ONEXPLAYER ONEXGPU 2 Pregled
-
Design
-
Build Quality
-
Performance
-
Features
Povzetek
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 zagotavlja zmogljivo igralno zmogljivost z AMD Radeon RX 7800M, 12 GB pomnilnika GDDR6 in razširljivim pomnilnikom,
Splošno
4.6Pregled uporabnika
( votes)Prednosti
- Visoko zmogljiv grafični procesor AMD Radeon RX 7800M
- Povezljivost OCuLink in USB 4
- Dodatni izhodi USB, Ethernet, HDMI in DP
- Reža za SSD za dodatno shranjevanje
- Navpična usmeritev za varčevanje s prostorom
Proti
- Velik napajalnik v primerjavi z notranjimi napajalniki
Zunanje priklopne postaje za grafične procesorje so postale zelo priljubljene, saj ponujajo zmogljiv način za povečanje zmogljivosti iger na ročnih, mini osebnih in namiznih računalnikih. ONEXPLAYER ONEXGPU 2 nadgrajuje svojega predhodnika z nadgradnjo na procesor AMD Radeon 7800M, ki obljublja izboljšano zmogljivost in razširjeno povezljivost. Toda kako velika je v resnici razlika? In ali je to prava nadgradnja za vas? Poglejmo si jo podrobneje in to ugotovimo v našem pregledu ONEXPLAYER ONEXGPU 2.
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 Pregled Video
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 Pregled
Pregled ONEXPLAYER ONEXGPU 2 začnemo s pregledom same priklopne postaje eGPU. ONEXPLAYER ONEXGPU 2 meri približno 9,03 x 6,8 x 1,6 palca (22,9 x 17,5 x 4,3 cm) in tehta približno 1,6 kg brez napajalnika ter 2,3 kg z napajalnikom. ONEXGPU 2 stoji pokonci, da zavzame manj prostora na mizi. Na sprednji strani so gumb za vklop, gumb za turbo in gumb za cikel načinov RGB.
Gumb Turbo preklaplja med privzeto močjo 180 W in 130 W. To je uporabno, če želite na primer tišji hrup ventilatorja. gumb RGB preklaplja med različnimi načini osvetlitve, ki so na zgornjem in spodnjem delu ONEXGPU 2.
Na zadnji strani so od zgoraj navzdol priključek za napajanje, USB-C 4 in vrata OCuLink za hiter prenos podatkov. Nato imamo HDMI 2.1 in dva priključka DisplayPort 2.0 za izhod na tri televizorje ali monitorje. Poleg drugega DisplayPorta je bralnik kartic micro SD, spodaj pa dva priključka USB-A, ki se zaključi z ethernetnim priključkom.
Na levi strani pod rešetko ventilatorja je odstranljiv pokrov, ki ga držijo magneti in na katerega lahko namestite SSD M.2 NVMe PCI-E Gen 3.0 za dodatno shranjevanje.
In kratek pogled na napajalnik, saj je velik! Meri približno 4,7 x 3,7 x 1,1 palca (12 x 9,5 x 3 cm), brez vtiča, lahko pa uporabite tudi vtič za kuhalnik. Gre za 330-vatni polnilnik GaN, ki ne napaja le ONEXGPU 2, temveč lahko tudi polni vašo napravo do 65 W. Če je napajalnik zunaj ONEXGPU-ja, to pomaga pri temperaturah, vendar pomeni tudi nekaj dodatnega, kar je treba nositi s seboj, če ste na poti.
Tehnične specifikacije ONEXPLAYER ONEXGPU 2
V okviru našega pregleda ONEXPLAYER ONEXGPU 2 smo si ogledali tehnične specifikacije ter opravili lastne teste hrupa ventilatorja in temperature.
GPU | AMD Radeon RX 7800M |
ARHITEKTURA | Navi 32 |
RAM | 12 GB GDDR6 |
FREKVENCA | 2145 MHz |
PRETOČNI PROCESORJI | 3840 |
PRIMERJALNE ENOTE | 60 |
ENOTE RASTER | 96 |
NAJVEČJA ZMOGLJIVOST RAČUNANJA S POLOVIČNO NATANČNOSTJO | 71,73 TFLOPs |
NAJVEČJA ZMOGLJIVOST RAČUNANJA V ENOJNI NATANČNOSTI | 35,84 TFLOPs |
V naših testih hrupa ventilatorja in temperature smo jih zagnali s programom Forza Horizon 5 na zunanjem monitorju z grafičnimi nastavitvami 4K Extreme, da bi strojno opremo resnično potisnili na 180 W. Najvišja temperatura je bila 60 °C, najvišji hrup ventilatorja pa 65 dB. Pri 130 W nismo opazili velikih razlik.
Primerjalna merila
Pregled ONEXPLAYER ONEXGPU 2 ni mogel biti opravljen brez nekaj primerjalnih testov. Preskočili bomo običajne primerjalne teste za CPU in se osredotočili na tiste za GPU. Uporabili bomo ONEXPLAYER X1 Pro s procesorjem HX 370, ki ima priključek OCuLink. ONEXFLY F1 Pro s procesorjem HX 365 pa samo z USB. Vključili smo rezultate primerjalnih testov za notranje in zunanje zaslone ter s priključkom OCuLink na X1 Pro in brez njega, da bi videli razlike v zmogljivosti.
3DMARK
Začeli bomo z našimi običajnimi testi 3DMARK Benchmark, Time Spy, Night Raid in Fire Strike. V programu Time Spy je X1 Pro prek OCuLink seveda prevzel vodstvo, USB pa je zaostajal. F1 Pro se pri tem precej dobro odreže, saj so rezultati dobri samo prek USB.
Pri nočnem napadu se rezultati bolj prepletajo. Pri modelu F1 Pro lahko vidite razliko med notranjimi in zunanjimi zasloni ter OCuLink in USB. F1 Pro z zunanjim zaslonom pa presenetljivo zaseda najvišje mesto pri rezultatih.
Pri primerjalni analizi Fire Strike so rezultati nekoliko boljši. X1 Pro ponovno vodi prek povezave OCulink, pri čemer se zmogljivost zmanjša samo prek povezave USB. F1 Pro prek USB se pri različnih testih odreže dokaj dobro.
Forza Horizon 5
Prednosti povezave OCuLink v primerjavi s povezavami USB se pokažejo šele, ko zaženemo nekaj primerjalnih testov za igre. X1 Pro z vmesnikom OCuLink je v vseh testih močno povečal zmogljivost. Pri povezavi samo prek USB lahko vidimo, da sta si obe napravi zelo podobni sličicam na sekundo, ki jih omejuje pasovna širina USB 4.
Shadow of the Tomb Raider
Pri igri Shadow of the Tomb Raider je vzorec enak kot pri X1 Pro prek povezave OCuLink. V primerjavi s samo USB je njegova zmogljivost močno povečana. Pri relativnih testih za obe napravi so rezultati z USB spet podobni.
Cyberpunk 2077
Naša zadnja primerjalna ocena je za igro Cyberpunk 2077. X1 Pro prek povezave OCuLink dosega dobre rezultate, čeprav se pri ločljivosti 4K na zunanjem monitorju opazno zmanjša. Pri modelu F1 Pro prek vmesnika USB so pričakovani rezultati enaki rezultatom pri modelu X1 Pro USB.
Povzetek merila uspešnosti
ONEXPLAYER ONEXGPU 2 je, kot smo videli, odličen za zmogljivost, vendar pri uporabi samo USB 4 opazimo nekaj ozkih grl. Pasovna širina USB 4 ne zadostuje, da bi sledila, in vidimo veliko razliko v zmogljivosti v primerjavi z OCuLinkom. Pri prvotni priklopni postaji ONEXPLAYER ONEXGPU eGPU vrzel ni bila tako velika, saj je imel grafični procesor manjšo zmogljivost, vendar je bilo ozko grlo še vedno prisotno. Pravzaprav smo zaradi tega dobili precej podobne rezultate prek vmesnika USB 4 na obeh napravah.
Vendar pa so ob povezavi prek povezave OCuLink rezultati višji kot pri grafičnem procesorju 7600M. Na primer pri 4K v igri Forza Horizon 5 je razlika v zmogljivosti približno 38 %. Pri nižjih ločljivostih bosta obe podobni, če pa povečate kakovost grafike, se bo razlika med njima hitro povečala.
Več o obeh ročnih računalnikih, ki smo ju uporabljali, si lahko preberete v tem pregledu; pregled ONEXPLAYER X1 Pro in pregled ONEXPLAYER F1 Pro.
Uspešnost igre
Benchmarki so zelo dobri, kaj pa dejanske igre v resničnem svetu. Ogledali si bomo nekaj zahtevnejših iger. Pri tem uporabljamo ONEXPLAYER X1 Pro s povezavo OCuLink pri ločljivosti 1600P.
Cyberpunk 2077
Če želite dobrih 60 in več sličic na sekundo, smo pri privzetih grafičnih nastavitvah Ray Tracing Low, High Texture Quality in AMD FidelityFX Super Resolution 2.1 nastavili možnost Auto (samodejno) na 1600P.
Forza Horizon 5
Za solidnih več kot 60 sličic na sekundo smo pri privzetih grafičnih nastavitvah Extreme uporabili 1600P. Lepa in enostavna nastavitev za to igro
Če imate na zaslonu višjo frekvenco osveževanja, na primer 120 Hz pri modelu X1 Pro. Potem lahko uporabimo srednjo grafiko 1600P. Če želite, lahko zmanjšate hitrost na 1200P in izberete grafiko High.
Priznani
Še ena hitra igra za 60+ FPS. Uporabili smo 1600P s privzetimi grafičnimi nastavitvami igre Epic, vklopljenim sledenjem žarkov in nastavitvijo NVIDIA DLSS 3 na kakovost.
Končne misli
Povzemimo naše misli o pregledu ONEXPLAYER ONEXGPU 2. ONEXPLAYER ONEXGPU 2 je odličen dodatek za lastnike ročnih, mini ali namiznih računalnikov, z nekaterimi pogoji. Povzemimo, zakaj.
Oblikovni faktor se morda zdi zelo velik, vendar če ga primerjate z grafično kartico, je večinoma večji po globini. Poleg tega je priročno, da stoji in ne leži na mizi, zato zavzame manj prostora.
Upoštevajte tudi, da v njem ni samo grafična kartica. Tu je na voljo celoten komplet dodatne opreme za doke s podporo za do tri zunanje zaslone, dvema dodatnima priključkoma USB, ethernetnim priključkom in režo za SSD za dodatno shrambo. Zato dodatna velikost v primerjavi s standardnim grafičnim procesorjem tukaj nadomešča.
Najpomembnejši dejavnik je zmogljivost. V primerjavi s prejšnjo generacijo ONEXGPU je zmogljivost višja. Ob uporabi OCuLink se zmogljivost v igri Forza Horizon 5 pri 4K v primerjavi s starejšim modelom 7600M poveča za približno 50 %, in sicer s 103 na 153 FPS.
Če vaša naprava ne podpira OCuLink, pa zaradi omejitev pasovne širine USB 4 ne boste mogli v celoti izkoristiti zmogljivosti ONEXPLAYER ONEXGPU 2. V nekaterih primerih lahko to povzroči velik padec zmogljivosti. Na primer, v igri Forza Horizon 5 pri ločljivosti 4K smo s povezavo OCuLink zabeležili 208 FPS, prek USB 4 pa le 73 FPS. Če nameravate uporabljati izključno USB 4, je razlika v zmogljivosti v primerjavi s prejšnjim modelom 7600M veliko manjša, zato je to cenovno ugodnejša izbira.
Če imate ali nameravate kupiti napravo z OCuLink, je ONEXPLAYER ONEXGPU 2 odlična možnost. Na voljo imate najhitrejšo možno povezavo za grafično zmogljivost, več video izhodov, ethernet in režo SSD za več prostora za shranjevanje. To je vsekakor izdelek, ki ga je treba upoštevati!
S tem smo zaključili pregled ONEXPLAYER ONEXGPU 2 in upamo, da se vam je zdel koristen. Če imate v zvezi z njim kakršna koli vprašanja, jih lahko zastavite v komentarjih in z veseljem vam bomo pomagali.