Chat with us, powered by LiveChat

ACEPC Powerbox Pro Review s videem – Skvělý mini počítač střední třídy pro kancelář

ACEPC Powerbox Pro review
ACEPC Powerbox Pro review
ACEPC Powerbox Pro recenze
  • Design
    (4.5)
  • Build Quality
    (4.5)
  • Performance
    (4)
  • Features
    (4.5)

Souhrn

ACEPC Powerbox Pro vyniká elegantním, prostorově úsporným designem a výkonným procesorem Intel i5, který je ideální pro efektivní multitasking v domácím i kancelářském prostředí. Jeho tichý provoz spolu s řadou možností připojení a rozšiřitelnou pamětí RAM z něj dělají velmi všestranný a uživatelsky přívětivý mini počítač.

Overall
4.4
Sending
User Review
0 (0 votes)

Pros

  • Kompaktní a elegantní design
    Rychlý procesor Intel i5-12450H
    Dobré možnosti připojení a rozšíření
    Tichý provoz, malý hluk ventilátoru
    Multifunkční použití

Cons

  • Pomalejší výkon ve srovnání s modelem Powerbox Mini

 

Ve druhé z našich recenzí ACEPC Powerboxu prověříme výkonnostní model střední třídy Pro. Podívejme se, jak si vede v porovnání s modelem Mini v naší recenzi ACEPC Powerbox Pro, která obsahuje rozbalení, přehled, benchmarky a testy výkonu ve hrách a emulátorech.

Přehledové video ACEPC Powerbox Pro

Vybalení zařízení ACEPC Powerbox Pro

Naši recenzi Powerboxu Pro začínáme rozbalením. Jako první jsme vyndali z krabice mini PC ACEPC Powerbox Pro s procesorem Intel, na který se brzy podíváme blíže.

ACEPC Powerbox Pro Review Unboxed
ACEPC Powerbox Pro Unboxed

Pod ním se nachází uživatelská příručka, která je v několika jazycích včetně angličtiny, čínštiny, němčiny a italštiny. Uvnitř balení se nachází napájecí zdroj. Přiložíme správný adaptér pro vaši zemi. K dispozici je kabel HDMI pro připojení minipočítače k televizoru nebo monitoru A v neposlední řadě držák VESA a šrouby pro jeho upevnění.

ACEPC Powerbox Pro Review Unboxing
Obsah ACEPC Powerbox Pro

ACEPC Powerbox Pro Přehled

V naší recenzi ACEPC Powerbox Pro se blíže podíváme na samotné zařízení. Mini počítač ACEPC Powerbox Pro pro domácí kancelář má rozměry přibližně 5,45 x 4,96 x 1,96 palce (13,84 x 12,57 x 4,9 cm) a váží 540 g.

ACEPC Powerbox Pro Pohled zepředu
ACEPC Powerbox Pro Pohled zepředu

Na přední straně se nachází port USB typu C a dva porty USB 3, dále 3,5mm audio port a tlačítko napájení.

Zadní pohled na ACEPC Powerbox Pro
Zadní pohled na ACEPC Powerbox Pro

Na zadní straně jsou další dva porty USB 3.0, dva porty HDMI, gigabitový ethernetový port a napájecí port.

Uvnitř je prostor pro instalaci interního 2,5″ hdd/ssd. Odstraňte čtyři gumové nožičky a šrouby a zajistěte jej v prostoru pro jednotky.

Technické specifikace ACEPC Powerbox Pro

V rámci naší recenze ACEPC Powerbox Pro se podíváme na technické specifikace a provedeme několik testů spotřeby energie, hlučnosti ventilátoru a teploty.

CPUProcesor Intel i5-12450H zajišťuje rychlý a spolehlivý výkon.
GPUGrafická karta Intel UHD Graphics
RAM32 GB paměti DDR4 RAM, rozšiřitelná na 64 GB
SKLADOVÁNÍ500 GB, 1 TB, 2 TB až 4 TB
KOMUNIKACEWi-Fi 6
Bluetooth 5.2

V našich testech spotřeby energie jsme dosáhli 11,8 W při nečinnosti na ploše a 48 W při spuštění benchmarku cinebench. Při běhu Cinebench jsme dosáhli nejvyšší hlučnosti ventilátoru 49 db a nejvyšší teploty 58 °C.

Srovnávací testy systému

Pokračujeme v recenzi ACEPC Powerbox Pro a přinášíme několik systémových benchmarků, ve kterých jej porovnáváme s malým počítačem ACEPC Powerbox Mini Intel.

Passmark

Passmark provádí benchmarky CPU, GPU, RAM a úložiště pro zjištění celkového výkonu.

Srovnání benchmarků ACEPC Powerbox Mini a Pro PASSMARK
Srovnání benchmarků ACEPC Powerbox Mini a Pro PASSMARK

Získali jsme skóre 3 082, což je dobré skóre, ale je nižší než u modelu Powerbox Mini.

PCMark

PCMark provádí řadu testů pro každodenní úkoly od prohlížení webu po lehké úpravy obrázků.

Porovnání benchmarků ACEPC Powerbox Mini a Pro PCMARK
Porovnání benchmarků ACEPC Powerbox Mini a Pro PCMARK

V porovnání s modelem ACEPC Powerbox Mini, který dosáhl skóre 5 153 bodů, jsme získali skóre 5 282 bodů. V celkovém skóre není velký rozdíl a oba počítače se v našich testech střední třídy mini PC pro firmy pohybují na vyšší úrovni.

Cinebench

Cinebench testuje výkon jednoho a více jader procesoru.

Srovnávací test ACEPC Powerbox Mini a Pro CINEBENCH
Srovnávací test ACEPC Powerbox Mini a Pro CINEBENCH

Pro jedno jádro jsme získali skóre 1 667 a pro více jader 6 263 bodů. U jednojádrových procesorů dochází díky výkonnému jádru Intel k příjemnému nárůstu, ale u vícejádrových procesorů vidíme nižší skóre než u modelu Mini.

3DMark

Benchmarky zakončíme testem 3DMark, který testuje spolupráci CPU a GPU při hraní her.

Srovnání benchmarků ACEPC Powerbox Mini a Pro 3DMARK
Srovnání benchmarků ACEPC Powerbox Mini a Pro 3DMARK

Za Time Spy získáme 857 bodů, za Fire Storm 2 726 bodů a za Night Raid 10 849 bodů. Kompaktní počítačové procesory Intel ve srovnání s podobnými čipovými sadami AMD trpí herním výkonem, což se zde projevuje.

Herní výkon

V recenzi ACEPC Powerbox Pro pokračujeme krátkým pohledem na herní výkon. Stejně jako Powerbox Mini , ani model ACEPC Powerbox Pro není herní mini počítač, ale oba zvládnou podobnou úroveň her. Díváte se na méně náročné hry nebo na starší hry. S těmi můžete běžet ve 4K se slušným nastavením grafiky. Jakmile však vyzkoušíte náročnější hry, budete muset snížit rozlišení a nastavení grafiky.

Oceanhorn 2
Oceanhorn 2

Pro srovnání, v našich benchmarcích Street Fighter 6 jsme při rozlišení 720P a nejnižším nastavení grafiky dosáhli ve třech testech necelých 30 FPS. A u hry Shadow of the Tomb Raider jsme při rozlišení 720P a nejnižší grafice dosáhli 33 snímků za sekundu. Model Mini má o něco vyšší výkon GPU.

Výkon emulace

Stejně jako emulační výkon pro naši recenzi ACEPC Powerbox Pro. U emulace vidíme celkově dobrý výkon. Spuštění klasických konzolí a počítače nebude problém. Můžete bez obav spustit PS1 a Dreamcast, dokonce i upscalovat vykreslování pro lepší vizuální efekty. Na PS2 můžete Gran Turismo 2 spustit v pohodě při 60 FPS.

Emulace systému PS1 se zvýšeným rozlišením vykreslování
Emulace systému PS1 se zvýšeným rozlišením vykreslování

V režimu OutRun se však budete pohybovat kolem 50-60 FPS. Na systému PS3 se v Tekkenu 6 objeví shader caching, který se poté vyhladí na přibližně 60 FPS. Ačkoli v případě hry Wipeout se počáteční výkon pohybuje kolem 30-40 FPS a zvyšuje se s tím, jak se cachují shadery.

Závěrečné myšlenky

Naši recenzi ACEPC Powerbox Pro jsme shrnuli našimi názory na miniaturní stolní počítač Intel. Model Powerbox Pro je tradičněji vypadající mini PC s plochým tvarem a decentními barvami. Svým designem se nejlépe hodí do kancelářského prostředí, ale také díky relativně tichému chodu ventilátoru i při vysokém pracovním zatížení.

Wipeout pro systém PS3
Wipeout pro systém PS3

Ačkoli Powerbox Mini ve všech testech dosáhl lepších výsledků (přečtěte si naši úplnou recenzi ACEPC Powerbox Mini zde), mějte na paměti, že to bylo při nastavení vysokého výkonu, což mělo za následek vyšší hlučnost ventilátoru a produkci tepla. Má také velké množství osvětlení RGB, které nemusí být vhodné pro kancelářské prostředí.

Pokud hledáte tichý a nenápadný počítač, který je zároveň dostatečně výkonný pro vaši každodenní práci, pak je ACEPC Powerbox Pro rozhodně tou správnou volbou. Video obsah v rozlišení 4K si můžete užívat také jako mini počítač pro streamování, ale i lehké hraní her a emulaci s další výhodou interního 2,5″ úložiště.

Více informací o obou modelech se dozvíte a můžete si je objednat ještě dnes na stránkách droix.co.uk a droix.net. V současné době probíhá v příštím týdnu nebo dvou výprodej a vy si můžete pořídit svůj za skvělou cenu.

Děkujeme, že jste si přečetli naši recenzi ACEPC Powerbox Pro. Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte se zeptat v komentářích.

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.