PREGLED ONEXPLAYER ONEXFLY F1 PRO
-
Design
-
Build Quality
-
Display
-
Performance
-
Features
-
Software
Povzetek
Splošno
4.7Pregled uporabnika
( votes)Prednosti
- Odličen 7-palčni zaslon OLED s 144 Hz frekvenco osveževanja
- Izbira procesorja 8840U, HX 365 ali HX 370
- Udobno za držanje in igranje
Proti
- Brez pristanišča OCuLink glede na nedavno izdajo ONEXGPU 2
Dolgo čakaš, da pride ONEXPLAYER ONEXFLY, potem pa se pojavijo trije naenkrat. Novi ONEXFLY F1 Pro z izbiro procesorja 8840U, HX 365 in HX 370 so novi modeli ONEXPLAYER za leto 2025. V našem pregledu ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro preverimo, kako so primerljivi z drugimi ročnimi računalniki in ali so vredni razmisleka kot vaš naslednji ročni igralni računalnik.
ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro Pregled Video
ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro Pregled
Začnimo pregled ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro s podrobnejšim pregledom prenosnega igralnega računalnika. ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro meri približno 10,3 x 3,8 x 0,8 palca (26,3 x 9,8 x 2,2 cm) in tehta približno 607 g.
Na sprednji strani je 7-palčni zaslon na dotik OLED z ločljivostjo 1080P. Ima frekvenco osveževanja 144 Hz, zato ni le videti odlično, temveč so posodobitve na zaslonu svilnato gladke.
Na levi strani zaslona sta analogna paličica in D-Pad, na desni pa običajni gumbi za igranje iger. Na dnu je nekaj gumbov za bližnjice. Vsi so zlahka dosegljivi, ne da bi bilo treba spreminjati položaj rok.
Na spodnji strani je priključek USB 4 Type-C, ki ga lahko uporabite za priključitev hitrih perifernih naprav, vključno s procesorjem eGPU. Na desni strani je bralnik kartic micro SD.
Na zgornji strani so gumbi na rami, sprožilci in makro gumbi na obeh straneh. Na sredini so gumbi za vklop in glasnost, 3,5-milimetrski avdio priključek, še en priključek USB 4 Type-C in nazadnje priključek USB 3.
Tehnične specifikacije ONEXPLAYER ONEXFLY F1 PRO
V nadaljevanju našega pregleda ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro bomo raziskali konfiguracije in specifikacije tega prenosnega igralnega računalnika. Sledijo pa naši lastni testi življenjske dobe baterije, hrupa ventilatorja in temperature.
ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro Možnosti CPU in GPU
Za serijo ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro so na voljo tri konfiguracije CPU in GPU.
ONEXPLAYER ONEXFLY F1 PRO 8840U | ONEXPLAYER ONEXFLY F1 PRO 365 | ONEXPLAYER ONEXFLY F1 PRO 370 | |
CPU | AMD Ryzen 7 8840U, 8 jeder, 16 niti do 5,1 GHz | AMD Ryzen AI 9 HX365, 10 jeder, 20 niti do 5 GHz | AMD Ryzen AI 9 HX 370, 12 jeder, 14 niti do 5,1 GHz |
GPU | AMD Radeon 780M do 2.700 MHz | AMD Radeon 880M do 2.900 MHz | AMD Radeon 890M do 2900 MHz |
KUPITE | TU | TU | TU |
ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro skupne specifikacije
RAZGLASITEV | 7″ OLED, 144 Hz, 16:9, 800 nitov, 315 PPI |
RESOLUCIJA | 1920×1080 |
RAM | 32 GB ali 64 GB LPDDR5x 7500 MHz |
SKLADIŠČE | 1 TB, 2 TB, 4 TB NVMe PCI-E Gen 4.0 |
WI-FI | 6 |
BLUETOOTH | 5.2 |
I/O | 1x USB 3.2 Type-A 2x USB 4.0 Type-C 1x 3,5 mm priključek za slušalke 1x bralnik kartic Micro SD |
BATERIJA | 48,5Wh Li-po akumulatorska baterija |
Pri testiranju baterije s programom Cinebench v zanki, s polno svetlostjo zaslona pri 28W TDP smo dobili podobne čase trajanja baterije: 1 uro in 10 minut pri modelu 8840U, 1 uro in 11 minut pri modelu HX 365 ter 1 uro in 13 minut pri modelu HX 370. Približno 10 minut daljše trajanje baterije kot pri modelih GPD Win 4 2025 in Mini. Vaša povprečna uporaba bo seveda višja, od 3 do 6 ur, odvisno od potreb.
Pri naših najvišjih preizkusih hrupa ventilatorja in toplotnih preizkusih, ki smo jih prav tako opravili med izvajanjem programa Cinebench, smo ponovno dobili zelo podobne rezultate pri vseh treh modelih. Pri modelih 8840U in HX 365 je bil hrup ventilatorja 54 dB in temperatura 45 °C, pri modelu HX 370 pa 55 dB in 45 °C. Vsi so si zelo podobni po trajanju baterije, hrupu ventilatorja in temperaturah.
Sistemska merila uspešnosti
Kot del našega pregleda ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro bomo izvedli nekaj primerjalnih testov. Med seboj bomo primerjali tri modele, prav tako pa bomo primerjali zmogljivosti z drugimi kompaktnimi igričarskimi računalniki na osnovi HX.
PCMARK
PCMARK preizkusi zmogljivost vsakodnevnih opravil, kot so brskanje po spletu in videokonference, pa tudi zahtevnejših delovnih obremenitev, kot so delo z obsežnimi pisarniškimi dokumenti, urejanje slik in upodabljanje.
V primerjavi z igralnimi ročnimi računalniki GPD so rezultati z ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro nekoliko slabši. To so kombinirani rezultati, zato lahko nanje vplivajo na primer nekoliko nižje hitrosti SSD.
Cinebench
Cinebench preizkuša zmogljivost procesorja z enim in več jedri.
Seveda so rezultati starejšega procesorja 8840U nižji. Pri modelih, ki temeljijo na HX, vidimo podobne rezultate za zmogljivost enega jedra. HX 370 prevzame vodstvo pri večjedrni zmogljivosti, pri čemer lahko opazimo precejšen padec pri modelu HX 365, čeprav je ta enak zmogljivosti GPD WIN Mini 2025 HX 370.
Geekbench 6
Geekbench 6 preizkusi tudi zmogljivost enega in več jeder.
Pri zmogljivostih enega jedra so rezultati precej podobni, kar je pričakovano. Pri večjedrnih napravah je ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro HX 370 ponovno v ospredju, HX 365 pa dobro premaga naprave GPD WIN MAX 2 2025 in Win 4.
3DMARK
V programu 3DMARK izvajamo primerjalne teste Time Spy, Night Raid in Fire Strike.
Ko se v igro vključita procesor in grafični procesor, se pokažejo zanimivi rezultati. Vidimo, da ima ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro HX 365 v primerjavi z modelom 8840U slabše rezultate v dveh od treh primerjalnih testov. Rezultati modela HX 370 so boljši kot pri drugih dveh modelih, vendar se težko kosajo z napravami GPD. Zanimivo bo videti, ali se bo to nadaljevalo tudi v primerjalnih testih za igre, ki so na vrsti.
Primerjalna merila za igre
Nadaljujemo pregled ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro z nekaj primerjalnimi testi za igre. Prenosne igralne računalnike bomo poganjali pri 1080P in 720P ter pri različnih TDP-jih, da bi videli, kako se razlikujejo zmogljivosti.
Forza Horizon 5
Pri igri Forza Horizon 5 vidimo, da so pri 1080P naprave F1 Pros občutno manj zmogljive od naprav GPD. Pri ločljivosti 720P naprave GPD ohranijo prednost, dokler ne pridemo do približno 10W TDP, kjer ima ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro podobno ali višjo frekvenco sličic.
Shadow of the Tomb Raider
Pri igri Shadow of the Tomb Raider spet vidimo nekaj razlik. Pri 1080P naprave F1 PRO zaostajajo za napravami GPD. Pri 720P pa vidimo boljše rezultate pri 28W TDP, in ko znižamo TDP, začnejo hitrosti sličic sličic prehitevati naprave GPD.
Cyberpunk
Pri igri Cyberpunk je F1 PRO ponovno zaostal za napravami GPD. Pri ločljivosti 720P se trend nadaljuje pri višjih vrednostih TDP, ko pa jih znižamo, vidimo izboljšane hitrosti slikanja, ki prehitijo GPD.
Povzetek merila uspešnosti
ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro se v primerjavi z mobilnimi igričarskimi računalniki GPD očitno razlikuje v zmogljivosti. Med testi smo pri modelu F1 Pro pri 28W TDP opazili na splošno nižjo zmogljivost. Ko pa znižamo TDP, vidimo podobne ali višje rezultate kot pri GPD. To je najverjetneje posledica tega, kako je konfigurirano upravljanje porabe CPU in GPU, ki ga je mogoče prilagoditi s programsko opremo tretje osebe, kot je Handheld Companion.
Za izkušnjo iz škatle, za tiste, ki želijo samo priključiti in igrati ter ne želijo prilagajati nastavitev, so naprave GPD morda boljša možnost, če nameravate igrati pri višjih vrednostih TDP.
Igralna zmogljivost
Zdaj pa nekaj iger z igralnimi nastavitvami na modelu HX 370. Po možnosti nad 60 FPS in z različnimi nastavitvami TDP.
Indiana Jones in veliki krog
Za Indiana Jones & The Great Circle uporabljamo ločljivost 720P z nizkimi grafičnimi nastavitvami, nastavljeno na 35 sličic na sekundo pri 28W TDP.
Osamljena gora
Pri igri Lonely Mountain nismo mogli doseči 144 Hz, vendar lahko izberete nizko grafiko 720P, če želite 120 FPS, ali pa izberete višjo ločljivost in/ali grafične nastavitve za več kot 60 FPS.
Carrion
Carrion je dokaj nezahtevna igra, ki deluje v ločljivosti 1080P pri samo 5W TDP.
TMNT Shredders Revenge
Še ena nezahtevna igra, ki ni težava pri ločljivosti 1080P, in znižanje TDP na 5 W za varčevanje z baterijo.
Strmoglavljen
Zelo dobro preleti teke. Ločljivost lahko nastavite na 1080P z omogočeno funkcijo AMD FSR Balanced za več kot 60 sličic na sekundo. Če želite dodatno kakovost grafike, lahko spremenite FSR, vendar v resnici nisem opazil velike razlike.
Uspešnost emulacije
Z emulatorji na napravi ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro boste lahko brez večjih težav poganjali vse do obdobja PlayStation 3. Glavna razlika med modeloma 8840U in HX je v dodatnem povečanju zmogljivosti, ki pride do izraza pri emulatorjih višjega razreda ali zahtevnejših emulatorjih, kot sta RyuJinx in Vita 3K.
Če se vrnemo nekaj generacij nazaj, lahko opazimo odlično zmogljivost na strežnikih DuckStation. Ločljivost upodabljanja lahko povečate na 1080P in omogočite različne grafične popravke, da izboljšate vizualno podobo.
Podobno je tudi pri PCSX2, združljive igre se bodo odlično izvajale in tudi v tem primeru ne boste imeli težav s povečanjem ločljivosti upodabljanja in grafičnih nastavitev.
S sistemom RPCS3 boste dosegli dobro zmogljivost v celotnem razredu F1 Pro. Med igranjem združljivih iger boste imeli predpomnilnik senčil, vendar to ne bi smelo vplivati na igranje, tudi pri modelu 8840U.
Z emulatorjem Vita3K lahko uživate v precejšnjem številu združljivih iger. Odvisno od zahtevnosti igre lahko povečate ločljivosti upodabljanja za lepšo vizualno podobo.
Podpora eGPU
Čeprav serija ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro nima priključka OCuLink, lahko za povezavo s procesorjem eGPU še vedno uporabite hitri priključek USB 4. Zdaj lahko izbirate med ONEXGPU z AMD Radeon RX 7600M ali novim in zmogljivejšim ONEXGPU 2 z AMD Radeon RX 7800M.
Ti grafični procesorji eGPU zagotavljajo veliko povečanje zmogljivosti grafičnega procesorja, ki ni odličen le za igranje iger, temveč tudi na primer za urejanje videoposnetkov.
Končne misli
Serija ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro ponuja dober izbor konfiguracij procesorjev, odvisno od vašega proračuna in zahtev. Cena modela 8840U z 32 GB in 2 TB je za približno 260 dolarjev nižja od modela HX 365, ta pa je za približno 120 dolarjev nižji od modela HX 370. Razmerje med ceno in zmogljivostjo je glede na specifikacije približno pravo.
Glede zmogljivosti smo pri delovanju pri 28W TDP videli različno nizke rezultate kot pri napravah GPD, ko pa smo ga znižali, smo videli bližje ali višje rezultate. Če vas ne moti, da porabite nekaj časa, lahko prilagodite nekaj nastavitev, kar bo izenačilo zmogljivost CPU in GPU, da bo bolj v skladu z zmogljivostjo GPD pri višji TDP.
ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro ostaja prenosni igralni računalnik, ki ga je vsekakor treba upoštevati. Oblika z velikim 7-palčnim zaslonom OLED, ki podpira 144 Hz, je videti neverjetno in ima to prednost pred zasloni naprav GPD. Čeprav velikost ni tako prenosna kot na primer pri modelih WIN 4 in Mini, se F1 Pro zlahka prilega na primer v manjšo torbo ali nahrbtnik.
Če vam ročni igralni računalniki GPD WIN 4 in Mini 2025 ne ustrezajo, je serija ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro odlična alternativa!
Več informacij in naročilo vseh treh modelov ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro lahko dobite tukaj.
S tem je pregled ONEXPLAYER ONEXFLY F1 Pro končan, upamo, da se vam je zdel koristen. Če imate kakršna koli vprašanja o treh prenosnih igralnih računalnikih, jih lahko zastavite v komentarjih in odgovorili vam bomo čim prej.