dobre nevyrovnajú s malými obrazovkami a malým textom. Je to teda niečo, čo si treba uvedomiť a možno si budete chcieť vybrať väčší displej.
Vzhľadom na to môžeme AYANEO Pocket Micro odporučiť pre vaše staršie požiadavky na retro hry, povedzme až do éry PlayStation. A v prípade novších systémov sa vaše výsledky môžu líšiť, pokiaľ ide o výkon, ale rozhodne je tu priestor na ich využitie, ak vám to váš zrak dovolí. A veľkosť a tvar sú z hľadiska prenosnosti skvelé do vrecka bundy alebo tašky. Ak máte záujem o prémiový vreckový vreckový vreckový počítač so systémom Android na hranie retro hier, AYANEO Pocket Micro je vynikajúcou voľbou!
Viac informácií o AYANEO Pocket Micro a jeho kúpe nájdete tu.
Týmto končí naša recenzia AYANEO Pocket Micro. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte sa opýtať v komentároch nižšie a my vám radi odpovieme.