Prehľad Retroid Pocket 2S
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Zhrnutie
Klasický dizajn Retroid Pocket 2 je v modeli Pocket 2S vítane vylepšený o nový procesor a softvér.
Celkovo
4.7Recenzia používateľa
( votes)Klady
- Veľmi prenosné
- Slušná cena vs výkon
- Android 11
- Skvelý sprievodca spustením
Nevýhody
Spoločnosť Retroid sa v modeli 2S vrátila k pôvodnému dizajnu Pocket 2, ktorý obsahuje niekoľko aktualizácií a procesor Tiger T610 namiesto T618. V našej recenzii Retroid Pocket 2S zistíme, či sa výber procesora oplatí za tento retro herný handheld.
Retroid Pocket 2S Review Video
Rozbalenie Retroid Pocket 2S
Našu recenziu Retroid Pocket 2S začíname krátkym rozbalením. Najskôr tu máme kartu s niekoľkými informáciami o zariadení a špecifikáciami. Súčasťou balenia nie je žiadna stručná príručka, ale v zariadení sa nachádza aplikácia, ktorá preberá všetky potrebné informácie.
Pod ním sa nachádza samotný klasický herný handheld Retroid Pocket 2S, ktorý si o chvíľu ukážeme podrobnejšie. A pod ním sa nachádza nabíjací kábel USB typu C.
Prehľad Retroid Pocket 2S
Pokračovanie našej recenzie Retroid Pocket 2S s prehľadom zariadenia. Retroid Pocket 2S má v najväčšom prípade rozmery približne 6,1 x 3,14 x 1,1 palca (15,5 x 8 x 2,8 cm) a váži približne 196 g. Je k dispozícii v šiestich farbách: číro zelenej a 16bitovej, ktoré sú tu obe zobrazené, ako aj v retro, čiernej, indigovej a čírej zadnej.
Displej je 3,5″ dotykový displej s pomerom strán 4:3 a rozlíšením 640 × 480, ktorý je skvelý na hranie retro hier a zväčšovanie.
Na prednej strane máme klasický D-Pad s analógovými páčkami s halovým efektom a obvyklými hernými tlačidlami. V spodnej časti prenosného herného handheldu sa nachádzajú tri ďalšie tlačidlá Home, Return a vlastné tlačidlo.
Na hornej strane sa nachádzajú ľavé a pravé rameno a tlačidlá spúšte, port Micro HDMI na výstup na televízor alebo monitor, port typu C na nabíjanie, kolíska hlasitosti a tlačidlo napájania.
Na spodnej strane sa nachádza slot na kartu micro SD s gumovou krytkou a 3,5 mm port na slúchadlá.
Technické špecifikácie Retroid Pocket 2S
CPU | UNISOC Tiger T610 Octa Core CPU 2x A75 do 1,8 GHz a 6x A55 do 1,8 GHz, |
GPU | Mali G52 MC2 do 614 MHz |
RAM | 3 GB alebo 4 GB LPDDR4x @ 1600 MHz |
SKLADOVANIE | 32 GB/128 GB eMMC |
DISPLAY | 3,5-palcová dotyková obrazovka, pomer strán 4:3, rozlíšenie 640×480 60 Hz, 450 nitov |
WIFI | 2.4G/5G 802.11b/g/n/ac |
BLUETOOTH | 5.0 |
OVLÁDANIE HRY | D-Pad, dvojfarebné herné tlačidlá so vstrekovaním do formy, analógové L2/R2 a duálne páčky s 3D Hallovým efektom pre nulový drift, lepšiu presnosť, vysokú stabilitu a dlhú životnosť |
OPERAČNÝ SYSTÉM | Android 11. Obsahuje aj: Najnovší oficiálny spúšťač hier a frontend emulátora a oficiálnu podporu OTA pre postupnú aktualizáciu softvéru |
TV VÝSTUP | Podporuje rozlíšenie 480p cez Micro HDMI |
BATÉRIA | Nabíjateľná batéria s kapacitou 4000 mAh |
FARBY PRÍPADOV | 16-bitové, čierne, retro, indigové, priehľadné čierne a priehľadné zelené |
VEĽKOSŤ | 4,52 x 3,17 x 1,10 palca (15,5 x 8,0 x 2,8 cm) |
WEIGHT | 200g |
Má batériu s kapacitou 4000 mAh, ktorá nám v našich testoch s Antutu v slučke vydržala približne 5 hodín a 39 minút.
V našom teste teploty sme pri spustení benchmarku Antutu dosiahli približne 46 °C. Zariadenie je pasívne chladené, takže vo vnútri nie je žiadny ventilátor.
Retroid Pocket 2S Android Prehľad
Pocket 2S beží na systéme Android 11, na ktorom zvyčajne beží väčšina týchto vreckových počítačov. Anbernic RG405V však nastolil trend so systémom Android 12. V tejto recenzii Retroid Pocket 2S sa budeme niekoľko okamihov venovať prehľadu operačného systému Android.
Pri prvom spustení vás privíta už známy sprievodca spustením, ktorý vykoná niekoľko krokov nastavenia, napríklad pripojenie k sieti Wi-Fi a či chcete mať nainštalovaný obchod Google Play. Môžete si tiež vybrať, ktoré aplikácie a emulátory chcete do Retroid Pocket 2S nainštalovať za vás. Je to slušný sprievodca a dáva vám na výber čistú alebo čiastočnú inštaláciu.
Máte na výber medzi štandardnou ponukou systému Android a spúšťačom Retroid, ktorého používanie si vyžaduje určité nastavenie. Môžete skenovať úložisko pre všetky hry, ktoré ste pridali, a ono ich roztriedi do príslušných konzol a stiahne obrázky atď.
K dispozícii máte aj prekryvný softvér, ktorý je veľmi dobrý. Odtiaľto môžete rýchlo a jednoducho meniť rôzne nastavenia, robiť snímky obrazovky, nahrávať video a živé vysielanie. K dispozícii máte aj veľmi dobrý softvér na mapovanie obrazovky, v ktorom môžete mapovať ovládacie prvky hry na ovládacie prvky na obrazovke.
Najvyššie známky pre Retroid a ich nastavenie pre vreckové počítače so systémom Android!
Porovnávacie testy systému
V rámci našej recenzie Retroid Pocket 2S sme spustili niekoľko systémových benchmarkov, aby sme mohli porovnať výkon s inými zariadeniami.
3DMark
Benchmarky začíname programom 3DMark, ktorý testuje výkon CPU a GPU v spolupráci. Historický herný handheld Retroid Pocket 2S sa nachádza približne medzi modelmi Pocket Flip a Pocket 3 so skóre 1482.
Geekbench
Ďalej tu máme nástroj Geekbench, ktorý testuje výkon jedno- a viacjadrových procesorov. V prípade jednojadrového výkonu vidíme výsledky, ktoré nie sú ďaleko od procesora Tiger T618. Pri viacjadrovom výkone však môžeme vidieť vyšší výkonnostný rozdiel medzi T618 a T610 v modeli Pocket 2S.
Antutu
A v neposlednom rade Antutu, ktorý vykonáva úlohy každodenného používania od prehliadania webu, výkonu používateľského rozhrania a prehrávania médií.
Pre Retroid Pocket 2S sme zaznamenali skvelé výsledky, dokonca porazil prenosný herný vreckový počítač Pocket Flip. Nie som si istý, čo tu spôsobilo rozdiel, možno vyššia rýchlosť RAM, ale určite to pomohlo.
Výkonnosť emulátora
A samozrejme, bez výkonu emulátora by sme nemohli recenzovať Retroid Pocket 2S. Vieme, že celkový výkon je o niečo nižší ako pri modeloch Tiger T618, ale to nebude mať až taký vplyv na výkon emulácie až po obvyklú éru PlayStation 1 a Dreamcast.
Vyskúšali sme niekoľko hier pre PS1 a Dreamcast a nemali sme žiadne problémy, všetko bolo v plnom rozsahu a s modrou oblohou!
Ak prejdete na emulátor Dolphin, v niektorých náročnejších hrách narazíte na problémy s výkonom. Na zlepšenie výkonu môžete zmeniť rozlíšenie vykresľovania o jeden alebo dva stupne nižšie.
V prípade systému PS2 nebudete mať taký úspech ako v prípade vreckových počítačov T618 so systémom Android. Zaznamenali sme určité problémy s výkonom v hrách, ktoré na Retroid Pocket 3+ a Retroid Pocket Flip bežia bez problémov. Opäť môžete znížiť rozlíšenie vykresľovania, aby ste zvýšili výkon, ale nečakajte úžasné výsledky.
Na emulátore Citra sme zaznamenali pomerne dobrý výkon. Prirodzene, väčšinu hier budete musieť prehrať, aby sa vygenerovali shadery, ale potom sme videli, že Sonic Generations a Ridge Racer bežia pomerne dobre. Častejšie ako na zariadeniach T618 budete vidieť zamŕzanie, ale celkovo to nie je zlý výkon.
Záverečné myšlienky
Našu recenziu Retroid Pocket 2S zakončíme našimi myšlienkami o tomto zariadení. Celkovo je retro herný handheld Retroid Pocket 2S dobrým prírastkom do radu Retroid. Jeho cena je približne o 25 % nižšia, pričom jeho výkon je približne o 22 % nižší ako v prípade modelov Pocket Flip a Retroid Pocket 3+. Z hľadiska pomeru ceny a výkonu predstavuje slušný pomer ceny a výkonu. V podstate vám chýbajú niektoré náročnejšie emulátory, ktoré ani na procesoroch T618 neboli dokonalé.
Páči sa nám tvar vrecka 2S, pohodlne sa drží a je určite prenosný, možno nie tak dobrý ako model 3+, ale stále je pekný. Mať novšiu verziu systému Android, ako aj softvér Retroid je dobré mať, takže tu nemáme žiadne výhrady.
Klasický herný vreckový počítač Retroid Pocket 2S určite stojí za zváženie, ak máte obmedzený rozpočet a po ére PlayStation 1 a Dreamcast vás emulátory až tak nezaujali.
Retroid Pocket 2S si môžete kúpiť tu. Použite zľavový kód RP2S5OFF a pri pokladni získate zľavu 5 %. Upozorňujeme, že kód je platný 30 dní od zverejnenia tohto videa a nie je možné ho použiť počas výpredaja v obchode alebo inej akcie.
Týmto končí naša recenzia Retroid Pocket 2S. Dajte nám vedieť v komentároch, čo si o ňom myslíte, kúpili by ste si ho alebo by ste si priplatili za Pocket 3+ alebo Pocket Flip?