Chat with us, powered by LiveChat

Kas teie Anbernic seade on turvaline või mitte? Hiljutiste aruannete uurimine laadimisvigade ja ohutusnõuannete kohta

Is Your Anbernic Device Safe or Not
Is Your Anbernic Device Safe or Not

Viimastel kuudel on Anbernici kliendid üha sagedamini teatanud, et nende seadmed on laadimise ajal kas rikutud või mõnel juhul põlenud. Ehkki see on varem olnud väike probleem, arvestades müüdud seadmete mahtu, on hiljutised juhtumid, eriti seoses mudeliga Anbernic RG35XXSP, tekitanud muret potentsiaalselt ohtlike juhtumite pärast, mis on seotud aku lähedal asuvate vigaste kiipidega.

Selle artikli eesmärk on tuua see ohutusprobleem päevavalgele, mitte ainult meie klientidele, vaid kõigile, kes kaaluvad Anbernic’i seadme ostmist. Süveneme probleemi üksikasjadesse, jagame näiteid seadmete omanikelt, selgitame välja põhjuse ja arutame Anbernici reageeringut, mis põhineb meie vestlusel nendega. Lisaks teeme Anbernic’i seadmetega oma testid, püüame probleemi korrata ja anname juhiseid, kuidas vältida või vähendada ohtu oma seadmega.

Aruanded Internetis

Veetsime mõnda aega uurides probleemi ja Reddit eriti on mitu hiljutist postitusi omanikud näitavad seadmed, mis on kogenud ebaõnnestumisi oma seadme. Allpool on kaks:

Ülaltoodud näites, mille autoriks on No_Breakfast_1167 Redditil, on näha, et aku läheduses olev läbipõlenud IC on tekitanud sellele mõningaid kahjustusi. Seadet ei laetud sel ajal, kui IC lõhkes. Nad kuulsid valju pauku ja seade suri.

Ülaltoodud näites, mille autoriks on Snoo74895 Redditil, on näha, et aku on paisunud. See on muutnud akukaane ja korpuse osad kõveraks. Jällegi on see sama IC, mis on lõhkenud. Snoo74895 mainib, et seade oli tühja akuga, välja lülitatud ja laetud umbes kaks tundi. Nad olid kasutanud Apple PD-võimelist USB-C/USB-C kaablit üldisele 65W PD-laadijale, mille spetsifikatsioonid on järgmised: Sisend 100-240VAC, 50/60Hz, 1A Väljund: DC 5V/4A. 9V/4A, 12V-4A, 20V-3,25A. Te võite lugeda veel ühe näite siit.

Küsimus

Uurimise ja analüüsi käigus oleme tuvastanud, et probleem on IC, mis vastutab laadija ja aku vahelise võimsuse alandamise juhtimise eest, näib ebaõnnestuvat.

Kuigi selle rikke täpset põhjust ei ole lõplikult kinnitatud, on selle põhjuseks tõenäoliselt odavate ja madala kvaliteediga integraallülituste kasutamine, mis võivad pärineda defektsest partiist või isegi kasutatud komponentidest. Täiendavateks teguriteks võivad olla suure võimsusega laadija kasutamine või kaasasoleva Anbernic’i USB-A ja USB-C laadimiskaabli mittekasutamine.

Kui rike on tõepoolest juhuslik, siis on juhuse küsimus, kas teie seade on mõjutatud. Siiski tasub uurida, kas valede laadijate ja kaablite kasutamine võib tõepoolest teie Anbernic-seadet kahjustada.

Meie enda testid

Mõned laadijad ja kaablid koos Anbernic RG35XXSP ja RG353Vga
Mõned laadijad ja kaablid koos Anbernic RG35XXSP ja RG353Vga

Alustasime kontoris olevate laadijate hulgast, mis ulatuvad 100 W USB C-laadijatest kuni 5 W USB A-laadijateni. Samuti proovisime erinevaid USB-C- ja USB-C-kaableid ning USB-A- ja USB-C-kaableid.

Anbernic RG35XXSP

Anbernic RG35XXSP testides katsetasime erinevaid USB-C laadijate ja USB-C-lt USB-C-le ülemineku kaablite kombinatsioone. Ootuspäraselt ei algatanud ükski neist kombinatsioonidest laadimist, mis kinnitab, et pihuarvuti ei toeta C2C-laadimist. Seejärel katsetasime mitmeid USB-A pordiga laadijaid ja erinevaid juhuslikke USB-A- ja USB-C-kaableid. Kõik need seadistused laadisid pihuarvutit edukalt õigete parameetrite piires.

Valisime 100W laadimisseadme, millel on nii USB-C kui ka USB-A porti, ja laadisime RG35XXSP-d USB-A- ja USB-C-kaabli abil. Jälgisime iga kord voolutarbimist ja termilisi tingimusi.

Väärib märkimist, et me viisime selle testi läbi ühel Ühendkuningriigi kõige soojemal päeval, mil temperatuur oli umbes 30 °C. Esialgu mõõdeti seadme esiküljel umbes 30 °C, mis tõusis maksimaalselt 37,5 °C-ni. Seadme tagakülg saavutas maksimaalse temperatuuri ligikaudu 35 °C. Selline temperatuuritõus umbes 5-7 °C on aku laadimise ajal tavapärane ja see oli madalam, kui me eeldasime.

Seoses energiatarbimisega täheldasime esialgset 8 W tarbimist, mis vähenes veidi 7,8 W-ni, kui laadimistaset kuvav ekraan lülitus välja. Aku laadimisega vähenes energiakulu jätkuvalt.

Täieliku laadimise saavutamisel lõpetas seade laadimise, oranž LED lülitus välja ja vooluarvesti näitas 0,8 W kasutamist. Jätsime laadija veel üheks tunniks ühendatuks ja ei täheldanud edasist laadimist ega energiakasutuse suurenemist.

Anbernic RG351V

Anberniku vanemast mudelist RG351V on vähemalt üks kinnitatud aruanne rikke kohta, kui kasutaja ühendas USB-C USB-C-kaabli.

Alustasime oma testi 5W 2A laadijaga, et koguda esialgseid andmeid. Alustades külmast olekust, oli seadme temperatuur umbes 30 °C. Kogu laadimisperioodi jooksul saavutas temperatuur tipptaseme 39°C. See tõus, mis on veidi kõrgem kui RG35XXSP puhul, võib osaliselt olla tingitud testimisest pärastlõunal, kui kontori temperatuur oli kõrgem kui hommikul. Sellest hoolimata jäi temperatuur ohutute parameetrite piiridesse. Samamoodi täheldasime 8 W tippvõimsuse kasutamist, mis vähenes järk-järgult, kui aku laadis.

Anbernic RG351V üritab C2C laadimist
Anbernic RG351V üritab C2C laadimist

Järgmisena testisime 100W laadijaga, kasutades DroiXi USB-C USB-C kaablit. Valmistudes halvimaks, tulekustutid valmis, ühendasime kaabli pihuarvuti külge. Meie üllatuseks ja kergenduseks ei juhtunud midagi – voolu ei võetud üldse. Kordasime testi samade laadijate ja kaablitega kui varem, kuid ükski neist ei andnud energiat. Proovisime isegi teises USB-C pordis, mida laadimiseks ei kasutata, ja see töötas jätkuvalt probleemideta.

Kokkuvõte

Me ei ole elektriinsenerid ega -eksperdid; meie testid peegeldavad sisuliselt seda, mis võib olla keskmisel omanikul kodus. Siia kuuluvad mõned vanad 5 V telefonilaadijad ja suure võimsusega laadijad, mida tavaliselt kasutatakse koos käeshoitavate mänguriarvutite, sülearvutite või telefonidega, ning juhuslikult ringi lebavate USB-A ja USB-C kaablite kollektsioon.

Hoolimata mitmete laadijate ja erinevate USB-A ja USB-C kaablite testimisest ei suutnud me pihuarvutit kuidagi “katki” teha. Meie testid ei ole siiski ammendavad. Saadaval on arvukalt laadimisseadmeid ja kaableid, mille kvaliteedistandardid on erinevad, ning see võib olla üks tegur.

Anbernic RG351V ja RG35XXSP jäid ellu
Hoolimata meie parimatest jõupingutustest jäid nii Anbernic RG351V kui ka RG35XXSP ellu.

Meie esialgset hüpoteesi uuesti läbi vaadates näib tõenäoline, et toiteallikas on madala kvaliteediga, mis võib aja jooksul halveneda ja lõpuks rikki minna. Selline rike ilmneb kõige tõenäolisemalt laadimise või laadimise ajal mängimise ajal, kui seade on kõige soojem. See võib olla võimalik ka seadme ületaktimise kaudu, kuid see on kinnitamata. Need juhtumid võivad põhjustada edasisi kahjustusi plaadile, korpusele või isegi akule.

Anbernic RG35XXSP uuematel versioonidel on emaplaadi ja korpuse ning omakorda aku vahel “kalapaberi” tüüpi materjal. Kalapaber, mida tuntakse ka kui vulkaniseeritud kiudu või kalapaberit, on isoleermaterjal, mis on valmistatud puuvillasest paberist, mida on töödeldud kemikaalidega, et parandada selle dielektrilisi omadusi. See materjal on tuntud oma suure mehaanilise tugevuse, paindlikkuse ja suurepärase elektriisolatsioonivõime poolest, mistõttu sobib see ideaalselt kasutamiseks elektri- ja elektroonikarakendustes. Antud juhul pakub see mõningast elektri- ja soojusisolatsiooni.

Uuemad Anbernic RG35XXSP on kalapaberiga
Uuemad Anbernic RG35XXSP on kalapaberiga

DroiXis võime kinnitada, et viimasel müüdud partiil oli “kalapaber”, nagu on näidatud ülaltoodud fotol. Eeldame, et ka järgmisel partiil on see olemas.

Võttes arvesse vahejuhtumite arvu võrreldes müüdud seadmete suure arvu ja täiendava kaitse tagamiseks lisatud kalapaberit, usume, et vahejuhtumite arv on piisavalt väike, et jätkata Anbernic’i retro-mängukonsoolide müüki. Siiski soovitame tungivalt kõigil, olenemata sellest, kas nad on meie kliendid või mitte, järgida allpool nimetatud parimaid tavasid mis tahes seadmete, mitte ainult Anberni seadmete laadimisel. Kui olukord muutub klientide jaoks ohutuks, ei kõhkle me oma poes toote müügi lõpetamisel.

Kas olete ostnud DroiXist ja teil on olnud see probleem?

Kui ostsite oma seadme DroiXilt ja usute, et see on üheaastase garantiiaja jooksul vigane, võtke meiega ühendust aadressil [email protected], esitades oma tellimuse numbri ja asjakohased üksikasjad. Kui teised müüjad ei pruugi selliseid probleeme garantii raames katta, siis meie oleme pühendunud igakülgse klienditoe pakkumisele ja oma garantiipoliitika järgimisele.

Seadme laadimise parimad tavad

Korralik laadimine on teie Anbernic-seadme pikaealisuse ja ohutuse seisukohalt väga oluline. Järgige neid juhiseid, et tagada ohutu laadimine ja vältida võimalikke kahjustusi.

Kasutage ainult kaasasolevat kaablit

  • Kasutage alati Anbernic’i seadmega kaasasolevat USB-A- ja USB-C-kaablit.
  • Vältige USB-C ja USB-C kaablite kasutamist, isegi kui need tunduvad ühilduvat.
Kasutage kaasasolevat USB-A ja USB-C kaablit
Kasutage kaasasolevat USB-A ja USB-C kaablit

Püsi 5V laadijate juurde

  • Kasutage ainult 5 V väljundiga laadijaid.
  • Ideaalne võimsus: 5V/1A või 5V/1,5A (kontrollige oma seadme spetsifikatsioone).
  • Maksimaalne ohutu väljund: 5V/2A (seda ei tohi ületada).
Kasutage vana 5V 2A laadija
Kasutage vana 5V 2A laadija

Vältige kiirlaadijad

  • Ärge kasutage kiirlaadijad, kiirlaadijad või laadijad, millel on märgistus “PD” (Power Delivery).
  • Need võivad kahjustada teie seadet või põhjustada akuprobleeme.
Suure võimsusega USB-laadijad
Suure võimsusega USB-C laadijad

Turvalised laadimisvõimalused

  • Kasutage oma Anbernic-seadmega kaasas olevat laadijat (kui see on kaasas).
  • Kasutage arvuti tavalist USB-A porti.
  • Kasutage vanemaid, väiksema võimsusega telefonilaadijaid (nt vanemaid iPhone’i laadijaid, mille võimsus on 5 V/1 A).

Laadimise parimad tavad

  • Jälgige oma seadet laadimise ajal, eriti esimestel kordadel.
  • Kui seade on täielikult laetud, tõmmake see välja; vältige selle jätmist pidevalt vooluvõrku.
  • Kui seade tundub laadimise ajal ebatavaliselt soe, tõmmake seade kohe välja.

Hoiatussignaalid

Kui märkate midagi järgmist, lõpetage seadme kasutamine ja võtke ühendust kohaga, kust te seadme ostsite. Kui see on pärit meilt DroiXist, saatke palun e-kiri aadressil [email protected] või lehel ” Kontakt “, kus saate kasutada live-chatti, saata sõnumi jne.

  • Aku turse
  • Ebatavaline kuumus laadimise ajal
  • Kiire aku tühjenemine
  • Seade ei lae korralikult

Bringer of videos, text and images! AKA the social media guy at DroiX. Massive retro gaming fan and collector, with a far too large collection of consoles and computers from 1970's to modern.