Chat with us, powered by LiveChat

Архиви

Преглед на ONEXPLAYER X1 с видео

ONEXPLAYER X1 Review
ONEXPLAYER X1 Review
Преглед на ONEXPLAYER X1
  • Design
    (4.5)
  • Build Quality
    (4.5)
  • Display
    (5)
  • Performance
    (4)
  • Features
    (4.5)

Резюме

ONEXPLAYER X1 е универсален джобен компютър, таблет и лаптоп за игри 3 в 1 с най-съвременна производителност.

Общо
4.5
Изпращане на
Преглед на потребителя
0 (0 votes)

Плюсове

  • Високопроизводителни процесори
  • Универсален форм-фактор 3-в-1
  • Голям 10,95-инчов дисплей
  • Всеобхватни опции за свързване, включително OcuLink
  • Добър живот на батерията

Против

  • Не е толкова бърз, колкото конкурентните му джобни компютри с AMD Ryzen за игри

ONEXPLAYER X1 е обявен за преносим компютър 3 в 1; таблет, лаптоп и преносим геймърски компютър с подвижни контролери. В нашето ревю на ONEXPLAYER X1 ще разгледаме модела Intel Ultra 7 и ще видим как се сравнява с колегите си от AMD Ryzen, както и с ONEXGPU.

Видео преглед на ONEXPLAYER X1

Разопаковане на ONEXPLAYER X1

Започваме прегледа на ONEXPLAYER X1 с разопаковането. Първо от кутията имаме ръководство за потребителя, което е на китайски и английски език. След това имаме самия преносим геймърски компютър ONEXPLAYER X1, който ще покажем по-подробно след малко.

Преглед на ONEXPLAYER X1
ONEXPLAYER X1 в разопакован вид

В кутията има зарядно устройство и USB кабел. Ние ще включим правилния адаптер за вашата страна.

Съдържание на ONEXPLAYER X1
Съдържание на ONEXPLAYER X1

Мобилният гейминг компютър ONEXPLAYER X1 има отделно закупени контролери, които се прикрепят към всяка страна на X1. За съжаление те не бяха налични по време на ревюто, но ние ще ги проверим в отделно видео, след като се сдобием с тях.

Отделно се предлага и преносима клавиатура, която превръща X1 в лаптоп.

Клавиатура ONEXPLAYER X1
Клавиатура ONEXPLAYER X1

Преглед на ONEXPLAYER X1

Продължаваме прегледа на ONEXPLAYER X1 с преглед на неговите характеристики и аксесоари. Размерите на ONEXPLAYER X1 са около 9,9 x 6,4 x 0,52 инча, а теглото му е около 789 г без контролерите.

Размери на ONEXPLAYER X1
Размери на ONEXPLAYER X1

10,95-инчовият дисплей е LTPS сензорен екран и поддържа резолюция до 2560×1600, съотношение на страните 16:10 при честота на опресняване 120 Hz. Точно над дисплея е разположена камера с изкуствен интелект, която поддържа разпознаване на лица за Windows Hello.

Изглед отляво на ONEXPLAYER X1
Изглед отляво на ONEXPLAYER X1

От лявата страна имаме два порта USB 4 за свързване на захранването и високоскоростните периферни устройства. Отдолу има подвижен капак, който разкрива конектора за лявата страна на контролера.

ONEXPLAYER X1 Десен изглед
ONEXPLAYER X1 Десен изглед

От дясната страна има USB 3.2 порт и слот за micro SD карта, както и друг капак за дясната част на контролера.

Изглед отгоре на ONEXPLAYER X1
Изглед отгоре на ONEXPLAYER X1

В горната част, отляво надясно, има бутон за включване със сензор за пръстови отпечатъци, следван от бутоните за регулиране на звука. Има още един капак, който разкрива 3,5-милиметров аудиопорт и Oculink порт за свързване на външен eGPU. Има и бутон, който извежда покритието и софтуера на ONEXPLAYER.

Стойка ONEXPLAYER X1
Стойка ONEXPLAYER X1

Долната част има дизайн с магнити, с които можете да свържете и закрепите клавиатурата.Има включен заден капак, който помага за защита от надраскване и има вградена стойка, ако искате да го поставите на работния плот например.

ONEXPLAYER X1 с клавиатура
ONEXPLAYER X1 с клавиатура

Преносимата клавиатура, която се предлага отделно, се прикрепя към долната част на X1. Веднъж прикрепена, тя няма да се освободи случайно. Клавишите ѝ са с приятен размер и много нисък профил, което я прави бърза и лесна за писане. Нямах проблеми с използването на клавиатурата, освен първоначалното свикване с нова клавиатура. Намерих клавишите за лесни за натискане и интуитивни след кратко време на използване. Едно малко раздразнение беше, че няма магнити, които да държат клавиатурата затворена, когато не се използва.

Технически спецификации на ONEXPLAYER X1

По-нататък в нашето ревю на ONEXPLAYER X1 ще разгледаме по-отблизо спецификациите и ще тестваме живота на батерията, шума от вентилатора и температурата.

ULTRA 7ULTRA 5
CPUIntel Core Ultra 7 155HIntel Core Ultra 5 125H
КОРИТЕ/ТРЕТИТЕ16 ядра, 22 нишки14 ядра, 18 нишки
GPUГрафика Intel Arc @ 2,25 GHzГрафика Intel Arc @ 2,2 GHz
RAM32GB/64GB LPDDR5x 7467MHz16GB LPDDR5x 7467MHz
СЪХРАНЕНИЕ1TB/2TB PCIe 4 m.2 SSD 1TB PCIe 4 m.2 SSD

И двата модела имат следните общи спецификации:

ДИСПЛЕЙ10,95-инчов LTPS 10-точков сензорен екран, разделителна способност 2560×1600, честота на опресняване 120Hz, яркост 540nit, 138% SRGB
КОМУНИКАЦИИWi-Fi 6E, Bluetooth 5.2
БАТЕРИЯ65,02Wh 16890mAh батерия
КАМЕРАКамера с изкуствен интелект и лицево разпознаване за отключване за Windows Hello
ВХОД/ИЗХОД2x USB 4
1x USB-A 3.2
1x OcuLink
1x Micro SD четец на карти
1x 3,5 мм аудио
РАЗМЕР9,9 x 6,4 x 0,5 инча (25,2 x 16,3 x 1,3 см)
ТЕГЛО789g

Всичко това се захранва от батерия с капацитет 65,02Wh и 16890mAh. При тестовете ни, при които изпълнявахме многоядрения бенчмарк Cinebench в цикъл, получихме 1 час и 50 минути. Много добре в сравнение с портативните компютри на AMD!

При тестовете ни за шум от вентилатора и температура при работа с Cinebench получихме най-висок шум от вентилатора от 61 db и най-висока температура от 59°C.

Сравнителни тестове на системата

Като част от нашето ревю на ONEXPLAYER X1 ще направим сравнителен тест и ще сравним резултатите с други устройства, включително GPD WIN Mini, GPD WIN MAX 2 и AYANEO Slide.

PCMARK

Първият ни тест е PCMark, който провежда серия от тестове за различни употреби, като например сърфиране в уеб, видеоконферентна връзка, работа с големи офис документи и рендиране на изображения.

Сравнение на бенчмаркове PCMARK
Сравнение на бенчмаркове PCMARK

Получихме резултат от 6 079 точки, който като цяло е доста добър и е изпреварен само от моделите ROG Ally и GPD WIN 4. При останалите устройства разликата в производителността е забележимо по-малка.

Cinebench

Бенчмаркът Cinebench тества едноядрената и многоядрената производителност на процесорите.

Сравнение на бенчмарковете на Cinebench
Сравнение на бенчмарковете на Cinebench

Получаваме резултати от 1 766 и 11 275 точки за едно- и многоядрена производителност. ONEXPLAYER X1 заема почти първото място за едноядрена производителност, а ROG Ally е на второ място. При многоядрената производителност обаче виждаме, че таблиците се обръщат с 2-ро от най-ниското място по производителност.

3DMark

За 3D Mark използваме обичайните бенчмаркове Time Spy, Night Raid и Fire Strike.

Сравнение на бенчмарковете 3DMark
Сравнение на бенчмарковете 3DMark

X1 води в бенчмарковете на Time Spy с 3790 точки. Виждаме, че 7-хилядните устройства на AMD изостават тук с около няколкостотин точки. Но в тестовете Night Raid и Fire Strike виждаме, че X1 изостава и в двата резултата.

Гейминг бенчмаркове

И не бихме могли да направим преглед на ONEXPLAYER X1 без някои сравнителни тестове за игри.

Forza Horizon 5

Сравнение на бенчмарковете на Forza Horizon 5
Сравнение на бенчмарковете на Forza Horizon 5

Работим с Forza Horizon 5 на много ниски графични настройки. От предишни тестове знаем, че процесорите на AMD обикновено превъзхождат тези на Intel в тази игра. Виждаме, че моделът се запазва, като X1 изостава във всички бенчмаркове. Въпреки че получаваме над 60 FPS при 720P 15W и повече, виждаме, че моделите на AMD имат значително по-високи резултати.

Сянката на Tomb Raider

Сравнение на бенчмарковете на Shadow of the Tomb Raider
Сравнение на бенчмарковете на Shadow of the Tomb Raider

В нашите бенчмарк тестове на Shadow of the Tomb Raider работим с най-ниските графични настройки. Като цяло виждаме по-близка разлика от преди между базираните на Intel X1 и AMD устройства, но лидерството отново принадлежи на AMD. Дори Steam Deck се представя по-добре от X1.

Street Fighter VI

Сравнение на бенчмарковете на Street Fighter 6
Сравнение на бенчмарковете на Street Fighter 6

В нашия бенчмарк за Street Fighter VI при 1080P Максимални графични настройки виждаме по-близък диапазон от кадри за секунда. Тя успява да се задържи сравнително близо до своя съперник от AMD, но нищо, което да я постави начело.

Тъй като X1 има OcuLink, можем да тестваме производителността и с ONEXPLAYER ONEXGPU като част от нашия преглед на ONEXPLAYER X1. Можете също така да използвате GPD G1 eGPU, тъй като те имат приблизително същата производителност.

ONEXPLAYER X1 с ONEXGPU
ONEXPLAYER X1 с ONEXGPU

Комбинацията от компактен геймърски компютър ONEXPLAYER X1 и ONEXGPU работи много добре заедно. От графиките на екрана виждаме, че с eGPU той се доближава до нивата на производителност на AMD-базиран джобен компютър с eGPU. Няма голяма разлика между тях, когато интегрираният графичен процесор не се използва.

Обобщение на бенчмарка

Кратка бележка в нашия преглед на ONEXPLAYER X1 относно резултатите от бенчмарка. Определено можем да отдадем част от липсата на производителност на графичните драйвери. Драйверите на Intel са в по-ранен стадий за процесорите Ultra 5 и 7 и наистина видяхме някои разлики, както добри, така и лоши, в сравнение с това, когато изпробвахме X1 миналия месец с по-стари драйвери.

Същите първоначални проблеми с производителността видяхме и при процесорите AMD 6 и 7 хиляди, когато бяха пуснати на пазара, но с времето производителността им се увеличи. Въпреки това не мисля, че Ultra 7 ще достигне етап, в който ще победи серията AMD 7 хиляди.

Производителност на игрите

Имаме няколко игри, които сме избрали на случаен принцип, и ще покажем геймплей, включително аудио. Вижте видеото по-горе за кадрите.

ONEXPLAYER X1 работи с Palworld
ONEXPLAYER X1 работи с Palworld

Заключителни мисли

Тъй като приключваме прегледа на ONEXPLAYER X1, ще обобщим нашите мисли. Като устройство, базирано на 3 в 1, не можем да сравняваме директно със специализираните портативни компютри за игри, тъй като това е по-скоро хибрид, особено без контролерите.

ONEXPLAYER X1 работи с Lightyear Frontier
ONEXPLAYER X1 работи с Lightyear Frontier

Но можем да сравним производителността, която базираните на AMD устройства като цяло превъзхождат в повечето области. Единствената истинска победа за портативния геймърски компютър ONEXPLAYER X1 е животът на батерията, при който видяхме почти два часа в Cinebench в сравнение с обикновено около 60 до 75 минути при устройствата, базирани на AMD.

С eGPU виждаме много добра производителност, след като недостатъчно ефективният вграден графичен процесор е изключен от картината. Ако eGPU е част от плановете ви или вече притежавате такъв, това прави X1 много по-примамлив.

ONEXPLAYER X1 с Forza Horizon 5
ONEXPLAYER X1 с Forza Horizon 5

Предимството на портативния геймърски компютър ONEXPLAYER X1 е огромният 10,95-инчов дисплей, който изглежда страхотно. Бях включил мишката и преносимата клавиатура и можете да го използвате като мини настолен компютър. Не е необходимо да прибягвате до монитор, тъй като дисплеят е малък, както при преносимите компютри.

С контролерите на ONEXPLAYER или дори със собствен контролер можете да седнете и да играете на този дисплей, например на маса. Това е просто малко по-удобно, отколкото да сте съвсем близо до ръчен компютър с малък екран, докато използвате външен контролер.

ONEXPLAYER X1 с Goat Simulator 3
ONEXPLAYER X1 с Goat Simulator 3

Ще трябва да изчакаме и да видим как ще се играе и усеща с официалния контролер. X1 ще бъде най-големият джобен компютър с контролери, който сме опитвали, и може да се окаже прекалено голям и тежък, за да е удобен.

Споделете с нас какво мислите за ONEXPLAYER X1 в коментарите. Бихте ли избрали Intel пред AMD за джобен компютър, предпочитате ли малки или големи джобни компютри? Можете да научите повече и да закупите своя ONEXPLAYER X1 тук.

С това приключваме прегледа на ONEXPLAYER X1, ако имате някакви въпроси, моля, не се колебайте да ги зададете в коментарите.

Имейл